A Synergon végelszámolás, a KEG felszámolás alatt van. A synergon is lehet, hogy felszámolásban megy át, legalább is végrehajtásokat kezdeményeztek ellene a végelszámolás alatt.
Részvényeket csak akkor fogják törölni, ha a cégbíróság jogerősen törli a céget a nyilvántartásból. Ennek időpontját kb. lehetetlen megtippelni, lehet ez pár hónap (ennek mondjuk nulla az esélye), se sok-sok év is eltelhet addig.
A brókercég meg addig számol fel költséget, amíg ott vannak a részvények a számlán.
A részvényektől jelenleg megszabadulni OTC ügylet keretében lehet. Gyakorlatban ez egy adásvételi (lehetne ajándékozási is) szerződést jelent, Te eladod, XY meg megveszi azt. A vételi ár lehet nulla forint is. A szerződésben rögzíteni kell a vevő és eladó értékpapírszámlájának adatait. Ezzel a szerződéssel az eladó be tud menni a brókercégéhez, ahol kezdeményezheti a részvények transzferét a vevő értékpapírszámlájára.
Amit az eladónak (neked) előtte érdemes megkérdeni az értékpapírszámla vezetőnél (brókercég): mi a díja a transzferálásnak brókercégen belül és kívül. Hallottam már horribilis díjakról, pl. értékpapírfajtánként 20e Ft.
Általában a brókercégen belüli transzfer olcsóbb (akár ingyenes is lehet).
Ezen infók tükrében már csak egy vevőt kell találni, aki hajlandó a részvényeket átvenni és tovább őrizgetni. Akár a brókercégnél is meg lehet kérdezni, ők nem tudnak-e valakit, aki hajlandó lenne a részvényeket ilyen módon átvenni. Lehet az egyik bróker lecsap rá, neki valszeg ingyenes a számlavezetés, így kivárhatja a végelszámolás/felszámolás végét, akár még pénz is lehet neki belőle (a végelszámolás/felszámolás végén maradt céges vagyont a részvényesek között osztják fel).
KEG topik.
Venni vagy cserélni?
Zoltán?