Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 13:36
Törölt hozzászólás
#9580
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 13:29
Törölt hozzászólás
#9579
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 13:11
Előzmény: #9569  Törölt felhasználó
#9578
Hát H1-ig minden a padlón, ebből már felpattanásnak kellesz :) jönnie E/U-ban.
Ráadásul M5-ön bullish div.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 12:21
Előzmény: #9574  Törölt felhasználó
#9577
ezt én nem tudhatom/tudhattam ..

csak ösztönösen segíteni akartam azzal hogy nézz rá estéleg a magasabb időtávra is ..

(fogalmam sincs ki mire érzékeny )

:o))
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 12:18
Előzmény: #9575  Törölt felhasználó
#9576
kicsit el kell mennem, de majd válaszolok.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 12:16
Előzmény: #9573  Törölt felhasználó
#9575
emlékszem egy régmúlt usa cikkre , ahol több tízezerre tehető azok száma akik eredményesen csak a kaszinóból élnek .. ezek közül már nem emlékszem a többszörös milliomossá letteknek az arányára /hülyeséget meg nem akarok írni.

ezek szerint ezek szarnak a matekra .. :O) /vagy a cikk hazudik

nincs kedvem visszakeresni azt a polémiát ami birgerről szólt..

én azt mondom/mondtam , hogy a pozicióba lépés legalább ugyanolyan hangsúlyozottan figyelemre méltónak kell lennie, mint a pozició megvédésének .
én nem súlyoznám a kettőt külön

a túlzott megkonstruálandó pozicióba való lépés viszont valóban káros.

viszont itt is vannak kivételek , mint pl. a hullámelmélettel és egyéb más szisztémákkal dolgozóknál .

ott a szisztéma tartalma/eredménye szerint adottak a belépési -kilépési pontok (ezek meg munkássak , megkonstruáltak , sok esetben sok időt igénybe vevő feladatokat adnak )

lényeg : nem létezik csak egy jó megoldás ... még hogyha azt a megoldást birger félének is hívják - akkor se .
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 12:06
Előzmény: #9572  Törölt felhasználó
#9574
Minden hónap elején havi chartot elemzek, utána a hét elején újra a hetivel együtt. Reggel a naposon, és H4-en választom ki az arra érdemes párokat. H1 csak a setup-hoz kell, de ha megvan hogy mire akarok belépni, azt is sokszor M15-ön időzítem.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 12:00
Előzmény: #9571  Törölt felhasználó
#9573
Egyet értek azzal, amit leírtál, "mindig az eredményesség a döntő .. " , de úgy gondolom, hogy a kaszinóban hosszútávon eredményesnek lenni matematikailag lehetetlen.

Az amit kiragadsz Birgertől, így kicsit ferdítés. Így nem érteni a mondani valóját. Azt akarja vele hangsúlyozni, hogy a pozíció menedzselése sokkal fontosabb, mint a beszállási pont megtalálása.
Minden óra végén ránézek a chart-okra, és pár perc alatt eldöntöm akarok-e valamit, vagy sem. Viszont, ha benyitom a pozit, percről percre követem, amíg nullára tudom redukálni a kockázatot, és utána kipasszírozni belőle a maximumot.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 11:45
Előzmény: #9567  Törölt felhasználó
#9572
csak próbáltam segíteni, hogy nézz azé rá a magasabb idősíkban is arra , amit csinálsz az alacsonyabban...

(én sokszor ráfáztam hogy figyelmem kívül hagytam feledékenységből vagy alacsonyabb idősíkben való koncentrált odafigyelés/leragadás miatt)

.. ráadásul még magasabb idősíkban meg más féle buktatók is vannak/láthatóak.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 11:35
Előzmény: #9567  Törölt felhasználó
#9571
lehet mindenkinek mindenféle véleménye magáról és másról is ..

engem sosem zavart ..

mindig az eredményesség a döntő ..

ha valaki a kaszinóban eredményes az illető , akkor mit érdekli őt hogy mit dumálnak róla azok, akik nem is oly régen kaszinóznak ..

mindent mindenhová be lehet kötni ../ mondá birger/

egy a lényeg : véd a poziciódat (azt meg mindenki védi )

de mintha te sem fogadnád meg birgert.. nem akárhová kötöd be a poziciódat /látván a chartodat, és sztem nagyon helyesen teszed /és majd azt véded .. hanem kinézed a folyxó chartok közül , megállapítod hogy hova is lépsz be és meg is indokolhatod hogy miért is teszed .

egy szint felett senki nem megérzésre nyit poziciót .. aki kezdi az fx-t , már a 3. nap elteltével sem csinálja ezt /többször olvastam itt már ezt a megérzés cuccot , nem tudom honnan származik/

Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 11:09
Előzmény: #9567  Törölt felhasználó
#9570
nem mindegy milyen idősíkon kereskedünk,a lenti példán is látszik :))
link
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#9569
Háát... ez azért jobb :)

link

Viszont W1-en úgy látom eldölt E/U sorsa, még jönni fog lejjeb, olyan 1,39-ig? :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 10:26
Törölt hozzászólás
#9568
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 10:25
Előzmény: #9564  Törölt felhasználó
#9567
EUR/GBP napos trendvonalról fordult le link , valóban az H4 emelkedő trend korrekciójában shortolok link , de egy erős szintről fordult a piac, erős momentummal, stop nullába, kockázat semmi, egy próbát megért. Az, hogy valamihez kötöm a belépést (setup), számomra elengedhetetlen. Ha csak a megérzésekre lépnék be, akkor inkább valamelyik kaszinóban ücsörögnék egy színes itallal a kezemben :DDD
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 10:12
Előzmény: #9564  Törölt felhasználó
#9566
Gyenge adat jött Kínából (ecoline.hu)
Igen gyenge adat érkezett a világ második legnagyobb gazdaságából: a monetáris szigor visszavetette a kínai ipar bővülését.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:58
Előzmény: #9563  Törölt felhasználó
#9565
:))))
Nagyon jó!
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:53
Előzmény: #9562  Törölt felhasználó
#9564
én nem fűznék ehhez koncepciót annyira ..

arra gondolok h4-n , hogy kitörés inkább felfelé várható , az időleges zavarokkal együtt is..

....lehet ez ázsiai cucc vagy akármi.. én nem tennék fel magamnak zavaró gondolatokat , hanem azt csinálnám amit éppen mutat és a piaci "rendet" követném .. ha nem úgy van/lesz , akkor majd jól ráfogom az ázsiai vagy akár milyen cuccra - de csak akkor ..

de hüiét kapnék ha rendesen cuccolna ahogy kell neki , én meg ideologizálás miatt lemaradnék egy szép dagadó zsebtől..

viszont ha d1-n behúzol a mostani /tegnapi/ utsó elért lok.csúcsnál egy egyenest , akkor találsz több egyezőséget vele visszafelé is - legalább hármat ... ezért írtam , hogy ez itt elgondolkodtató ..

:o))
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:53
Előzmény: #9562  Törölt felhasználó
#9563
Aránylag halk pc-m van. Nagy, 120mm-es ventik vannak benne, és az alaplap vezérli. Amikor lendületet kap az árfolyam, és hevesebb mozgások vannak, felpörögnek a ventik. Egész jó riasztásnak.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:39
Előzmény: #9561  Törölt felhasználó
#9562
H4-en nem sokat mutat a range-ből.
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 09:36
Előzmény: #9559  Törölt felhasználó
#9561
Ja, mármint a ázsiai range kitörés?

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek