pf:
"...Yellen fordíthat a dollár zuhanásán a jövő héten
2016. február 7. 13:55
Bár hónapok óta mindenki a dollár erősödésére számít, az utóbbi napokban ennek éppen az ellenkezője történt, hiszen egy hét alatt majdnem három százalékot bukott az amerikai deviza az euróval szemben. Ennek oka, hogy a befektetők elkezdték kiárazni az idei kamatemeléseket, már egy szigorítást sem várnak 2016-ra. A hangulat a jövő héten fordulhat, amikor Janet Yellen Fed-elnök kongresszusi meghallgatása következik. A piac elsősorban arra lesz kíváncsi, hogy az utóbbi hetek bizonytalansága hogyan befolyásolhatja a kamatpályát.
Kedden és szerdán lesz esedékes Janet Yellen meghallgatása a Kongresszus pénzügyi bizottsága előtt, az esemény pedig alkalmat kínálhat a jegybank elnökének arra, hogy eloszlasson néhány piaci tévhitet. Az utóbbi hetekben ugyanis részben a feltörekvő országokkal kapcsolatos újabb elbizonytalanodás miatt a befektetők szép lassan elkezdték kiárazni a kamatemeléseket. Az év elején például a márciusi szigorításra még 52 százalék esélyt adtak, ami mostanra 14 százalékra csökkent. Emellett a decemberi első kamatemelés alkalmával még három-négy további szigorítást vártak 2016-ra, most viszont legfeljebb egy 25 bázispontos emelést várnak decemberben. Néhány elemző máris úgy gondolja, hogy a piac kicsit túlszaladt, a valósnál kisebbre árazza a kamatemelés esélyét. Ennek volt köszönhető a dollár zuhanása a héten, az euró-dollár jegyzés 1,12 felett is járt.
Yellen fordíthat a dollár zuhanásán a jövő héten
A Credit Agricole befektetési bankjának (CA-CIB) pénteken megjelent friss elemzése annyira nem pesszimista, mint a többség, a francia bank szerint legkorábban júniusban emelhet kamatot a Fed, emellett arra számítanak, hogy a márciusi ülés után a döntéshozók is csökkentik saját kamatvárakozásaikat. Az elemzők azt a véleményüket még fenntartják, hogy három szigorítás jöhet az év végéig, de ebben egyértelműen lefelé mutató kockázatokat látnak.
Az elemzők szerint az már szinte biztos, hogy márciusban nem lesz kamatemelés, a Fed elnökének meghallgatása inkább arra adhat kérdést, hogy a második negyedév reális lehetőség-e még a szigorítás folytatására, vagy az is teljesen kiárazódik.
A CA-CIB szakemberei szerint a szerdai Yellen-beszéd fő üzenete az lehet, hogy a Fed továbbra is a megjelenő gazdasági adatoktól teszi majd függővé a kamatemeléseket. Erre már utaltak a héten a nyíltpiaci Bizottság tagjai, akik azt emelték ki, hogy a piaci feszültségek nem tántorítják őket el a kamatpálya normalizálásától. A visszafogott kamatvárakozások miatt a szakemberek szerinjt egy a vártnál kevésbé galamb hangvételű Yellen-megszólalás segítheti a dollár erősödését. Azzal együtt, hogy a Fed kamatpolitikája adatérzékeny maradhat, Yellen várhatóan hangsúlyozza majd, hogy a jegybank folyamatosan nyomon követi a piaci fejleményeket, elsősorban azokat az aspektusait, melyek az amerikai gazdasági kilátásokra hatással lehetnek.
A kongresszusi bizottság előtt zajló meghallgatáson a Credit Agricole szerint a következők lehetnek a legfontosabb kérdések Yellen felé:
- Hogyan építi be gazdasági modelljébe a jegybank a csökkenő részvénypiaci értékeltséget?
- Mennyire aggasztja a Nyíltpiaci Bizottságot az, hogy az erős dollár a reálgazdaságra is hatással lehet?
- Mit gondol az alacsony olajárakról a Fed?
- Az utóbbi hetek piaci fejleményei elegendők-e ahhoz, hogy a jegybank alacsonyabb jövőbeli kamatpályáról gondolkodjon?
..."
"...Esther George, a kansasi Fed elnöke szerint az amerikai jegybank későn kezdte el a kamatemeléseket decemberi ülésén. George, aki egyébként a Fed Nyíltpiaci Bizottságának szavazó tagja, úgy véli, hogy az amerikai gazdaság jó erőben van, ami további kamatemeléseket tesz lehetővé.
Saját véleményem szerint a gazdasági növekedés ütemének gyorsulása, a stabil munkahelyteremtés, és a maginfláció mérsékelt emelkedése további kamatemelések irányába mutatnak
- tette hozzá George.
A részvénypiacokon látható csapkodás, illetve az olajár zuhanásának hatásával kapcsolatban tegnap egyébként a Fed alelnöke, Stanley Fischer is elmondta véleményét. Fischer szerint egyelőre nehéz megmondani milyen hatással lehet a gazdaságra illetve a Fed következő lépésére a megnövekedett piaci volatilitás.
Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve legutóbb múlt héten ülésezett, mely során egyhangúlag az irányadó ráta szinten tartása mellett döntöttek a jegybankárok. A Fed korábban még úgy számolt, hogy a decemberi kamatemelést idén további 4 szigorítás követheti. A piaci volatilitás jelentős növekedése miatt azonban egyre többen arra számítanak, hogy a négynél kevesebb emelés lesz idén. ..."
pf:
"...Stanley Fisher a Fed alelnöke lényegében azt mondta: nem tudja, hogy mi lesz a jegybank következő (kamat)lépése, de rugalmasságot és a piaci-, illetve makrogazdasági változásokra való rugalmas reagálást ígért. Mindez abban a kontextusban hangzott el, hogy a tavaly decemberben végrehajtott első kamatemelés óta a globális gazdasági növekedési, illetve inflációs kilátásokban is akár érdemi változások következhettek be.
Éppen emiatt a piacok már arra spekulálnak, hogy a Fed a korábban gondolt idei 4 darab 25 bázispontos kamatemelés helyett sokkal kevesebb ilyen lépést hajt végre idén, és részben emiatt pénteken meredeken estek az amerikai állampapírhozamok (ezt fűtötte egyébként a negatív japán jegybanki kamat is).
A CME által létrehozott szemléletes Fedwatch alkalmazás ma azt mutatja, hogy
-a piac 78%-os valószínűséggel változatlanul maradó alapkamat sávot (0,25-0,5%) áraz a márciusi Fed kamatdöntésre, és
-71%-os eséllyel ugyanez történik majd az áprilisi Fed-üléskor is
-a júniusi és júliusi Fed-ülések kapcsán még mindig jóval nagyobb eséllyel (65%, ill. 61%) árazza a piac azt, hogy nem lesz kamatemelés, mint azt, hogy igen,
-sőt még a szeptemberi ülés kapcsán is picit nagyobb az esély erre (54%)
-novemberben már csaknem fej-fej melletti a két kimenet esélye,
-decemberben pedig már 50% alatti annak esélye, hogy még mindig szinten marad a ráta.
Ez tehát leegyszerűsítve azt jelenti, hogy a piac jelenleg csak egy 25 bázispontos kamatemelést áraz a Fedtől az egész idei évre, sőt egyes véleményformálók szerint még ez sem fog bekövetkezni, helyette inkább újabb lazítás irányába halad majd a Fed (kamatvágás, eszközvásárlási program újraindítása).
Fisher a kínai strukturális változások és a nyersanyagpiaci átrendeződések által kiváltott globális pénz- és tőkepiaci volatilitásról azt mondta: ezek akár az amerikai növekedési kilátásokat is ronthatják, igaz a múltbeli összefüggések alapján ezen szavai szerint inkább csak átmenetileg voltak megfigyelhetők.
Azt is mondta, hogy a várakozásai szerint az olajár-esés inflációra gyakorolt "lehúzó" hatása enyhülhet, illetve az amerikai munkaerőpiac továbbra is erősödhet, így összességében a Fed továbbra is alkalmazkodó monetáris politikai hozzáállást tanúsít majd.
A hétfő esti kereskedésben érdemi pénz- és tőkepiaci hatásokkal nem jártak Fisher szavai, az euró/dollár 1,09 közelében hullámzott továbbra is, míg a vezető amerikai részvényindexek továbbra is mérsékelt mínuszban ragadtak, a masszív olajár-esés láttán. ..."
Tegnaptól a shortra + a swap. Az éccaka már így is számolták. Az értesítőben kiküldött összeg szerint (+0.03 pip). Minden stimmt. Carry trade :)
Ez a kásahegytől inkább lefelé tolná... ...legalábbis bugaci ész szerint.
...meg ott hintázik a w1 tenkanon is, mingyá beesik alá.
:)
Egykedvűen traverzál a hetes bélcsatorna mentén: link
Ha áprilisig sem tudja befogni az 1.028x-1.030x körüli céltartományt, akkor onnantól nekironthat a piros négyzettel jelölt elvékonyodott féregnyúlványnak felfelé.
"...David (becenevén Danny) Blanchflower, a Dartmouth College szakértője szerint a Fed egy hatalmas hibát követett el a decemberi kamatemeléssel - írja a MarketWatch.
Decemberben az amerikai jegybank nemcsak megemelte az alapkamatot, hanem négy további emelést jelentett be az idei évre. Blanchflower szerint körülbelül 50 százalék esély van arra, hogy a 2009 óta meglépett többi kamatemeléshez hasonlóan a jelenlegit is semlegesíteni kell majd.
Azok a kereskedők, akik származtatott ügyleteken keresztül a kamatemelésre fogadtak, most arra tippelnek, hogy legközelebb a Fed szeptemberben fog kamatot emelni a CME FedWatch adatai szerint.
Blachflower szerint az amerikai jegybank elvesztette a hitelességét: senki nem hisz már a kommunikációjuknak. Szerinte a Fed klasszikus hibája az, hogy alulbecsüli a kínai gazdaság hatását a nemzetközi piacra.
A szakértő a 2008-as válságot a Bank of England monetáris tanácsának tagjaként élte meg, szerinte az akkori helyzet hasonló volt a mostanihoz: a válság idején a brit jegybank azt gondolta, hogy az amerikai lakáspiaci krízis nem lesz rá hatással. Szerinte a Fed nem fogja fel azt sem, hogy a csökkenő olajárak nem pozitív irányú kínálati sokkot, hanem keresleti csökkenést jelentenek.
A Fed a szerdai bejelentéséből minden olyan utalást kivett, ami a kockázatok kiegyensúlyozottságára vonatkozott, miután decemberben még azt nyilatkozta, hogy a gazdasági kockázatok tökéletesen kiegyensúlyozottak.
Blachflower szerint gyakorlatilag a jegybank ezzel beismerte, hogy hiba volt a kamatemelés.
Hozzátette, hogy a gazdasági mutatók szerinte recessziót jósolnak. ..."
A mostani galamb hangvételű közlemény elsősorban azt jelentheti, hogy a Fed egyelőre kivár az utóbbi hetek piaci feszültségei után, nem akar egyértelműen iránymutatást adni, milyen hatással lehetnek a piaci fejlemények a kamatpályára. Egyértelműen ugyanis nem utaltak arra, hogy a decemberben közöltnél lassabb lehet a kamatemelés üteme, ez arra utal, hogy ha elülnek a feszültségek, akkor akár a következő ülésen, március közepén is szóba kerülhet a további szigorítás, vagy legalábbis nem zárják ki annak lehetőségét, hogy így lesz. ...."
Kár, mivel az utóbbi napokban a híres pároscsillag egészen kivételesen szép és ritka "együttállásában" gyönyörködhettünk az éjszakai égboltra pillantva.
Az ilyen jellegű ritka együttállásokat részünkről mi nagyon komáljuk.
A tavaly jan férfürdőm óta (nem SNB) nálam is minden tűrhető.
'15.jan. a negyedik nagy bukóm volt, de szla égés és rátöltés nélkül sikerült konszolidálni a szitut. Az volt a megtisztulás(?) megvilágosodás(?), vagy valami ilyesmi.
Megtaláltam a bukó okokat. A Szent Grál nem lett meg, de iszonyú meló, ideg van a mostani, turbulencia nélküli, sivár hétköznapok eredményeiben. Pontosan a tréd sivársága okozza az örömet. Egyenletes (-en növekvő) a profit.
:)
Így már értem. Nem terveztem idén kérni, de ha van, aki szívesen elküldi a teljes múltévre némi kísérőszöveg/magyarázat kíséretében, megköszönöm (kereskedett instrumentum(ok) és arányuk az éves kereksedésben, pozíciók száma, átlagos időtartamuk). Demo kereskedés nem jó, csak éles számlás.
Hagyjuk ezt a vektor témát. Túlságosan erős a rím, én pedig egymerő félelem (vérnyúl) vok. A háló is teli van figyelőkkel.
Vállalom a beszariságomat.
:)
Én eddig úgy tudtam, hogy az eredőhöz az erős mellé kell egy gyönge vektor is.
... sőt! A geodétáknak szükségük van karóállító libellára is... állítólag.
:)
Vektorgeometriából ugyanakkor azt tanultuk, hogy alapesetben többnyire a legerősebb vektor b@szik (adja az eredőt), de ez nem mindig nyilvánvaló a külső szemlélő számára.
Mennyi az EU? Alacsony-e, vagy magas?
Mennyibe kerül az usd, az euro, az arany?
Mi az ÁRA egy dolognak, egy szolgáltatásnak... egy valaminek?
index:
"...Van ez a fotó erről a krumpliról. Egymillió euróért vette meg egy gyűjtő
Bekerült a világ húsz legdrágább fotója közé ez a kép, amin nem üstökös, hanem egy [krumpli] van sötét háttér előtt, éles fénnyel bevilágítva.
Még egyszer, tehát ez a kép:
potatophoto
Kevin Abosch népszerű portréfotós műgyűjtői körökben; általában sztárokat és Nagyon Gazdag Embereket szokott fotózni ebben a beállításban, de egy nap gondolt egy nagyot, és lefotózott egy [krumplit] is a műtermében.
A képet otthon akasztotta a falra egy 162x162 centis dibondon (alumíniumlemezre kasírozott képen), de kénytelen volt túladni rajta, amikor egy rendszeres vevője meglátogatta a párizsi otthonában, és szó nélkül otthagyott érte egymillió eurót.
A kép címe egyébként: Krumpli #345 (2010) (Tehát, valószínűleg van még legalább 344 krumplifotója ott, ahonnan ez jött!)
Messze nem ez a legfurcsábban túlértékelt fotó a történelem során. Ott van például Peter Lik, akinek két képe is van a világ legdrágább fotói között, de munkássága alapján sokkal valószínűbb, hogy a fotós a saját képeit veszi meg, hogy felverje az árukat, vagy pénzt mosnak tisztára a sokmillió dolláros adásvételekkel.
Ha most kibukott önből, hogy 'bassza meg, ilyet én is tudok fotózni' akkor nyomás, lehet menni és utánuk csinálni! ..."
Draghi meghozta a várt hisztit. Jó kis mozgás volt. :)
D1-en lefelé a span A, fölfelé a tenkan állta az útját. Karácsony előttől benne van a jó vastag d1 felhőben. Úgy tűnik, nem tudja áttörni fölfelé. Talán oldalazással (fönt 100x, lent itt körül) ki tud jönni belőle. Vagy inkább le...?
Pedig nekem tecce márc-ig egy erősebb felhúzás, úgy kb 11 fölé...
Ha a márc 15-16-i FOMC nem kamatol (amire most 70 valahámy % az esély), akkor az a bugaci, egyszerű ész szerint erősíti usd-t...
pf:
"...A Goldman Sachs elemzői felülvizsgáltak az EUR/USD árfolyamra vonatkozó prognózisukat: három hónapos időtávon 1,04-es, hat hónapos időtávon 1,00-ás, 12 hónapos időtávon 0,95-ös árfolyamot vetítenek előre. Korábban a prognózis rendre 1,07, 1,05 és 1,00 számokat tartalmazott. ..."
Értem én kedves pályatárs, csak hát a csintalan vérem nem hagyja a pofázás nélküliségemet. Bocs! :)
Én már nem bízom itt semmiben sem. Kiszámíthatatlan csapkodás van össze-vissza, így én is azt teszem. Most inkább lefelé egy kicsit erősebben...
Mint már régebben, pár hete is írtam, maradunk a kék posványban.
Ma EKB, utána Dagi sajt. Talán lesz egy kis hiszti. Imádok ilyenkor belecsapni a lábosba...
:)
pf:
"....Az elemzők jelenleg 29 százalékos valószínűséget adnak egy márciusi kamatemelésnek, ugyanez egy hónapja még 53 százalék volt. A szeptemberi üléstől ugyanakkor már 51 százalék vár szigorítást, de ennél is nagyobb esélyt, 60 százalékot adnak a decemberi találkozónak.
Az emelésekkel kapcsolatos kétségeket a kötvénypiacok is megérezték, a 10 éves amerikai állampapírok hozama 2 százalék alá esett. ..."
.... aztán még azt is írta, hogy: "...az EUR jelentosen erosodott az elmult 10 kereskedesi napban.... ..."
10 kereskedési nap vissza, az jan 04., azaz 2 naptári hét. Ez alatt az idő alatt az EUR/USD még 100 pöttyöt sem emelkedett.
Ez jelentős?
Mihez méri a csérmen az euró jelentős erősödését?
Kedves TuTGyuszi, ha segítenél, megköszönöm, meghálálom.
:)
Egy másik pályamunkás azt írta, hogy:
"... az a nehany Trillio$ ami a piacon mozog nem biztos hogy minden az USD-ba fog omleni ..."
Ez magyarul úgy jött át nekem, hogy az amcsi dollár nem biztos, hogy amcsi dollárba fog menni.
Tudsz nekem segíteni ennek a kijelentésnek az értelmezésében?
Én nem merem megkérdezni tőle, mert félek, hogy megharap. Vérnyúl vok!
:)
...Lehet.
Nincs ellenemre, ha E/U fel. De ha lefelé az sem baj. :)
Itt Bugacon, a földhöz ragadt, begyöpösödött gondolkodás nem engedi a szárnyalást. Így itt a tévedésekből jó dolgok nem jöhetnek ki. Lehet Uruguayba kellene költözni. A birka-, marhaszar ott is ugyanaz, a többi meg kész nyereség.
magam is láttam tegnap a pályatársi kiszólást... ettől mongyuk lehet még sikeres tréder. Tudod te, hány tudományos felfedezést tettek már hasonlóan otromba tévedésekből kiindulva?
Azt írta egy pályatárs tegnap CET 19:54-kor, 085x körüli árnál, hogy:
"...A lefelé ható erők kezdenek kiárazódni az usd-ből,és itt már én is látom az 1,10 fölötti árat! ..."
Mit lehet erre mondani? Usd erősödést vár és eurusd erősödést is vár.
Azóta 087x +- 20 pip körül ténfereg. Most épp le, 085x felé.
Egy zárt halmazban, akármilyen nagy is az, reményt keltőek az ilyen gondolatok. Főleg, ha sok van belőlük.
:)
....de Gergely (aki főpincér és írja OldVi okosságait) lehet, hogy kontraindiként működteti az infokat. Lehet, hogy shortba ment ezekkel a cuccokkal... és még 20 lámpát vett a truckra a fiának.
:)
"....Amig emlekszem, gyorsan leirom, hatha valakit erdekel: Universal Insurance (ezt mar egyszer eloadta multheten), plus Cyberark Software es Depomed. ..." és ezek egymást csócsálják ott a teraszon, hogy hú de nagy/bölcs tőzsdecápák, befektetési géniuszok ....beszarás ez a bagázs....
...de, hát ilyenek is kellenek a pályára. Mi lenne nélkülük velem?
:)
A dollárindex dec. 2-án ment 12 éves lokális csúcsra 100.510-nél... mindezt úgy, hogy eurusd már nem tudott párhuzamosan újabb aljra menni. A kamatyolás hatása ezek szerint egyelőre erősebbnek látszik a DXY-kosár összességét nézve, mint a Draghi-féle gyengítés további erőteljes diszkontja.
"... európai idő szerint este 8 óra környékén a 30 dolláros szint is elesett a februári határidős WTI olaj árfolyma esetében. A kurzus 29,93 dolláron is járt, ..." (pf)
Az elmúlt napokban sokan várták fölfelé, 10-13 fölötti célokkal. Azonban nem történt semmi, sőt, a hétfői (16.01.11) 095x-7x -ről esik. Jelenleg a 08 erős szint tartja, D1-en a kumo alsó részében, a kijun és a tenkan alatt kavirnyál. Az eső felső piros és az emelkedő narancs alsó közé beszorulva. link
W1-en 078x körül érné el a tenkan-t. link
A FOMC-ig sztem nagyobb esélye van a d1 ékből a lefelére. A mostani FOMC után nem lesz sajtótáj, így nem vszínű, hogy kamatolni fognak, akkor esetleg jöhet föl 10 fölé márc közepéig. Akkor lehet, hogy lesz kamatolás.
Vagy egész másképp, majd meglátjuk.
Foglalkozik esetleg valaki GBP/JPY, GBP/USD párokkal?
Mitől ez a vastag zakó másfél hónapja?
Oké, hogy 95 fölötti korrelációja van SP500-zal 4 órás bontásban, de csak ennyi?
Terveznek a héten kamatot emelni és azért zúzták így le előtte?
A vártnál sokkal jobb NFP-re leszúrt 080xx köré, majd vissza is vette. A piros esőcsati teteje ismét megfogta fölt, H4 kumo itt inflexiós ponton van, tehát az nem játszott. D1-en a széles piros kumo (alulról föl tegnaptól) közepén mozog. Azaz gyakorlatilag nem történt semmi, 088x-087x körül ténfereg. A legközelebbi FOMC jan 26-27. Talán akkor, ha a kamatpályáról esetleg többet megtudunk, talán lesz irány. Addig herevere, egypipezés itt a kék posvány közepén.
:)
Az is előfordulhat, hogy a mai NFP-re nem mozdul és a H4 piros eső csatiból oldalazással fog kijönni.
Hiszen látjuk, hogy w1-en csöppnyi lecsúszással egymás után dobja a majdnem egyforma candelléket, link Azaz egész dec-ben cca 10 és 08 között sávozott.
Egyelőre nem estünk ki a piros eső csatiból. Kedden alul és az éccaka felül + H4 span A is fogta. link
Továbbra is a kék posvány közepén kavirnyálunk. link
Az ADP jó lett, a mai NFP is így várható. Ez lehet, hogy meglöki lefelé a piros csati alsó részébe, 07 felé. Nagyobb mozgásra, hogy kijöjjön a pirosból, majd a kékségből, nem valószínű, hogy csak ez elég lenne.
Úgy tűnik, hogy USA-nak elege van a további usd erősödésből? Lehet, hogy az idén is maradunk kisróka kék trópusi óceánjában.
:)
végigcsérmenkedte a napot a paddington alsói "munkahelyén"... majd "ottani" idő szerint hajnali negyed háromkor még a mi okításunkra is maradt fölös kedve.
Odaát pitcairn2 kollega úr is a Te kedvenced prognózisát linklink favorizálja link kicsit más megközelítésben.
De hogy miért épp 1958-tól...?
...generált csárt? ...ez nem olyan, mint az ólom öntés, vagy a birkacsont dobás itt Bugacon?
Nem tudom, nem értek hozzá. Csak menjen valamerre.
Forex tréderek ide
Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.