Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 19:48
Előzmény: #6459  Törölt felhasználó
#6460
"Egy dohányos nem is lehet jó tréder, mert aki ahhoz gyenge, hogy saját pusztításával felhagyjon, az a tőkéjét sem képes megvédeni."

Ez a mondat azért birizgáló, de ezt te is tudod. :)
És természetesen nem értek vele egyet. Ezt is tudod szerintem.
Abban egyet értek, hogy a dohányzás mentális gyengeséget jelez valamilyen területen. Hiszen pótcselekvés.
Viszont a nem dohányzók mindig kifelejtenek valamit a történetből.
Mégpedig azt az aspektust, hogy mi van abban az esetben, ha a dohányos nem akar nem dohányzó lenni.
Mert mi az amit mindenki gondol?
1.erős ha leteszi a cigit (ez egyébként nem minden esetben igaz)
2.gyenge ha nem teszi le a cigit
De második esetben nem szokott felmerülni a kérdés: Miért?
A fizikális és/vagy a pszichés függőség miatt?
Vagy mondjuk mert nem akarja?
A nem dohányzókban sosem merül az fel lehetőségként, hogy nem akarja letenni a dohányos a cigarettát.
Mi van abban az esetben, ha a dohányos valóban önpusztítani akar, valóban dohányozni akar, mert szereti a dohányzást, szereti ezt a tevékenységet? Mindamellett, hogy tudja a következményeit.
És... tudod, azért ilyenkor eszembe jutnak barátaim, ismerőseim, akik szépen csinálnak maguknak egy-egy szívrohamot, daganatot, és mindenféle mentális zavarokat, mert nyelnek. Hááát én meg szívok :))) Melyik is a jobb valójában?
Az én módszerem látványosabb, az biztos, de az övék sokkal hatékonyabb. ÉS persze, tudom én, hogy most magyarázom a bizonyítványom amit egyébként nem kellene, hiszen minek? Mint mondtam mindenki olyan formáját választja az önpusztításnak és az öngyilkosságnak amelyik neki kedvére való. Hát én ezt választottam. :)
De azért azzal a mondattal oda bactál... :))
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 19:20
Előzmény: #6458  Törölt felhasználó
#6459
Nem bírom a cigit, nem dohányzok, de néhanapján pici bélyeg lecsúszik. ;)
Nem érzem, hogy rombolna. Sőt! Nem hogy módosítja, inkább kitágítja a tudatomat. :DDD

link

Felmár András link írja egyik könyvében:

"Azokat az orvosságokat, amelyek az embert felébresztik, betiltják. Azok az orvosságok pedig, amelyek az embert elaltatják, legálisak."

Persze a drogok többsége, ugyanúgy, mint a dohány, és az alkohol, szemét, és valóban rombol.

link

Egy dohányos nem is lehet jó tréder, mert aki ahhoz gyenge, hogy saját pusztításával felhagyjon, az a tőkéjét sem képes megvédeni.
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 18:22
Előzmény: #6457  Törölt felhasználó
#6458
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 18:09
Előzmény: #6455  Törölt felhasználó
#6457
Ha olvasod a topikot (márpedig úgy tűnik), akkor láthatod, hogy nem vagyok egy begyepesedett, vaskalapos valaki. Szeretem és élvezem az életet, legtöbbször.
A kaja, pia, pasi és a drogok (legyen az akár könnyű akár kemény), nálam nem egy kategória.
Melyik kaja, pia, pasi, bír tudatmódosító hatással a szervezetbe kerüléstől számított 2 hétig?
Oké, aláírom, a pasik erre valóban képesek ;))
2 hét egy füves cigi. Ez az az időintervallum ami alatt kimutatható a véredből. És te egy - egy lazulás után vezetsz, dolgozol, talán gyereket nevelsz... miközben a véred nem tiszta.
Jó elszívni néha egyet - egyet?
Tedd! A Te életed, azt teszel vele amit akarsz.
Mindenki az önpusztítás és az öngyilkosság más - más formáját választja. Van aki a gyors dolgok híve, ők akasztanak, ugranak, vágnak, lőnek.
Van aki a lassú verziót kedveli, ők a legális függők, dohányosok, alkoholisták, könnyű drogosok. Van az arany középút, ők a nehéz drogok kedvelői. És vannak akik sok mindenbe belekóstolnak és hiszik, hogy a mértékletesség felment. Pedig ez nem igaz. A rombolás az rombolás. Önmagad ellen. Amíg csak magaddal teszed, lelked rajta...
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 17:29
Előzmény: #6455  Törölt felhasználó
#6456
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 16:14
Előzmény: #6448  Törölt felhasználó
#6455
Azért néha-néha egy vicces cigivel igazán jót lehet lazítani, csak nem szabad túlzásba vinni a fogyasztását, de így van ez mindennel (kaja,pia,pasi). :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 16:12
Előzmény: #6441  Törölt felhasználó
#6454
akkor örgszünk, vagy komolyodunk, mert a héten nekem is csak 2 pozícióm volt otp-ban, máskor meg naponta 2 :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 16:11
Előzmény: #6440  Törölt felhasználó
#6453
nagyon el bírnám viselni... otiból kőgazdagon szállnék ki... na, jó ne álmodozzunk :(
forest_30 2011. 10. 15. 14:31
Előzmény: #6448  Törölt felhasználó
#6452
csak ha elszívtad akkor lesz szükre :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 14:30
Előzmény: #6450  Törölt felhasználó
#6451
Igen :))
link
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 14:24
Előzmény: #6448  Törölt felhasználó
#6450
Megnyugodtam..
Akkor alapból vagy lökött :))

(Mint én)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 14:12
Előzmény: #6447  Törölt felhasználó
#6449
:))
Szipi szupi :)))
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 14:10
Előzmény: #6446  Törölt felhasználó
#6448
Nem, úgy nem vicces cigi.
Vicces cigiknek és hasonlóknak nincs helye az életemben. :)
Csak nagyon hülyén néz ki, hogy rózsaszín a papírja.:)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 13:56
Előzmény: #6445  Törölt felhasználó
#6447
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 13:50
Előzmény: #6445  Törölt felhasználó
#6446
olyan vicces cigi?
:)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 13:06
Előzmény: #6444  Törölt felhasználó
#6445
:)))
Rózsaszín topik, rózsaszín barbie én... kitalálod milyen cigit szívok éppen? :)))
Iiiiiiigeeeeeen rózsaszín! :))
Elég gáz...party cigi, de gondoltam most kivégzem mindet, mert már kb 1 éve jött Spanyolországból. Még kiszárad a dohány, azt meg ugye nem hagyhatom :)
Mondjuk elég lassan megy a dolog, mert amikor rá nézek elkap a röhögő görcs. :))
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 12:43
Előzmény: #6443  Törölt felhasználó
#6444
persze - persze értjük... (..hogy gőzgép)
de mi hajtja???
:)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 12:22
Előzmény: #6442  forest_30
#6443
Szerintem lesz. És azért gondolom, hogy október végéig, mert ebben az esetben hetesen megcsinálja az új csúcsot jövő héten, majd esni kezd, elkezd kialakítani egy új völgyet. Következő héten is esnie kell ahhoz, hogy havi időtávon a gyertya csak korrekciós gyertyaként szolgáljon abban az esetben is, ha zöld lesz. Ez nagyságrendileg már 1,36-1,34 elérésével teljesül.
Tény, hogy havi időtávon NEM lehet(ne) nagytestű fehér gyertya, mert ebben az esetben bizonyítottá válik az adott időtávon a völgy. Völgy után pedig ugye csúcs jön.
Jelen pillanatban pedig nem tartom reálisnak azt a lehetőséget, hogy a következő két hétben 1.4 környékén szambázzunk folyamatosan. Bár ettől még lehetséges.

Nekem az 1,31 el van problémám. Ha hosszabb távon nézem a történetet.

Merthogy elméletem szerint két lehetőség van:
- az 1,31 az alul pozicionált és ebben az esetben havin az előző alj alá kell mennünk, ami 1,2968. Viszont ha ez elesik, akkor elkezdődik a "gépek száguldása" hiszen elesik a havin az emelkedő trend. Vagyis nagyon gyors lesz a dolog.
- az 1,31 rendben van. Ebben az esetben viszont a havi chart továbbra is longos marad. (egyelőre legalábbis)
És akkor ebből adódóan megint csak két lehetőséget látok:
-november folyamán elkaszáljuk a havi grafikont
-1,31 rendben van, és elkezdődik egy (szüttyögős) korrekciós korszak hetes időtávon, új csúcs kialakításával. Ami lehet alacsonyabb, mint a jelenlegi lesz. Ha alacsonyabb, akkor nagy eséllyel ezután visszük el a havi aljat és új lentebb lévő alj jön. Viszont ha magasabban lesz mint a most kialakítandó csúcs, akkor nagyobb az esélye a havi időtávon a jelenlegi long trend folytatásának és egy új, magasabban lévő csúcs kialakításának.
Hangsúlyoznám, hogy hetes és havi grafikonról beszélek, tehát nem egy két nap alatt fog eldőlni a kérdés.
Legvalószínűbbnek azt tartanám most, hogy a havi grafikon elvágása előtt még hetesen egy a jelenleginél alacsonyabb csúcs fog kialakulni.
Pffff remélem rajtam kívül más is érti :)
forest_30 2011. 10. 15. 10:59
Előzmény: #6440  Törölt felhasználó
#6442
sziasztok
az 1,34 az nekem is tetszene :)
Törölt felhasználó 2011. 10. 15. 10:57
Előzmény: #6440  Törölt felhasználó
#6441
Háát..
pedig kezdem már felkészülni a shortra..
de most várnom kell :(

nem bírom ezt a pozíciótlanságot.
A héten is csak 4 pozim volt MAX 20 percig..
hová fejlődtem?
(3 hónapja még nem volt perc, hogy ne üljek valamiben )

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek