Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 10:32
Előzmény: #506  forest_30
#520
Csináltál vele valamit?
Azon gondolkodom, lehet ez is olyan, mint usd/jpy? Csak esni tud? Szépen lassan alattomosan, semmi korrekcióval?
Booorzalom... :)
(Szerintem ott lett volna besz... de attól még mérges vagyok magamra, mert csak esik és esik és nélkülem... )
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:51
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#519
Szerintem vagyunk ezzel így egy páran...
Semmi sem változott, semmi sem lett jobb, szerintem megoldás sem igazán lett...mégis bejártunk tegnap cirka 300 pipet...
Bolond világ ez, az biztos.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:41
Előzmény: #517  Törölt felhasználó
#518
9,30- as cikk (vélemény)
Hasonlóan látom, ezért nem értem ezt az euro erősödést, mert itt nem csak a dodó gyengült....
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:36
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
:))))))
Kész szerencse. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:31
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#516
Verekedésre még sosem került sor :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:11
Előzmény: #511  forest_30
#515
Ilyenekre gondolni sem merek. :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:09
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#514

Erősködsz magaddal... jóóó :)))
forest_30 2011. 07. 22. 09:07
Előzmény: #512  Törölt felhasználó
#513
ok, ok
akkor azonnal változtatnának és mindenhol olaj, arany, stb a júrot foganák el abban a pillanatban ?
vagy felerősödne paritásig aztán zutty ?
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 09:04
Előzmény: #511  forest_30
#512
gondold meg mi lenne a dollárral, ami az egész világ legfontosabb fizetőeszköze. :(

Az otp-n + mtel-en legalább kerestem szépen
forest_30 2011. 07. 22. 08:59
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
tényleg skacok, ha most ebben az órában lenne egy amcsi csőd, akkor mi történne a piacon ?
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:58
Előzmény: #509  Törölt felhasználó
#510
van egy leszorító 1,446x-nél abban bízom, ha áttöri akkor egy short eldob egy long megnyit kis sl-lel. A fák nem nőnek az égig, de az amerikai huzavona gyengíti a dollárt. Hambiknál meg sosem lehet tudni. Ha kiegyeznek és a lefaragásról is megegyeznek, akkor erősödhet szépet a dodó. Ez term. nyaralás alatt lehetséges. A csúszó stop segíthetne, de az mt4-t talán nem véletlenül úgy csinálták meg, hogy csak bekapcsolt gépnél műkszik.
Ennyi a terv.

Én mostanában hanyagolom a kávét, nagyon rászoktam, hiányérzetem volt és utálom a függőséget. Most kicseszek magammal, megmutatom ki az erősebb és utána újra iszom mert szeretem :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:45
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#509
Annyira nem. :)
Bár most még 200-300 pip fel és még az űr longot is lezárnám.
Iiiiigeeeen, épp most ettem meg, nagyon finom volt.
Bár nálam a képlet kis süti sok kávé :)
Terv mára?
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:39
Előzmény: #506  forest_30
#508
Azon gondolkodom, mekkorát kellene rátenni.
Nagy margin igénye van. Ráadásul nagy a spread. Kiszámoltam, 188 as árfolyamnál 21 nap alatt hozza össze a 25 spreadet a kamat.
1 pip ellenem és oda a kamatom...
kis pozival meg minek?
Ráadásul hetes és havi szerint is van hova vissza korrigálnia.
Gondolkodó állásponton vagyok.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:36
#507
Jó reggelt mindenkinek!
Remélem szép álmotok volt, most már jó lenne egy kis hegyről le, csak molnta szereti a magas hegyeket. :)

finom volt a süti egy kis kávéval?
forest_30 2011. 07. 22. 08:33
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#506
899 volt az éccaka .
na jó egy 40 pipet még várok
aztán 2 pici csomi rá :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 08:28
Előzmény: #504  forest_30
#505
Belátsz a fejembe, vagy mi van? :)
8961 ig még fel kellene jönnie. Én még várok.
forest_30 2011. 07. 22. 08:25
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#504
Gbp/Nzd re nyitok egy shortot..
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 07:55
Előzmény: #500  forest_30
#503
Egyelőre nem úgy tűnik, hogy beszakad.
Majd este esni fog kicsit szerintem. Jön a hétvége, zárni fognak sok pozit.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 07:54
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#502
Én sem, és nem is feltételeztem ilyet :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 07:38
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#501
Jó reggelt!
A játékszabály nem úgy szól, hogy aki jobban megközelíti az nyer? :)

Elmondok neked egy történetet...
Mielőtt forexezni kezdtem, béteztem már egy jó ideje. A forexről szinte az összes létező ismerősöm leakart beszélni. Mert veszélyes, mert daráló, mert "forexen csak bukni lehet" és így tovább és így tovább... Persze mondták ezt nagy többségében olyan emberek, akik életükben nem forexeztek, vagy maximum demó számlán. Én elkezdtem közben megtanulni a forexet... emlékszem először borzalmas volt, azt sem tudtam mi a margin, fogalmam sem volt a tőkeáttétről... gyakorlatilag a forexről önmagában semmi. Elkezdtem rengeteget olvasni erről a piacról. Aztán elkezdtem demózni... de tudtam, hogy valami nem jó. Volt, hogy jobban vigyáztam a forexes demó számlámra, mint az éles bétesre és volt, hogy napokig elfelejtettem egy pozit, sl és tp nélkül. Valami nem volt egyben bennem. Aztán egyszer konzultációra mentem és az előttem lévő, kérdezte a véleményét az oktatónak erről a témáról... Ő pedig azt válaszolta: a grafikon csak grafikon, mindegy, hogy bét vagy forex vagy melyik piac.
És ekkor jöttem rá, hogy mi nem tiszta. A pénzt láttam a forexben, a hihetetlen nyereséget és a hihetetlen bukta lehetőséget amit magában rejt. Valljuk be... hol van ehhez képest a bét...
A furcsa az volt, hogy a béten nem recegtem. Néztem a grafit beléptem, kiléptem és ennyi volt. Biztonságosnak éreztem. A forex más volt. Mert a forexel kapcsolatban átmosták az agyam a "jóakaróim", akiknek valószínűleg fogalmuk sem volt, hogy mennyit ártanak nekem a véleményükkel.
A bétről tudtam, hogy mennyire valós az össznépi jajj-jajj tőzsde rettegés... hiszen volt tapasztalatom... a forex hátránnyal indult.
Amikor első nap leültem a forex elé, sokáig csak bámultam. Rettentő nagy tisztelet és némi félelem volt bennem. Le voltam bénulva egy ideig. Ültem és az járt a fejemben, hogy ma meg fogom nyitni az első pozit, mert nem félhetek. Ha ez így marad, akkor sosem fogok forexezni. És az járt a fejemben... csak a grafikon, semmi más nem számít... és egyszer csak józan ésszel végig vezettem a dolgot. Mi lehet a legnagyobb baj, ami történhet? Kivág a stopom... én határozom meg a stopot? Igen. Én határozom meg a pozi méretet? Igen. Akkor pontosan tudom mennyit veszíthetek? Igen. Akkor van értelme a félelmemnek? Nincs. És megnyitottam az első pozimat. Aznap rettentően fegyelmezett voltam. Sokszor elmondtam magamnak csak a grafikon, semmi más... ha betartom a szabályokat, nem érhet semmi baj...
Hmmm...
csak azért írtam le, mert nem tudom, nem e alap probléma nálad is a "forex rettegés" A bétet ismered, ott is saját pénzzel játszol, mégsem félsz tőle. Akkor ez azt jelenti, hogy nem a pénztől félsz. A piactól félsz. A kérdés, hogy miért?
Az ember attól fél általában, amit nem ismer eléggé jól, amiben valahol, valamiért bizonytalan. Te nem érzed magad biztonságban a forexen, de a béten igen. Mi a különbség a kettő között?
Javasolnám, amikor egyedül vagy és senki és semmi nem befolyásol, fogj egy A4 est és húzz egy vonalat a közepére: Bét-forex. És írj le mindent, de tényleg mindent miben más neked a bét és miben más neked a forex. És tudni fogod, hol van neked ebben a csapda. Lehet csak az a baj, hogy nem forintban volt a számlád, lehet az, hogy pszichésen zavar, hogy nyitva van a terminálod kereskedés közben, lehet csak az, hogy rosszul választottad meg a neked valóban megfelelő időtávot.
Ha a béten biztonságban érzed magad, és tudod miért, akkor teremtsd meg ezeket a feltételeket a forexen is.
Uhhh... befejeztem az okoskodást :)
Gondold át gor. ez a Te fejedben dől el, sehol máshol.

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek