Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 15:03
Előzmény: #521  forest_30
#540
Gbp/Nzd... végülis csak 70 pip lenne eddig rajta + a mai kamat... persze -25 pip spread...
akkor az cirka 45 pip * 8,63=388,35 usd / 1lot
ennyi eddig! amit ma nem nyertünk meg +10 usd a kamat... ami ugye hétvégén is van az +20 usd
ami összesen: 388,35+30= 418,35 usd eddig... nem sok.. kb 78.000 ft lotonként... mit számít...
Pfffffff.....
Vállon veregetnél? :((
Persze lehet vissza megy és lesz időnk bepattanni... de félek ez csak egy irányt ismer...
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 14:32
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#539
Demó-nem demó...
A demó pszichés hátrányait azt hiszem felesleges ecsetelni, mint te is írtad, mindannyian tudjuk.
Sokan és sokszor szidjuk/szidják a demót, de a demó egy valamire kétségkívül jó. A gyakorlásra. És az pedig nagyon fontos. Lehetőséget biztosít veszteség mentesen a belépési - kilépési pontok kigyakorlására, a párok, "megismerésére", jó esetben némi képet tud adni a saját tűrő képességünkről. És még ezer dolog van, amire egyébként a demó tökéletesen alkalmas.

Arról amit írtál...
150k. Szerintem pont elég, én nem tartom soknak és nem tartom kevésnek sem, de ez igazából nem is fontos. A lényeg az, hogy számodra kezelhető legyen, ne okozzon görcsöket, és ne okozzon különösebb traumát, ha elveszted, az esetleges bukás pedig az anyagi biztonságodat semmiképpen ne veszélyeztesse. Ez a lényeg Dumber, semmi több, hogy valakinek piti az összeg, akkor ő nagyobb léptékben gondolkodik, de hidd el, nem az a lényeg, hogy 10k vagy 150k. Neked mi az optimális, csak ez számít!
Egyikből is, másikból is lehet veszteni és milliókat is csinálni. Azt gondolom, talán az időben van inkább a különbség.
Amikor ledaráltam a számlát, 21k maradt meg az apró. Egy pozi megnyitására volt elég a dolog. 0,1 lot ennyi és kész. Kisebbet pedig nem tudtam nyitni, mert akkor még a számlámon nem lehetett. Tőkét pedig elvből nem tettem be. Vért izzadtam, minden nap... 1 pozi 5-10 pipes tp. maximum. Zárni és újra nyitni... margint, pénzt növeltem.... lassú iszonyat lassú, de meglehet csinálni. 150k... ehhez képest egy vagyon. És ezt komolyan mondom. Ezt akkor fogod megérteni, ha egyszer nem nullázod le a számlát, hanem egy bukó után felállsz és abból ami maradt újra építesz mindent. Én ekkor tanultam meg megbecsülni a tőkét. Mert utalni könnyű, de a "semmiből" felépíteni újra a számládat, az veszedelmesen nehéz.

Egy párban két pozi, max 5 pozi egyszerre nyitva...
ezek jó szabályok, szerintem. Nálam is vannak ilyenek, bár alkalomszerűen szoktam feszegetni a saját határaimat. Egy idő után megköti vele az ember a saját kezét.:)

Stop... ha egyszer CSAK! egyszer is arrébb teszed a stopot és rosszabb helyre húzod... onnantól BÁRMIKOR találni fogsz rá indokot, hogy éppen akkor miért tedd ezt meg megint. Onnantól, sosem leszel önmagadtól biztonságban. Az ember okos, emlékezete pedig olykor szelektív. Ha eldöntötted, hogy mindig használsz stopot, SOHA! ne húzd nagyobbra stopodat.
Nem titok... én nem mindig használok stopot, van olyan strati, aminél nincs is. De ez az egyetlen szabály amit soha sem szegtem még meg. (inkább gyorsan dobom a pozit, ha közeledik a stopomhoz, ami nagy hiba, mert az esetek nagy részében túlélik a stopjaim - tehát ez nem követendő példa)

2% os veszteség keret.
Én kicsinek találom, de mások vagyunk. Azért leírom az indokaimat. Egyrészt szerintem a forexen a 3-5% os veszteségkeret olykor élet (pozi) mentő lehet. Másrészt a forexen fennáll valami, ami a részvénypiacon nincs, vagyis inkább a hazai piacon felesleges. Az azonos lábak (részvény piacon azonos szektorok). Ami veszélyes lehet. Vagyis, ha azonos lábbal rendelkező devizapárba teszel pozit (eur/usd és gbp/usd), akkor én a veszteség keretet, nem pozinként, hanem egységenként alkalmaznám. Vagyis az összes olyan pozi ami azonos lábbal rendelkezik max X% keretet kap. Ha ez kifújt, nincs több pozi. Ennek okát gondolom érted.

Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Próbálj ki mindent. Trendkifutásokat, m1 es bolli játékokat. Mindent. Mire az élesed meg lesz, lesz egy kialakult képed, hogy mi az ami neked jó és megy. És ez fog csiszolódni folyamatosan, valamit elhagysz és valamit majd beveszel és így fog kialakulni a te saját rendszered, az amiben te tudsz dolgozni, amivel te eredményesen tudsz kereskedni.
És nem számít hogy ki ért vele egyet és ki nem. A lényeg, hogy eredményes tudj lenni. Nem egy hónap alatt kell bankot robbantani, hanem stabil, folyamatos profitot kell termelni.
És még valami, ami szerintem nagyon fontos. Vezess Trade jegyzőkönyvet! amibe mindent leírsz. Ha bármit elrontasz, ott minden megvan feketén fehéren, nem lehet mellé dumálni, meg elsumákolni. Ott van minden hibád. És abból fogsz tudni igazán tanulni.

Szerintem...
de eszméletlen okos vagyok a magam 5 hónapos forex tapasztalatával... :))
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 14:12
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#538
Így utólag átolvasva azt amit Te írtál, és amit én, kevés közük van egymáshoz. Más volt a Te mondanivalód és más az enyém.
A lényeg, hogy nekem a fx jobban a barátom, mégsem "merek " még ott kereskedni.
A többit pedig kezeljétek önálló hozzászólásként, és egy demó lehetséges használataként, Dumber szemszögéből.
Szigorúan az utókornak...
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 13:26
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#537
Jöttem, mentem a délelőtt és közben járt az agyam, azon amit írtál.
Tényleg van különbség.
Nem sok mindent lehetne hozzá tenni. A különbség az, hogy nekem pont fordítva van. Én a BET-en nem érzem jól magam. Meg van kötve a kezem.
Ami "biztonságos" lenne, az a részvény, de ott nem tudok shortolni. A certi jó, de nem lehet stop-ot tenni, a T/P kiszámítása meg bizonytalan (alapternék + az deviza árfolyama is befolyásolja).
Ezért érzem én jól magam a forex világában, mert szépen paraméterezhető minden. A grafikon meg itt és ott is ugyanaz (mint ahogy Te leírtad).
Nekem a tőkém hiányzik a forex-hez. Tudom szoda már mondta a centezést, de az nekem nem menne. A mennyiség miatt nem..
Mikrolotra jó vagyok, ahoz elég a pénzem, de mivel egyszer már megszívtam. (igaz akkor 500$-os számlával minilot (0,1-0,5) méreteket nyitottam. És itt battam el.. Túlvállaltam magam.
Sajnos egy kicsi félsz most is bennem van a visszatérésre, holott a mostani demo számlával elég szép eredményt produkálta.
Ne gyertek a demó lélektanával, mert ismerem.
Szigorú szabályok mellett ugyanakkor demó is ér valamit.

Az én szabályrendszerem:
Forintos számla, a feldolgozhatóság kedvéért.
Számlaméret 60 000 Ft. (Hülyeség lenne milliós számlát nyitni, mert annak nincs semmi értelme.) Ezt meg hamarabb le lehet amortizálni, tehát feladat : VIGYÁZNI RÁ.
Mikrolotos nyitás (max 2db egy devizapáron egyszerre), összesen max 5db nyitott pozi. Ezt a későbbi éles miatt , mivel ehhez a nagyságoknoz KELL egyenlőre hozzászoknom.
Pozició elhelyezéskor KÖTELEZŐ S/L, amit nem lehet nagyobb 2%-nál (MM), és SOHA nem változtatható ! (Ha ezt sikerül betartani akkor az élesnél sem lesz gond). Demón képes az ember ezt rugalmasan kezelni, mert "Nem igazi pénz .. nem számít'" felkiáltással hozzányúl.
NEM. Ezt meg kell tanilni, és érzelem nélkül . És nem számít itt, hogy demó vagy sem.
T/P legyen de azt változtató. Ha úgy látom, hogy mehet még tovább, akkor csúszót kap. Ha hamarabb látom a fordulást, akkor kézi zárást. DE van cél!
Most leteszek egy pozit, S/L, és T/P-vel. Igen ! Nyugottabban alszom, mert csak demó, de a pozi az pozi. Záródik valahogy, és innen már mindegy, hogy demó vagy sem.
Cél a demóm. Helyes belépések gyakorlása, helyes S/L kiválasztása , kvázi érzelemmentes kereskedési döntések kialakítása ÉS használata.
Ha ez meg van akkor az éles is menni fog, DE ennek ellenére biztos, hogy 1-2 számlát még leamoztizálok, mert az ember gyerló és nem gép. Ezért én egyszerre CSAK 150K-t teszek rá.
Lehet, most azt mondjátok: ilyen kevés pénzel nem lehet. DE lehet, csak sokkal nagyobb önfegyelem kell, mint annak aki milliókat tud nélkülözni...
Eldöntöttem, hogy meg akarom tanulni, és ehhez pénz kell....
Én így állok, és így látom a dolgokat.
Innentől nem írom le, hogy DEMO vagy valós helyen teszem meg a tétjeimet, mert nekem ez már mindegy. Fontosként kezelem mindkettőt, nálam most nem különbözik ...
(Azért szólok hogy, mikor leszek újra ÉLES a Forex-en)
Még egy: Most jól megy a demó. Nem írom, hogy ennyi, vagy annyi a tökenöveledés, mert nem ez a lényeg. Jelenleg az nyerő/vesztő-k aránya kb 60-40, de hála a S/L-nek és a T/P-nek, az egyenleg növekszik.. még ilyen kis számlával is, és ez a lényeg.

Kritikát elfogadok, sőt!! kötelező. Tanulni AKAROK, és ez csak így meg.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 12:04
Előzmény: #535  Törölt felhasználó
#536
ok,

köszönöm
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:53
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#535
nem a veszekedesre gondoltam a masikban..
az mindegy

masra gondoltam de azt itt nem fogom leirni

jo pihenest jo utazast kivanok
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:44
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#534
:)
Közben rájöttem :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:39
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#533
nincs semmi gond, csak ezer felé vagyok a holnap miatt :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:37
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#532
Igen, eddig elég unalmas a dolog.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:34
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#531
nem tudom mire gondolsz, bővebben légyszi!
A véleményem leírtam, de a többi nem hiányzik...
Holnap utazom és sok a tennivalóm.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:33
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#530
kösz, hogy leírtad ezeket, gondolkozom rajta a 2 hetes pihenésem alatt.

Sejtésem van egyébként, hogy miért nem fekszik nekem a forex, de amíg az azt okozó dolgot nem sikerül leküzdeni, ami viszont mégis a pénzhez való viszonyom, addig nem lesz siker.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:33
Előzmény: #527  Törölt felhasználó
#529
Ez itt a nyugalom szigete.. itt még csak a balhé szele se jöjjön..
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:32
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#528
Itt vagyok..
Nem sütiztem tegnap.
Azért hallgatok, mert délelőtt úszni viszem a gyerekeket. (ezért is vagyok szabin)
Olvaslak benneteket, de telefonon lusta vagyok írni. (meg sokáig is tart).
Nem hagylak itt benneteket ;)

A reggeli hozzászólásodra majd írok én is.. de sajna most kevés a gép melletti időm.

(Ilyen egyhelyben topogást rég láttam már a piactól - dax és gold)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:27
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#527
nekem egyaltalan nem szimpatikus amit csinalsz...

plane hogy a masik topikban meg a balhe tombol...

ehh mindegy, te eleted te tudod
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:21
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#526
mi a baj? :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:19
Előzmény: #524  Törölt felhasználó
#525
már nem akarok pozit felvenni, sok a dolog , elég ami van.
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:13
Előzmény: #523  Törölt felhasználó
#524
miért?
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:05
Előzmény: #522  Törölt felhasználó
#523
nem léptem le, figyelek :)

óráson beszűkült...
eurgbp -vel szemeztem, de elvetettem...
Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 10:52
Előzmény: #521  forest_30
#522
Ez az... aljas módon, lapos kúszásba csinálja.

Dumber, gyomorrontást kapott a tegnapi almás sütitől? Ma még be se nézett.

nanskrin meg szó nélkül lelépett... :(
forest_30 2011. 07. 22. 10:40
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#521
csak stirölöm stirölöm
szépen lassan csúszik le, de biztosan :)

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek