Topiknyitó: buyandhold 2014. 02. 08. 19:38

fizikai arany  

Azert nyitom ezt a topikot, mert el akarok kezdeni egy fizikai arany keszlet felhalmozasat a portfoliomban.



1. Legyszi csak fizikai arany/ezust -ben erdekeltek irjanak.



2. A papir alapu kereskedes nem erdekel.



3. Tapasztalat csere, hol erdemes venni, spreadek, mekkora tombot, ezust vagy arany, tortarany, tarolas, stb...



vannak erdekessegek, amiket meg tudok osztani, elso korben varom, hogy mas is erdekelt-e ebben a temaban...



Legyszi arrol ne irjatok, hogy vegyek papir alapu aranyat, mert ez a tema nem arrol szol
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 08. 20:05
Előzmény: #1  buyandhold
#2
Egyelőre csak egy kérdés: milyen célból tervezel felhalmozni aranyat és mennyi időre?
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 02. 08. 20:16
Előzmény: #2  szarvasvadasz
#3
szia Vadász! itt ücsörögtem a hsz-en gondolkodva, és ugyanez a kérdés fogalmazódott meg bennem. :)

Megelőztél.

rég olvastalak. minden rendben? jól vagy?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 08. 20:30
Előzmény: #3  Tazsomaru
#4
Szia Tadzso, köszönöm, sose legyen rosszabb dolgom ;-) Veled mizu?
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 02. 08. 20:51
Előzmény: #4  szarvasvadasz
#5
Nem panaszkodok. Lassan, de előre haladok. :) Határidős termékekkel kereskedek, azoknak is az opcióival. Volt idő, hogy Te is érdeklődtél ebbe az irányba. Elsőre ijesztőnek, és bonyolultnak tűnt, de minél többet tud meg róla az ember, annál inkább a rabjává válik.
pomperj
pomperj 2014. 02. 08. 21:07
Előzmény: #1  buyandhold
#6
Gratulalok a temahoz.
Idoszeru.
Sok szerencset.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 08. 21:55
Előzmény: #5  Tazsomaru
#7
Akkor most az idő a barátod, nem a trend ;-)

Valóban foglalkoztatott egy időben, de akkor korai lett volna még és nem vágtam bele.
Láma
Láma 2014. 02. 09. 08:55
Előzmény: #1  buyandhold
#8
Fizikai aranyat én is kb. egy éve nézegetem, minden érdekel ezzel kapcsolatban. Még nem vágtam bele, gyűjtöm az infókat.
Akinek vannak a vásárlás gyakorlati lebonyolításával kapcsolatban tapasztalatai, az különösen érdekelne
Tibi0002 2014. 02. 09. 09:26
Előzmény: #1  buyandhold
#9
BÁV + banki széfbérlés
?
emerald 2014. 02. 09. 09:49
Előzmény: #8  Láma
#10
Sziasztok!
Egy fórum ahová én is értelmeseket tudok írni....:))))
Szarvasvadász is itt......
Tetszik

Hol vegyél?!
link

link
Ezt a két helyet ismerem, pontosan az adott óra percben ami árat mutat a képernyő azon az áron kp veszed és hozod el az általad választott nagyságú tömböt.
Ezek hivatalos elárusító helyek, többféle gyártó aranytömbjét meg lehet venni, de én ajánlanám h csak a london good delivery tömböt vegyél.....ilyen pl.:a heraus.....
Ez azt jelenti h bárhol a világon bevizsgálás nélkül elfogadják.......
Az első linkben javasolt helyen, van lehetőség egy úgynevezett fixing-re, ami azt jelenti h pl a képernyő reggel 10h kor mutat egy kedvező árat Te megmondod h szeretnél egy 200gr-os tömböt ezen az áron, de csak délután kettőkor mész a kp-vel érte.
El fogják kérni az adataidat, és számlát kapsz róla
De az aranytömb áfa mentes mivel pénznek minősül, annyit veszel amennyit akarsz....pár kg erejéig azonnal ki tudnak szolgálni.

Magyarországon van sok tömb árusító cég, máshol is lehet, nem állítom h ezek rosszabbak lennének, csak nem ismerem és nem ellenőriztem le őket.

M.o.-on akkor érdemes vásárolni ha itt is akarod tartani.....ha egy bécsi széfben....akkor menj be egy osztrák bankba vedd meg és vidd át a páncélterembe....:))))
Pl.:link
itt délelőtt és délutáni árak vannak....igen nagy a választék....lehet adni-venni

Azt ugye mondanom se kell, ha valaki pénztárcája engedi.....svájcba vinni-menni ott is tud....

Ha M.o.-on tervezed ajánlanám h menj be szeméjesen a cég(ek)hez, mond el mit szeretnél....mire vagy kíváncsi.....mit tervezel venni, egy jó személyes kontaktus....egy kedvező fixálási lehetőséget biztosíthat....
mert azért ez nem úgy működik h ismeretlen felveszi a telefont, kérek 2,5kg aranyat mostani árral, délután meg majd megyek....

Hirtelen hamarjában ez jutott eszembe, lehet kérdezni, meg majd írok még arról hol érdemes tartani...hol meg nem!
emerald 2014. 02. 09. 09:57
Előzmény: #9  Tibi0002
#11
Báv arany ha náluk akarod és csak kizárólag náluk akarod majd eladni is....akkor nyugodtan vegyél.
De sehol máshol, még magyarországon se! fogadják el levonás nélkül.....szóval ettől csak jobb lehetőségek vannak.....
Azt mondanom se kell h nem london good delivery, ugyanis a világon csak 4-5gyár létezik akiknek megvan ez a referenciájuk.....amit a világon mindenhol elfogadnak....ellenőrzés(ami pénzbe kerül) nélkül.

Tibi0002 2014. 02. 09. 10:02
Előzmény: #11  emerald
#12
Ezt jó tudni.
13791379 2014. 02. 09. 10:52
Törölt hozzászólás
#13
13791379 2014. 02. 09. 11:01
Törölt hozzászólás
#14
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 02. 09. 14:28
Előzmény: #1  buyandhold
#15
Igazából azért lettem volna kíváncsi milyen célból szeretnél felhalmozni fizikai aranyat, mert véleményem szerint befektetésre teljesen alkalmatlan. Ez a PSZÁF tájékoztatójából is hamar kiderül, ha figyelmesen átolvasod. link

Ha csak azért szeretnél vásárolni, hogy nyugodtabban aludj, vegyél pár értékes órát, szép ékszert, ezüst étkészletet a családnak. Ezek jól jöhetnek nehezebb időkben, és jobban örültök majd neki, mint egy darab aranynak egy sötét kazetta mélyén.

Ha mégis belevágsz, nézz utána minden költségnek, olvass el minden apró betűs részt, mert majd minden forgalmazó próbál "húzni" egyet rajtad. Figyelj oda a tárolási költségekre. A szállításra is, mert ha sérül a csomagolás nem veszik vissza csak egy költséges bevizsgálás után. Ha nem ott váltod vissza ahol vetted, kezelési költséget fognak felszámolni minden országban, ennek mértékéről is tájékozódj.Ha technikai alapon időzíted a vásárlást, ne USD charton elemezz, hanem EUR. link A hazai forgalmazók is ebben számolnak.

Végül ha minden költséget összeszámoltál, gondolkozz el azon is, hogy mikor az arany árfolyama eléri azt a szintet ahol már visszaváltanád, mire fogod tudni költeni azt a pénzt, amit érte kapsz.

Próbálj picit azon túl is gondolkodni, hogy PÉNZ.

;)
busgabor 2014. 02. 09. 15:44
#16
Magyarországon nem szabad aranyat venni: magyarként ausztria a megfelelő célpont. Euroért vásárolsz és euroért adsz el. Akitől veszed annak el is tudod adni korlátlan mennyiségben. Ausztriában 10000 euróig senki nem kér tőled papírt, hogy ki vagy , honnan jöttél.A Számlát, ami kapsz (kunde: ügyfél)nincs nevesítve, de egyértelműen tudod igazolni az aranyad eredetét.Az anonim vásárlás teljes biztonságot jelent számodra a vagyonadó!!! ellen, (ami előbb utóbb lesz!!) Mon minden aranyvásárlásnál beazonosítanak,és nyilvántartanak.Az osztrákok a Münze (osztrák állami pénzverde) tömbjeit és érméit részesítik
előnyben. Aki aranyat vásárol törekedjen a likviditásra!! 1000 g-os aranytömbből nem lehet visszaadni ember, egyszerre kell piacra dobni, ha muszáj. Kisbefektetőknek nem 100g-os tömbökben kell gondolkodnia. Abból sosem volt még bajod ha csak apró volt nálad. Felhívom a figyelmet az arany (1,5-3gr) és ezüst (1 unciás) érmékre. Az osztrák kereskedők vételi és eladási árfolyamot jegyeznek minden általuk forgalmazott érmére. Ha valaki utánaszámol van olyan érme, aminek grammja ugyanannyira jön ki, mint a 100 gr-os tömb gramja. Az aranyérme áfa mentes az ezüst áfája ausztriában 20 %, mon 27% németeknél 7%!! ezért már érdemes kimenni.
A fizikai arany szvsz nem befektetés. Egy a világon mindenütt elfogadott, likvid 0%kamatozású deviza. Ezen tulajdonságai alapján a vagyonmentés, raktározás eszköze
Láma
Láma 2014. 02. 09. 17:09
Előzmény: #16  busgabor
#17
Mennyi a differencia a bécsi és a pesti ár között?
emerald 2014. 02. 09. 17:28
Előzmény: #17  Láma
#18
Én belinkeltem két magyar cég honlapját.....árak feltüntetve!

Meg egy osztrák bankét! Ha rákattintasz.......meglátod
Eladási.......középár.........vételi ár

természetesen azonos időben, azonos méretű tömb árát nézd!

13791379 2014. 02. 09. 17:31
Törölt hozzászólás
#19
13791379 2014. 02. 09. 17:32
Törölt hozzászólás
#20

Topik gazda

buyandhold
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek