Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 03. 08. 16:14
Előzmény: #17017  Boole
#17020
Volt a praxisodban valami hasonló, mint a mostani szitu? (most nem kifejezetten az olajosokra gondolok, hanem globálisan a kínálati+keresleti sokkra)
Az olajos bennem is felmerült, hogy el kéne időlegesen adni. Csak attól félek, hogy a termelés visszaesésére lehet számítani, és akkor 30-40%-os emelkedés is lehet pillanatok alatt. Nekem a hullámlovaglás nem szokott bejönni.
kukker 2020. 03. 08. 16:14
Előzmény: #17010  opandup
#17019

Ha nem az következik be, amit írtam, hanem megy minden tovább, ahogy, akkor:
- ennek az egész tőzsdei zuhanásnak értelme nem volt.
- megy a a levesbe az össze olyan cég végleg, ami nem jövőbeni álmokra és nyereségre épít, hanem a mostra és ahol van bevétel, pénz és vele akár osztalék is.
- ha megint arra speukál majd akkor mindenki, hogy a hype cégek elmelkednek, akkor megint az eddig szokásos FOMO fog érvényesülni és minden ezerrel fel meg le és ide-oda vándorol ez az egész? Ezt meg most játszották végig szektoronként tavaly nyár vége óta, most zárják le ezt a vírus papírokkal. Ez jönne akkor vissza megint. És tartana a szárnyalás meddig, fél vagy egy évig így aztán zutty?
Tehát minden megy tovább ugyan így mint rég?
Nem tudom, nekem ez sehogy nem jön ki, de ha ez lesz, ebbe ki fog, ki akar majd részt venni?
Nincs értelme, nem látom értelmét, ez már nem mehet így tovább.
Ez akkor így rebootolva nem újra egy tőzsdének fog újjászületni, csak ennek az őrületnek a 2.0-ás verziója lesz, ami folytatódva kis időszakot tudna csak megélni.
Semmilyen racionalitását nem látom, egyszerűen ez már elképzelhetetlen abszurditása lenne a rendszernek, egy abszurd őrületnek lenne megágyazva gazdasági szempontból a jövőre nézve.
jamukha
jamukha 2020. 03. 08. 16:01
Előzmény: #17014  jamukha
#17018
Például korlátlan befektetett tőke ellenére sem tudnak sugárhajtóművet gyártani, most akartak egy ukrán gyárat venni, hogy begyorsuljon, de USA természetesen nem engedte.
Boole 2020. 03. 08. 16:00
Előzmény: #17001  Törölt felhasználó
#17017
1994 óta vagyok a piacon, de jelenleg nagyon sajnálom, hogy az SP500 shortokat lezártam. Fel körben majd újranyitom. Viszont vettem Gazpromot, Marathon Oil-t, LAC-ot, NE-t, OXY-t, NGAS.UK ETF-et. A LAC, NGAS.UK ETF nem eladó, ezeket mindenképpen tartanám. Az NE spekire vettem, talán egyszer majd lesz belőle valami. Tartok tőle, hogy a bank sem vár 5 évig, noha a hitelintézetek 20-50-100 évre fektetnek be, nem 3-ra. Viszont, ha a 105 millió USD cash elfogy, és a bank látja, hogy a maradék felhasználható 660 millió USD keret is emésztődik és nincs remény a hitel törlesztésére, akkor nem tudom, hogy ebből a keretből mennyit hagy majd felhasználni. A kérdés, hogy az olaj és gázárak mennyire lesznek a padlón és meddig maradnak ott? A gáz árát még az olajnál is nehezebb megjósolni. Az OXY-nak a napi átlagforgalma 12,86 millió részvény. Pénteken ez 38,79 millió részvény volt. Árazás szerint pénteken a könyv szerinti értéket is éppen letörte, gyakorlatilag ott táncolt. Az MRO a könyv szerinti érték 45%-án van. A gond mindegyikkel az lesz, hogy a 2020-2021-es EPS becslések jóval magasabbak, mint amit most valójában majd várni lehet. Ha ezek a becslésekhez képest sokkal rosszabb negyedévek jönnek, akkor az évesek rémisztőek lesznek. Ehhez jönnek még a magas adósságok, csökkenő bevételek. Az is lehet, hogy a legjobb megoldás lenne, ha az olajosokat mind eladná az ember és egy emelkedésből lefordulva vissza shortolná az ember az USA indexeket. 
Tibi0002 2020. 03. 08. 15:44
Előzmény: #17014  jamukha
#17016
Én még kiemelnék egy területet, ami méltatlanul el van hanyagolva. Talán én is azt tenném, ha nem tanultam volna alapszinten: az országok jogrendjei. A tőke oda áramlik, ahol jobban biztonságban érzi magát. A hatalmi ágak szétválasztása, a céges ügyek igazságszolgáltatása sokkal fejlettebb szinten van, mint a keleti autoriter rendszereknél. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 08. 15:34
Előzmény: #17014  jamukha
#17015
Kínával kapocsolatban azt gondolom, hogy ott rengeteg csontváz van a sufniban.
Kidőlésük csak idő és/vagy szerencse kérdése.
Én úgy gondolkodom, hogy a gazdaság az a kultúra alapzatára épül. És ott, ahol egyszerűen a kapitalista "kultúra" bizonyos lépcsőfokai nem organikusan fejlődtek, hanem importálták ráadásul felülről vezérelve, ott gondok lesznek, még ha azt a Harvard Business Schoolban is tanulták. (Persze én is tudom, hogy a kínai kultúra egykoron a világ élvonala volt, de akkor is kimaradtak lépcsőfokok)
jamukha
jamukha 2020. 03. 08. 15:27
Előzmény: #17012  Törölt felhasználó
#17014

Azt hiszem 13 anyahajója van, addig amíg a kínaiaknak nem lesz 6 elektromagnetikus katapultos superhordozója, a befektetők nem fognak elfordulni a $-tól, meg az USA-ba történő befektetéstől.
Bármikor el tudja zárni a hajózási útvonalakat, ez számít, erőből tud protekcionista döntéseket hozni, még évtizedek, amire ez változni fog.
opandup 2020. 03. 08. 15:25
Előzmény: #17010  opandup
#17013
Erre példaként itt van a Fire mozgalom, ami eléggé népszerű mostanában. Na most ha a fiatalok körében az lesz a standard, hogy én nem fogok 40 évet lehúzni senkinek rabszolgaként, hanem 30 éves koromban nyugdíjba akarok menni, akkor vajon mennyire lesz fontos a gyorsan gazdagodjunk meg szemlélet?
Törölt felhasználó 2020. 03. 08. 15:17
Előzmény: #17009  kukker
#17012
Életemben egy hétvége alatt senkitől sem tanultam annyit, mint egy jó 10 évvel ezelőtt Marján Attilától.
Ő mondta, hogy az a világ vezető hatalma, aki a szabványokat diktálja. Nekem nagyon úgy fest, hogy még mindig az USA diktál e tekintetben.
Tibi0002 2020. 03. 08. 15:16
Előzmény: #17009  kukker
#17011
Honnan származik ez az elragadott amerika ellenesség? Nem igazán van realitása annak, amit írsz.
opandup 2020. 03. 08. 15:16
Előzmény: #17003  kukker
#17010
A józan ész ezt diktálná, azonban a gyorsan kielégitendő hozaméhség, újra és újra terítékre fog kerülni, amíg világ a világ...Az ember gyarló és gyorsan akar sokat. A modern társadalomban ez teljes mértékben alapszükségletté vált...Meglátásom szerint, nagyon nagy eséllyel a tech szektor fog továbbra is száguldani, amint lecsengett ez az egész vírus dolog.
kukker 2020. 03. 08. 15:12
#17009

Azt meg tartom, hogy az USA akárhogyan is kapálódzik már, elvesztett minden gazdasági csatát.
Mint már írtam, erőből akar megoldani mindet agresszorként illetve nyomtatott pénzzel, ami mögött semmi nincs már.
Amit tehetne, az egy harmadik világháború valósan, fegyveresen, de azt meg nem teheti, nem mehet neki Kínának vagy az Oroszoknak és az EU-nak.
Nincs már semmilyen mozgástere az USA-nak, sehogyan.
A kommunista-piár-hype gazdasági modelljük és társadalmi életük egy csőd lett, ez az irány ami ott van eredményezte azt, amihez eljutottunk ma.
Amíg nem jön ott egy józan vezetői réteg, addig maradnak ott, ahol és mennek oda, ahova valók: a gödörbe, a pincébe.
Aki meg a mostani helyzetből profitálni fog, főleg, ha összezárnak USA ellenében és ezt is kell tenniük:
Orosz-KÍna-EU
jamukha
jamukha 2020. 03. 08. 15:11
Előzmény: #17007  kukker
#17008

AMD és NVDA-t minden nap nézem, csak lestem, hogy hova mentek, a Karácsi aljkor is 50x P/EPS rátán forogtak, még azt is sokaltam, a válságálló papírok hova mentek?
Sehova.
kukker 2020. 03. 08. 15:06
Előzmény: #17006  jamukha
#17007

"Semmi garancia nincs arra, hogy nagy reccsnél az "olcsó" papír nem esik nagyobbat, mint a prémiumos."
Persze, ez igaz.
Én viszont arról beszélek, hogy a felemelkedésnél mi lesz a prémiumos és a - most - olcsó papír között a jövőben.
jamukha
jamukha 2020. 03. 08. 15:02
Előzmény: #17003  kukker
#17006

Nem biztos, hogy bejön.
Semmi garancia nincs arra, hogy nagy reccsnél az "olcsó" papír nem esik nagyobbat, mint a prémiumos.
kukker 2020. 03. 08. 15:01
Előzmény: #17001  Törölt felhasználó
#17005
Volt az az ábrád a szétnyíló olló képpel, na az most fog összezárni és felcserélődni szépen, lassan.
Törölt felhasználó 2020. 03. 08. 15:01
Előzmény: #17003  kukker
#17004
A racionalitás más business schoolba járt, mint  a mai gazdasági hangadók :)
kukker 2020. 03. 08. 14:58
Előzmény: #17001  Törölt felhasználó
#17003

Igen, más.
Mert már hiába fognak belefújni csillió pénzt, mit láthat mindenki:
Ezt eljátszották, felfújtunk vele egy csomó hype-ot aztán bezutty minden.
És miért?
Mert fújtuk és nem is volt benne érték.
Mi az alternatíva?
Olyan cég, ami értéket teremt és ad, olyan cégek értékelődnek majd igazán fel, ahol osztalék is lesz - majd a visszarendeződés után - mert kamatcsökkentés miatt ami vélhetőleg az irány lesz, oda kell mennie a pénznek - hangsúlyozom, a megtisztulás/letisztulás és bizalom visszajövetele után - ahol minimum stabil nyereség van, de inkább osztalék is.
Én ennek látom a várható irányát.
Minden szempontból ezt gondolom racionálisnak.
Tibi0002 2020. 03. 08. 14:57
Előzmény: #16993  felcsorgok
#17002
Szerintem nem. Az alacsony olajárra az orosz és érintett arab költségvetések sokkal érzékenyebbek, az amcsi nem-olajos cégek pedig köszönik az olcsó energiát. Tévedhetek is, és nem is tudom a szándékát. Lehet, hogy tényleg csak egy gyors és világos tisztulást akarnak az évek óta tartó agónia helyett.
Törölt felhasználó 2020. 03. 08. 14:48
Előzmény: #17000  kukker
#17001
Az igazság az, hogy erre nincs garancia, bár szerintem innét sokan örülnének neki (köztük én is).
Azt gondolom, hogy ilyen helyzettel, ami most jön még a legrutinosabbak sem nagyon találkoztak.
Én mondjuk személy szerint még nem éltem át ilyet. Azért ez gazdasági folyamtatait tekintve egészen más, mint a 2008-as szitu.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek