Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
IQ0 2022. 10. 09. 16:37
Törölt hozzászólás
#78460
KrisztinaI 2022. 10. 09. 16:25
Előzmény: #78457  frossnag
#78459
Köszi még egyszer, nem vagyok benne, nem tudom megítélni, hogy ez mennyit segít nekik, de remélem, hogy valamennyit igen. :-)
KrisztinaI 2022. 10. 09. 16:22
Előzmény: #78457  frossnag
#78458
Köszi az infót. :-)
frossnag 2022. 10. 09. 16:20
Előzmény: #78456  KrisztinaI
#78457
Az új általányadós forma évi talán 2m-ig még mindig kedvezményesnek számít, ha nem kedvezményesebb mint a régi kata volt.
KrisztinaI 2022. 10. 09. 16:07
Előzmény: #78453  Törölt felhasználó
#78456
Te honnan tudod, hogy másoknak milyen az élete, és mit csinálnak?
Én nem voltam sosem a KATA része, de sajnálom azokat, akik néhány százezer forintért otthonról dolgozgattak valamit akár gyerek mellett, vagy valamilyen kreatív munkában.
Abban igaza van az államnak, hogy ez nagyon sok embernek komoly fizetéssel kibúvót jelentett az adófizetés alól, és ezeket az embereket UK-ban is keresni kezdte az adórenszer, de igenis sajnálom a futárokat, stb embereket, akik neked 37 fokban kivitték a rendelésedet, miközben itt ülsz, és ítélkezel munkaidőben is milliós fizetéssel. 
KrisztinaI 2022. 10. 09. 15:59
Előzmény: #78453  Törölt felhasználó
#78455
Nekem biztosan nem...én semmilyen támogatást nem kaptam (a rezsin kívül, ami neked is jár), és a KATA része sem voltam, a barátnőm pedig néhány százezer forintért fordított. De igazad van, biztos vagyok benne vannak, akik valóban visszaéltek a rendszerrel... ez van... de te sem panaszkodhatsz az alapján, ahogy a fieztésedről szoktál dicsekedni.
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 15:14
Előzmény: #78450  KrisztinaI
#78453
Nem baj a tobbiek akik rendesen adoznak fizették nektek .... hogy legyen mit "eltennetek"...
Olyanok vagytok mint akik nem adattak be a vakcinat es vartak h majd a tobbseg megkapja es akkor atoltott lesz szuksegszeru %-ban a nepesseg...
Törölt felhasználó 2022. 10. 09. 15:02
Előzmény: #78447  KrisztinaI
#78452
Egyébként amit még csak kevesen látnak: a magyar -egyébként duális ipar [relatíve versenyképes multik + versenyképtelen kisvállalkozások] egy alapvető betegségtől szenved, ami most kezd csak láthatóvá válni: ugyanis a magyar ipar szerkezete olyan, hogy igencsak energiaigényes. Ami nem is meglepő, mert gépgyártás és autóiparra épül. 
Nyilván volt egy olyan világgazdasági folyamat, hogy a gépgyártás Európából az elmúlt 30 évben szépen relokalizálódott K-Európába. De ezt még meg is fejelte az elhibázott gazdaságpolitika.
Nem is értem, hogy miként gondolhatta komolyan egy alapaanyagban és energiahordozóban szegény ország, hogy mindent alárendeljen a gép és autóiparnak. Ez kb akkora böszmeség volt, mint a szocializmusban a nehézipar erőltetése.
Most meg ultra energiaigényes akkumulátorgyárakat akarnak telepíteni. Egy energiaválságban, egy energiaszegény országban. Itt tényleg mindenkinek elment az esze?
KrisztinaI 2022. 10. 09. 14:58
Előzmény: #78447  KrisztinaI
#78451
ui. arról nem is beszélve, hogy az állam is engedélyezi most már a nyugdíjasoknak, hogy visszamenjenek dolgozni. Akinek ülő munkája volt, az vissza is fog menni (lsd egyik ismerős mesélte, hogy visszament a nyugdíjas iskolaigazgató).... ezért nem fogják a fiatalokat soha előléptetni, mert ott ül egy generáció felettük, akiknek már régen nem kellene a munkerőpiacon lennie.
KrisztinaI 2022. 10. 09. 14:55
Előzmény: #78449  Paja1975
#78450
Ebben egyetértünk, ott van magánnyugdíjpénztár (a munkáltató fizeti veled egütt), és az adók alacsonyabbak, tehát téged ösztönöznek arra, hogy önfenntartó legyél... itt a szüleim korabeli emberek nem tudják elfogadni a tényt, hogy nekünk nem lesz nyugdíjunk, és  szomorkodtak azon, hogy a lányuk KATA-ban dolgozott, és hogy mi lesz a nyugdíjával. Mondtam nekik, hogy semmi..., mert nekünk úgysem lesz nyugdíjunk, jobb megtakarítani, és eltenni.
Paja1975 2022. 10. 09. 14:45
Előzmény: #78447  KrisztinaI
#78449
A Uk ban az egyik ami jo a nyugdijrendszer, illetve nyugdijcelu megtakaritasok. En is 3 pilleren allok ami , ha megellem, akkor eleg jo kis nyugdij lehet beleole, felteve , ha a fontot nem verik szet addigra. Magyarorszag on , a baj , hogy nincs nyugdij celu megtakaritas osztonzes, ami volt Azt lenyultak. Mondjuk, az emberek szolhattak volna, hogy el a kezekkel a nyugdijuktol, de meg egy komolyabb tuntetes sem volt. Ezert mondom, hogy nem csak a politikusok hibasak 
KrisztinaI 2022. 10. 09. 14:29
Előzmény: #78447  KrisztinaI
#78448
* jav. a kettőjük megjegyzéséből jön össze.
KrisztinaI 2022. 10. 09. 14:27
Előzmény: #78439  kukker
#78447
Azt érzem, hogy az igazság valahol Humanoid és kukker  megjegyzése között van.
Humanoid- itt nagyon sok ember olyan munkát végez, amihez max középiskolai végzettség kell, és nagyon jól fizetik, mert egy nyugaton ülő középiskolai végzettséggel rendelkező munkáját adják neki oda azért, mert olcsóbb. Nagyon kevés igazán value added tevékenység van. Ennek a veszélye, hogy mindig van olcsóbb, vagyis lehet ezt még keletebbre vinni, Indiába, vagy máshová (eddigi trend), vagy igazából csak szimplán automatizálni (ez a legújabb trend) AI-val és minden egyébbel. 
Kukker- az emberek nem szeretnek fizikai munkát végezni, és lenézik, ez igaz, és valószínűleg ez az egyetlen dolog, amiben az emberek tényleg value added tevékenységet állítanak elő, olyat, amire a piacon mindig van kereslet, ugyanakkor azt is végig kell gondolni, hogy a 40 év és az alatti generációnak az állam nem valószínű, hogy nyugdíjat fog adni, tehát végig kell gondolni, hogy hogyan tudsz takarékoskodni, önellátásra szerveződni (sajnos az állam nem igazán támogatja a magas adó miatt, nem úgy, mint UK-ban, amiről a minap beszélgettünk) magad átszervezni valami olyasmibe, amit később is tudsz csinálni.
ragarda
ragarda 2022. 10. 09. 14:14
Előzmény: #78416  Feketefoton1
#78446
Akkor a 30 reális volt 10 éve. Most 50. És erre vállalnak 3 gyereket. Ez kb olyan, mint amikor én nyomok all in-t valami szutyok részvényre. :D
KrisztinaI 2022. 10. 09. 13:41
Előzmény: #78444  Verona
#78445
Ehhez annyit tennék hozzá kukkernek, hogy meg kell gondolni, mert fizikai munkát nem lehet örökké végezni...de ügyvéd valaki 70+ évesen is lehet íróasztal mögött üldögélve.
Verona 2022. 10. 09. 13:34
Előzmény: #78439  kukker
#78444

Gondold át amit írtál...
Én is dolgozom, ezzel nincs is probléma.
Az viszont nem mindegy, hogy milyen körülmények között és milyen jövőbeni kilátásokkal, karrierépítés, egzisztencia, család, nyugdíj, egészségügy stb....
Tovább megyek, ezek a legfontosabbak ma, a mai fiatalok előtt és főleg az értelmiségieknél a legfontosabb szempontok.
Eddig úgy voltunk vele, hogy a külföldi tartózkodásunk átmeneti lesz.... Ma már áruljuk a magyar ingatlanjainkat...
Az elmúlt évtizedben, nem csak a jelenleg Magyarországon élők jövőjét tették tönkre és élték fel, de előre tekintve legalább két, Magyarországi generációját is.
Ezt, mindenképpen Orbán számlájára írhatod.
Az országot olyan kilátástalan helyzetbe juttatták, hogy az ebben élők évtizedeken keresztül szenvedni fognak és ezen a helyzeten, már egy kormányváltás sem tudna segíteni.
KrisztinaI 2022. 10. 09. 13:31
Előzmény: #78398  pomperj
#78443
És most a jövő héten mire számítasz? Oldalazásra, méretes felkorrekcióra?
KrisztinaI 2022. 10. 09. 13:26
Előzmény: #78439  kukker
#78442
Mivel foglalkozol?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók