Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 03. 27. 16:52
#940
Kettes vélemény egyforma pomperjeval. ;)
Törölt felhasználó 2022. 03. 27. 15:52
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#939
Nem jársz jól a véleményemmel, mivel Jánossal nagyon hasonló a gondolkodásmódunk, sőt részben hasonló módszertant is használunk. Ergo a téves megerősítés csapdájába esel, ha pozitív véleményt mondok.
Másrészt nem szeretek cégeket ajánlgatni itt. Igen ritkán is szoktam.
drexler76
drexler76 2022. 03. 27. 15:07
Előzmény: #937  Törölt felhasználó
#938
De ha humanoid szerint is ez a tuti, akk mehet tőkeáttettel befhitelre :D 
Törölt felhasználó 2022. 03. 27. 15:05
#937
Egy vélemény pipa :)
drexler76
drexler76 2022. 03. 27. 14:50
Előzmény: #935  Törölt felhasználó
#936
Szerintem hetfon pre-marketben rohanj venni, tolj ra egy all-int, hisz' beirtak a forumba a tutit! 
Törölt felhasználó 2022. 03. 27. 13:47
#935
Hallo, mit szóltok a pomperj által említett RIO tinto céghez?
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 11:01
Előzmény: #933  kajli_man
#934
Ja, igen így egyetértek. :)
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 26. 10:49
Előzmény: #930  Törölt felhasználó
#933
Biztosan van ott is mutyi, de nem hallottam benzin ár stopról, csirkefarhát stopról, kamatstopról, stb.. Ettől függetlenül indirekt biztosan van manipulálva, de legalább nem ilyen gusztustalan módon, mint itthon. BÉT nálam azért is feketelistás, mert valószínűleg te is egy kezeden meg tudod számolni hány értelmezhető cég van. És ezek közül még tovább szűkűl a kör, ha azokat nézed, akiknek a profitját nem befolyásolta az elmúlt két évben a kormány (negatívan). Nekem ez nem piac, az amerikai tőzsdén legalább van választék mindenféle szektorban.
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 10:46
#932
Érdemes meghallgatni, mit mond Vona.
https://youtu.be/9WAKzYKKwmA?t=512
somebody 2022. 03. 26. 09:47
Előzmény: #922  Törölt felhasználó
#931
Pedig oda mondhattad volna ,hogy nénje!  Ez még nem áremelkedés, mert még a tavalyi búzát tetszik enni. 
Jövőre mi lesz...
Bár azt csiripelték a madarak, hogy nemsokára vége a háborúnak.
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 09:25
Előzmény: #929  kajli_man
#930
Ja, értem.
Azt kellett látnom, hogy nem több a muttyi, mint az USA-ban.
A long az maximum daytrade szinten engedélyezett magam számára.
Már csak azért is, mert az OTP meg lesz sarcolva igen keményen április után.
Durva megszorítás jön, és ezt csak úgy lehet lenyomni a torkokon, ha a nagy cégek meg lesznek különadóztatva. És az OTP úgyis bank, utálják az emberek, így ő lesz a fő célpont.
De egyébként ez sem fogja kihúzni az országot a szarból. CSak elmélyíti a társadalmi/politikai és gazdasági válságot. Sokkal súlyosabbak a strukturális problémák, mint 2008-ban voltak. És skorétűbbek is.
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 26. 09:21
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#929
Ja nem a short miatt, hanem hogy magyar részvényhez nyúlsz 🤣 Nálam az feketelistás a sok mutyi miatt.
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 09:17
Előzmény: #926  Placi82
#928
LAci a politikai képlet a következő (EU+USA): nagytőke finanszírozza a politikusok kampányait. Ezek a kampányok tiszta marketingshow-k. Kezdődik azzal, hogy folyamatosan közvéleménykutatják a társadalmat, és erre épülnek rá a marketingesek, pszichológusok által kidolgozott marketing és kommunikációs tervek. Nincsenek értékek, csak az a mindenkori üzenet, amit a grafikonok mutatnak. Ezért választhatnak meg egy 80 éves demenst. Sőt, amíg a számára megírt üzeneteket el tudja gagyogni, addig meg is fogják választani...
Ehhez viszont mérhetetlen pénz kell, amit a nagytőke finanszíroz, meg a párt mögött álló hátország. Amiért a versenyszabályokat olyanra írják, ami kedvez nekik. A politika a nagytőke egyik legbiztosabb befektetése. Sokkal biztosabb, mint innoválni...
Ezért a politika szerkezete olyan, hogy a felszínen demagóg (a proli tömegek érdekeit kiszolgáló), alul meg a nagytőke által irányított. Ezért volt ócsó hitel, pénznyomda, eszközár-emelkedés, ársapkák, monopóliumépülések. Mert ezt lehetett kivitelezni könnyen ebben a gazdasági térben. Ezért lehetnek a FANMG cégek totális monopóliumban, ezért nőhettek akkorára, ezért uralhat le egy komplett csatornát a Facebook büntetlenül. Tulajdonképpen a FB azt csinál a közvéleménnyel, amit akar, kitilthat dolgokat, stb. A sok libsi okoska meg azt szajkózza, hogy Kínában mekkora diktatúra van. Az USA-ban meg FB diktatúra van. Csak meg kell nézni, hogy komolyabb influenszerek milyen durva falakba ütköznek, és kongatják a vészharangot a szólásszabadság felett.
Ezért nőtt ekkorára a lufi, mert a prolik és a nagytőke rövidtávú érdekei írták, és ezek egyelőre egybeestek.
.
Na ennek a politikának a legelvetemültebb képviselője orbán.
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 09:12
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#927
Azért az elég durva lenne...
Az OTP vhogy mindig megtalálja a nyereség felé vezető utat. Sztem egy kockázata van, Csányi életkora.
Placi82 2022. 03. 26. 09:02
#926
https://neokohn.hu/2022/03/22/gaz-van-nemetorszagban/
Nagyon jo. Majd szepen kette gornyedve hajbokolhat, a kis samlin ulve.🤣 Az oroszok 30 even keresztul csak csondben biztositottak alazatosan a nemeteknek es az EU nak az olcso energiahordozogat. Na most Katarral,es USA val uzletelve megtanuljak mi a kiszolgaltatottsag,es megalaztatas,es függőség.  En azt hittem a németek okosabbak. Ugy latszik a liberal politika a hulyeket emeli a hatalomba, mert azokat könnyű iranyitani.
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 09:00
Előzmény: #923  kajli_man
#925

Technikailag is benne van egy 9.000. Egyébként 12.400-ról vagyok benne.
Csak nem írtam be, amikor felvettem, mert már-már attól félek, hogy meglincselnek, ha lefele várok valamit.
Ha igazam van a magyar makrogazdaság helyzetével kapcsolatban, akkor lesz az OTP pár éves távlatban 2-3000 is.
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 26. 08:29
Előzmény: #923  kajli_man
#924
Ja még egy rövid sztori. A héten voltam orvosnál és a doki kérdezte, hogy a gyereke nyitna bróker számlát és, hogy melyiket ajánlom? Mondtam neki egyet, de hozzátettem, hogy óvatosan mert csúnya vége is lehet.
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 26. 08:27
Előzmény: #922  Törölt felhasználó
#923
Alapvetően tudatos vásárló voltam mindig is, de most még jobban oda kell figyelnem nekem is a boltban, pedig egyátalán nem minimálbérből érek. Én nem is értem, hogy a kevesebbet kereső réteg miért nincs már az utcákon hetek óta? Ha én érzem az árváltozást, akkor ők nagyon érzik. Ingatlan: eddig az volt az elmélet, hogy az ingatlan ár / átlagbér hányadosa azért historikusan magas, mert a hitelek historikusan alacsonyak voltak. Ez egyébként logikus is, oké. Na de ennek úgy néz ki, hogy egy ideig vége, mert emelkednek a kamatok és ki tudja hol lesz a vége? Kérdés, hogy fent tud-e maradni a magas hányados? Szerintem nem, viszont az ingatlanpiac lassú, ezért nem látjuk még a jeleket. Érdekes évek elé nézünk, még a végén kiderül, hogy megérte takarékoskodni (remélem).
 
OTP short 🤣 Bátor!
Törölt felhasználó 2022. 03. 26. 07:54
Előzmény: #921  kajli_man
#922
Magyarország: tegnap bevásároltam, és a pénztáros arról társalog vad idegenekkel, hogy micsoda élelmiszerár-emelkedés van. (Mondjuk tényleg durva)
Belegondoltam, hogy van egy olyan réteg, akik jellemzően meghirdették a házukat a covid I. alatt 2020 márciusában. Győrben volt olyan lakótelep, ahol a lakások kb 15%-a egyik pillanatról a másikra eladó lett. Pár nap alatt márcisuban ellepték az eladó táblák. Tipikusan azon a részen, ahol a felemelkedett középréteg lakik, ún. fektetett panelokban.
Elgondolkodtam, hogy ezeknek az embereknek nem sok megtakarítása lehet, hiszen amikor jött a válság azonnal hirdetni kezdték a lakásukat. Namármost szépen az élelmiszerinfláció a havi költségvetést megterheli. Választások után a benzin és pár hónapon belül a közüzemi számlák emelkedése, valamint egyeseknél - a legbátrabbaknál a kb eddig 5%-os kamatemelkedés (ez kb 25% törtlesztőrészlet emelkedés azoknál, akik a hitelnél a rövid kamatperiódusban vannak) igencsak nehéz helyzetet fog generálni. Kész is egy full-fledged housing bubble. ÉS még az adóemelés, az autóipar nehezedő helyzete, a kötlségvetési konszolidáció és a növekvő munkanélküliség nincs is beszámítva.
Vettem is fel újra egy kis hosszútávú OTP shortot. :) Megkeresem azt a pénzt, amiből meg lesznek segítve a szegény bajbajutottak ismét. 2012 reloaded. :)
kajli_man
kajli_man 2022. 03. 26. 07:33
Előzmény: #905  kajli_man
#921

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek