Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 03. 17. 11:18

ELLENZÉKI összefogás HAZUGSÁGAI  

"A közös listát állító pártok vállalják, hogy csak olyan embereket indítanak képviselőjelöltként, akik nem vettek részt korrupciós bűncselekményben, és nem játszottak össze a Fidesszel.
Mind a 106 körzetben közös jelöltekkel, közös miniszterelnök-jelölttel, közös programmal és már közös listával indulnak, és azt ígérik, az Orbán-rendszert lebontva megadják „a nemzetnek mindazt, amit a rendszerváltáskor megígértek neki: szabadságot és jólétet”.
. .Figyelembe véve ,hogy az ellenzéki összefogás legerősebb pártja a DK,amelyet Gyurcsány Ferenc alapított,hogy általa,újra hatalomra kerüljön vagy közvetlenül vagy közvetetten,így egyértelmű,hogy a következő választás arról fog szólni,hogy vissza kerül-e újra a hatalomba Gyurcsány Ferenc.Ami a korrupció mentességet illeti az elég nevetségesen hangzik így,hiszen Gyurcsány sem a kétkezi munkájának vagy a szellemi tudásának köszönheti,hogy milliárdos lett ...........
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 03. 15:16
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1200
Az egy érzés. Érzésekről nem is érdemes vitatkozni.
 
Na léptem, 28 fokos a medence.
Peterbond 2021. 06. 03. 15:16
Előzmény: #1198  Törölt felhasználó
#1199
Komolyan ezt most magyaráznom kell hogy mi különbésg van a között hogy azt mondom fáj a fejem és a között hogy valakiről kijelentek tényként valamit.
.
Ezt ő magáról állítja. Amit csak ő érezhet. Én nem tudom megmondani helyette. De ha MÁSRÓL állítasz valamit akkor valami alapján bizonyítanod kell. különben bérki bárkiről mondhat valamit és kezelheti tényként. Tehát ha a te logikád mellett megyünk akkor jelenleg Karácsony alkalmatlan, Orbán pedig egy köcsög orosz ügynök. A különbség hogy PusztaPutyin és én is tudjuk hogy attól hogy leírtuk ez még nem lesz tény. Te viszont leírtad hogy karácsony alkalmatlan és ezt kezeled tényként és várod el hogy más is elfogadja.
Törölt felhasználó 2021. 06. 03. 15:11
Előzmény: #1196  Peterbond
#1198
Miért , az nem tény egy ember számára ha fáj a feje ?És,hogyan fogja ezt a tényt akkor bebizonyítani egy másik embernek ?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 03. 15:08
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1197
Smittpali legalább tudott másolni. Itt nem másolás történt hanem szezonfazonizáció.
Peterbond 2021. 06. 03. 15:04
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1196
De most komolyan ez miféle érvelés. Akkor ha jól értem akkor tény az is amit én írtam Orbán ügynök múltjáról?
Törölt felhasználó 2021. 06. 03. 15:01
Előzmény: #1192  Peterbond
#1195
Tény ha eltörik a lábad és azt be kell bizonyítani azt betudod bizonyítani és az is tény ha fáj a fejed és azt tényként közlöd azt vagy elhiszik neked vagy sem,mert bebizonyítani nem fogod tudni.Vagyis tény.hogy nem minden állítást tudunk bebizonyítani amit tényként állítunk.
Peterbond 2021. 06. 03. 15:00
Előzmény: #1191  Törölt felhasználó
#1194
"Budapestnek "jó volt "Karácsony azt,hogy az Országnak is jó lenne, már erősen kétlem."
.
1. a kiindulás se arról szólt hogy megválasztják vagy sem. Te mondtad hogy alkalmatlan mind3 jelölt. Ehhez képest én nem látom miért ne tudná akár Orbánnál jobban vezetni akármelyik is az országot. Orbán tevékenységét elnézve pedig egyre inkább úgyhiszem hogy nagyon sokan jobban tudnák vezetni az országot. Maga Orbán is tudná jobban vezetni de ha 10 év alatt nem tette akkor én már nem reménykedek hogy a jó irányba fog változni.
.
2. Ez az SZDSZ-ezős szöveg kicsit érdekes a Fidesz esetében ami maga is lényegében egy kivált SZDSZ-es párt ( hisz múltját tekintve lényegében liberális párt volt Kövérrel, Áderrel, Orbánnal ) és ott a felső vezetők java nem is változott.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:54
Előzmény: #1191  Törölt felhasználó
#1193
"Azt hittem a jelenről beszélünk és nem arról,hogy majd szerinted mi lesz ha Karácsony lesz."
.
Igen csak ennek a jelennek semmi köze ahhoz hogy alkalmas vagy sem. Ha csak az lenne alkalmas aki világ vezetőkkel beszélget akkor egy kormányfőt se váltanának le soha. Orbán se lett volna 1998-ban miniszterelnök se Gyurcsány se medgyesi se Bajnai.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:52
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1192
Egyébkéntha ebbe kötöttél volna bele még látnám is hogy mi volt a célod.
.
"Már a békén hagyás az egekig repítené ennek az EU csecsén vegetáló országnak a gazdaságát."
.
De még ehhez se írta ő se oda hogy Tény. Ez az ő meglátása, véleménye. úgy is kezeljük. Ha viszont elkezdesz valamit tényként mondani akkor készülj fel hogy neked kell bizonyítanod hogy az miért is tény ( ahogy Pusztaputyintól is ha megkérded a fenti állítását akkor se azt írja vissza hogy "igazold hogy nem így lesz." )
Törölt felhasználó 2021. 06. 03. 14:47
Előzmény: #1185  Peterbond
#1191
Azt hittem a jelenről beszélünk és nem arról,hogy majd szerinted mi lesz ha Karácsony lesz Magyarország miniszterelnöke,azért ott még nem tartunk,szerencsére,Budapestnek "jó volt "Karácsony azt,hogy az Országnak is jó lenne, már erősen kétlem,de a politikában bármi lehet,pont úgy mint a tőzsdén :))Budapest köztudottan egy szdsz-mszp-s város volt elsősorban mindig is ,Tarlós is inkább Szdsz-es beütésű volt,mint Fideszes.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:45
Előzmény: #1178  Karvalytokes
#1190
Ezt írtad:
.
"A Vajdasággal minél hamarabb ki kell épiteni az infrastuktúrát hogy a magyar beszállitó vállalkozások ki tudják szervezni a szakképzettséget nem igénylő részfeladatokat de a versenyelöny megmaradjon."
.
Az infrastruktúra megvan. Nem erről szól a Kínaiak által sürgetett építkezés. A kiépített gyorsított vasútvonal pedig része lenne egy a tengertől Bécsig és tovább vezető útvonalnak. Azon a kínai áruk gyors szállítását akarják megoldani ami csak átmenne Magyarországon. A te általad felvetett problémára semennyire nem megoldás, különösen nem ilyen konstrukcióban ilyen feltételekkel és ilyen áron.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:43
Előzmény: #1187  Törölt felhasználó
#1189
Szóval sorrendben:
.
Te mondod "a 3 jelölt alkalmatlan. Tény."
.
Puszta putyin: "Valóban? igazold."
.
Te erre: "igazold hogy nem igaz."
.
Innen jöttek a példák. Te nem látom hol figuráztad ki az ő érvelését. De Te Állítottál valamit amire rákérdeztek hogy akkor bizonyítsd. Erre te  nem bizonyítottad hanem azt mondtad cáfoljunk valamit amit te kijelelntettél. e hogy lehet valami állítást cáfolni. Hogy bizonyítod valakiről hogy életében nem gyilkolt? Ha azt álítod hogy gyilkolt Neked kell bizonyítanod hogy megtette nem másnak bizonyítani hogy nem tette.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 06. 03. 14:43
Előzmény: #1184  Peterbond
#1188
Szerintem olvasd el mégegyszer amit irtam.
Törölt felhasználó 2021. 06. 03. 14:36
Előzmény: #1182  Peterbond
#1187
Látnám az érvelésem hibáját ha nem pusztaputyin érvelését másoltam volna le,hogy szembesítsem a saját érvrendszere buktatóival,gondolom az csak a véletlen műve,hogy pusztaputyin esetében semmi gondod nem volt azzal az érvrendszerrel amit nálam kifogásoltál,pedig eredetileg nem tőlem származott :))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 06. 03. 14:28
Előzmény: #1180  Törölt felhasználó
#1186
Vicces javaslat. Olyan mint hogy szerintem Orbán egy köcsög, bizonyítsd hogy nem.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:27
Előzmény: #1183  Törölt felhasználó
#1185
Akkor látom nem eset le hogy mi a hiba az érvelésedben.
.
Amúgy meg HA megválasztják akkor majd beszél a német amcsi elnökkel karácsony. Mert 2010 elött Orbán se járkált se Kínai se Orosz elnökhöz beszélgetni. akkor ő is csak kínai szakácsal beszélgetet. A magyar miniszterelnököt meg (még) a magyar választók választják meg nem a kínai orosz és a többi autokratikus vezető ( pl török ) akikkel szeret együtt tetszelegni.
Peterbond 2021. 06. 03. 14:24
Előzmény: #1178  Karvalytokes
#1184
A belgrád Budapest vonal miért is rossz példa? Pont olyan mint azthiszem Sri lankán a kikötő építés vagy Montenegroban az autópálya építés. Kína érdeke. Megtérülése kb sose lesz de remek lehetőség kínának hogy hitelt helyezzen ki saját cégei építésére és közben a saját áruinak szállítását könnyíti meg nyugatra.
.
A Fundannal tényleg semmi konkrétum nincs. Csak eddig amit állítottak róla ( nem veszi el a diákvárost, nem is ott lesz nem előnytelen ) mindről kiderült hogy már akkor se volt igaz és a kormány határozatban már teljesen másképp szerepel ( természetesen pont úgy ahogy az újságok megszellőztették és amit tagadot a kormány ). Most a hitelnél kérdezgetnek egy számunkra NAGYON előnytelen záradékról. mitad isten a kormány nem nyilatkozik hogy nincs benne ( ergo benne van ). De persze konkrétumot nem tudunk és a munkák után 5 évvel se lehet hogy fogunk tudni ha a kormányon múlik.
.
Törölt felhasználó 2021. 06. 03. 14:22
Előzmény: #1181  Peterbond
#1183
Tény,hogy Budapest első embere nem abban a mezőnyben játszik mint Magyarország első embere,tény :)
Tény,Orbán beszél a Kínai elnökkel míg Karácsony max a kínai étterem szakácsával :)))))
Peterbond 2021. 06. 03. 14:19
Előzmény: #1180  Törölt felhasználó
#1182
Szerintem Orbán Beépített ügynök volt. az akták eredetije oroszországban van és Putyin ezzel zsarolja. ezért olyan engedékeny feléje az EU-val szemben bár minden érdeke ( ővé is és az országé is ) inkább az EU felé kéne húzzon. Tény. Ha nem hiszed bizonyítsd hogy nem így van.
.
Látod esetleg a korábbi érvelésed hibáját ezen példán át?
Peterbond 2021. 06. 03. 14:17
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1181
"Tény,hogy itt lenne az ideje,hogy Orbánt egy jobbra váltsák de,hogy az előbb említett három ellenzéki jelölt nem üti meg azt a mércét ami alapján lelehetne velük váltani Orbánt, az is tény."
.
Tény hogy 2019-ben is pont ugyanezt mondták. Bohóc jelöltek. ezekkel nem lehet leváltani Tarlóst. Aztán leváltották. Tény :).

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek