Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 11:22
Előzmény: #359  tokos.
#360
Azért tévedsz, mert aki pénzéhez az már úgyis kiment külföldre, vagy elment orvoslátogatónak.

Vagy esetleg a már rendszer haszonélvezője (sebész főorvos, szülész főorvos, stb).

Az 500 pénz már nem lenne rossz, de egy 300-ig mindeképpen feltolnám az összeget (500-t egy kezdő orvos kap pl Olaszországban).

A hálapénz (ahogy a korrupciót) nem fogod tudni adminisztratív úton megszüntetni. Ha eljutunk arra a szintre hogy morálisan elítélt lesz a hálapénz elfogadása, a korrumpálódás, az adó és járulékcsalás, akkor lesz igazi visszatartó erő...
De ehhez minimum, hogy jól megéljen abból amit hivatalosan kap!
tokos. 2007. 02. 28. 11:16
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#359
Nekem az a véleményem, hogy az orvos nem akkor fogja visszautasítani a csúszópénzt, ha sokat keres. A megoldás az, hogy nem kell neki adni.

Meggyőződésem, hogy a német orvosok többsége is elfogadná, ha adnának neki, csak ott nemigen jut eszébe senkinek.

Nagytudású kollégám mondta, a sok pénznél csak a mégtöbb jobb.

Szerinted mekkora fizetést kellene nekik adni. 500 rugót? Ezret? kétezret?

Szerinted az elég? Egy frászt, minél többet kapsz, annál nagyobbak az igényeid, és annál többet akarsz keresni. Ha meg adják amúgy is, nehéz visszautasítani.
matgab 2007. 02. 28. 11:09
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#358
hát azért a Bokrost én a mai napig is törölném a történelmünkből...
Több megoldási lehetőség közül ő azt választotta ami a legegyszerűbb...Na akkor húzzunk még egy nagyot az embereken...
Meg is kapta ezek után a Világbanktól a maga kis kitüntetéseit...
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 11:06
Előzmény: #354  tokos.
#357
A paráról meg az orvosok javadalmazásáról:

Erre én más megoldást nem látok, mint hogy normális szintre emelkednek az orvosok bérei, és kihalásos alapon lassan nem fogják elfogadni a parát.
Bizonyos pozíciókban aztán lehet büntetni a para elfogadását (ha már jól meg van fizetve), lehet tiltani a magánrendelést kórházi orvosnak (ezt a legalizált parakikényszerítés), és el lehet várni az orvostól hogy visszautasítsa a parát. Itt nem a 2-3 eFt-os "borravalókról van szó elsősorban ami gáz, hanem a nagyüzemileg beszedett 10-30-50-100eFt-okról (műtétek, szülések "árai")

A szegény tanyasi nénikétől sok orvos most sem fogadja el a parát, amitől a nénike még rosszabbul érzi magát többnyire (mert miért nem fogadja el az orvos? szivesen adja (tényleg), szeretné meghálálni azt hogy foglalkoznak vele, máshogy ezt nem tudja megtenni, vagy talán kevés amit adni tud és az a baj?). Talán szebb lenne ebben az esetben hálapénznek hívni.

Más esetekben pl szülésnél az orvosod ha bejön akkor azt a szabad idejéből teszi (ha nem indított szülés amiről lehet jókat hallani hogy pénteken de már nem indítanak mert a főorvos úr már elmegy du síelni...) magyarán ha ezt díjazni akarja az ember akkor ez nem annyira gáz helyzet...

Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 10:34
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
A reformok kellenek, de nem mindegy hogyan.

A jelenleg fennálló hülyeségeket benne hagyták a rendszerben. A jelenlegi intézkedések eddig csak a leépítés irányába mennek (megszüntetik az ágyak 30%-át, háziorvosi praxisfinanszírozás csökkentve) másik oldalról az ellenszolgáltatás csökkentése mellett a pénzbeszedés megy: járulékemelés, számos jövedelem eho-ztatása (nem jár az ehoért semmi, egyfajta adó), vizitdíj, gyógyszertámogatások drasztikus csökkentése.

Ebből egyenlőre semmi nem látszik az egészségügy javulása irányába. Ezek az intézkedések eddig maximum gazdaságilag rakják rendbe az oepet...
Mondjuk mi egyenlőre megintcsak jól járunk, mert a Nyírő kilövésével egy elit kórházhoz fogunk tartozni (Honvéd), ami átveszi a Kútvölgyi szerepét is (valahogy a kormányzati negyed sem véletlenül kerül ide).

Az 5 éves távlatban mi is reménykedünk, egyenlőre baba épül a pocakban, úgyhogy kedvesem el fogja hagyni a pályát, amíg letisztulnak a viszonyok (asszem egy nagyon jó időzítés volt), sőt ha 1-2 év múlva sem lesz jobb a helyzet akkor rágyúrunk a következőre is...
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 10:15
Előzmény: #353  tokos.
#355
Azt az orvost aki a leggenyább stílusban kikényszeríti, pedig ki kell vonszolni az utcára és főbelőni (copyright by Garfield) - néhány embert undorítóvá tett ez a rendszer, most meg persze próbálná azt megőrizni.

Na, reméljük előnyére változik valami, mondjuk 5 éves távon (azt talán már remélhetem)

Elf, "poziból" (mint orvos) üzenem neked és a kedvesednek:
Emlékezz Bokrosra, ő volt maga sátán, 4 évig köpték, akasztófázták... most meg mindenki hozzá szaladna tanácsért.
Molnár most maga a sátán, akasztófázzák - bízom benne hogy 5-8 év múlva a horvátok hozzá szaladnak majd tanácsért.

Remélem így lesz...
tokos. 2007. 02. 28. 10:11
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#354
Elfi,

Lényegében ezt írtam, mint te. Az egyik majd beleszakad, a másik meg lébecol.

Az ügyeletről is pontosan azt írtam, mint te, egyszer szar, máskor meg tudsz bóbiskolni.

Azért nem hiszem, hogy a felhozott példád havonta 6 alkalommal fogott ki olyan ügyeletet, mint írtad, és évek alatt többszáz embert kísért a halálba. Van olyan is, meg van másmilyen is.

A késői rendelést nem csak a háziorvosra írtam. A múltkor a lányom ment sportorvoshoz. Pont ugyanaz a téma.

Végül az orvosok javadalmazására visszetérve, nincs vita abban, hogy becsületes bért kellene nekik adni. Úgy látom, hogy ha csak simán megemeljük a bérüket az kevés, mert a csúszópénzt akkor is zsebre fogják tenni. Mert a sok pénznél csak a mégtöbb jobb. Máshogy kell megoldani a kérdést.
tokos. 2007. 02. 28. 10:03
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#353
A paráról az a véleményem, hogy a legnagyobb baj az emberek agyában élő fizetési kényszer.
Nyilván úgy indult, hogy kevesen fizettek, és azok valóban jobb ellátást kaptak. De mikor mindenki fizet? Mit várunk el? Mennyivel lenne jobb, mintha senki sem fizetne?

A fizetési kényszert persze nehéz kitörölni az emberek agyából, hiszen mindenki élni akar.

Mi lehetne a megoldás? Hát az, hogy fizessenek. kötelezően. A vizitdíj ilyen szempontból nem feltétlenül rossz, de kevés, 300 Ft-tal nem szűnik meg a paraszolvencia, mert az kaki pénz. Több kellene.

Aztán a kórházakban is hasonló a helyzet. Fizessen a néni. De kérjen róla számlát (ezt meg kell oldani, plúgy, hogy utólag egy részét elszámolhatod, vagy egy idő után kedvezményt kapsz rá). A kórházi vizitdíj meg maradhatna az orvosnál adózott jövedelemként, és ez egyben teljesítményösztönzést is jelenthetne.

Persze ezzel egyidejűleg némileg csökkenteni kellene a járulékokat, vagy legalábbis átszervezni a fizetés módját.
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 09:57
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#352
Kedves tokos! :)

Napi 8 órát orvosok is ritkán dolgoznak.

Az hogy a háziorvosod esetleg nem találod bent rendelési időben annak az az oka (többnyire) hogy telefonja volt hogy beteghez kell mennie. Persze háziorvosok nem dolgozzák magukat halálra (napi 4 óra rendelési idő + betegekhez kijárkálás)

Kórházi meg magánzó orvosok nem élnek meg a kórházi fizetésből, magyarul máshol is dolgoznak. Ez egy olyan hivatás (szakma) ahol a döntéshozatalhoz teljes agykapacitás kéne. Nem véletlen hogy kint az orvosok annyit keresnek hogy véletlenül se azon gondolkodjon hogy miből vesz a gyereknek cipőt (mondjuk 6 órás műtét vagy vizsgálat közben).

Ügyelet pedig tényleg úgy néz ki ahogy gibi mondja bemész ledolgozod a 8 órád (+ amennyi még hozzácsúszik) aztán bentmaradsz 16-8-ig ez alatt az üres időben kitünően lehet zárókat írni (mert a napi 8 óra nem elég az adminisztrációra) vagy aludni.
Az ügyelet nem csak alvással tellik, tudok olyan esetről amikor megállása nem volt az ügyeletes orvosnak a 12 óra alatt (felvett 6 beteget éjjel, 2-en meghaltak, 3 beteg rosszul lett, stb) szegény úgy nézett ki mint a mosott szar, úgyhogy haza is küldték mert nem lehetett rá fizikailag számítani a köv 8 órában (pedig eg. minisztérium szerint az ügyelet nem munka ugye).

Ezt képzeld el egy hónapban mondjuk 6 szor (fiatal orvosként) mert ugye az idősebb orvosnak már családja van nem ügyelhet annyit. A szilveszter-karácsony közül egyiken te biztos nem lehetsz a pároddal, hétvégéd jó ha 1 lesz a hónapban ügyelet nélkül, stb

Ha valaki betart és azt mondja hogy nem ügyel akkor a betegekkel és az orvostársaival baszik ki, hiába nem ők tehetnek arról hogy szar a rendszer. Magyarul "sztrájkolni" sem lehet.

Belgyógyász rezidens ismerőse feleségemnek 1 év után (az addig csinos jókedvű nőből) egy lepukkant, karikás szemű, "megöregedett" nő lett. Társadalmi kapcsolatok nélkül dolgozik - alszik - dolgozik...
Ez a valóság a kórházi munkáról nem az hogy az orvos ügyeletben vígan alszik.
Feleséged/férjed, gyereked nem lát csak ritkán, mert ugye ahhoz hogy megélj kell mellékes is a 80-100 lakástörlesztésre elég talán vagy az albérletet+rezsit kifizeted belöle...
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 09:51
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#351

Ha már felmerült a para, hadd mondjam el insiderként a véleményem:
tényleg nem könnyű a 80-100-ból megélni havonta, de egy jó tanár se kap sokat, mégis sokat dolgozik, akkor is ha nincs megfizetve - persze a nagy átlag szintjén meg is van a kevés fizu eredménye a minőségben. De!
Erre nem megoldás, hogy az orvos zsebre rakja a szerencsétlen rozzant tanyában lakó nénike pénzit. Teljesen természetesnek veszik, jobb ellátást úgysem kap érte a betegek többsége (tudom).

Ráadásul az egész rendszert torzítja - nyugaton a szakorvos felügyeli a rezidenst, aki dolgozik (és így tanul) keményen, nálunk pl. mindent a főorvos műt, mert abból lesz neki a lé - mert elteszi a szerencsétlen nénikék pénzét. Ráadásul az orvosok kisebbik része kap csak parát.
Hogy számolnak el azal, hogy az orvosok többsége igenis 80-100-ból él? A nővér még kevesebből. Mert nehezen, de meglehet. Ez tisztesség kérdése. Aki kevesli ne menjen orvosnak (mellesleg csak így lehetne kiharcolni magasabb béreket)

Orvosként mondom, hogy aki elteszi a parát, hozzájárul a rendszer züllesztéséhez. Azonkívül meg "nem szép".
tokos. 2007. 02. 28. 09:44
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
Még annyit. hogy a teljesítményösztönzésre írhattál volna valamit.

Ha 50%-os a jó orvos, akkor azért egy 80%-osnak meg egy 20%-osnak nem kellene ugyanazt a pénzt kapnia. Valami differenciálás csak kellene nem?

Az 50%-ot egyébként nem látom soknak, szerintem még nekem is megvan a családon belül, pedig nem vagyok orvos.
tokos. 2007. 02. 28. 09:41
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#349
Kedves gibi,

A múltkor megesett, hogy a fiam egész éjszaka üvöltött, mert fájt a füle (kőszegen voltam).

Aztán nem tudtam jobbat, be a kocsiba, át Szombathelyre, ott van kórház, van fülész, nézze meg.

Az orvos jött, nem túl sok idő múlva, aztán meg is vizsgálta a gyereket, írt is föl dolgokat.

Ami miatt viszont írom, a szempilláit mintha mázsás súly húzta volna le, akkorákat ásított, hogy majd kiesett a feje a száján. Szerintem a kb. 10 percben az összes felmenőm, még a holtak is folyamatosan csuklottak.

Csak azért, írtam, mert az ügyelet természetesen munka, de azért nem ugyanolyan, mint egy átlagos rendelés. Biztos van, amikor nagy szenvedés, de ne ámítsuk egymást a jelentős részében bóbiskolással telik.

Közben meg esetleg a csinosabb ápolónőket is kezelgetni lehet:-).
Törölt felhasználó 2007. 02. 28. 09:26
Előzmény: #347  tokos.
#348
Kedves tokos.,

A parára mint félelemre, nem pedig mint mint pénzre utaltam. Bocs a nem tiszta fogalmazásért.

Természetesen nem ingyen ügyeltem, de nem is szabad akaratomböl, 17 éven át és még most is. Tudod, hogy néz ki egy ögyelet? Reggel 8-kor bemegyek, és másnap délután négykor megyek haza.

Hogyan képzeled el a teljesítmény ösztönzést? Tudod, van egy vállakozásunk, mellyel már tizedik éve jelen vagyunk az egészségögyben. Orvosi munkát szolgáltatunk. Még itt sem működik igazán a teljesítmény értékelése, hacsak úgy nem, hogy igyekszem jó szakemberekkel dolgozni. De tudod, ez nem mérnöki munka, ahogy Kostolany is mondta? talán a legközelebb áll a spekuláns mentalitásához: a diagnözis felállítása után sokszor megérzés alapján kell dönteni. Volt egy tanárom, ma orvos igazgató, aki azt mondta: ha a diagnözisaim 50%-a megállt, már jö orvos voltam. És ezt a betegei is így gondolták. Remélem, tudtam válaszolni. Údv
tokos. 2007. 02. 28. 08:20
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Kedves gibi,

Nem teljesen világos, miért pont nekem címezted az írást, a parát asszem nem én említettem, bár akár felhozhattam volna én is. Igaz nemigen szoktam zsebbe adni pénzt, inkább megyek magánrendelésre, és akkor minden tiszta, és elszámolom egészségpénztárból.

A munkaidőre visszatérve nem állítottam, hogy minden orvos keveset dolgozik, azt látom, hogy egyesek egész álló nap szaladgálnak, csinálják, a másik meg nem érhető el a munkahelyén még rendelési időben sem. Jó, ha fél órával a rendelési idő kezdete után bebattyog, de a rendelési idő vége előtt egy órával már kár menni, mert nagy valószínűséggel nincs ott.

Talán szerinted ez rendben van, én kevéssé látom így. És ezért gondolom, hogy a teljesítményösztönzés valamilyen formában meg kellene, hogy jelenjen.

Mint orvos, esetleg leírhatnád erről is a véleményed, van-e értelme, ha nincs, miért van, és hogy kellene megvalósítani.

A munkaidőről.

Azt hiszem kevés ember teheti meg, hogy napi 8 órában elérjen valamit.

Mikor még közalkalmazott voltam, a napi 10 volt a jellemző, aztán ahogy elkerültem a versenyszférába, az első időszakban még több. Ez inkább túlóra volt, nem ügyelet, mert alapvetően nem bóbiskolással telt.

Annyit még elárulok, soha egyetlen kanyi vas túlórapénzt, vagy ügyeleti díjat ezekért nem kaptam. Alkalmanként jött egy kis jutalom, de ez töredéke volt annak ami járt volna. Úgy gondoltam, hogy ahhoz, hogy előrébb jussak, kevés a napi nyolc óra, és ha a munkaidőm végén kifordiul a kezemből a billentyűzet, és megyek bulizni, sehová nem fogok eljutni. Ezt egyébként most is így látom.

Ezek után azért óvatosan megkérdezem, te ingyen ügyeltél?
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 20:43
Előzmény: #329  tokos.
#346
Kedves tokos.!

A mai hatalmas para közepette had használjam kia az alkalmat (varietas delectat), hogy saját példámat bemussam Neked. Én mintegy 17 éve dolgozom orvosként, ezalatt az idő alatt mintegy 8 évvel többet dolgoztam le az ügyeletek miatt éjszaka, hétvégén és ünnepeken. És ezzel enm vagyok egyedül. Tavalyra sikerült elérni, hogy a sok per után végre az AB is kimondta, ami eléggé nyilvánvaló minden orvos számára: az ügyelet munkaidő.

És még valami a rezidens kérdéshez:
link
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 11:21
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#345
Akik ilyen magánrendeléseket csinálnak azokról nehéz átfogó képet adni:

Mindegyik rengeteget dolgozik (mondhatni munkamániás) jól keresnek amivel kompenzálják a családjuknak hogy kb 50-60 évesen tuti kipurcannak a folyamatos hajtástól.

Ismerek fülészt aki kórház mellett hallókészülék szaküzletben rendel (írja fel a gyógyászati segédeszközöket) közben kórház, ügyelet, saját (gyerek)rendelés otthon.
Nőgyógyászt aki kórház mellett magánrendel (hétvégén), közben magáncégnél magzati diagnosztikával is foglalkozik.

Szerintetek a fenti két emberből a családja mit lát?

Ami még magánrendelésben jó a lehet (emberi munkamennyiséggel) az a bőrgyógyászat (mondják is rá hogy női szakterület)
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 11:14
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#344
Na erről van kevesebb infóm.

Itt a kezdő orvos csak szopik...
A napi 8 órán túl (ahol jellemzően ő dolgozik az idősebbek már lazábbra veszik és áttolják a betegeket rájuk) ami nem sétagalopp.
Az ügyelet zöme is az övék ami minimum havi 3 ügyelet van hogy 5-6(azaz bent vagy éjjel is vagy alszol vagy nem, ha alszol is úgy alszol hogy akár azonnal dolgozod kell magyarul idegfeszültségben, ki milyen alkat...)
fizu 80-100 nettó para alkalmanként (havi 20-30)

idősebb orvos már tud mókázni magánrendeléssel, amit jellemzően a saját céggel old meg, ha valami vizsgálat kell akkor azt meg a "saját" kórházában megcsináltatja "ingyen".
(ilyet hallottam sebészek (gerinc), nőgyógyászok esetében).
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 11:04
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
A háziorvosok jelenleg is bt/ev-ként működnek.

Megveszik pénzért a praxis jogot (csak orvos teheti), majd szerződik az oeppel, önkormányzattal.

A kártyaszámtól függően kapja az alapfinanszírozást (ez csökkent mostanság), persze limitálva van hogy mennyi kártya felett nem nő az összeg. Elvileg ebből kéne mindent kigazdálkodni, a rendelő költségeit (önkorm támogat jellemzően olcsó bérlettel, közmű ktg támogatással), az aszisztens bére, járulékai, számítógép és tartozékai ktg (patron, papír, szoftver), orvosi eszközök (spatula, tűk, sürgősségi gyógyszerek oep tám nélkül, vérnyomásmérő, vércukor mérő, stb), a maradék az orvos bére, járuléka meg a nyereség (ez nem szok lenni).

Egy ilyen praxis havi bevétele olyan 500eFt-700eFt ezt osszátok fel a fentiekre.

Amiből keresnek (nem rosszul), az a para(szolvencia). Rendelőben oda oda csúszik 2-3eFt, ha kimegy házhoz az minimum 5, magyarul ha egy háziorvos kimegy beteghez akkor napi 4-5-ből megvan a napi 20eFt (ami azért 400eFt körüli havi tiszta jövedelem).
Ezért van az hogy gazdag környéken a praxisjog ára 10-20 milla.
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 10:53
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#342
Üdv!

mi a véleményed a bt-ként, vállalkozóként való ténykedésről? túl kevés orvos vállalná ezt fel? mifelénk látszólag jól működik, és mindenki elégedett - de messze vagyok attól, hogy insider legyek :)
Az előnyeit leírtam alant - mik a hátrányai?

Mi a helyzet azzal a 70% öreg háziorvossal? Statisztika vagy egyéni felmérés alapján? A háziorvos mostmár csak bt/ev formájában működhet?

egy "bedekkert" megköszönnék az eü-ről...
nézd el nekem, de igen ritkán járok vkit elkísérni a dokihoz, mert a család is elég stramm :)
így aztán szelektív az adatforrásom :)

a kórházakba talán ne menjünk bele, gondolom, a többség a háziorvossal találkozik először...

előre is thx
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 10:25
Előzmény: #340  tokos.
#341
Jaja!
Bebiztosítottam magam :)

Ha már járulékot nem fizetek legalább van egy saját orvosom :)
tokos. 2007. 02. 27. 10:18
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Gondoltam, hogy érintett vagy.
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 10:16
Előzmény: #338  tokos.
#339
A feleségem az (háziorvos rezidens) éppen most szüntetik meg a kórházat alóla (pszichiátria lesz belöle hogy a lipót tudjon költözni).

Eléggé frontvonalból tudósít minden faszságról :), kb a töredékét írtam le eddig...
tokos. 2007. 02. 27. 10:08
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Te orvos vagy?
Törölt felhasználó 2007. 02. 27. 10:07
#337
Be kéne látni hogy a magasan kvalifikált munkaerõt (orvos) meg kell fizetni.

Szégyen hogy egy vízvzeték szerelõ többet tud keresni mint egy kórházi orvos.

Jelenleg a szakorvosi képzés jelenlegi rendjét piszkálják az okosok.
Mibõl fogja a belgyógyász rezidens fizetni a saját képzését? A kórházban megkeresett 90-100eFt fizetésébõl???

Jelenleg magyarországon minden orvosból hiány van, mert vagy külföldre megy, vagy pályaelhagyóként dolgozik (gyógyszerész cég). Ezek alapján mit akarnak spórolni a szakorvos képzésen?

Képviselõink \"elautózzák\" azt a pénzt amit itt akarnak megspórolni, az egyéb summantásokról még nem is beszéltem...
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 16:00
Előzmény: #335  pampa
#336
Szerintetek melyik orvos él meg ma Magyaroszágon a hivatalosan kapott fizetéséből?

Egy háziorvosi praxis finanszírozás kb a rendelő költségeire és az aszisztens bérére (meg az orvos járulékaira) elég, ez volt eddig ugye ez most csökkent is.

Egy a kóházban dolgozó kezdő orvos olyan 80-100 körül visz haza pénzt, ami figyelembe véve a munkája és a tudása értékét kb a nullával egyenlő. Ezért tanult 6 évet és ezért tanul még tovább rezidensként szakorvosnak...
Ebből a pénzből éljen meg, tartsa el a gyerekeit, és utána frissen kipihenten menjen minden nap be hogy tudása legjavát nyújtsa a betegek gyógyulása érdekében.

Ha nem lenne hálapénz, már nem lenne orvos!
Így sem nagyon van, a fiatalok mennek külföldre ahol a munkafeltételek és az anyagi kondíciók is jobbak.
A háziorvos praxisok 70%-ában nyugdíjas korú az orvos!!! Ki fog minket ellátni 10 év múlva? Orosz vendégmunkások? Európai ellátásunk lesz???
pampa 2007. 02. 26. 15:49
Előzmény: #334  tokos.
#335
Állami alkalmazottá kellene őket újra átvenni!
Nagyon jól meg kellene fizetni a szakmát!
És ezekután aki hálapénzt fogad el,vagy rosszul végzi a feladatát,sokszor hibázik,csal,
stb.azt szigorúan kizárni a kamarából!
Az én véleményem szerint talán ez megoldás lehetne.
tokos. 2007. 02. 26. 15:20
Előzmény: #333  tokos.
#334
Sőt, talán az is elmenne, hogy mindig 1 ellátást fizetne a biztosító, de annak az árát a betegség határozná meg.

Aztán lehet, hogy így se lenne jó.
tokos. 2007. 02. 26. 15:15
Előzmény: #331  pampa
#333
Azért nagy átlagban szerintem igaz, hogy a jobb orvosoknak több a betege, a rosszaknak kevesebb. Legalábbis ezt tapasztalom.

Én legalábbis úgy vagyok vele, ha valaki nem tud meggyógyítani 2 próbálkozásból, akkor keresek másik orvost.

Aztán lehetne differenciálni úgy, hogy egy adott beteg és betegségtípus esetében csak x kezelést fizetnek ki. Természetesen ennek is lennének hátrányai...
tokos. 2007. 02. 26. 14:34
Előzmény: #331  pampa
#332
Akkó én is elmennék orvosnak, aztáá ki se nyitnám a rendelőt.
Nem lenne egy beteg se, egész nap a f.tyimet vakargatnám, aztáá meg dúsgazdag lennék...
pampa 2007. 02. 26. 14:13
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#331
Az azért egy kicsit érdekes lenne,ha az orvos a betegszám után kapná a juttatást!!!Mindíg mondaná:Ezzel bizony holnap vissza kell még jönni! Bebiztosítaná megát beteggel!
Én inkább a régi módszert javasolnám akkor kapjon sok pénzt,ha nincs beteg a rendelőben.
A lakosságnak ez lenne a jobb!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 13:56
Előzmény: #329  tokos.
#330
ez a vállalkozósdi nem rossz.
hogy őszinte legyek, eléggé dokigyilkos ez a bt. / ev. rendszer, amennyire látom, de nyilván nem a dokik kímélése az ország érdeke :)

én legalábbis azt látom, hogy ügyel itt, ügyel ott, rohan egész nap a környezetemben levő 2 dokiból 2 (mind2 bt-s), és kompenzációként eleget is keres ahhoz, hogy a korai halált ellensúlyozza a családi büdzsé (már elnézést a cinikus hozzállásért)
...mert meghajtja magát, mint a Singer varrógépet mind2, az tuti, és ha este 10-kor szólunk, hogy felment vki vérnyomása, akkor gyorsan odaér.
sztem ez jó rendszer így első blikkre - nemtom, túl sokba kerül-e vagy miért nem vezetik be általánosságban, de én nem is látom át őszintén szólva, még nem is műtöttek, stb.
szóval aki jobban átlátja, talán okosabbat tud mondani.

de nekem így elsőre a vállalkozós dolog tetszik...
tokos. 2007. 02. 26. 12:59
#329
Ide pötyögöm be, mert alapvetően ide tartozik, bár egy másik topic kapcsán rémlett az agyamba.

Azt hiszem, alapvető kérdés, hogyan lehetne a meglévő kapacitásokat jobban kihasználni. Szerintem sokunknak feltűnt már, hogy az orvosok esetében a munkaidő nem annyi, amennyi. Gyakran előfordul, hogy odamegyünk, de már lekéstük, bár a rendelési idő vége előtt vagyunk egy órával, vagy éppen ücsörgünk egy órát, míg elkészül a reggeli frissítő a rendelőben.

Túlóra bűnébe eső orvossal viszont bízisten nem találkoztam...

Ez egyébként természetes dolog, mikor az ember nincs érdekeltté téve a több munkában. És ha valaki valamiben nem érdekelt...

Ezek alapján azt hiszem, fontos dolog lenne, ha az orvosokat érdekeltté tudnánk tenni benne. Minél több beteget lát el, annál nagyobb a fizetés.

A mód kérdéses. Legyen mindegyik vállalkozó, és ez alapján számlázhatna? Esetleg maradnának alkalmazottak, de a fizetés emelkedne valamilyen arányban? Vagy más ösztönzés? Ezt nem tudom, majd rágódok még rajta.
zepi
zepi 2007. 02. 23. 21:58
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#328
a könnyű drogokhoz való legális hozzájutás , a 14 évesekről törvényesen (mert megmagyarázhatóan) készíthető pornográf anyagok természetesen ugyanúgy az emberi szabadságjogokhoz tartoznak mint az azonosneműek házasságának propagálása.
a svábhegyi intézet pl az idők végezetéig a helyén maradhatna, ha mondjuk soroksáron, vagy rákosborzasztón épült volna fel.
így viszont kilóg a sanda szándék, hiába a ködösítés.
ennél mélyebbre sem a liberalizmus sem a szociáldemokrácia fogalmakat nem lehet
süllyeszteni.
köszönet érte a mai szoci és áldemokrata
uraknak és hölgyekne...
az, hogy mit keres ez a topik egy tőzsdefórumon , azt nem tudom...
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 21:46
#327
Ezen a héten döntenek a Pszichátriai és Neurológiai Szakmai Kollégiumok arról, hogy visszavonják-e az egészségügyi tárca kérésére készített tanulmányukat a drogok káros hatásáról. Molnár Lajos egészségügyi miniszter szerint a tanulmány szakmaiatlan és elfogadhatatlan. Az előző egészségügyi miniszter felkérésére a Neurológiai és a Pszichiátriai Szakmai Kollégiumok együttes tudományos állásfoglalást adtak ki a könnyű drogok egészségügyi hatásáról.

A kollégiumok kategorikusan elutasítják azt az állítást, miszerint a könnyű drogok nem okoznak egészségkárosodást, sőt arra hívják fel a figyelmet, hogy szinte valamennyi drog kedvezőtlenül befolyásolja a reakcióidőt, valamint a rövid és a hosszú távú memóriát.

Ezt követően Molnár Lajos a kollégium elnökének címzett levelében azt írta: az állásfoglalást elfogadhatatlannak és szakmailag erősen kifogásolhatónak tartja.

Az egészségügyi miniszter kérte a dokumentum haladéktalan írásbeli visszavonását, az attól történő teljes elhatárolódást, és "olyan új állásfoglalás kialakítását, amely illeszkedik a probléma társadalmi súlyához, erkölcsi, szakmai tartalma igazodik az európai normákhoz, és ami alkalmas az egészségügyi tárcához méltó drogstratégia kialakítására."
matgab 2007. 02. 23. 21:42
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#326
conqui, mi van pártod olyan szellemi mélyponton van, hogy már ilyen oldalakat kell, hogy csináljál, (ld link!)??

Ez már egyszerűen szánalmas, csak úgy mint az OV-s topikod, amibe bele sem írtam, mert egyszerűen olyan szellemi nívótlanság és hazugságtenger uralkodik benne (azt a néhány beírást legalábbis ez uralta, amit elolvastam), hogy az már rémes!

Figyusz add meg a számlaszámod és ha tudsz normális dolgot is írni, akkro majd utalgatok neked! Mennyit kapsz betünként?
Mert hogy a tőzsdével életedben nem foglalkoztál az biztos, de akkor mit keresel ezen a portálon?
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 17:21
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#325
Halálra röhögöm magam.

Kedves Fidesz hívők! Nézzetek tükörbe és köpjetek.

Ha valamit bírálni lehet a tervezett intézkedésekben az az, hogy Medgyó az MSzP balosaival (pl. a ma jobbról olyanyira szeretett Szilivel), miért tette tönkre azt a folyamatot, melynek célja, hogy mindenkitől, de főleg a fizető képes HTB-ktől (és egyéb fizetőképesektől) beszedje a lovét.
Miért kell azt most újra kezdeni, amit a Fidesz , ha jól emlékszem 99-ben el kezdett kialakítani.

Ugyanis a havi fix járuléknak és folyamatos emelésének pont ugyanaz volt a célja, mint a most tervezett lépéseknek.
(fizettem is HTB-ként, igaz akkor épp mindketten HTB-k voltunk.:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 17:15
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 17:03
Előzmény: #322  pampa
#323
Ismét sikerült egyértelművé tennetek, hogy számotokra minden jó úgy, ahogy van.

Igazi reformerek vagytok. Gratulálok!
pampa 2007. 02. 23. 16:38
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#322
Így értettem én is.
Az ugynevezett középréteg,aki lassan már csak történelem lesz!
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 16:34
Előzmény: #320  pampa
#321
"Csak attól lehet pénzt elvonni akinek még van."

Ez nem így megy most!
Attól akarnak elvonni, akinek nyomonkövethető amije (még) van!
pampa 2007. 02. 23. 16:28
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
Így ahogyan mondod!
Mit vártál! Jól kell kommunikálni!
Csak attól lehet pénzt elvonni akinek még van.
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:53
Előzmény: #318  pampa
#319
Így azért ennek a varázsa is odavan.

Hiszen még egy bőrt húznak le az egyébként is fizetőkről...

De mit is vártam...
pampa 2007. 02. 23. 15:30
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
Jó a kérdés!
Csak egyedül a HTB-seken tudják behajtani!
Nekem ez így egy kicsit porhintésnek tűnik!
Fizessen mindenki! Kiszűrjük a potyautasokat! Hát szerintem azokat nem csak egy szeletét.Azt a szeletet akit meg tudnak még fizettetni!
Mert az a férj aki megengedheti,hogy a felesége odahaza nevelje a gyerekeket neki fizetni kell!
De egy munkanélkülin tartozó család nem fog fizetni mert ők segélyből élnek.

Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:21
Előzmény: #316  pampa
#317
Te TB-s vagy?

És hány HTB van hazánkban?
A hiányzó milliók mind HTB-k?

Ez esetben a HTB családtagjának (eltartójának) dupla járadékot kell majd fizetnie?
pampa 2007. 02. 23. 15:12
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#316
Ha hajléktalan akkor nem kell.
Ha kap állami pénzt akkor sem kell.
Csak abban az esetben ha HTB.
Tehát csak azt a réteget nyúzzák akiről tudják,hogy be is tudja fizetni!
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:09
Előzmény: #313  prfecó
#315
A MALÉV már orosz cég lett, így állami szempontból mindegy, nem rá csapódik vissza, ha nem fizet a munkáltató...

A MÁV viszont érekes. Nem fizet, így majd a MÁV-osok saját zsebből fizetik az egészégügyi ellátásukat?
Érdekes lesz!
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 15:08
Előzmény: #311  pampa
#314
És ha nincs hozzátartozója?
Nem jogosult az elátásra?
A munkanélküli segélyből (ha van) kell fizetnie az ellátást?

prfecó 2007. 02. 23. 15:02
Előzmény: #312  pampa
#313
Azért arra is kiváncsi vagyok az olyan óriási dolgozói létszám után a ( MÁV , MALÉV) be nem fizett a munkaadói járulékokok ,akkor most mi lesz. Nem véletlenül megy a bruszt a MÁV kórházakért a MÁV szakszervezetek tudják.
pampa 2007. 02. 23. 14:52
Előzmény: #311  pampa
#312
eln: segélyezetteket! Bocsi
pampa 2007. 02. 23. 14:51
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#311
Nem ,sajnos csak a segéjezetteket vették ki !
A munkanélküliért a hozzátartozónak kell fizetni.
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 14:44
Előzmény: #309  pampa
#310
Tudtommal munkanélkülieknek az állam a jogviszonyt adója, akárcsak a nyugdíjasoknak, kiskorúaknak... De a munkanélküliek 2007. végére sem lesznek sokkal többen, mint 10%.

Persze a biztosítási rendszerben akár fizethetik majd maguk, hacsak nem lép vissza a kormány az alapterveitől!

pampa 2007. 02. 23. 14:40
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#309
LET

Ha férfi vagy és van feleséged ( vagy nő és férjed) és ő most munkanélküli,vagy odahaza van a gyerekekkel és őket neveli,no az új szabály szerint ő járulék csaló!
Őket vonják most ellenőrzés alá.
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 14:34
Előzmény: #307  saru
#308
Jó lenne majd tudni, hogy mennyi a jogtalan igénybevétel.
Biztos eltagadják majd az adatot.

(És nem arra gondolok, amikor egy diák megbukik, mert az iskolája nem jelentette be, hiszen esetükben nem történik tényleges visszaélés, csak rossz adminisztráció...)
saru 2007. 02. 23. 14:30
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
És eddig miért nem?

Viszont akkor miről beszélünk?????????????????
-------------------------------------------------------------

Horváth Ágnes: áprilistól ellenőrzik az egészségbiztosítási jogviszonyt
2007. február 23. 13:00

Április 1-től elkezdődik az egészségbiztosítási jogviszony ellenőrzése - jelentette be az Egészségügyi Minisztérium államtitkára a kormányszóvivői tájékoztatón. Az ellenőrzés abból áll, hogy a háziorvosnál, a járóbeteg szakellátásban és a kórházakban online-kapcsolaton keresztül állapítják meg, hogy a betegnek van-e jogviszonya, tehát befizette-e a járulékot - mondta el Horváth Ágnes. Hozzátette: türelmi idő lesz a jogviszony rendezésére, ám aki ezt nem teszi meg, 2008-tól ki kell fizetnie a kapott ellátás költségét. Az átmeneti időszakban a biztosító még téríti ezeket az ellátásokat, de 2008. január 1-től a nem biztosított állampolgárnak kell megfizetnie őket - mondta Horváth Ágnes.
(MTI)
Törölt felhasználó 2007. 02. 23. 13:42
#306
Az a reform, hogy hajlandóak vagyunk mi is egy sor ponton átértékelni mindazt, amit eddig gondoltunk és tettünk.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 13:33
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
"Egyszerű adóemelés, semmi több!!!"
Egyszerű eladósítás, és országkiárusítás, semmi több.
Törölt felhasználó 2007. 02. 21. 09:25
Előzmény: #294  csuloktata
#304
Ebből is látszik, hogy ez nem eü. reform, még nem is eü. átalakítás, hanem egyszerűen költségvetési átalakítás, aminek célja a kevesebb kiadás, több bevétel, nem foglalkozva az egyéb hatásaival.

Egyszerű adóemelés, semmi több!!!
tokos. 2007. 02. 21. 09:14
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#303
"De ott születtem. "

Én is.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:46
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#302
conquistator ezt nem vállalja be senki sem helyetted.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:38
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
"Te lőtted a Tevepalotát?"
Szerintem, le fogja tagadni. :)))

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók