Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
molgab 2007. 12. 18. 12:47
Előzmény: #3119  Törölt felhasználó
#3120
LET,

már megbocsáss, de olvasod is azt amit írsz???

Nem egy, hanem 960 gyógyszer ára csökkent, átlagosan 23%-kal és nem legutóbb, hanem egy éves viszonylatban.

Amit az Algopyrinről írsz megint baromság, mert a forgalma töredékére esett vissza, és egyébként vényköteles, és ezért nem szabadáras, tehát nem emelkedhetett 50%-kal az ára.

A fogyasztási szerkezet változását pont a KSH árindexe nem veszi figyelembe, én pont erre hívtam fel a figyelmet, te pedig azt veted a szememre, hogy nem csinálom, amit pont én vetettem fel :-)
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 12:17
Előzmény: #3118  molgab
#3119
Lehet, hogy a KSH módszertana hibás, lehet, hogy valóban (akárki is mondta) a kormánynak kedvező (mégha oly rossz is az) statisztikákat bocsát rendelkezésre a KSH, de gondolod, hogy a te hamisításod, azaz, hogy megnéztél x gyógyszert, aminek az ára csökkent legutóbb(!) és azt állítod, hogy a gyógyszerárak csökkenek hitelesnek eladható?

Meg sem próbáltad állításodat kiterjeszteni az összes gyógyszerre, hanem csak azokra, amiknek az ára csökken mostanában...
Arra meg egyáltalán nem törekedtél, hogy a fogyasztásal súlyozd...
És még hogy a KSH módszertana hibás...
Nevetséges vagy!

Gondoltad-e volna, hogy a receptkötelessé tett Algopyrin továbbra is listavezető?
És az árában 50% felett drágult...
Ezt súlyozd bele a saját árcsökkenő "hazugságodba"...
(És most nehogy eltereld a szót arról, hogy dehát miért nem ... szednek az emberek! Mert ez olyan, mintha a benzin jövedéki adóját megemelnéd 50%-kal, amjd azt mondanád, hogy de miért nem változott meg a szokás, miért nem járnak gyalog az emberek...)
molgab 2007. 12. 18. 11:17
Előzmény: #3116  Törölt felhasználó
#3118
érdekes módon néhány hónappal ezelőtt még amit a KSH írt az volt a hazugság, most meg minden más. :-)

Leírtam már egy másik topicban, de itt is megteszem, a KSH gyógyszerárindexe módszertanilag hibás. A módszertan alapvetően jó, csak nem a gyógyszerárváltozás mérésére. Ugyanis az árváltozást statisztikailag úgy szokás kimutatni, hogy a fogyasztási szerkezetet (értsd mintha idén is azokat a gyógyszereket veszik az emberek és ugyanolyan arányban mint 2005-ben vagy 2006-ban) állandónak vesszük.

Nomármost a reform redményeként nagymértékben csökkenő gyógyszerek jóval olcsóbbá váltak a betegek számára ezért a fogyasztási szerkezet drasztikusan megváltozott tavaly óta. A tavaly még slágergyógyszernek számító készítmények helyett a harmad-negyedannyiba kerüli gyógyszer fogy a leginkább.
És itt szúrja el az állandó fogyasztási szerkezet feltétel az egész statisztikát, hiszen az áraikat nem csökkentő gyógyszerek elvesztették a támogatásukat, és ezért pl. ha egy adott gyógyszer 90%-kal volt támogatva akkor a KSH ennél a gyógyszernél 1000%-os drágulást mutat ki, holott annyi történt a valóságban hogy a betegek a drága, és ezért már nem támogatott gyógyszer helyett az olcsóbbat szedik és a valóságban jóval kevesebbet költenek.

Tessék csak megnézni!

link

Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 10:49
Előzmény: #3096  Törölt felhasználó
#3117
Akira!

Mikorra várható az első privatizációba beszálló megjelenése?

Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 10:46
Előzmény: #3115  molgab
#3116
Molgab!

Attól hogy mondjuk egy gyógyszer árát 90%-kal csökkentik, nem állíthatja senki, hogy 90%-os gyógyszerárcsökkentés van.

A tény a konkrét esetben sajnos az, hogy a gyurcsányi reformok eredményeképpen a gyógyszerárak (teljes átlagban) az elmúlt egy évben 17,6%-kal lettek drágábbak.

"Ez utóbbin belül a gyógyszer, gyógyáru 17,6, a járműüzemanyag árak 9,5%-kal kerültek többe, mint 2006. novemberben."
link

Természetesen ahogyan az idő halad, egyer jobban kioltódik majd a januári drasztikus áremelés hatása, különösen, hogy valóban vannak gyógyszerek, amiknek az ára csökkent is. Így az átlag drágulás előbb utóbb az átlagos infláció szintjére csökken majd...

De ha mondjuk a gyurcsányi intézkedéseket nézzük akkor a bázis minimum 2006. nyara kell legyen, azaz azt kell nézni, hogy az egészségügyi rendszer szétkúrása előtt milyen volt az átlagos(!) árszinvonal és hogy az hogyan változott a "reformdiktatúra" során.

Minden más csak hazugság!!!
molgab 2007. 12. 18. 09:22
Előzmény: #3111  Törölt felhasználó
#3115
ez aztán az érv: "amit molgab ír, az nem erről szól"

Hanem akkor miről?

A táblázatban benne van a GYÓGYSZER ÁRA 2007. január 1-én és a GYÓGYSZER ÁRA 2008. január 1-én, valamint fel van tüntetve a kettő különbsége, az meg mi más lenne, ha nem az ÁRCSÖKKENÉS???
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 07:54
Előzmény: #3113  Törölt felhasználó
#3114
többfajta ár van
milyen árat csökkentettek?
és mi milyet fizetünk?
miért nem megy egyirányba a két különböző ár?
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 07:44
Előzmény: #3103  molgab
#3113
Molgab!

Attól hogy mondjuk egy gyógyszer árát 90%-kal csökkentik, nem állíthatja senki, hogy 90%-os gyógyszerárcsökkentés van.

A tény a konkrét esetben sajnos az, hogy a gyurcsányi reformok eredményeképpen a gyógyszerárak (teljes átlagban) az elmúlt egy évben 17,6%-kal lettek drágábbak.

"Ez utóbbin belül a gyógyszer, gyógyáru 17,6, a járműüzemanyag árak 9,5%-kal kerültek többe, mint 2006. novemberben."
link

Természetesen ahogyan az idő halad, egyer jobban kioltódik majd a januári drasztikus áremelés hatása, különösen, hogy valóban vannak gyógyszerek, amiknek az ára csökkent is. Így az átlag drágulás előbb utóbb az átlagos infláció szintjére csökken majd...

De ha mondjuk a gyurcsányi intézkedéseket nézzük akkor a bázis minimum 2006. nyara kell legyen, azaz azt kell nézni, hogy az egészségügyi rendszer szétkúrása előtt milyen volt az átlagos(!) árszinvonal és hogy az hogyan változott a "reformdiktatúra" során.

Minden más csak hazugság!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 07:37
Előzmény: #3098  Törölt felhasználó
#3112
Egy kicsit olya, mintha az ötvenes években élnénk.

A "szabadon választott" Parlament által kinevezett kormány a köz érdekére hivatozva a köz érdekével ellentétes döntéseket hoz, és eközben azt szajkózza hogy ez a köz érdeke.

Persze a Kádár-rendszer neveltjeitől ostobaság lenne mást várni...
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 00:07
Előzmény: #3110  Törölt felhasználó
#3111
gyerekek nehogy már bedőljetek a "gyógyszerár"
csökkentési molgab féle kavarásnak
a link nem egészen erről szól
csak molgab szerint

Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 00:03
Előzmény: #3103  molgab
#3110
nem arról szól a link amiről szeretnéd
ezért nem válaszol erre senki sem

ennél többet én sem segítek
jöjj rá magadtól !

Phylaxa 2007. 12. 17. 23:28
Előzmény: #3108  tomcat1
#3109
Még a végén kiderül, hogy a lakosságot is védi az alkotmány?
tomcat1 2007. 12. 17. 23:15
#3108
"Szintén népszavazással szeretné megakadályozni az egészségbiztosítási törvény hatályba lépését Morvai Krisztina jogász. A Civil Jogász Bizottság társelnöke közleményében azt írta: az Országos Választási Bizottságnál "törvényt megerõsítõ népszavazás" tartását kezdeményezte, az Alkotmánynak arra a passzusára hivatkozva, amely szerint "A népszavazásra bocsátott törvényt a köztársasági elnök csak akkor írja alá, ha azt a népszavazás megerõsítette."

Morvai Krisztina az MTI érdeklõdésére azt mondta: amint a házelnök kihirdette a parlamenti döntést, nyomban elküldte kezdeményezését e-mailben az Országos Választási Bizottságnak. Az általa feltenni szándékozott kérdés a következõ: "Megerõsíti-e ön az egészségbiztosítási pénztárakról és a kötelezõ egészségbiztosítás természetbeni ellátásai igénybe vételének módjáról az Országgyûlés által 2007. december 17. napján elfogadott törvényt?""

Még a végén megszívja a büdös bagázs..?
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 22:09
Előzmény: #3106  Törölt felhasználó
#3107
Mackó ! és még a magyar és magyaroszgi gyógyszergyártóktól el is vonják a K+F-re számható pénzt, nehogy...

voltam a pf előadáson...hallottam, amit hallottam és tudom, amit amúgyis tudtam már!
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 20:43
Előzmény: #3105  Törölt felhasználó
#3106
mondjatok már 1 gyógyszert
mert érdekes én pont mást látok
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 20:38
Előzmény: #3103  molgab
#3105
Molgab vagy hogy hívnak megtévesztésül!

Amióta az orvosaimat büntetik, egy papirra felír egy "szabadon kiváltható" ál-gyógyszert - menj el és vedd meg!
Ezt 300 forint nélkül is megtehetem! és nem az orvosom a hibás - az egész patika liberalizációt is azért találták ki, hogy fejfájásra és lázcsillapításra ne legyen TB- támogatás, csak járulékbefizetés és teljes árű gyógyszer a patikában !!!!!!!!!!!!!!! ÉS FŐLEG A BENZINKÚTNÁL és Saridon reklám a kereskedelmi tévék bevétele érdekében!!!!!!!!!!!!!

A hangos recept című műsor meg a tudósfórum élőben meg minden értelmes - reklám mentes műsor kiirtva a királyi MR1-2-3 rádiókból...

Minden a mások profitjáról szól!

Nekem 7 unokám van és képesek lesznek megnyúzni őket, ha örökül hagyok rájuk valamit, vagy 150e forintnyi ajándékot adnék nekik..............pedig egész életemben adóztam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 20:09
Előzmény: #3103  molgab
#3104
"960 db gyógyszer ára csökkent átlagosan 23%-kal.
molgab"

Jó hír.
Csakhogy milyen jelentősége van egy ilyen hírnek, amikor elvágják a nemzet torkát???
molgab 2007. 12. 17. 19:18
Előzmény: #3053  molgab
#3103
Gyerekek, tudom hogy a bértopicolás is egy foglalkozás, de 3 napja egy érdemi hozzászólás sem érkezett arra, amit írtam. Vagy itt mindenki bértopicoló és nincs senki aki nem csak a CTRL+C ls CTRL+V gombokat nyomogatja, hanem ÉRDEMBEN is hajlandó megnyilvánulni?

Esetleg megpróbálná valaki?

gyógyszerárak alakulása 2007. január 1. és 2008. január 1. között:

link

960 db gyógyszer ára csökkent átlagosan 23%-kal.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 19:04
Előzmény: #3101  Törölt felhasználó
#3102
gyűlölni is csak a kiválasztottaknak szabad

ez az igazi cionfasizmus!!!

és ez miért zavar másokat, ha nevén nevzem a dolgot??
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 19:02
Előzmény: #3095  Törölt felhasználó
#3101
"Szia Cetas!
Attól nem biztos, hogy megjavul...
De attól sem , amit Te csinálsz.
Bárhol megjelensz, csak a gyűlölet szól belőled. (megjegyzem, nem vagy egyedül!)
Szerinted ez az alternatíva?
Ebből nagyon sokan nem kérnek.... csendes"

Magamban mindent elkövetek, hogy Magyarország ellen tevékenykedőket ne gyűlöljem.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók