Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 12. 20. 18:20
Előzmény: #279  diki
#280
Köszi a receptet, nem is bonyolult, kipróbálom.
Nekem meg van egy "ehhez való pár" illetve amihez csak tojássárgája kell de az jó sok!
A portugálok nemzeti sütije:
link
Ezt innen már elkészítettem, és jó volt...:)

Diki, sajnálom, de remélem jól kijössz belőle bármi is történt.
Jó sütés-főzést, és készülődést!

Nálunk is nagyüzem van, a "kicsi" gyerek jön a pasijával, a nagy meg meghosszabítja az ünnepeket, január 7-től jön haza egy hétre...:)
Asszem utánna rögtön kezdhetem újra a nyári diétát.
diki
diki 2014. 12. 20. 15:46
Előzmény: #277  emerald
#279
15-től vagyok szabin, ugyhogy egy kicsit elszakadtam a mindennapoktól, a természet jó regeneráló, ha már kaptam egypár páros lábbal rúgást ebben az évben az élettől :)
Krémes:
Tészta:
25 deka lisztet elmorzsolunk 15 deka margarinnal. 1 csipet sóval, 1 deci tejföllel és 1 tojássárgájával összegyúrjuk. 1 órát hűtőben pihentetjük. Két lapot sütünk belőle.Az egyiket a tepsü hátán, a másodikat pedig benne, és azt benne is hagyjuk. Vigyázz törékenyek !!!
Krém: 4 csomag vaniliapudingot 10 deka cukorral és 2 dl vizzel elkeverünk.
1 liter tejet egy nagyobb /kb 4 liter/ edényben felfőzünk, hozzáöntjük folytonos keverés közben a pudingot. Közben 9 tojás fehérjét 30 deka kristálycukorral kemény habbá verünk, és a fövő pudinghoz keverjük. Gyorsan kemény lesz. Nem kell csak 1-2 percig főzni.
A tepsüben kihűlt lapra tesszük a krémet, a másikkal befedjük. Betakarjuk egy konyharuhával. Mire kihül a tészta is megpuhul, ekkor jól szeletelhető. Tetejére sima porcukor vagy vaniliáscukor kerül.

Ezt ilyenkor ünnepeken szoktam, mert a tojássárgája mehet linzerbe, fasirtba, majonéznek stb.
emerald 2014. 12. 20. 10:31
Előzmény: #275  fxboy
#278
Koszi, hasznos cikk!
emerald 2014. 12. 20. 10:12
Előzmény: #276  diki
#277
Szia!
Már hiányoltalak:)
Nem jött meg az email, megtennéd h újraküldöd:
emerald07@freemail.hu

A múltkor mikor megadtam az email címet, balgán lefelejtettem a 07-et. Aztán létezik egy olyan is, csak az nem az enyém.
Valószínű nála landolt a receptgyüjtemény....:((
Bocs Diki, ilyen lüke szétszórt vagyok.

Engem minden érdekel, de a házi krémes az leginkább.

Régen kapható volt a Culinárisba un. ciprusi krémes, hát az valami mese finom! Már próbáltam levadászni a netről, majd egyszer alapos kutatás után kipróbálom.
diki
diki 2014. 12. 20. 09:47
Előzmény: #272  fxboy
#276
Finom lett a tökös-mákos, először nagy szemeket meresztettek rá :) Nálunk gesztenyés és almás süti és krémes nélkül nincs karácsony. Mindegyik könnyen elkészíthető, ha érdekel valakit, feldobom ide.
fxboy
fxboy 2014. 12. 16. 14:08
Előzmény: #273  emerald
#275
emerald 2014. 12. 15. 23:05
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#274
Nagyon igéretes, ha kipróbáltam megírom h sikerült...:)
emerald 2014. 12. 15. 23:03
Előzmény: #272  fxboy
#273
Ma elkészült a sütőtökös-mákos rétes.
Hmm, három szeletet faltam be....:))
fxboy
fxboy 2014. 12. 14. 19:08
Előzmény: #269  emerald
#272

Kösz, ez jó lesz! Holnap összeállítom, holnapután kisütöm.
Az összeállítást majd egy kicsit személyre alakítom.

Az első adag mézes MEO (kölkek szerint kiváló) után fém dobozban már zárolva.
:)

A héten még lesz 2-3-szor mézes nap.
Egy hét múlva
- vasárnap mákos, diós beigli
- hétfőn zserbó
- kedden flódni.
Addig kiderül, hogy időjárástól függően Szenteste hol lesz, így a többi kaja is majd eképp alakul.
Az elmúlt napokban belementem kicsit a villanyszerelésbe, így kész van a díszkivilágítás is. Most jöttem meg Pestről, ajándékozás egyeztetési tárgyalások voltak a kölkek ügyében. :)
Egyszerűbb Advent-et kívánok Mindenkinek.



Törölt felhasználó 2014. 12. 12. 21:29
#271
Saci sajtosa!

1,6kg liszt

50dkg zsír

50 dkg margarin

30dkg reszelt sajt18 dkg szezanmag

4 tojás sárgája

4 dl tejföl

1cs sütöpor

4 csapott kk só

Mindent egybe kell gyúrni , kinyújtani ,derelyevágóval ujjnyi vastagra vágni tepsiben tojás fehérjével megkenni .Mi ennek a felét szoktuk sütni igen ízletes .Sok sikert hozzá!!
emerald 2014. 12. 12. 11:41
Előzmény: #269  emerald
#270
Akár a dupláját is készítheted!
Mélyhűtve ajándéknak is kiváló, persze kisütve is, de tudod ahol gyerekek vannak ott így nagyobb az öröm...:))
emerald 2014. 12. 12. 11:38
Előzmény: #267  fxboy
#269
Szia, jaj csak most vettem észre, bocs!
#205hsz
fxboy
fxboy 2014. 12. 12. 11:20
Előzmény: #267  fxboy
#268

Kocsonya szezon :)

fxboy
fxboy 2014. 12. 10. 06:04
Előzmény: #265  emerald
#267

Szia emerald!

Visszaolvastam, de nem találom a mézes sütidet.
Segítesz?
Kösz. :)

fxboy
fxboy 2014. 12. 08. 07:28
Előzmény: #265  emerald
#266

Ismerem ezt a cserép edényt. Nekem is van ilyen, de savkáp-hoz már nem használom. Így már OK a vízpótlás. Sztem már teheted hideg helyre és már fogyasztható.

A mákos gubához ha bolti kiflit használsz, akkor ne sima kiflit, hanem ajánlom a vajas kiflit. De a legjobb a saját készítésű gubakifli. Úgy ízesíted, ahogyan akarod (én bőven vaníliázom) és az állaga is jobb (tömörebb) mint a boltié. Mézes tejjel, olvasztott vajjal meglocsolva, fűszeres mákkal megszórva, vanília öntettel tálalva.... - Aztán lehet küzdeni a derékhájjal a Balaton-átúszásért. :)

A Te mézesed is sorra kerül. :)

emerald 2014. 12. 07. 19:20
Előzmény: #263  fxboy
#265
Már belenéztem, nagyon kevés ici-pici hab volt rajta.
Tudod cserép hordóm van, aminek úgy van kiképezve a teteje h van egy preme amit vízzel kell feltölteni, ebbe ül bele a tető így légmentesen zár.
Vagyis a levegőből nem kereülnek bele baktériumok.
Persze a káposztára semmi víz nem került.

Éjjel 18-20 nappal 22-23fokos helységben volt, ja és nem volt büdös tőle.
Gondolod akkor esetleg már hidegre tehetem?
Megkóstolom majd, olyan szép "üvegesnek" láttam.

Jobb háztartást vezetsz mint a nők 90%-a! Gubakifli....azta, na ezt még én se. Szeretjük a sima boltival is...:)
Illatos lesz a ház pár napig a mézestől...:))
Próbáld csak ki az enyémet is, lehet többé nem sütsz mást!

Én meg megvettem a sütőtökös-mákos rétes hozzávalóit, de idő az nem maradt rá. Majd jövőhéten...:)
fxboy
fxboy 2014. 12. 07. 19:10
Előzmény: #256  emerald
#264


Igen, a gyümölcsöktől. És a fűszerektől!
Recept nélkül, saját találmány/elnevezés, séróból ment. :)

fxboy
fxboy 2014. 12. 07. 19:00
Előzmény: #260  emerald
#263


Ha nem mered kinyitni, honnan tudod, hogy hab van a tetején? Nekem nem szokott.
"Pukkantgat" - Persze! Érés közben gáz képződik és biztos olyan az edényed, hogy így távozik belőle.
Milyen vizet kell pótolni? Nem kell rátölteni vizet, untig elég a sajátja.
Ha normálisan langyos helyen volt 1 hét múlva kóstolható, fogyasztható.

A karácsonyi mákos gubához most tettem be sülni a gubakiflit. Szuper lesz!
Holnap elkezdem a karácsonyi mézes aprókat. Ez több napos menet szokott lenni. :)

Babos káposzta füstölt csülökkel: úgy emlékszem, 1-2 hónapja írtam róla.

emerald 2014. 12. 06. 21:09
Előzmény: #261  diki
#262
Kössz, akkor kinyitom és lehabozom.

Sajnos nem jött át az email.
Esetleg mégegyszer megpróbálnád? De nem sürgős!!!
emerald07@freemail.hu
diki
diki 2014. 12. 06. 19:16
Előzmény: #260  emerald
#261
Kaptam egy óra nethozzáférést :) Igen, le kell szedni a habot róla, nyomatót levenni, átmosni, visszatenni nehogy bepenészedjen.
Átküldettem a recepteket a héten. Abban is van répatorta :) És van egy ufókifli, ami nálunk nagyon izlik mindenkinek. Lehet kisebbeket is készíteni, mert a receptes olyan mint a Tescos sajtos kifli. Remélem átérkezett, bár a gyerek váltig állítja :) Majd megnézem miket küldött, ha újra leszek. Jó sütkérezést.

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók