Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
diki
diki 2014. 11. 16. 17:10
Előzmény: #237  fxboy
#240
Ma szedtem fel csicsókát és megsütöttem, nagyon finom volt. Igaza van anyukámnak, tényleg szeretem :) Na de a felkarikázása felért egy légvédelmi támadással :D
diki
diki 2014. 11. 16. 17:08
Előzmény: #238  emerald
#239
Savanyú káposztádat megérlelte már az idő? Az enyém konyhakész :)
emerald 2014. 11. 13. 10:08
Előzmény: #234  fxboy
#238
Jah, hogy rába részvény:))

En meg azt hittem kerti gépek érdekelnek.
Amúgy azon a bizonyos helyen, rendszeresen van barkács gép, szerszám, meg kiskerti gép is, ha érdekel titeket.
fxboy
fxboy 2014. 11. 13. 09:53
Előzmény: #235  diki
#237

Semmi különös, csak azért kérdeztem rá, mert láttalak ott beírni.
re: hogy dőlne össze a pf
:)

diki
diki 2014. 11. 13. 09:40
Előzmény: #234  fxboy
#236
Nekem még megvan a 2013 márciusi is, arra bővítettem 1-szer :) Az mg messze nem olyan fényes ahogy fényezvenyilvánosságra hozzák. Mi most vágóasztalt akarunk venni, de előbb megnézzük, hogy jön ki bérmunkában, azután döntünk.
diki
diki 2014. 11. 13. 09:35
Előzmény: #232  fxboy
#235
Rába részvényem van, traktorom nincs, föld eladva. Ahol dolgozok viszont van Rába. Erős egy dög :)
fxboy
fxboy 2014. 11. 13. 09:35
Előzmény: #233  emerald
#234

Köszönöm! Nekem már van - lentebbről. Még veszek hozzá. :)
Mert a népek beijedtek q3-tól, s most nagyon dobják. Jó áron lehet most még venni.

emerald 2014. 11. 13. 09:19
Előzmény: #232  fxboy
#233
Neked van?!
Tudok egy helyet ahol sok jó mezőgazdasági, kiskerti gép ócsón beszerezhető
dobj egy mailt ha érdekel, ide nem rakom be:)
emerald kukac freemail.hu
fxboy
fxboy 2014. 11. 13. 09:13
Előzmény: #231  diki
#232
...=traktor :) = Rába

diki
diki 2014. 11. 13. 09:02
Előzmény: #230  fxboy
#231
Az mi?
fxboy
fxboy 2014. 11. 13. 09:00
Előzmény: #225  diki
#230
Van trakid?

fxboy
fxboy 2014. 11. 09. 19:38
Előzmény: #228  fxboy
#229


... a madarak
:)

fxboy
fxboy 2014. 11. 09. 19:28
Előzmény: #225  diki
#228

Óóóh! De gyönyörűek!
:))

fxboy
fxboy 2014. 11. 09. 19:26
Előzmény: #226  emerald
#227
Lehéjazva, kimagozva, nyersen nagylukún lereszelve, mákkal, cukorral, fűszerekkel összekeverve. Majd sütés közben párolódik. Egész más ízt ad, mintha sima főzőtökkel készülne, ahogyan sokan ezzel is készítik. Édesebb, zamatosabb.

Ez a leveses - kásás liba farhátas cuccod egészen kiváló és ötletes.
Néha, ha kapok én is szoktam liba farhátat venni kimondottan a hájáért, amit leszedek róla és külön kisütöm. Mert egyébként a libazsírt kb aranyárban (végre egy kicsit megmozdult fölfelé pénteken) szokták adni, így pedig sokkal kedvezőbb ár/érték arány jön ki. A többi pedig megy a levesbe, hasonlóan, mint ahogyan Te is csináltad.
:)

emerald 2014. 11. 08. 21:15
Előzmény: #224  fxboy
#226
Hmm, jó lehetett az sütőtökös mákos, na még a végén ki is próbálom:)
Nyersen, vagy sülve keverted a sütőtóköt a mákhoz?

Diki, "jól lakva"...:DD

Én is hasonlóképp, de most nem a klasszikus sültet készítettem, hanem ludaskását.-szoktam az sokszor máskor.
Vettem a piacon un. nyakas farhátat amiben benne volt a zúzája, szive. Kemény 220ft/kg áron 4 db-ot.
Leszedtem minden hájat amit csak tudtam róla, majd megfőztem levesnek, jó sok zöldséggel. Kifagyasztottam egy éjszaka, leszedtem az utolsó csepp zsírt is a tetejéről, majd leboncoltam a húst ami amúgy is majd le esett a csonról. Pirítottam hagymát, rádobtam egy kis gombát megdinszteltem, beletettem a rizst, majd levessel felengedtem. A levesből kiszedett husokat, zúzát, szivet kockáztam a többi ugyis "szakadt" a zöldségeket szintén. A megfőtt gombás rizzsel összekevertem és mennyei volt :)
Maradt a levesbe is bőven, de még a szőrös "gyerekpótléknak" is jutott bőven husi.
1100ft-ból lett 70dkg hájam(amit majd később kisütök, egyéb mélyhűtőben lévővel), a zöldségekre rizsre nem költöttem többet mint 1000ft, így cca2000ft-ból lett legalább 10 embernek elengendő leves+főétel.
És nem volt túl bonyolult, vagy időigényes sem!

Az igazi ludaskására dukálna egy kis sült libamáj, meg egy kis meleg tepertő, de ehhez most nem volt kedvem.
Viszont én ezt (igaz májjal stb..) megcsináltam igazán prominens vendégeknek, akik maguk is jól főznek.-csak morzsák maradtak...:)
diki
diki 2014. 11. 08. 20:41
Előzmény: #224  fxboy
#225
link jóllakottan :)
fxboy
fxboy 2014. 11. 08. 19:17
Előzmény: #222  emerald
#224

Köszi! Egyszerű és nagyszerű. Mentve.

Tegnap voltam a városban, a Lidlben is jártam. Akciós volt a réteslap is, a sütőtök is. Adta magát a sütőtökös mákos rétes. Ma délután meg is csinálódott. Mit mondjak? ....fönséges volt! :))

Mindenkihez:
Hogyan álltok a Márton napi libával?
:)

emerald 2014. 11. 08. 18:39
Előzmény: #222  emerald
#223
link
Ezt a diós kosárkát nemtudom ismeritek-e?(a képet egyszerűbb volt lopnom, mert nem igazán tudok feltölteni)
Ha kell van egy szintén családi jól kpróbált egyszerű recept.
Persze bonyolultabb mint egy kevert piskóta, de sokkal egyszerűbb mint ahogy kinéz.
De csak akkor teszem be ha valakit érdekel.

Viszont én annyiban variáltam, hogy harmadolni szoktam a tölteléket és készül mákosan és kókuszosan is.
Mi négyen(a gyerekek ha jönnek) mind másfélét szeretünk :)))
emerald 2014. 11. 08. 18:03
Előzmény: #212  fxboy
#222
Ez a recept pedig neked való fxboy :)
Nagyon egyszerű, ám sokaig tárolható meg olyan télies-karácsonyi süti:
Püspök vagy gyümölcskenyér:
A mennyiség 1db őzgerinc formához, (bár én mindig kettesével sütöm)
1egész tojást 20dkg cukorral 5dkg vajjal habosra kavarunk. Hozzáadunk 25dkg réteslisztet amiben elkevertünk 1cs. sütőport. és 2dl tejfölt. Beleszórunk 10dkg aszalt gyümölcsöt vegyesen, de ha semmi más nincs a mazsola is megteszi, plussz egy marék pirított aprított diót.(ebből érdemes többet pirítani, mert az otthoniak ellopkodják nasinak:))
Az én keverékem: 3-4dkg mazsola, néhány szem füge, datoja, sárgabarack apróra vágva, és pár szelet birsalmasajt kockázva. Megszórom pici liszttel h ne tapadjanak össze és ne süllyedjen el a tészta alján.
A dió héját konyharuhában le szoktam picit dörgölni, ami lejön jó, ami nem marad.
Mindezt a tésztába keverni. A formát vajazni, zsemlemorzsával behinteni és 150-160fokon 50-60 percig sütni.
Nem igazán lehet túl sütni, ha nem vagyok biztos a dolgomban, 40-50 perc után teszek a tetejére egy fóliát, csak úgy hanyagul rádobva, h ne égjen meg a teteje de jó alaposan átsüljön. Tűpróba stb...
Picit áll a formában majd kiborítjuk ha kihült 1-2hétig folpackba, vagy fóliába csavarva a hűtőben/spájzban teljesen friss marad.

ui: én csak 15dkg cukorral készítem, de anyukám 20-al, ez az eredeti
családi recept.
emerald 2014. 11. 08. 17:28
Előzmény: #220  diki
#221
Diki, tudtad h van tojásfehérjém amivel valamit kezdenem kell?
:))
Megcsinaltam, tényleg finom és nem bonyolult.

Múlthéten a tepsis libasült mellé csinaltam egy héjában sült édesburgonyát. Sokkal könnyebb mint a krumlipüré/káposzta köret.
Már nem csak elkészíteni, hanem gyomorkímélőbb is.
Könnyű volt meghámozni sütés után, és egyszerre megvolt a köret
a sütőben minden cico nélkül.
Mi portugáliában kóstoltuk elősször, nagyon finom, cukorbetegek is ehetik. Eggyetlen hátránya h drága. 600ft/kg ám egy 20dkg-os bőven elég egy főre, gyakorlatilag szinte nincs hulladéka csak egy hártya héj. Lidl, aldi ahol láttam árulják rendszeresen.
Próbáljátok ki karácsonyra, vagy mindegy mikor igérem nem fogtok csalódni.

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek