Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sarpac
Sarpac 2011. 01. 23. 14:50
Előzmény: #1497  tokos.
#1500
"Hozzáteszem, az a gondolat, hogy az mnyp-k megszüntetésével kieső kereslet viszont emelni fogja a kamatokat ez ökörség, hiszen a példából kiindulva, az mnyp-k által generált 180 mrd esik ki, míg az állami bevételek emelkedése miatt 360 mrd-nyi kínálat is kiesik, vagyis a kereslet-kínálatra kimondottan kedvező hatása lesz - elvileg. "

Ez igaz kivet ha megpróbálnak minket kívülről betámadni akkor nem lesz ki vegyen hanem magának az államnak kell majd fedezni amihez IMF szükségeltetik!
watson
watson 2011. 01. 23. 14:41
Előzmény: #1497  tokos.
#1499
tokos, ne keseredj el! teljesen érthető amit írsz.
watson
watson 2011. 01. 23. 14:36
Előzmény: #1495  tokos.
#1498
A külföldre menő befektetés is igen összetett ma már. Ha a manyup mondjuk VW részvényt vesz akkor az milyen gazdaságot pörget? hozamot ide utalják, Audiban itt dolgoznak...
(előző hsz-emet kizárólag állampapír hányadra írtam)

De ha a manyupnak ezt a részét negatívan látná egy kormányzat (én nem feltétlen látom annak egy bizonyos mértékig), akkor azt szabályozni, hogy csak hazai befektetést lehet eszközölni már nem olyan nehéz.

Egyébként Orbán már korábbi kormányzása alatt is felbecsülhetetlen pusztítást végzet az OTC piac kinyírásával. Betiltotta hogy tőzsdén kívüli Rt-kre (zrt) nyilvános (vételi-eladási) ajánlatot lehessen tenni. /szólásszabadság, magántulajdon védelme... :(/

Ennek eredménye hogy a példaként állított nyugati struktúrák kialakulásának lehetősége is felborult, melyekben a gazdák tulajdona legyen a terméküket feldolgozó ipar, a fogyasztóknak (lakosok, önkori) legyen tulajdonrészük, belelátásuk, beleszólásuk a közszolgáltatásaikba (víz,villany,gáz...).

Komoly gyógyszer, közmű, közszolgáltató és mezőgazdasági cégek részvényeit csalták ki ajánlatok (és szabályozás) hiányában a lakosságtól, és összpontosultak szerencselovagok és külföldiek kezében (lást Teva/Biogál, Humán..., IKR, Bábolna, Sasad..., Tigáz, ÉGáz...).
tokos. 2011. 01. 23. 14:25
Előzmény: #1496  watson
#1497
Watson,

Az mnyp-be befolyik 360 mrd járulék. Ez az államnál hiányként megjelenik, állampapírt bocsát ki, hogy fizetni tudja az ezáltal fellépő kiadásokat.

Az mnyp-k befektetési szabályzatuknak megfelelően vesznek állampapírt, ez kb a befolyó pénz fele, tehát 180 mrd, vagyis effektíve ennyit tud elkölteni az állam az mnyp-kbe folyó járulékokból (természetesnnémi kamatfelár fejében, ami ismét csak nincs ingyen).

A fennmaradó összeget különböző pénzügyi eszközökbe fektetik, hazai, külföldi részvények, ingatlanalok, a kórság tudja, hogy mi nem. Ezekből nem vesz állampapírt az mnyp, vagyis az állami kiadások ehhez kapcsolódó felét más befektetőktől kell megszereznie az államnak.

Ha az állampapírok arányát tovább csökkented, mint tigus írta, akkor még többet kell más forrásoktól bevonni.

Ha az mnyp-k által generált kereslet kiesik (úgy, hogy közben a járulék meg hozzájuk megy az állami nyugdíjkassza helyett), a kereslet csökken, ami minden emberi számítás szerint hozamemelkedést kell, hogy generáljon azonos kínálat mellett.

Hozzáteszem, az a gondolat, hogy az mnyp-k megszüntetésével kieső kereslet viszont emelni fogja a kamatokat ez ökörség, hiszen a példából kiindulva, az mnyp-k által generált 180 mrd esik ki, míg az állami bevételek emelkedése miatt 360 mrd-nyi kínálat is kiesik, vagyis a kereslet-kínálatra kimondottan kedvező hatása lesz - elvileg.

Én asszem fiúk kezdek beleúnni a dologba, naponta többször írom le ugyanazt, számokka alátámásztva, soha senki nem tudta megcáfolni, pontosítani, és mégis folyamatosan kötözködik mindenki.

watson
watson 2011. 01. 23. 14:09
Előzmény: #1491  tokos.
#1496
Elolvastam, idéztelek is.
Éppen annyival csökken a kereslet mint a kínálat.
tokos. 2011. 01. 23. 14:03
Előzmény: #1492  Törölt felhasználó
#1495
már bocs pénznyelő, de annyiszor leírtam.

Egyrészt felesleges extra kamattal finanszírozni a folyó kiadásokat. Ha állampapírt vesnek, amivel az államot finanszírozzák, az extra kamattal megy csak ahhoz képest, mintha közvetlenbe költené el az állam. A BÉT-re csordogáló pénz a gazdaságot nem élinkíti, ehelyett ismét állampapírt kell kiadni, amit már nem az mnyp-k vesznek meg..

Az a pénz pedig, amit olyan sokan közületek nagyon jónak tartanak, a külföldi tőzsdére menő pénzek, attól függően, hogy ott mibe fekteti, de legfeljebb az ottani gazdaságot élénkíti. Nekünk pedig ennek a fedezetére is kölcsönt kell felvennünk.
tokos. 2011. 01. 23. 13:58
Előzmény: #1493  tokos.
#1494
Persze addig is van, csak olyan, amilyen.
tokos. 2011. 01. 23. 13:58
Előzmény: #1489  tigus7313
#1493
Nyilván, mikor mi is fejlettek leszünk, akkor szükség lesz majd tőzsdére...
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 13:57
Előzmény: #1482  tokos.
#1492
Tokos:

"Az a pénz, ami az mnyp-khez került, kikerült a gazdaság pörgéséből."

Ez egyrészt nem teljesen igaz (az államkötvény résszel az államot finanszírozod, a tőkepiaci résszel egy jól működő tőkepiaci rendszerben éppenhogy a gazdaságot finanszirozza). Másrészt ha az állmhoz kerül ugyanez, amivel az államnak a nyugdíjfizetési kötelezettsége is nő, akkor az ugyan miként is kerül jobban a gazdaságba?
tokos. 2011. 01. 23. 13:57
Előzmény: #1490  watson
#1491
Nem erről írtam. Olvasd el, hogy mit írtam, és mire volt a válasz.
watson
watson 2011. 01. 23. 13:54
Előzmény: #1486  tokos.
#1490
"ha az mnyp-k kevesebb allampapirt vesznek, akkor annyival is tobbet kell mas befektetoknek eladni"

Ha átgondolod, hogy a kibocsátott állampapírért, amit az mnyp-nek adtak el, kapott bevételt mire fordítják, és összehasonlítod azzal, hogy ezt a pénzt most közvetlenül az államkasszába habzsolják be, akkor az eredmény ugyanaz, tehát nem kell emiatt több állampapírt eladni.
Mindkét esetben befizeted a járulékod és ez a cash az államkasszában landol. A különbség csupán annyi hogy egyik esetben közvetlen a nyugdíjadósság, a másik esetben állampapír adósság.
tigus7313 2011. 01. 23. 13:51
Előzmény: #1487  tigus7313
#1489
fejlett tőkepiac (tőzsde) nélkül pedig nincs fejlett ország...
tokos. 2011. 01. 23. 13:50
Előzmény: #1487  tigus7313
#1488
Mondhatnám azt is, hogy a piac eldönti, mire van szüksége...
tigus7313 2011. 01. 23. 13:48
Előzmény: #1485  Törölt felhasználó
#1487
ezért nem tölti be a szerepét.
lehetne célkitűzés a fejlesztése, de a politika nem hajlandó melléállni.
tokos. 2011. 01. 23. 13:16
Előzmény: #1484  tigus7313
#1486
ha az mnyp-k kevesebb allampapirt vesznek, akkor annyival is tobbet kelll mas befektetoknek eladni, akik vagy megveszik, vagy nem, de a csokkeno kereeslet szinte biztosan magasabb arat jelentene.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 13:14
Előzmény: #1484  tigus7313
#1485
A magyar részvénytőzsdén, pár kívételtől eltekintve - ami sztem csak erősíti a szabályt - nem áramlik a befektetett pénz a gazdaságba !!!!!!
Pusztán egy asztal, ami köré odaülnek zsugázni, és kivesznek belőle, néha buknak, megy a játék, de semmi, azaz semmi kapcsolata a reálgazdasággal, nincs tőkebevonás, semmi ilyesmi.
Csak egy rulettasztal,cc. azonos mennyiségi papírral évek óta.
tigus7313 2011. 01. 23. 12:34
Előzmény: #1482  tokos.
#1484
"Az a pénz, ami az mnyp-khez került, kikerült a gazdaság pörgéséből."

én is többször leírtam, hogy az mnypt. szabályozásának megváltoztatásával, pl. a tőzsdén, vagy más befektetésen keresztül még több belekerülhet.
mert most is belekerül valamennyi, csak a túlzott államkötvény birtoklási kötelezettség jelentősen korlátozta.

ezért a szabályozással csak a mértékét kellene növelni.

hát igen, a jövő:
járt út és járatlan...
meglátjuk.


tokos. 2011. 01. 23. 11:57
Előzmény: #1482  tokos.
#1483
Nyilván nincsenek univerzális receptek, de érdekességképpen:

link
tokos. 2011. 01. 23. 11:47
Előzmény: #1480  tigus7313
#1482
Annyiszor, és annyi embernek leírtam, kezdek belefáradni.

Úgyse fogsz vele egyetérteni, úgyhogy teljesen feleslegesen csépelem a számat, de néhány szóban.

Az a pénz, ami az mnyp-khez került, kikerült a gazdaság pörgéséből.

Amit az embereknél, vállalkozásoknál hagynak, az benne marad.

Már írtam másnak, a jövő mutatja meg, hogy jó döntést hoztak-e.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 11:45
Előzmény: #1480  tigus7313
#1481
Tudja valaki, hogy 1998.01.01-től az APEH mennyi járulékot utalt a magánnyugdíjpénztárakba?

Valaki látott ilyen APEH számítást?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek