Topiknyitó: Bagi 2016. 11. 15. 19:49

DUNAHOUSE részvény  

Majd 2000ft ért veszünk :-)))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 20. 18:47
Előzmény: #3699  oldrider
#3700
Sosem fogom leírni tutira, hogy oda, vagy ide fog menni az árfolyam! 
A "sok" év alatt megtanultam, hogy nincs tuti a tőzsdén! 
A technical analysis, (ta) egy "tudomány", aminek egy részét használom csak, amit kevesen kedvelnek és nem népszerű! Sajnos nem egyszerű, mert a számítógépes robotokkal kell versenyezni, hogy elcsípjük, milyen algoritmusokat tápláltak beléjük és mikor váltanak! 
Remélem nem gondolod, hogy a bróker fiú diktálja a trendet a telefon vonal végén? 
Szóval a ta-val, előre lehet jelezni a lehetőségeket, de sosem tudni 100%-ra semmit! Minden rezdülésre hullámzásra, újra kell számolni. 
Te még mindig nem érted a pingvin lényegét, pedig évek óta figyeled (MOL)! 
Felesleges is magyaráznom, h mikor ugrik a vízbe! :)) 
MOLly tulajok topikból elüldöztetek, "örülök", hogy láttalak erre...
oldrider 2024. 05. 20. 17:51
Előzmény: #3698  farkasfu
#3699
Vélemény nyilvánításra van a blog. Nekem az a meglátásom, hogy konkrétan a Dunahaus esetében sejtelmesen irkáltál. Lehet ez is, meg az is. Valami végül történt. Akinek kedvére történt, biztos istenít. De Te konkrétumot sosem írtál. Helyesen teszed ezt, hisz nem is lehet előre meghatározni, hogy biztosan mi lesz a kimenetel. Ha ez lesz vízbe ugranak, ha az, meg sütkéreznek stb. Sokan hisznek a módszeredben, igénylik a kommentjeidet. Engedd el amiket írtam, csupán személyes vélemény, aminek alapja a saját megfigyelésem. Mivel a részvénytulajok jó részének fogalma sincsen pl. az osztalékfizetés szabályairól sem, el tudom képzelni, hogy igénylik és szentírásnak tekintik az elemzéseidet! Csak így tovább!
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 20. 17:32
Előzmény: #3697  oldrider
#3698
Az én tapasztalataim, meg nem néhány évesek... 😃😃
Igazából mi a vita tárgya? 
Az állítottad, hogy semmi köze az egésznek a pingvineknek!
 Erre én azt mondtam: "Én meg a pingvinekre esküszöm! " "Maradok a 🐧madaraknál, bár ezek se 100%-sak azért .. :)"
Tudod, nálam az veri ki a biztositokot, amikor valaki állít valamit és fogalma sincs róla, de állítja!! Ja, és inkább éltet egy összeesküvés elméletet, ami igaz lehet, vagy nem! hmm
Én nem mondtam, hogy tökéletes a ta és pingvinjei, ezeket előre jelzésre lehet használni, ami persze most is betalált és régóta megmondata már a madár, hogy esélyes lehet!!! 
Ha nem értesz egyet vele, egyszerűen nem kell rákattintani a chartra és kész! Vagy talán használod?? Azért van és ingyenes! 😃
oldrider 2024. 05. 20. 17:09
Előzmény: #3696  farkasfu
#3697
Van amikor bejön amit prognosztizálsz és van amikor nem. Én pusztán ennyit állítok saját tapasztalataim alapján, amik nem néhány hetesek. Aki akar hidjen vakon a pingvinekben!
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 20. 17:01
Előzmény: #3695  oldrider
#3696
Látom nem tudsz leakadni a pingvinekről! Nyomd csak! 😃😃
oldrider 2024. 05. 20. 16:38
Előzmény: #3694  oldrider
#3695
Pl. tavaly ilyenkor a pingvinek végig azt jósolták, hogy a MOL korrekciózik még oszti fizetés e kőlőtt. Baszott! Végig fölfelé ment oszti fizetéséig! Van, hogy bejön amit Farkas a pingvinekben lát és van, hogy nem. Természetes, hogy aki tőzsdézik az abba fektet be amiben hisz. Van aki a pingvinekben, van aki másban. 
oldrider 2024. 05. 20. 14:48
Előzmény: #3693  bitKain
#3694
Ez igaz. Senki nem azért vesz részvényt, hogy örökre megtartsa és gyönyörködjön benne milyen szép, hanem azért, hogy keressen rajta. Csak hát ez elég váratlanul jött - legalàbbis nekem -, hogy a nagyon jól működő, jó osztalékot fizető, növekedési pályán lévő ingatlanos cég papírjaiból egy jelentősebb befektető VIG) pont most lépjen ki. Dehát a pingvinek ezt tudták és van aki ebben hisz. Nincs ezzel semmi gond, ufót is sokan láttak már - én még nem, de nem biztos, hogy nem létezik amit nem látunk - sőt..!
bitKain
bitKain 2024. 05. 20. 10:31
Előzmény: #3689  oldrider
#3693
A VIG-nek (korábbi Aegon Alapkezelő) , a DunaHouse likviditását figyelembe véve, elég komoly pakkja volt (8,2%). Ennyi részvénytől csak akkor lehet megvállni, ha valami hájp van a papír körül. Namost a 12-13%-os hozam pont egy ilyen hájpot indított el.
Lehet a VIG-et nem szeretni, de jelentős mennyiséget csak osztalékfizetés környékén lehet eladni a DH-ból, aztán jön a szüttyögés.
.
Az árfolyammal kapcsolatban már csak az a kérdés, hogy a VIG teljesen le akarja-e építeni a DH-ban levő pozicióját, vagy valamennyit megtart. Ha teljesen kiszáll, akkor a lelkes vásárlók előbb utóbb elfogynak (mert már az összes pénzükön DH.-t vettek) és már csak nyomott áron tudja értékesíteni. 
bitKain
bitKain 2024. 05. 20. 09:57
Előzmény: #3685  farkasfu
#3692
Annyi megjegyzés, hogy az ügyletkötés (T  = transaction date) után jogilag már a tied az instrumentum, a T+2 után fizikailag is a tied lesz, azaz megtörténik az elszámolás. 
collector 2024. 05. 20. 06:38
#3691
Akkor tehát érdemi nagyobb esést támogató fundamentális és technikai kép alapján nem várható? Ha jól gondolom , hosszabb távra ez elég jó beszálló ár. A következő 2 támasz illetve ellenállás szintek hol találhatóak ? 
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 19. 20:29
Előzmény: #3689  oldrider
#3690
Én meg a pingvinekre esküszöm! 🤣🤣
2023-ban is a VIG adta a pingvinig? 
Felfele is a VIG húzta a pingvinekhez? 
Nyilván vannak fundás hatások, amik eltérítik, vagy éppen rásegítenek a trendre! Mert hát ugye, a pingvin nem légből kapott valami, hanem a "trend része"!!! Az hogy semmi köze hozzá, az túlzás! szvsz 
Persze nem azért megy oda az árfolyam, mert ott ül a madár, hanem oda jön ki a matek (ta)! A madár csak egy célárat jelző szimbólum! Sokszor én sem hiszem el, hogy kilövik, aztán mégis!
A VIG, csak egy feltételezés, mivel nincs róla közlemény, hogy napi szinten ő adja! Erre alapozni és megjátszani? hmm 
Maradok a 🐧madaraknál, bár ezek se 100%-sak azért .. :)
oldrider 2024. 05. 19. 19:40
Előzmény: #3688  farkasfu
#3689
Én meg azt mondom, hogy a VIG eladása baszott ki velünk. Arra senki nem számított, hogy nagytételben kezdik majd eladni a részvényeiket miután az osztalék valószerűvé vált. Kivártak addig, míg a kicsik rárepültek a jó osztalék reményében a részvényre, felhúzták az árat, aztán zúdítottak, ahogy bírtak. Pingvineknek meg hasonlóknak ehhez semmi köze - már ne is haragudj meg érte. És a jövő is attól függ, hogy adja még tovább a VIG! Szerintem!
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 19. 19:21
#3688
Megint a pingvin🐧 nyert! hmm
Napos idősíkon a dupla csúcs célára, 810-en teljesült is! Ez persze 820-tól már a pingvin birodalma és ez az a sáv, ahol már nem tanácsos eldobálni a részvényt! Nyilván aki játszani akar, próbálkozhat eredménnyel is, de veszélyes! 
Rsi padló alatt és az Env is túladottságot jelez!
 A 3. szakasz nem futott ki teljesen a 161.8%/1121-ig, de így is megfelelő (1050). A korrekciót tekintve a 4. szakaszban vagyunk, aminek az elvárt szintje a 0.382%/851! Na ezt bőven megcsinálta az árfolyam, nyilván besegített az osztalék szelvény leesése a pingussal. 
Itt a közelben pattanásra számítanék, de azért a korrekciónak még nem tudni, hogy vége van e! Pattanás után is visszatérhet a pingi sávba, konszolidálós szakasz is jöhet és új mélypont sincs kizárva a "második körben", ha lesz! Nem tudni milyen eladások vannak a háttérben, mert voltak! 
A hetes charton egy átfogóbb képet lehet látni, de ne mindjárt a jobb oldali sárga "foltra" koncentrálni! 
Az 5. szakasz célára, nagyban függ a 4. korrekciójától, ami még alakulóban van! 
Jelöltem az utolsó két osztalék idejét és azt követő rést, ami persze itt nem észlelhető! 
Az viszont jól látszik, hogy 2023-ban a réses esést követően, még egyszer annyit esett még az árfolyam, vagy még többet is...! Ennek örülnek majd a lebeszélők. :) 
Azért azt is vegyük figyelembe, hogy a korrekciós pingi, ott jóval lejjebb várakozott! A mostani korrekciónál, már el is érte az árfolyam a pingus szintjét! 
Egyelőre ennyit a chartról és ami kiolvasható rajt! 
"Hamarosan meglátjuk, honnan fog majd pattanni, ahol kimászhat pingus a vízből!!!!"
DH/D/W
https://ibb.co/vHPRqKD
https://ibb.co/3f7y2xc
Jimmy 2024. 05. 19. 08:54
Előzmény: #3685  farkasfu
#3687
Köszi, így érthető 
oldrider 2024. 05. 18. 20:46
Előzmény: #3685  farkasfu
#3686
Bravó, ezúton is gratulálok!  Viszont amiket leírtál, az jól nyomon követhető a részvény árának alakulásából is. Aki ennek ellenére sincsen tisztában a helyzettel az meg ne szólaljon!
farkasfu
farkasfu 2024. 05. 18. 11:54
Előzmény: #3684  Jimmy
#3685
T+2 !!!!!!!!!! 
Ott kezdeném, hogy minden vétel és eladás ügylet egy adásvételi szerződés! Ennek a lebonyolítási  ideje a T+2 ! (régen T+3 volt) Ez azt jelenti, hogy T = tárgynap és még 2 kereskedési nap! Vagyis, ha veszel egy részvényt, akkor T+2 nap múlva kerül jogilag a nevedre (még ha közben el is adod) a KELER által! 
Ez a T+2 nap, eladásnál is megvan! 
Az ne zavarjon, hogy a számlavezetőd, már rögtön enged kereskedni a részvénnyel, vagy az ellenértékével a tranzakciót követően. Jogilag akkor is a Keler a mérvadó! 
Próbáld meg egy eladott részvény árát azonnal felvenni kp-ban. Megkapod, vagy csak 2 nap múlva? :) 
Az osztalékra visszatérve, "fordított" a helyzet! 
21-én kel birtokolnod (ami azt jelenti, hogy nap végi elszámoláskor) ! Számold vissza a T+2 kereskedési napot! 21 és 17 a kereskedési napok,  majd a tárgy nap a 16.-a!! Tehát ha 16.-án záráskor birtoklod, akkor 21.-én záráskor is, jogilag! Jár az oszti!!!
Amennyiben 16.-án eladtad már, akkor nem lesz záráskor tulajdonodban és ezért 21.-én záráskor sem tudják elszámolni! Nem jár oszti! Ez úgy néz ki, hogy  21.-én záróban, már nem a tulajdonod és nem járna oszti, mert ezt a napot (21) határozták meg feltételként (záráskor értendő)! 
Abban az esetben, ha 17.-én adod el,  akkor a T+2 = 22.-én van és jár az osztalék, mert 21.-én megvolt még, jogilag!
 Ekkor (17.) általában olcsóbban tudsz eladni, mert leesik az osztalék szelvény, vagyis innentől aki vesz, az már nem kap osztit, mert nem tudják a nevére írni a részvényt 21-ig!! 
Aki osztalékért akar csak részvényt venni, annak elég egy nap záráskor tartani! A T+2 miatt a T, "tárgy" napon! Jelen esetben 05.16.  (ez jogilag 21. lesz, ebben az évben)!!!!! 
Hivatalosan az "E" napot, az osztalékfizetés kezdőnapját adják meg és abból számolnak vissza. A közleményekben így jön le, de megadják az E (mínusz) -5 kereskedési napot, ami most 21 és ennek a rv. fizikai megléte a 16. zárás !! ennyi.................
Remélem elég érthető volt így, hétköznapiasan! :) 
Csak megjegyzem, h  számolásnál vedd figyelembe, hogy hétfő 05.20. az ünnep nap!
 Így mindenki ünnepli a szülinapomat! 🤣🤣
Osztalék
Jimmy 2024. 05. 18. 08:13
#3684

Akkor valaki segítsen mert bárhol olvasom mindenhol azt írják, hogy az jogosult osztalékra akinek 21-én a birtokában van 16-igvásárolt papír, mint a az alábbi cikkben is. A kérdésem az, hogy akkor miért írják ezt, mit értek félre?
https://www.penzcentrum.hu/megtakaritas/20240502/penzeso-a-duna-house-nal-45-milliard-forintot-osztanak-ki-az-ingatlanirodanal-1150336?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwgJyyBhCGARIsAK8LVLP9j6Uau4ZpZESkMJE5Kj2bUZKKfnUzSP9fLlSpcEpXqYlsICDh1KwaAvRiEALw_wcB#
kacsahus
kacsahus 2024. 05. 17. 18:48
Előzmény: #3666  farkasfu
#3683
Mindig is csodáltam ahogy van türelmed ide írogatni és segíteni :-D igazi szamarotánus vagy
bitKain
bitKain 2024. 05. 17. 18:47
Előzmény: #3666  farkasfu
#3682
farkasfu posztjában tömören megtalálható minden, ami fontos az osztalékkal kapcsolatban.
.
Egy kicsit hosszabb leírás itt (a 2023-as osztalék fizetésről):
(Megjegyzés: a T nap 2023-ban június 8-án volt, 2024-ben május 16-án. )
https://forum.portfolio.hu/prev/24374/8585293
.
A T nap és a részvény jogi/fizikai státusza örök probléma.
tmike 2024. 05. 17. 18:22
Előzmény: #3680  Jimmy
#3681
A félreértések a te fejedben vannak az osztalékkal kapcsolatban. De tartsd meg 21-ig ha ez megnyugtat. De ha ma eladtad volna is kapsz osztalékot.  Lehet 21-én már csak 790 körül lesz.

Topik gazda

Bagi
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek