Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fatihszultan 2020. 09. 08. 05:14
#19940
Ez is ütős:Koronavírus: a magyar börtönökben a második hullámra készülnek Eddig egyetlen fogvatartott sem betegedett meg
Ez egy cikk címe és alcíme a portfólión.....Hmmmmm, na, hogy is mondjam.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 04:37
Előzmény: #19937  infin
#19939
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-09-08 17:15-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
.
no de addig aztán haptákba ám, civilek! :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 04:25
Előzmény: #19935  infin
#19938
Sztem ezt a Covid-hisztit fel kellene használnia a társadalmaknak arra, hogy kvázi élesben kipróbálják, mennyi idő alatt képesek reagálni. Tehát HA majd 1x jönne egy sokkal komolyabb vírus, akkor mit kellene csinálni. Nyilván ebbe is bele lehet kötni, de bizonyos szemszögből az egyik legjobb stratégia, amit a lakosság tehet, az a fenti. Persze a társadalmak individuumokból állnak, és így nagy lesz a "reziduális szórás", de ha lenne teszem azt egy épelméjű kormányunk, akkor az sem menne csodaszámba, ha jönne egy halálos vírus, vagy egy óriási, mutáns űrkecske felnyalná a bolygót... (mert kb. azonos a bekövetkezési valószínűsége a normális magyar kormánynak meg a mutáns űrkecskének, például) ...na szóval egy épelméjű kormány (pl. a svéd) kvázi támogatja a lakosság "awareness"-fejlődését... (pl. a svédek felkészülését arra az esetre, ha az oroszok támadnának) - ugyebár az ún. black swan események bekövetkezésének még csak a valószínűségét is nehéz felmérni... vagyis Cromwell szavaival élve: tartsuk szárazon a puskaport.
infin 2020. 09. 08. 04:13
Előzmény: #19936  upgrayeddAKS
#19937

Jó a humorod :) .... amúgy nem tudom, meddig tart a kitiltás, mikor fog tudni neked válaszolni. (Emiatt a hozzászólás miatt kirúgták a fórumból néhány napra)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 04:10
Előzmény: #19564  dmz
#19936
Főtörzs Úrnak jelentem, hogy a civilek továbbra is folytatják aknamunkájukat! Kérek utasítást a központból! Igazoltatás után rabosítani kell őket azonnal, vagy előtte lehet még botozni, és ha igen, akkor előtte fertőtleníteni kell-e a gumibotot? 
.
(Komolyabbra fordítva a szót: mennyire saccolod a tévedés esélyét? Értem én, hogy biztos, ami biztos alapon jobb példának okáért maszkot hordani, de meglátásod szerint mennyi az esélye annak, hogy a magatartásoddal SIKERÜL ezt a "jobb félni, mint megijedni" policy-t elterjeszteni?)
infin 2020. 09. 08. 04:10
Előzmény: #19903  Törölt felhasználó
#19935

Azt hiszem még egy dolog gond a maszkkal... megnéztem mostmár ezt a linket is https://mta.hu/tudomany_hirei/uj-koronavirus-uj-tudomanyos-eredmenyek-modosulo-ajanlasok-110668
A vége kivágta a biztosítékot. Évekig biztos nem fogom hordani a maszkot egy influenzánál 2x súlyosabb felső légúti betegség miatt. A fizikai távolságtartást meg végképp nem fogom évekig játszani. Milyen idióta írta ezt a cikket? Nem érdekel, hogy a MTA oldalán van. Nem érdekel, hogy tudós írta vagy sem. Az sem érdekel, hogy elvileg tisztelem őket alapból. Az sem, hogy még én is akartam kutatni régebben (hát ilyen hátterem van, nem összeesküvéselméletes hátterem).
Ezek ellen a pánikkeltők ellen kellene erősen fellépni. Mert kárt okoznak, igenis.
Na, hát ez a gond vele. Te tényleg évekig akarod hordani és évekig játszani a fizikai távolságtartást, ha pl kitalálják, hogy a vakcina nem hat elég hosszan vagy bármi?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 03:55
Előzmény: #19658  fatihszultan
#19934
... de a bombázás előtt lelőnének egy postást... :) 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 03:48
Előzmény: #19926  infin
#19933
nyilván amikor maszkban flangáló ázsiaiakat mutogatnak, odamennek mindenkihez, és megkérdezik, hogy miért hordja :)  100-ból:
1 bankrabló, 4 csúnya, 8-nak büdös a lehellete, 42-nek valamilyen fertőző betegsége van, és 44 a szmog miatt, a fennmaradó 1 meg nem nyilatkozik... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 03:38
Előzmény: #19728  PusztaPutyin
#19932
Szintén off: a darazsakat irtani kell. Pont. Rohadt köcsögök. Nincs apelláta. :)
Persze amelyik fulladásos halált okoz egy-egy fideszes köcsögnél a csípésével, az amnesztiát és kitüntetést kap :)
Btw. a darazsak kb. pont olyanok, mint a fideszmaffia. Egy-egy belőlük még okés. Odamegy mindenre, ami édes, de ez még nem vészes. Aztán jön a többi, na az már komolyabb intézkedések után kiált... még egy hasonlóság: egyik köcsög (darázs ill. fideszes) sem szívleli a sajtótermékeket... tapasztalat... (persze a fideszes köcsögök 2 ponttal intelligensebbek a darazsaknál, mert ők válogatnak, a darazsak meg nem...)
infin 2020. 09. 08. 03:22
Előzmény: #19903  Törölt felhasználó
#19931
A maszkkal annyi a bajom, hogy mi nem vagyunk ázsiaiak (ahol légszennyezés bla bla), így kicsit azért lehúzza az embert, vagy akár szinte pánikkeltő, ha látja az ember h mindenki hordja. Tavasszal ez belefért persze. Most is még egy kicsit belefér, de eh. Nem szeretem becsapottnak érezni magam, ezt már írtam, azt hiszem. Pedig direkt figyeltem, hogy ne pánikoljak, és amúgy nem is, de ettől még sok megfelelő kontextus nélküli adatot vágtak hozzám tavasszal még akkor is, amikor már többet lehetett tudni, mint a legelején. És akkor a gazdaság szétvágását még nem is említettem. Szerintem nekem ennyi a bajom a dologgal összesen. Amiket itt leírtam most.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 03:15
Előzmény: #19874  Törölt felhasználó
#19930
Lehet, hogy tényleg elvinné, de V. Putyin folyton lerugdossa onnan őket :)
https://femina.hu/terasz/putyin_budapesten_memek/
(Sajnos lapozgatni is kell...)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 08. 03:12
Előzmény: #19898  Törölt felhasználó
#19929
Lehet hogy szokás szerint csak fos a teszt.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 08. 03:10
Előzmény: #19925  upgrayeddAKS
#19928
Én értettem  😁😁
infin 2020. 09. 08. 03:10
Előzmény: #19908  Törölt felhasználó
#19927
Még erre írok. Értem az álláspontodat, de azon felül, hogy a virológiai szakemberek is vitatkoznak egymással arról, hogy mennyire hasznos a maszkviselés, szerintem a tavaszi torzítások (pl. szó sem esett arról, hogy hol volt leginkább halálozás sok helyen) miatt van mit kiigazítani a képen. Szerintem ennyi kb már elég erősen biztos. Arról meg, hogy felsoroltál rengeteg negatív lehetőséget, ami egyelőre nem kézzelfogható, azzal mit kezdjünk mégis? Felsoroljuk ezeknek a negatív lehetőségeknek pontosan az ellenkezőjét is, amikor reális értékelést akarunk készíteni. Tehát lehet, hogy kiürül teljesen a szervezetből, lehet nem lesznek később mellékhatásai, stb. Ha nincs adatunk arról, hogy melyik lehetőség mennyire valószínű, akkor pedig nem lehet a negatívakat erősebben hangsúlyozni, mint a pozitívakat. Ha mégis megteszed, azt negatív érzelem hatására teszed (pl. aggodalom a szeretteidért). Szerintem az aggodalom csak akkor hasznos érzelem, ha tudsz vele olyan cselekvéstervet készíteni, ami reális és racionális. Minden azon felül már csak pesszimizmus, pánik, stb., ami nem racionális döntésekhez fog vezetni.
infin 2020. 09. 08. 03:02
Előzmény: #19923  upgrayeddAKS
#19926
Úgy tudom, hogy a többség a légszennyezés miatt hordja alapból.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 03:01
Előzmény: #19922  infin
#19925
Ez amolyan "inside(r) joke" volt. Vö.: Előzmény: #19817  PusztaPutyin
infin 2020. 09. 08. 03:01
Előzmény: #19913  pitcairn2
#19924

"Data from the Massachusetts Department of Public Health suggests that of the 8,132 people the state has lost to the novel coronavirus, 5,087 were above the age of 80, and 5,141 occurred in long-term care facilities."
---
Ezt pl utálom, hogy arról tavasszal egy szó se esett szinte, hogy a halálok EKKORA része történt idősotthonokban. Csak az a kép sejlik fel, ahogy a spanyol gondozók menekültek a spanyol idősotthonokból a pánik hatására. ... Egyébként én abszolút nem vagyok ismerős idősotthonokban, ennyire rosszak ott a körülmények még USA-ban is?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 02:59
Előzmény: #19919  infin
#19923
erre reagáltam: "Mindig jelen van a környezetünkben valamilyen betegség, mégse kell hordani éjjel-nappal a maszkot és bezárkózni. Vagy télen miért nem hüledezünk az influenzásoktól? Hagyni kellene a természetet működni."
.
nem a légszennyezés miatt hordják?
tuti nem a nátha miatt hordják
 - biztos vagyok benne, hogy vannak, akik KIZÁRÓLAG a légszennyezés miatt hordják, és abban is, hogy rengetegen meg nem (csak) amiatt
infin 2020. 09. 08. 02:58
Előzmény: #19921  upgrayeddAKS
#19922
De most miért. Én pl röhögök az összes összeesküvéselméleten meg oltásellenesek dolgokon stb (bocs nem akartam senkit megsérteni személyesen) de volt már aki "vírustagadónak" sorolt be és rögtön ezekkel sorolt egy kategóriába. Pedig nagyon nincs ugyanabban a kategóriában az, hogy igyekszem a tavaszi sötét képet reálisabbra átalakítani.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2020. 09. 08. 02:56
Előzmény: #19817  PusztaPutyin
#19921
Néhány hónap múlva már tinfoil hat-ed is lesz :)
Előtte a FRED-től fogsz grafikonokat belinkelni :)
Elkaptad a vírus egyik változatát, sorry :)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek