Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2020. 02. 22. 18:26
Előzmény: #1095  morricone
#1100
Lombardiában van  csak 40, az eddigi összes fertőzött már 56 -nál tart. Rómában is van 3 és Torinóban is van egy fertőzött. https://www.worldometers.info/coronavirus/
harlem
harlem 2020. 02. 22. 18:22
Előzmény: #1098  harlem
#1099
Legalább minden megyei kórházban
harlem
harlem 2020. 02. 22. 18:20
#1098
Mo.-on van-e vírus teszt kit?
kukker 2020. 02. 22. 18:18
Előzmény: #1096  morricone
#1097

Vélhetőleg egy exponenciális terjedésre lehet felkészülni Európában.
És sajnos nagyon esélyes lett egy globális recesszió, nagyobb mértékű lesz, mint a 2008-as időben, mert nem a materiális "eszköz" volt a probléma, amit pár gombnyomással meg jogszabállyal meg lehetett variálni.
Az ember fog kiesni, a fizikai történés.
Azt nem fogja pótolni semmi.
És ami most van igazán:
Az emberiség történelmének egy nagy időszaka, valószínűleg.
És vissza fogjuk sírni a 2008-as válságot.
morricone 2020. 02. 22. 18:13
Előzmény: #1088  wyl
#1096
Igaz, nem találtam meg a cikket de pont most modták be az M1 híradóban,hogy vuanban volt akinél 27 napig lappangott.Uj gócpont Milánótól 30kilométerre egy kisváros ahol már a vonat sem áll meg,bezárkoztak.condogna,vagy valami ilyesmi a neve.
wyl 2020. 02. 22. 17:34
Előzmény: #1093  babyboy
#1094
kb 37 ezer influenza vírusos van Mo.-on jelenleg.  https://www.idokep.hu/influenza
babyboy 2020. 02. 22. 17:06
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1093
Tombol az influenza (munkahelyen rengetegen hiányoznak, gyerekek, tanárok egyaránt - iskolában dolgozom), de velem együtt 3 ismerősömnek tüdőgyulladása is volt januárban. Tombol a Rota is, másfél hétig-szünetekkel- ment a hasam, és két mukatársamnak is, ismerősi körömben szintén voltak megbetegedések.
gazmber 2020. 02. 22. 16:55
Előzmény: #1077  morricone
#1092
az kell még, hogy az elmaradó kínai +stb. túristainvázó miatt veszteségbe forduljanak ML és a saját lábon állók vállakozásai - mint a visontai erőműnél - mert akkor még ezt az üzletet is kénytelen lesz o1g visszavenni az adófizetők pénzén..☺
kukker 2020. 02. 22. 16:53
Előzmény: #1085  gazmber
#1091

"a negatív hírek mennek a szőnyeg alá..szvsz"
A látszat megtartása mindenek felett.
Semmiben sem különbözik keleti vagy a nyugati demokrácia.
Csak jobb a piár.
Ugyan úgy kussolás van, ugyan úgy hazugság.
Egykutya mind.
kukker 2020. 02. 22. 16:50
Előzmény: #1087  gazmber
#1090

Az, oktató, persze.
De ere mondtam, hogy most ha ilyen eljárásra trenírozzák a katonaságot, akkor miről beszélünk, mi a túlzó pánikolás az vírus miatt?
Amikor ilyen reakció van protokollnak adva bizonyos szituációkban.
Ha elfut valaki, akkor számíthat ezek után arra is, hogy lelövik?
harlem
harlem 2020. 02. 22. 16:47
#1089
Multi cégeknél már letiltották az üzleti utakat, csak videó conf, telconf, stb ekomm van engedélyezve - ez is egyfajta karantén 
Mo.i telephellyel rendelkező multinál heti szinten jönnek körlevél a vírus megelőzésről, kézfertőtlenitők kihelyezésére költenek
Maszk automaták még nincsenek...
wyl 2020. 02. 22. 16:45
Előzmény: #1078  harlem
#1088
"A fertőződést követően 27 nap után jelentek meg nála a tünetek. "
Ha ez tényleg igaz, akkor felmerülhet az az egyszerű kérdés , hogy..... Mi értelme van a 2 hetes karanténnak ?  
gazmber 2020. 02. 22. 16:42
Előzmény: #1084  kukker
#1087
ez nagyon megrendezettnek tűnik, vmi. bemutató, oktató videó lehet ☺
kukker 2020. 02. 22. 16:39
Előzmény: #1084  kukker
#1086
Iránban szombaton 10 újabb megbetegedést jelentettek be, a fertőzöttek száma így 28, és újabb halottja is van a kórnak a korábbi négy után - közölte az egészségügy-minisztérium szóvivője. Az új iráni fertőzöttek egyike Morteza Rahmanzedeh, Teherán 13. kerületének polgármestere - jelentette az állami televízió.Irán szerdán jelentette be, hogy két ember meghalt a fertőzésben a síiták szent városában, Komban.A szomszédos Irak csütörtökön "újabb rendelkezésig" megtiltotta állampolgárainak, hogy Iránba utazzanak. A Kuwait Airways légitársaság pedig bejelentette, hogy felfüggeszti iráni járatait - írta meg az MTI szombaton.A The New York Times emlékeztet rá, hogy Irán kedden még azt állította, hogy nincsenek fertőzöttek az országban. Pénteken 18 betegről beszéltek, de a valós szám ennél sokkal magasabb lehet. Michael T. Osterholm, a Minnesotai Egyetem járványkutató központjának igazgatója elmondta, hogy a - kínai adatok alapján - a betegség halálozási aránya két százalék, ami a fertőzés megjelenése után két-három héttel szokott bekövetkezni. Ezért úgy véli, hogyaz iráni járvány már korábban elkezdődött, és a számok alapján legalább kétszáz koronavírusos beteg lehet.
gazmber 2020. 02. 22. 16:39
Előzmény: #1072  kukker
#1085

Trump1G-t is csak a hatalom érdekli, és mivel tetszik az amcsiknak  is a 'for ever long and ATH +növekedés' , így nyomják a pénzt napi 24órában-- ha van egy pindurka korrekció rögtön belenget vmit pl.
https://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/trump-szepen-beigert-az-amerikai-farmereknek-105221.html ; a negatív hírek mennek a szőnyeg alá..szvsz
kukker 2020. 02. 22. 16:35
Előzmény: #1079  berlini
#1084

"Abba kellene hagyni ezt a pánikoltatást."
Tejesen normális hétköznapi szituáció egy kis influenza miatt:
https://www.facebook.com/worldtoday72/videos/280692059575077/?v=280692059575077
Nem kellene elgondolkodni miért vannak, mi végett vannak ilyen dolgok?
Törölt felhasználó 2020. 02. 22. 16:34
Előzmény: #1082  kukker
#1083
Szerintem az utóbbi hetek vírusjárványa Budapesten mutat valamit... nekem is volt vírusom. A háziorvisnak eszébe sem jutott hogy letesztelje... sosem tudom meg hogy mi volt de vagy 4 napig höemelkedésem volt és sosem voltam még ilyen erötlen.  Nagyon mélyröl jött a köhögés is... már tùl vagyok rajta, jeeeee
kukker 2020. 02. 22. 16:27
Előzmény: #1079  berlini
#1082

Nem a pánikoltatást kellene abbahagyni, hanem az elhallgatást.
Szerintem a fejlemények nem azt mutatják, hogy javulna a helyzet.
És szerintem szép lassan kijelenthetjük, hogy nem a "károgás" volt a túlzó, hanem az sokkalta közelebb van a realitáshoz - sajnos - mint a dugjuk a fejünket a homokba hozzáállás.
De egyébként sorrend:
- Kína
- Dél-korea
- Olaszok
Természetesen nem a teljes zéróra való leállásra gondolok, de amikor mondjuk Dél-Korea egy 2,5 milliós városában megáll az élet, amikor az Olaszok 10 városban bezárásokat rendelnek el - és ez még csak a kezdet - az nálad mit mutat?
Mert nálam nem azt, hogy ebből éppen kifele mennénk....
Egy hete még szerintem szó sem volt arról, hogy Európában is megjelenik a fertőzés, sőt, az olaszok le lettek szólva, hogy miért függesztik fel a repülőjáratokat.
Erre nesze, egyik napról a másikra lett ami.
Ez nekem több, mint "érdekes" és akárhogyan csavarom, itt valami gebasz van kormányzati szinteken és nagy sumákolás.
A történések meg minket - károgókat - igazolnak, hiába vannak ide mindenféle fertőzött/gyógyult/meghalt piár-arányszámok.
babyboy 2020. 02. 22. 16:25
#1081
Ma eléggé megrettentem én is, mikor vendégségbe mentem egy baràtnőmhöz, és mondta, hogy jógàn volt egy kínai làny. Nem vagyok idegengyűlölő, sőt!!! Csak nem tudhatom, hogy kikkel, mikkel érintkezett az a làny. Lehet, hogy màr fél éve nem volt Kínàban, sem a csalàdja, rokonai, baràtai, de ezt honnan tudhatnàm? De igyekeztem rövidre fogni a dolgot a baràtnőmmel, és meglehet, hogy egy ideig vele sem talàlkozom, mert rendszeresen jàr jógàra. Én is elülnék a metróban, a buszon, kerülöm a kínai étkezdéket, és nem megyek külföldi útra még vonattal sem,  mert ki tudja, kivel utazom együtt, vagy ki utàn pakolok az asztalra, fogom meg a kilincset, stb.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók