Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2020. 02. 22. 19:25
Előzmény: #1105  berlini
#1120

"Expotencionális terjedés még Kinában sincsen, pedig ott ignorálták a járványt több mint egy hónapon át."
Kína hányszor hazudott ebben a témában (is)?
Miért is veszel te onnan bármilyen adatot ezek után reálisnak?
"Mitől lenne ezek után Európában gyorsabb terjedés?"
Attól, hogy ennek a vírusnak ez vélhetőleg a működése.
Nem az európai terjedés a gyors, hanem te a kínai hazugságvonalon haladsz.
De lennél szíves elolvasni mi van egy hét alatt a repülőjáratokat megszüntető Olaszországban ez idáig a percig?
"Európában az egészségügyi ellátás szinvonala jóval magasabb mint Ázsiában.
Mitől is lenne egy rosszabb lefolyás mint Ázsiában?"
Mert nem az ellátás lesz itt a bukó, hanem az, hogy ennek nincs ellenszere.
Az, hogy meghalsz, az az alap immunrendszereden fog majd múlni, a kórházban nem azt fogod megkapni, hogy túléled vagy nem, hanem hogy gyorsabba vagy lassabban gyógyulsz-e meg vagy hunysz el.
Magyarán "el van döntve" a sorsod, az irány  lefolyására lesz hatása a kórházi kezelésnek.
"Az ember bizony kiesik. Rendszeresen. Minden nap meghal Európában több tizezer ember. Összeomlik a gazdaság emiatt minden nap?
Nem vettem észre."
Mert ez értelmetlen párhuzam teljesen.
Szerinted Vuhanban mennyien hallnak meg naponta?
Most otthon ücsörögnek már több hete.
Szerinted mi van ott most, minden rendben?
Láttad a repülőutak csökkenését?
Tudod hány pilóta, kisegítőszemélyzet, szerelők, az étkezés, az üzemanyag, stb-stb láncolatban bevételkiesés és ezáltal az említett cégeknek, embereknek fogyasztáscsökkenése például.
Már ez egy hatalmas baj.
"Az emberiség történetének nagy időszaka? Mi a fenétől lenne egy ilyen enyhe lefolyású járványtól nagy időszak?"
Bár így lenne.
Nem így van, nem így lesz.
"Tudod, a középkorban voltak nyugodtabb időszakok, kevés háborúval.
Tudod miért?
Mert minimum százévente pusztitott a pestis, a lakosság harmadát elvitte. Több millió embert. 
Na az volt kegyetlen. Nagynak nem nevezném, de kemény lehetett. Kemény ahhoz hogy senki se sirja vissza."
Ma élünk egy kényelmes biztonságban, nem mindegy, hogy a középkori ember, aki fele ilyen kényelemben és technológiai meg mindenféle jólétben élt, az visszalépett az alaphoz képest mondjuk pár lépcsőt, mint mi, akik visszazuhanunk majd sokkal többet.
Hidd el, az emberi pszichét ez most borzasztóan ki fogja készíteni, elveszik a biztonság, a ma békéje és és nyugalma drasztikusan átrendeződik megélés és élés szempontjából gazdaságilag, társadalmilag és egyénként és ez nem lesz könnyű, sőt, valószínűleg borzasztó dolog lesz.
Én személy szerint - sőt gondolom itt vagyunk jópáran - már a maszkos utcán mászkálás gondolatától is rosszul vagyok, nem, még mondjuk mellé karantén meg ne adj Isten kijárási tilalom.
És ezt ma a 21. században Kínában elkezdték megélni.
Borzasztó lehet.
És még egyszer, adja a Jóisten, hogy ez itt ne legyen.
gambadoro 2020. 02. 22. 19:25
Előzmény: #1118  berlini
#1119

jaja
pl az olasz mortalitás mennyi is?
ha már annyira értesz ehhez is
berlini
berlini 2020. 02. 22. 19:22
Előzmény: #1114  morricone
#1118
Mióta adja japán és Dél-korea Ázsia többségét?
Meg tudnád magyarázni, hogy miért van Kinában jelenleg még 3% fölötti mortalitás és a világ többi részén pedig 1% alatti?
Mielőtt folytattam, gyorsan a tükörbe néztem.
De nem, nem látom a harci tollakat.
Lehet, hogy mégsem a kihalásra itélt szerencsétlen magyar benszülött vagyok.
Én örök optimista vagyok. Reménykedem benne. :)
morricone 2020. 02. 22. 19:21
Előzmény: #1110  gambadoro
#1117
Ezt már Kínában is kiderítették,hogy pár napig bármin megmarad.Ha a nyulak elszaporodnak a természetben beüt egy betegség és szelektálodnak.Ha visszanézünk a történelemben az emberek között is volt redszeresen visszatérő szelektálás ,lehet hogy sokan vagyunk,vagy lennénk?? A természet megoldja,,vagy az ufók???😃
gambadoro 2020. 02. 22. 19:17
Előzmény: #1114  morricone
#1116

vírus ellen egyetlen megoldás az erős immunrendszer
abban pedig a távol-keleti orvoslás nagyon hatékony
az európai meg nullához közelít
béres csepp jaja
Törölt felhasználó 2020. 02. 22. 19:17
Előzmény: #1093  babyboy
#1115
Akkor jó eséllyel már túl vagy rajta... jeeee
morricone 2020. 02. 22. 19:12
Előzmény: #1105  berlini
#1114
Európában színvonalasabb az egészségügy mint Ázsiában?? Japánban meg Dél Koreaban is rosszabb?? Na ne!! Szerintem az európaiakat hamarább ledönti a lábáról ez a vírus mint öket!! Ha mi odautazunk kapunk pár védőoltást,nélküle Meddig élnénk ott ,az ottani vírusok,baktériumok között ők ott születettek ,ellenálobbak mint mi!! Te megfürödnél pl.a Gangeszba ahol teheneket fűrdetnek,meg a halottaikat égetik?? Ők hozzászoktak.az Európaik nem.A spanyolok bevitték a náthát Amerikába ,hullottak is az indiánok.
gambadoro 2020. 02. 22. 19:02
Előzmény: #1111  trader22
#1113
usa-ban is meg fog jelenni
gambadoro 2020. 02. 22. 19:01
#1112

még annyit, hogy Kínában hetek óta nem vesznek fel a kórházak gyanús eseteket h ne legyenek benne a statisztikában
a krematóriumok csúcson járnak
trader22 2020. 02. 22. 19:01
Előzmény: #1107  gambadoro
#1111
Hát igen, ez már bennem is felmerült, kína, dél korea, japán, irán, egy eu-s ipari központ (lombardia) míg usaban lófasz ... ebbôl gazdaságilag ha így marad nyertesen jönnek ki (irán kakkuktojás ôket más miatt nem szeretik)
gambadoro 2020. 02. 22. 18:56
Előzmény: #1096  morricone
#1110

az olaszok most elkezdték pedzegetni, hogy talán mégis terjed az árukkal a vírus és nem igaz, hogy néhány nap alatt elpusztul gazdatest nélkül...
valszeg mutálódik egyébként
morricone 2020. 02. 22. 18:56
Előzmény: #1100  wyl
#1109
Igen hamar változik,,követni sem lehet,de olaszba sorba tiltják be a farsangi bulikat is.
trader22 2020. 02. 22. 18:56
Előzmény: #1105  berlini
#1108
Te még elhiszed amit a kínaik össze-vissza hazudoznak, kövesd a dél koreai számokat, azoknak talán jobban lehet hinni.
gambadoro 2020. 02. 22. 18:55
Előzmény: #1097  kukker
#1107
azért az elég érdekes egybeesés, hogy az usa kínai kereskedelmi háború, a már nagyon érő globális recesszió idején hirtelen megjelenik egy ilyen vírus. állatról emberre... na ja
gambadoro 2020. 02. 22. 18:53
Előzmény: #1105  berlini
#1106

Expotencionális terjedés még Kinában sincsen, pedig ott ignorálták a járványt több mint egy hónapon át.
- Kínában nagyon komoly prevalencia van. Az, hogy mit kommunikálnak egy totálisan ellenőrzött országban az semmit sem jelent. Hetekkel ezelőtt már Pakingben is karanténok voltak, ezt egy ottani ismerősömtől tudom.
Európában az egészségügyi ellátás szinvonala jóval magasabb mint Ázsiában.
- A kínai orvoslás kenterbe veri az európait.
A járványtanról nyilván fogalmad nincs. Meghalnak persze, csak nem egy olyan vírustól, aminek nincsen ellenszere. Bármikor tömegessé válhat, akkor nem leszel ilyen nagy okos.
Középkorig nem kell elmenni, ott van a spanyol nátha.
Az a baj, hogy nem sokat értesz ebből az egészből...
berlini
berlini 2020. 02. 22. 18:44
Előzmény: #1097  kukker
#1105
Expotencionális terjedés még Kinában sincsen, pedig ott ignorálták a járványt több mint egy hónapon át.
Mitől lenne ezek után Európában gyorsabb terjedés?
Európában az egészségügyi ellátás szinvonala jóval magasabb mint Ázsiában.
Mitől is lenne egy rosszabb lefolyás mint Ázsiában?
Az ember bizony kiesik. Rendszeresen. Minden nap meghal Európában több tizezer ember. Összeomlik a gazdaság emiatt minden nap?
Nem vettem észre.
Az emberiség történetének nagy időszaka? Mi a fenétől lenne egy ilyen enyhe lefolyású járványtól nagy időszak?
Tudod, a középkorban voltak nyugodtabb időszakok, kevés háborúval.
Tudod miért?
Mert minimum százévente pusztitott a pestis, a lakosság harmadát elvitte. Több millió embert. 
Na az volt kegyetlen. Nagynak nem nevezném, de kemény lehetett. Kemény ahhoz hogy senki se sirja vissza.
harlem
harlem 2020. 02. 22. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#1104
Azt nem tudják max enyhíteni a gazdasági hatásait
wawa1 2020. 02. 22. 18:35
Törölt hozzászólás
#1103
berlini
berlini 2020. 02. 22. 18:32
Előzmény: #1097  kukker
#1102
szedjél már nyugtatót, :)
berlini
berlini 2020. 02. 22. 18:31
Előzmény: #1091  kukker
#1101
Miután nem ismerek keleti és nyugati demokráciát, (én ugyanis nem tartom annak azt ami Kinában van) igy nem hiszem, hogy van alapunk egyáltalán összehasonlitásra.
De akinek az demokráciának tűnik, annak javaslom költözzön oda.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek