Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2020. 03. 16. 14:24
Előzmény: #6429  buyandhold
#6440
"nem akarok nagyon aktivkodni ezen a forumon, csak jelzem, hogy total egyetertek veled...
a durva az, hogy az emberek maguk koveteltek ezeket a donteseket."
Akkor térjünk vissza megint a kályhához. Kína.
Ugyan melyik Kínai média által feltüzelt néptömeg követelte ki a karantént? Mégis elrendelték a totál kimenetelt és még gyárbezárásokat is. Ne keverjük már meg a dolgokat. A "pánik" abból is indult ki amilyen intézkedéseket hoztak Kínában. Nem azért hoztak először durva intézkedéseket mert akkora pánik volt.
Talán inkább gondolkodjunk el azon hogy a legtöbb országban az orvosok is a kemény intézkedések mellett vannak. Talán mégis jobban látnak vlaamit amit itt sokan nem. De néha úgy érzem nem is akarják látni mert folyton egyetlen dologra jutnak vissza. hogy ez csak egy kis influenza vagyis még az se mert hát 6000-en haltak bele a 7 milliárdból. Lepereg róluk hogy mennyivel gyorsabban terjed mint az influenza ( kb 2-2,5-szer fertőzőbb ). Hogy a 40-50-es korosztályban is már 1% a halálozási ráta míg az influenzáé 0.1%. Hogy az influenzával ellentétben itt a fertőzöttek 20%-a szorul kórházi intenzív kezelésre.
A kormányok ha tehetnék tuti nem csinálnánk olyan intézkedéseket amik a gazdaság visszafogásához vezetnek. De valószinűleg nekik mutattak a járványügyisek prezentációkat mire számíthatnak egyes intézkedések bevezetése és nem bevezetése esetén és voltak szimultációk amik nagyon nem tetszettek volna nekik.
kispangit 2020. 03. 16. 14:22
#6439
Hazafelé pánikvásárolni terveztem, de asszem ki fog lógni a sor vége a teszkóból, mire odaérek a CO-semleges biciglimmel...:(
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#6438
hány embert látsz maszkkal az arcán itthon? boltban tudsz kpval fizetni,? munkatársaiddal, idegen emberekkel mennyire vagytok közvetlen kapcsolatban? kézfogás , hosszabb ideig tartó közelben tartózkodás.  simogatsz idegen kutyát,macskát?
sztem még itthon is elég laza a helyzet.
nekem is szoktatnom kell magam ehhez,h kialakuljon a reflex az ilyen helyzetekben. 
egyelőre még nincs annyi fertőzött,h ezek visszaüssenek,de lehet egy pont,ahol berobbanthatják ezt a járványt itthon is. Az elején még lassú,aztán egyre gyorsabb, ahogy nő a potenciális fertőző és még nem tünetes emberek száma. 5-10 nap, a fertőzöttség és a tünetek megjelenése közti idő úgy olvastam.
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#6437
"Magyar allam kezeli legjobban" - szerintem ez ordas nagy tévedés. Korea kezelte a legjobban, sikerült a felfutás után megfogniuk. Baromi sok tesztet végeztek és megfogták a vírust. Mi azt sem tudjuk mennyi a beteg, lásd a tegnapi történéseket. Fertőzött emberek kószálhatnak az országban, mert nincs tünetük, de fertőznek (lásd orvoskamara véleménye 1000 fő). Az orvosoknak nincs elegendő védőeszközük és nincsenek felkészítve (lásd cikkek ebben a témában), ezért fordulhatott elő, hogy  sokan karanténban vannak most, mert védelem nélkül kerültek kapcsolatba fertőzöttel. A felfutás most kezdődött el nálunk, az olaszoknál február utolsó hetében, szóval három hét előnyben vannak, ha ezt lehet előnynek nevezni. Követjük az eseményeket, már nem a mi kezünkben a kezdeményezés.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 16. 14:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#6436
Szerintem ez faszság.
 
Apropó hol van kzsahzszzsahzs szovjet troll a szokásos mondatával hogy putyíniában nincs koronavírus mert azok nem utaznak? Az is komoly duma.
buyandhold 2020. 03. 16. 14:09
Előzmény: #6430  badsector1
#6435
lehet hogy van valami, amirol nem tudunk...
szoporollerv6 2020. 03. 16. 14:07
Törölt hozzászólás
#6434
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 03. 16. 14:05
Előzmény: #6431  Törölt felhasználó
#6433
Nagyon hiú ábránd.
kispangit 2020. 03. 16. 14:04
#6432
Gazdagok, VIP-ek, miniszterek - házi karantén, orvos házhoz jön
Szegények, köznép - Dél-pesti, rosszabb esetben Kiskunhalas
F_ck the 1%
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 14:02
#6431

https://index.hu/belfold/2020/03/16/osszeomlott_a_kormanyzati_koronavirusos_honlap/
reménykedjünk, hogy az ellátási rendszer nem teszi ezt
badsector1
badsector1 2020. 03. 16. 13:51
Előzmény: #6429  buyandhold
#6430
Szerintem a háttérben az lehet, hogy a valóság nem annyira szép mint amit bevallanak.
buyandhold 2020. 03. 16. 13:37
Előzmény: #6409  gambadoro
#6429
nem akarok nagyon aktivkodni ezen a forumon, csak jelzem, hogy total egyetertek veled...
a durva az, hogy az emberek maguk koveteltek ezeket a donteseket.
nem a virus veszelyes, hanem az emberi reakcio
most voltam az Aldiban, total ki volt fosztva. 3 nagy pakk wc papir volt mar csak, meg is vettem mind a 3at basszatok meg, ne naradjon, ezt akarta a jonep...
ep esszel erthetetlen, hogy leallitjak a tarsadalmat, egy virus miatt...a piatol hanyan halnak meg? azt meg fozhetsz otthon...
valoszinu valami mas van a hatterben, amirol nem tudunk, mert a jelenlegi infok alapjan ez nagyon buta reakcio a politikusok reszerol...
Csatar 2020. 03. 16. 13:32
#6428
...és közben rezsi sziszi a parlamentben a Visztulai csatáról beszél, ahelyett hogy pozitív gazdasági intézkedéseket hoznának. Gondolom a közgazdászok nem az egészségügyben dolgoznak és párhuzamosan is menne a munka. A világ jobb helyein meg tudták tenni. Áááá hagyjuk!
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 13:30
Előzmény: #6426  Törölt felhasználó
#6427
Ma voltam a háziorvosomnál. Az asszisztens be se akart engedni vizsgálatra.Azt mondta ha olyan panaszom van ami telefonon megbeszélhető akkor nem lehet személyes kontaktusom az orvossal.Miután bejutottam a doki tájékoztatott,hogy adhat nekem szakorvosi beutalót de felesleges mert a szakrendelések nem üzemelnek. Fasza!
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 13:06
Előzmény: #6409  gambadoro
#6426

Ne haragudj, de szerintem az az ember vagy itt a topikban, akit az elmúlt 2-3 hét hozzászólásai miatt a továbbiakban ignorálok, értelmetlen bármit is mondani, írni, véleményt cserélni, vagy éppen vitázni.
További szép napot!
lancaster
lancaster 2020. 03. 16. 13:04
Előzmény: #6421  ________
#6425
Hááát, van benne egy kis ráció.  Magunk között - nem is egy pedáns népség, vagyis a higiénia sem az erős oldaluk.
________
________ 2020. 03. 16. 13:02
Előzmény: #6423  Peterbond
#6424
ez így igaz, de egy koncertre kevésbé járnak a legjobban veszélyeztetett öregek
Peterbond 2020. 03. 16. 13:01
Előzmény: #6421  ________
#6423
"amúgy szerintem az olasz helyzet azért olyan katasztrofális, mert sokan (öregek) a templomban kaphatták el /adhatták tovább"
Szerintem pont annyira valoszinu mint a boltban plazaban moziban vagy a koncertre jaro unokatol. Azaz minden nagyobb rendezvenyen ahol tomegek vannak es sok az erintkezes testi kozelseg.
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 12:56
Előzmény: #6417  Törölt felhasználó
#6422
Orbán látszólagos erős kéz politikája sem a rendet hozta el végül,hanem a dilettantizmust emelte kormányszintre, mégha némely dologban be is jött a számítása pld a migráció kivédésében. A hazafias érzelmek felélesztése is lehetne sikersztori,ha mellette nem tojna rá azokra,akik valójában az országot műkődtetik és nem a saját holdudvarát tömné ki a költségvetésből és nem építene ki országosan talpnyaló hadsereget maga köré.
A sport támogatása is egy helyes lépés lett volna alapvetően,ha mellette nem tömi ki a haverjait 100 milliárdokkal a semmit előre nem lépő magyar fociban.
Kinőtt a földből egy burzsujréteg,akik nem a szakértelműkkel jutottak előre, miközben sajnálja a pénzt az alapvető fontosságú ágazatok valódi helyretételére.
Itt lehetne még ezeket sorolni pld a gyűlőletpolitikát, az egyházak kivétezettségét,de sztem elég ha sorra vesszük milyen alakok ,milyen személyiségek irányítják az országot és kik tartoznak a holdudvarba.
A vírus ezt fogja sztem bedönteni végre.Az emberek rájönnek,h át lettek verve, mégha az előző kormányok semmivel sem voltak jobbak, csak másképp voltak rosszak.
Én egy új korszakot szeretnék látni, valódi , hiteles személyekkel a mamelukok, paraziták,pzsichopaták, görénymentalitású  alakok helyett.
Vissza kell hozni a szakmaiságot a minisztériumokba, a politikába. A szakmai és józan gondolkodású  értelmiségnek vissza kell jönnie az ország vezetésébe.
Kell egy hiteles vezető,akire lehet szavazni és neki ez lesz a feladata,hogy ezeket az embereket megnyerje . Én úgy gondolom,hogy most egy párt sincs,aki képviselni tudná ezt,tehát őket egy új pártban, mozgalomban kell egyesíteni,vagy függetlenként bevonni őket.
Talán Karácsony alkalmas lenne,ha 2022-ig be tudja bizonyítani,hogy Budapestet képes megfelelően irányítani. 
A lényeg,hogy végre legyen egy olyan ember az ország élén,aki normálisan józanul tud gondolkodni, viselkedni és nem inkább az elemgyógyintézetben tudnánk elképzelni, mint miniszterelnökként:)
________
________ 2020. 03. 16. 12:56
Előzmény: #6420  lancaster
#6421
amúgy szerintem az olasz helyzet azért olyan katasztrofális, mert sokan (öregek) a templomban kaphatták el /adhatták tovább

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek