Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 13:28
Előzmény: #21519  PusztaPutyin
#21520
Igaz az már héttel lejjebb van, de remélem azért nem gond.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 13:27
Előzmény: #21517  Törölt felhasználó
#21519
Ott van olvasd el, telefonról írok, hadd ne kelljen már kivonatolni. Van benne olyan hogy influenza.
cintanyer 2020. 09. 22. 13:27
Előzmény: #21511  algore
#21518
https://off-guardian.org
Infó a névzavar ellen, google fordításban:
"Az OffGuardian 2015 februárjában indult, nevét onnan kapta, hogy alapítóit cenzúrázták és / vagy betiltották a Guardian „Megjegyzés ingyenes” szakaszaiból. Szerkesztõink és rendszergazdáink az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban és Európában vannak.
Az OffG elkötelezett a nyílt diskurzus és a szabad véleménynyilvánítás mellett, és gyakran ad cikkeket az adott kérdés mindkét oldalán. Eltérő rendelkezés hiányában minden vélemény a szerző véleményét tükrözi, nem az oldal vagy annak szerkesztői." 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:23
Előzmény: #21516  PusztaPutyin
#21517
Mi volt a lényege?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 13:14
Előzmény: #21515  Törölt felhasználó
#21516
Szerintem a mondandója lényege fölött teljesen elsiklottál.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:55
Előzmény: #21512  algore
#21515
Öcsém már megint jössz ezzel a faszom lezárással, pont az a lényeg, hogy ha mindenki hordja a kurva maszkot akkor nem kell lezárni. Végigmegy mindenkin? Kb. egy hete linkeltem be egy cikket, ami kb. ugyanezt mondta. A lényeg az, hogy lassítsuk, mert ha egyszerre szakad ránk, akkor az eü nem fogja bírni és még több halott lesz az ellátatlanság miatt. Ezt ugatja minden virológus, epidemiológus, stb már tavasz óta, de ti még mindig jöttök a sületlenségeitekkel, hogy á ez csak influenza, nem is haltak meg többen (persze, mert az értelmesebbe már tavasz óta maszkot hord), sérti a szabadságjogokat, stb. Fogd már fel, minél többet dumáltok ilyenekről, az emberek annál kevésbé veszik komolyan a dolgot, aztán az lesz a vége, hogy megint lezárnak mindent a faszba az idióta politikusok. Izrael már megtette, angolok fontolgatják, ezt akarjátok?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:51
Előzmény: #21513  algore
#21514
"Akinek nehezére esik az olvasás, diszlexiás, fáj a feje, az vegye úgy hogy összeesküvéselmélet és ugorjon."
 
Vagy annak ott van nyunyóka néni. Ma már volt fellépése? Ha igen mi okosat tudtunk meg?
algore 2020. 09. 22. 12:40
Előzmény: #21511  algore
#21512
Re: szakemberek
pl Johann Gisecke, a korábbi svéd járványkezelő, már nyugdíjas, szabadon elmondta a véleményét, amikor a britek kérdezték lockdown ügyben még márciusban:
a lockdown-ból nem fogsz tudni kimászni, ha egyszer elkezded, újra meg újra lezársz majd. A covid meg egy légúti vírus, kapálozhatsz akárhogy, akkor is az a vége, hogy végig megy majd mindenkin, ahogy egy légúti vírus szokott. Nagy különbség nem lesz sehol, akár lezárnak, akár nem.
Ezek a hülye ostoba szakemberek...
Na most az influenza, mint látod hallgatott Gisecke bácsira, és nem hallgatott a matematikusokra.
Szerintem Gisecke mint főepidemiológus több vírust látott, mint a matematikusok, de lehet hogy a matematikusok a kis íróasztalkájuk mögött titokban vírust adtak/vettek egymásnak, nem tudom?
De ha akarod, akár azt is megnézhetnéd, hogy a UNAIDS, mint az ENSZ csoportja, akik járványokkal foglalkoznak, miket javasoltak covid témában.
Ők sem matematikusok az igaz, csak a HIV-ben meg ebolában szeretnek dagonyázni, a fene tudja mi alapján válogatod ki a szakembereket, akikre hallgatsz.
Én az alapján, hogy ki mond hülyeséget, ami nem jön be, és ki mond olyan okosságot, ami bejön.
algore 2020. 09. 22. 12:32
Előzmény: #21508  Törölt felhasználó
#21511
már belinkeltem, de lehet hogy a falra ment a borsó, nem ide?Na jó, akkor még egyszer:
az adat a brit KSH-tól
és nem vagyok laikus :)
de hinni annak hiszel, akinek akarsz, hihetsz annak is, aki már 5x elbaszta de csúnyán, hátha megokosodott azóta, az egész világ ezt tette, rá is baszott keményen, de hidd el, hogy veled együtt 6. alkalommal is ugyanazokhoz fognak fordulni megoldásért, és ugyanúgy leszarják a szakembereket, akik kézzel-lábbal tiltakoznak a modellkedés ellen már az elejétől
http://off-guardian.org/2020/09/09/flu-is-killing-more-people-than-covid19-and-has-been-for-months/
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:27
Előzmény: #21509  Törölt felhasználó
#21510
Na hát ehhez már nem nagyon lehet mit hozzátenni. Ez a hiszterizálás következménye.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:21
Előzmény: #21506  PusztaPutyin
#21509
A férjem allergiás. Ha sok a pollen, tüsszög, köhög, folyik az orra. Egy boltban megkapta, hogy aki covidos ne mászkáljon... 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:21
Előzmény: #21505  algore
#21508
Asszem Hong-Kong volt, ahol valamikor januárban már elkezdtek maszkot hordani és hipp-hopp hirtelen vége lett az influenzának.
Három hónapja többen halnak meg influenzában, mint covidban? Erről valami hivatalos adat esetleg?
Összefoglalva: szerinted az lenne a célravezető, ha a szakemberek helyett neked hinnék, bocs de ez nem fog menni, egy internetről adatokat gyűjtő és azokat többnyire félreértelmező laikus nekem nem hiteles.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:20
Előzmény: #21505  algore
#21507
Ennél már csak akkor tudnád jobban a szájába adni ha rendeznél neki belőle egy filmet. :))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:19
Előzmény: #21497  klapka
#21506
Amúgy van aki csak megfázott a kínai éjszakai piacon Kőbányán mert sokára hozták a kajáját és nem ment ki a pulóveréért a kocsihoz, most meg köhög és be van dugulva az orra. Eladó, helyettesíteni kell mert bejön a vevő meglátja és másnapra az egész város arról beszél hogy a munkaadója koronást dolgoztat, ne menjen senki oda. Ilyen nem kívánt esetek is akadnak szép számmal.
algore 2020. 09. 22. 12:16
Előzmény: #21500  Törölt felhasználó
#21505
nem akarod érteni. Milyen lockdown az, amivel a légúti járványt óhajtjuk csökkenteni, de az influenza terjedésére egyáltalán nem hat? Érted, mi ezzel a probléma? Vagy esetleg valahol alma és körte van benne, és akkor nem kell végiggondolnod egy kicsit se a dolog problematikáját?
Alma és körte esetére: annyira vége van nyáron az influenzának, hogy már 3 hónapja többen halnak bele, mint a covidba. Akkor a covidnak még jobban vége? Esetleg a körte még az almánál is almább? Magyarázd el, hogy is van ez.
Én úgy tudtam az influenza is légúton terjed, pont úgy mint a korona, a lockdownnak is pont úgy kellene rá hatnia, de ha te ráakadtál valami tudományra, hogy az influenza egész máshogy terjed,mint a koronavírus, mert ő alma, oszd meg, ne légy rest.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:15
Előzmény: #21497  klapka
#21504
Szarul rövid u. Vannak kollégáim, a gyerekek osztályársai, tegnap este hívott a fodrászom egy mai időpontom miatt és már nála is beindult az átrendeződés, van egy szakmai messenger csoport amiben szakmai társakkal kommunikálunk, ott is téma, a nagyobb családban is, igen, ilyen rövid idő alatt ennyi információ elért erről. Kiterjedt a kapcsolatrendszerem.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 12:12
Előzmény: #21494  Törölt felhasználó
#21503
Az, elég beszédes.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:09
Előzmény: #21500  Törölt felhasználó
#21502
Az influenza szezon hivatalosan tárgyév 40.héttől következő év 20.hétig tart.
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 12:09
Előzmény: #21493  Törölt felhasználó
#21501
Általában igen, azonban ez nem ilyen volt, hanem egy egyszerű megvilágítása annak, hogy nem célravezető az almát a körtével összehasonlítani.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek