Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 13:33
Előzmény: #1939  pomperj
#1940
talan a legjobb cegek listajat adta meg a goldman, nagy valoszinuseggel ezek fognak a legnagyobbat esni....
kell a reklam a portekanak ha sok van a fiuk kezen...
;)

link
pomperj
pomperj 2016. 01. 25. 09:18
Előzmény: #1923  pomperj
#1939
1)Az Azsia devizak mind erosodo korrekcioba kezdtek USD ellen. A kinai Yuant lesi a vilag, ami viszont eddig elesen gyengult, es penteken 6.60 korul jart. A chart arra utal, hogy aligha lehet 6.80 elott megllitani.
A Brazil Real is ugy nez ki, hogy az ED forma kesz, es megindul egy erosodes.

A kapcsolat tovabbra is szoros a deviza es a tozsdek mozgasa kozott: mindegyiknel felpattanas van. De valahogy az erzesem az maradt, hogy ez nem lesz akkora, mint a varakozas.

2)Japan NIKKEI 16000-ig esett, 2 napja emelkedik, es mar 17.000-nel jar. Meg 500 pont van benne, de ott mar a felso Keltner vonal ellenallasa varja.

3)Austral ASX 5300-rol, a (2) hullam-csucsrol zuhant -10% meretet, es itt lassu forduloban probal felpattanni.

4)Shanghai 2800-3000 kozott probal emelkedni, ez leginkabb egy gyenge menetkozi korrekcionak latszik eddig.

5)India Nifty 7400 savban probal emelkedni. A mzogas hasonlit a tobbi piacehoz; viszont a hosszabbtavu charton sok jel megis arra utal, hogy itt fontosabb alj alakulhat.

6)Singapore, Korea, Taiwan is is (1 of 3) hullam utani korrekcioban vannak. A kulonbsegek eleg kicsik, tovabbi par napnyi felpattanas varhato.

7)Az orosz rubel 85-nel csinalt topot, es elesen megfordult. Ez akar egy ciklusmeretu top-nak is szamozhato, amely a 30-as szint ota emelkedik. Ha igy van, akkor itt igen nagy RUB erosodes alakulhat, sok honapn at tarto erosodes alakulhat ki.
Paralel, az RTSI, Gazprom, stb. jelentosen emelkedhet.

8)Hasonlo a helyzet, bar kevesbe elesen, a Brazil piacokon is.

Tibi0002 2016. 01. 23. 15:05
#1938
Milyen észrevételeket tudnátok hozzáfűzni a brit székhelyű, általában londoni ingatlanokat üzemeltető cégekhez? A jövedelmezőségük elég jó, viszont a válságban szívtak. Jó ötlet lehet ilyesmikbe fektetni szerintetek?
McDee 2016. 01. 23. 10:56
Előzmény: #1936  pomperj
#1937
Ez pedig a korreláció 1éves és 2000-2016.
link
pomperj
pomperj 2016. 01. 23. 10:22
Előzmény: #1933  McDee
#1936
Kosz.
Eddig csak osszefabrikalva lattam,

link

hogy mi van; a te chartod jobban mutatja a lenyeget.

1)PBR valojaban a Real arfolyamatol meg jobban fugg, mint az olajtol.

2)Nem egyedi az eset PBR eleteben: 2002 ev nyaran legalabb ilyen extrem alulertekeles es valsaghelyzet volt, mint most. Es utana 6 ev Real erosodes es 20x PBR rally tudott lenni.

3)A Real tenyleg evtizedesen gyenge, es az exp. forma aligha emelkedhet tovabb; ideje a real recoverynek.

4)PBR, ha nem doglik bele ebbe a melypontba, a legnagyobb bull potencial.

McDee 2016. 01. 23. 08:54
Előzmény: #1934  kozi723
#1935
PBR és ágazati versenytársainak összehasonlítása roe-pb bázison. A piros pötty reprezentálja pbr-t.
link
kozi723
kozi723 2016. 01. 23. 08:11
Előzmény: #1932  pomperj
#1934
Igen ezt neztem en is. En kicsit feljebb vartam, egy 4,2es teszt elmaradt. Termeszetesen nem banom, hogy elmaradt a csucsdontogetes. Remelhetoleg ezuttal tenyleg megint a real erosodese, bar gazdasagi es politikai hatteret egyelore nem latom, hogy indokolt lenne. Egyetlen pozitivum, hogy a jegybank nem szarta ossze magat es nem emelt az alapkamaton ket nappal ezelott. Meg ha kezdetben erosodessel is reagalt volna a deviza, a vegeredmeny csak ujabb panik lett volna a jegybank tehetetlensege miatt.

Az egyetlen bosszanto tenyezo az egeszben, hogy eldeformalodik az arazas. Persze mondhatnank, hogy ezt a mozgast majd jovo heten bepotolja (legyen igy!), de nem nehez eszrevenni, hogy sokkal feljebb kene lennie pbr-nek. Nehany honapja vegeztem egy kalkulaciot, ahol a brl-wti-pbr trio egymashoz viszonyitott mozgasat szamoltam, hetvegen frissitem majd. Osszessegeben az olajat 1:1ben kene reagalnia, mig a real erosodese/gyengulese szazalekonkent 3,5-4%os pbr fel/le mozgast generalt a korabbiakban. Ez persze nem garancia a jelenre es a jovore nezve. De 9% wti & 1,5 real erosodes == 1,7% pbr emelkedes. Nem epp ezt vartam egh ekkora olaj "fordulattol" annak tukreben, hogy a -3-4-5-6%os napokat/heteket kemenyen megkapta. Beszeltunk mar persze arrol, hogy a reakcio nem varhato el azonnal, szoval remeljuk hetfon megerkezik a vart hatas.

Jo hetveget!

Udv,
McDee 2016. 01. 23. 07:05
Előzmény: #1932  pomperj
#1933
Valahol kérted bovespa usd-ben számított értékváltozását.
Tessék: link

Elkészítettem excelben is. Ha kell rendelkezésre áll.
pomperj
pomperj 2016. 01. 22. 21:55
Előzmény: #1931  kozi723
#1932
Pedig, ha megnezed az a ronda USDBRL chartot,

link

akkor vilagos, hogy most eloszor van eselye, hogy kesz van a (b) hullam egy ED formaval 4.17 szinten, (dupla top?)

es vegre megindul (c) hullam a 3.60 fele.

Ha olaj is megy fel, a Real is stabilizal, akkor PBR szalguldani fog.

kozi723
kozi723 2016. 01. 22. 21:19
Előzmény: #1930  pomperj
#1931
Olaj tenyleg szepen nez ki. Igy kozel 32 felett mar mar bizalomgerjeszto. Azonban az az osszefugges, hogy pbr 8% olaj rallyt gyakorlatilag minuszban fog zarni, az azert bicskanyitogato. A lejtmenetbol persze szepen kivette a reszet, ma pedig egyeduli olajpapirkent visszaad napon beluli 6% pluszt. Komoly gondok vannak ott.
pomperj
pomperj 2016. 01. 22. 20:43
Előzmény: #1929  Tibi0002
#1930
Az olaj WTI elso fel-impulzusa kesz. Kis korrekcio kovetkezik par napig (par hetig?) de mar nem less uj alj.
Aztan megy tovabb fel.

link
Tibi0002 2016. 01. 22. 18:40
Előzmény: #1928  pomperj
#1929
Az india bull remélhetőleg az olajkeresletüket is növeli.
pomperj
pomperj 2016. 01. 22. 17:36
Előzmény: #1926  pomperj
#1928
Ez most kiveteles Azsia tema.

1)India az elso fokusz, mert India Nifty Index vilagos, ciklus meretu trend fordulo ponthoz latszik erkezni.

Itt a chart:

link

2)Az elso lenyeges megjegyzes az, hogy 2015 ev Januar vegen, eppen egy eve utott top szintet.
A felmeno struktura elotte, nos, szep tiszta 5 hullamos volt, amint a charton latszik is. A bull 16 honapig tartott, es kb. 90% meretu rally volt.

3)A rakovetkezo lejtmenetnek szerintem vege van. Most 3 eros jel mutat erre. Kulon-kulon is mukodnek a jelek, de igy egyutt nagyon erosnek latszanak.

Az elso az, hogy a lemeno korrekcio strukturaja 12 honap alatt tripla zigzag, es keszen van.
Ennel nagyobb complex struktura nem letezik az Elliott mufajban; szoval ennek vege kell legyen.
Es jellemzoen utana eros rallyk kovetkeznek. (pl. OTP is ilyen korrekciot fejezett be 2015 januarban, es utana 80% rally kovetkezett 4 honap alatt)

A masodik az, hogy az (1) felmeno es a 2 kompletten kesz hullamok meg nem ertek ossze, de majdnem. A chartban be van rajzolva a 2 ertek: tizedek valasztjak el oket. Ez ugyan nem okvetlen fontos feltetel egy bull kialakulasahoz; de vilagosan szelsoseges pontra ertek.

A harmadik kialakult jel es feltetel az, hogy eleg precizen megvan az idealis Fibo 61.8% korrekios meret nagysag is. A chartbol ez is jol latszik.

4) Eros a gyanum, hogy mostanaban, a napokban, innen Indiaban egy uj ciklus meretu bull market indul.

5)Innnetol a tobbi mar csak kovetkeztetes es teoria, de talan idoszeru.

A)India nagyon erosen befolyasolja a kornyekbeli orszagokat. Megeshet, hogy SriLanka, Pakisztan, Bangladesh piacai is forduloponthoz erkeztek.

B)India ugyan nem nagy sulyu az EEM Indexekben, de a vilag kereskedelmeben es stabilitasaban fontos. Azt gondolom, hogy egy bull piacos India kihat az Azsiai orszagok eleg nagy korere, sot a legnagyobbakra is hatassal lehet.

C)A Kinai piac, SSEC Index 2000 szintrol indulva 3200 pontos rallyt csinalt 2014 junuiustol, es 12 honap alatt. Es azota lezuhant 2300 pont korul, 7 honap alatt, ami 2300/3200=0.72 szoval, akar kesznek is tekintheto. Raadasul most felpattant, eppen a 2900 szinten, ahol az (A) es (C) hullamoknak is megtamasztasa van; es eppen a 2011 evi top szintjen.

Nem kell messze meno kovetkezteteseket levonni. Csak arrol van szo, hogy ovatosan megemlitem, hhogy Indian kivul itt most, mas Azsia piacokrol is elkepzelheto egy szignifikans fordulopont.

5)Tobbszor felmerult, hogy SPY es az Azsia, EEM Indexek sok eve egyutt mozognak SPY-al.
Ez a mostani helyzet ennek a szetvalasnak lehet az elso allomasa.

Törölt felhasználó 2016. 01. 22. 09:52
#1927
ha valakit erdekel, hogy milyen gondolatok ill. lehetosegek foglalkoztatjak a profi penzugyi szakembereket es megfelelo angol nyelvtudassal rendelkezik ill. szeretne resze lenni 1 online kozossegnek az dobjon meg 1 emailel.(ill. a forum nevevel)
(value for money)

oogway88@gmail.com
pomperj
pomperj 2016. 01. 22. 09:47
Előzmény: #1914  pomperj
#1926
1)Azsiaban fel-korrekcio kezdodott.
Ezt kesobb reszletezem.

2)Az SPY befejezte a (3) hullamot lefele, es most valoszinuleg (4)-ban van;felfele korrekcio alakul.
Ezen belul, ugy tunik, a-b of 4 van keszen, es (c) kovetkezik. A target 1920-40 sav.
Utana meg egy eses kell, a 1812 eddigi bottomnal kisse melyebbre. Az (5) vege ott lesz keszen, es akar 1750-ig is eshet.
Onnan kellene a hosszabb fel-korrekcionak indulnia.

A fenti alap-scenario akkor borul(t), ha a(3) hullam lefele menet mar tartalmazta a (4) hullamot, ahogy a blogban benne van: mint (4) running flat. Ha igy van,akkor mar a nagyobb emelkedo korrekcioban van SPY.

3)Tovabbra is az a fontos, hogy mi tortenik utana? es vajon meddig emelkedik a korrekcio?
Az itt korabban vazolt 2 fo alternate valaszto-vonala az 1990-2000 szinten levo ellenallas attorese vagy az elakadasa/ujra lefordulasa lehet.

Fibonacci Time Cluster Januar vegen van; egyelore oda fordulopontot jeleznek a chartok.
Törölt felhasználó 2016. 01. 22. 09:29
Előzmény: #1924  Törölt felhasználó
#1925
"az univerzum nem akarja hogy irjak neked igy kerlek fogad fenntartassal a velemenyemet..."

uj csucsra fog menni (tevedes joga fenntartva)

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 01. 22. 08:11
Előzmény: #1923  pomperj
#1924
Én nem tudok kidolgozni.

Gondolom van itt 1-2 szaki aki nagyon ügyes, hátha érdekelt benne valaki.

KISVUK, Tibi0002 tudnátok segíteni?

Köszönöm szépen!
pomperj
pomperj 2016. 01. 21. 19:45
Előzmény: #1922  Törölt felhasználó
#1923
1)PBR megtesztelte a 2002 evi ATL szintet 2.70, es azonnal emelkedett +10% korul.
2002-beli ugyanilyenrol indulva, 4 evvel kesobb 10x volt.

2)Lehet, hogy meg egyszer teszteli majd. De kezd ugy kinezni, hogy olaj is kesz Jan.20-an a 27.5 szinten a zuhanassal,
es indult fel. Lasd Olaj-gaz topic.

3)Az EWZ-nek nincs regi adata. Van a Bovespa longterm; de inflacio miatt hasznalhatatlan.
ha valahogy ki tudrnad dolgozni, hogy milyen a Bovespa USD-ben merve, akar havi bontas is eleg lenne, mondjuk 2000-tol, akkor erdemes lenne megnezni.

Szoval egyszeruen nincs preceedens arra ami most van, that a TA nem mukodik ilyan allapotban.
Brazil soha nem volt ilyen mely gazd-pol. godorben; dehat ugyanott van 200 eve; eddig nem sullyedt el.

Törölt felhasználó 2016. 01. 21. 18:24
Előzmény: #1921  pomperj
#1922
A link nem a bovespa, én azt kérdeztem.

Vagy én nem értem vagy Te nem értettél engem.

Kérlek írj:) köszönöm!
pomperj
pomperj 2016. 01. 21. 15:08
Előzmény: #1916  Tibi0002
#1921
Igen,
szo szerint, ez az 50 Trillio dollaros kerdes;-)

Nyilvan, Goldman-tol a Nomura-n at PIMCO-ig minden elemzo ezt probalja most kimasszirozni a piacbol.

Es egyelore tolem az a maximum, hogy ezt a #1908-bei charton levo 2 fo alternativat tudom megfogalmazni.

Az se annyira a semmi: sokak szamara az mar hasznalhato, hogy a zuhanasnak vagy vege volt tegnap, vagy meg hatra van par nap es ugy ujabb 90 pont korul.
Az mar eleg lehet arra, hogy valakik keressenek par Mrd-ot;-)

De: most nem vagyok kepes eleg jo fogodzot talalni, hogy erdemben indokoljam, melyik lesz belole.

Vagy keszen van egy 8 honapos, majus ota tarto a-b-c korrekcio, ami osszessegeben egy 7 eves A_B-C-D-E hullam-sorozatban most a (D) volt.
link

Es akkor kovetkezik (E), egesz vidamak a kilatasok tobb honapig.

Vagy, marad a bear piac, es folytatodik a log-periodikus formaju Antibubble hullamzas lefele. Amit lehet tobbfele- keppen szamozni Elliott alapokon.

link

A 2 alternate kozul melyik alakul ki?

Nos, azt a piac el fogja donteni, 2-4 heten belul. Es amint lesz hozza eleg jel, azonnal meg is probalom kielemezni belole.

Addig: egyszeruen gyujts cash-t. Nekem eleg sok van, de megprobalok meg szerzeni hozza. Nagyon jol lehet majd hasznalni, es hamarosan.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók