Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 08:39
Törölt hozzászólás
#1880
pomperj
pomperj 2016. 01. 20. 08:17
Előzmény: #1855  pomperj
#1879
Jan.20.

0)A DOW Indexet kiveve minden NYSE Index mar legalabb ketszer jart az aug.24. szint alatt.
Az SPY is, napkozben folyton kostolgatja a medve szagat, de tegnap sem zart alatta.
De a tobbi Index, Russell 3000, ValueLine es Transports mar sokszor. Ezek mar kozel -30% meretu zuhanast produkaltak. Ez vezetik tovabb lefele a csapatot.

A sajto ovatosan ignoralja a valos piaci allapotokat, es felvaltva kozol bull es bear velemenyeket. Pedig elvtarsak, nyilt proletar oszinteseggel be kene vallani a valosagot, had erezzek magukat rosszul az imperialistak.

Az SPY-ra ketfele modon is berajzolhato itt a kozeptavu nyakvonal. A varialas nem sokat segit.
Ha leszakad, akkor a target 1700 koruli szinten van. Ha pedig tart, akkor itt fel-korrekcionak kell indulnia.

Az utolso 2 nap egy (iv) hullam oldalazo mozgasanak latszik leginkabb, es a-b-c szakaszig jutott.
Meg egy eses, ami meglepetesszeruen nagy is lehet, meg hatra van.

Azsia:
Azt mondanam normalis helyzetben, hogy Azsia piacok rovidtavu emelkedes kuszoben vannak. Tobb jel mutat arra, hogy (iii) hullamos esesbol valahol itt korrekcio akar indulni felfele. Azonban, eppen mivel most (3) hullamban vagyunk, ezt a probalkozast konnyeden elsopri az erosodo eladasi nyomas, es a korrekcios emelkedes egy kis napos running korrekciova deformalodik. Aztan az eses ujra begyorsulhat.

1)Indiaban a Rupia 69 szintig gyengult, es az egy eve tarto parallel csatorna felso vonalat harmadszor erinti. Szoval rupia (5) hullam vegehez kozlito helyzetben lehet, de, innen meglepetes-overthrow alakulhat 70-72 fole. A Nifty probal egy korrekciot formazni a 2 hetes stabil esesbol; de egyelore nem vagyok biztos abban, hogy sikerulni fog. Az RSX lent van, de a fordulatot nem tudta kunkoritani.

2)Japan yen 117 szinten billeg 1 hete. A NIKKEI viszont mar masfel honapja esik, 20.000 szintrol 17.000-ig jutott. Kozben egy i-ii-iii formaciot rajzolt, es most (iii) olyan szakaszan tart, ahol a Keltner csatorna meg is foghatna az esest. Nem biztos, hogy a kis divergenciak elegendoek lesznek erre: szoval, inkabb meg egy eses valoszinu.

3)Kinaban a nagyon vart GDP adat +6.9%, amit az egesz vilag irigyelhetne. Am, az ujsagiroknak ez alkalom, hogy Kinara toljak a sajat orszagaik tozsdeinek zuhanasat, ennel sokkal gyengebb teljesitmenyenek es romlo hangulatanak odiumat. Ettol fuggetlenul, SSEC Index 2900 savban van, es probal felfele fordulni, egyelore keves sikerrel.

4)ASX 4800-ig esett, de itt jobb eseleyek vannak egy (iv) hullamos oldalazo-lapos korrekcio kialakulasara.
Tibi0002 2016. 01. 20. 08:12
#1878
Ismét aziránt érdeklődöm, hogy most medve van, vagy nincs? Az sp még nem zárt azon szint alá, amit írtatok.
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:46
Törölt hozzászólás
#1877
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#1876
esetleg -10%, bar demon nem szamit, majd kuldok 1 milkat ha 2500 lesz az S&P....
;)

en ovatos lennek a helyedben mert akikrol azt hitted a barataid, elobb utobb megjegyzeseket fognak tenni...(mert veget ert 1 darabig a vegyuk meg az esest cimu lemez)

barmelyik hsz-mat beidezheted, mert nekem 1 nickem van volt es lesz a pf-n...
te viszont mar nem is szamolod...
:)

Koncentralj inkabb a veszto pozicioidra mielott tul nagyra no a veszteseg!!!
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:38
Törölt hozzászólás
#1875
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:37
Előzmény: #1872  pomperj
#1874
risk off modba kapcsoltak szerintem mert amit irtam az EUR topikba a CAD,AUD,NZD es meg a GBP is esik az EUR-val szemben....
magyarul menekul a toke a leglikvidebb eszkozok fele, en nem ertek a kotvenyekhez mert nem ez a szakteruletem,de a treasury nepszeru lehet a kovetkezo nehany honapba....
(bar en ezt nem kereskedem),de adogatom szepen az indiket es nehany nagy favorit-ot...
szerintem ma adok 1 kis netflixet csak hogy teszteljem a hangulatot...

Bocs megyek aludni mert az amcsi nyitasra keszen akarok allni......

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:36
Törölt hozzászólás
#1873
pomperj
pomperj 2016. 01. 20. 07:29
Előzmény: #1866  Törölt felhasználó
#1872
A jozansagod mindig kiveteles, es persze fo ellensege az itt olalkodo-provokalo holdkorosnak.

A Kinai leertekeles nalam is regi tema. Onmagaban is foldrengeto lehet, plus a kozvetett hatas, ami a katasztrofalissa valni kepes leertekelesi versenyt beindithatja. Ettol minden EM deviza vad esebe kezdhet.

A HUF is, regota ott billeg az atszakadasi ellenallas vonalnal.

Eddig a HUF gyengules emelte az OTP-t is peldaul, mert az USDs fiukat nem erdekelte eddig a kockazata.
Csakhogy, mostanaban ott is atfordult a "japan yen" viselkedes "malay ringgit" viselkedesbe.
A keknyakkendos kisdobosok nem szoktak meglatni az ilyesmit: lengetik tovabb az orsi zaszlot.
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#1871
Nincs harag, rideg tenyek vannak...

a market makereknel jelenleg a daxli 9405-9420 kozott... persze nyitas elott 15-30 percel elszokott mozdulni 60-80pontot a daxli,de azert nem kell ostehetsegnek lenni hozza, hogy ez a nap egyelore ugy nez ki nem a longosokrol fog szolni....

A szamlad a tied es ha a buszkeseged tobbet er, mint az az ido melyet a kereskedesi szamlad megtakaritasaraval toltottel akkor az a te dolgod.

Luloka te kezdted en nem valaszoltam sem az engem ert megjegyzesekre se a szemelyeskedesekre, arra se ha ezt massal tetted es a tevedesedre sem hivtam fel a figyelmet...

Sikerult ma hajnalba is belepiszkitanod a topikba, es velemenyem szerint 1 kis pihi radferne...

Szerintem, zarj minden pozit tarts 1 het, vagy 1 honap szunetet es tiszta fejjel maskepp fogod latni a dolgokat...
(bar ez az en szemelyes velemenyem, es en nagyon gyakran tevedek,de mar 13 eve kereskedek, es ha elek meg ugyanennyit akkor nagyon nagy valoszinuseggel fogok is meg ennyit kereskedni)...
;)

Az ero legyen veled!
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 07:06
Törölt hozzászólás
#1870
Törölt felhasználó 2016. 01. 20. 05:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#1869
Szia,

En nem haragszom rad, lattam mar jo par embert akit kiforgatot magabol a kereskedes.
Megjartad a sztratoszferat az elmult evekben es hamarosan visszatersz a foldre; csak rajtad mulik, hogy elegsz a legkorben, esetleg crash landing-el tersz vissza.
Szerintem 1: bocs sracok kicsit elszaladt velem a lo, bocsanatkeressel a tobbseg tul tudna tenni magat es eleg hamar feledesbe merulne az egesz, ha befejezned a szemelyeskedest es rosszindulatot.

A valasztas a tied, mint ahogy abban is hogy vagod a vesztesegeidet vagy tovabb remenykedsz...ha esetleg az utobbit valasztanad, keszits nehany torulkozot, fend meg a keseket, mert jobb csonkolni, mint amputalni, esetleg elbukni 1 kereskedesi szamlat.

Hidd el nem er annyit az egesz....a kereskedesi toke megorzese fontosabb mint az a kep amit magadrol probaltal kialakitani, ha tenyleg kereskedo szeretnel maradni.

link

link

link
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 21:01
Törölt hozzászólás
#1868
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 20:57
Törölt hozzászólás
#1867
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 20:51
Előzmény: #1864  Törölt felhasználó
#1866
"""sírva kérdem: esésben miért longoltok - v akartok longolni?
short v. készpénz. 6 éve esik ez a x@r, lett volna idő bőven a rövid oldalon pénzt keresni. előtte meg évekig emelkedett, akkor lehetett venni.
több ezer rv-t lehet adni venni csak usa piacon, miért ezt a perpill döglődő vackot akarjátok megvenni?"""
---Eddig rendben lenne,de miert kell szemelyeskedes fele elvinni az egeszet!!!!

Szerintem nezegesd inkabb az USD-t a reminbivel szemben, lehet hogy erdemes lenne az opcios piacot is megvizsgalnod....
(talan feltunik szamodra valami)....
;)
Ha azt mondanam, hogy jo nehany hedge fund ill. nagyon jo kereskedo kezdett el fogadni arra hogy a reminbi-t leertekelik egyesek 20-50%-os leertekelodesrol pletykalnak....
ha neveket mondanek ugy sem hinned el....igy maradjunk annyiba hogy a madarak ezt csiripeltek nekem "kicsirigo"-nak.

u.i.: Nem kereskedesi ajanlas, csak mint erdekesseget osztottam meg; az igaz hogy 6-9 honapja mar jo paran erre jatszanak,de nehany nagyon ugyes emberke szerint hamarosan Kinanak meg kell hoznia a dontest, hogy leertekeli a reminbi-t mondjuk 8-ra, esetleg 9-re es azt a szintet probalja majd vedeni amivel kisebb kulpolitikai feszultsegeket okozhat vagy bevallalja hogy megprobalja vedeni ezen a szinten,de az a teljes deviza tartalek felaldozasaval jarhat es belso politikai feszultseggel....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 18:00
Törölt hozzászólás
#1865
Törölt felhasználó 2016. 01. 19. 17:46
Előzmény: #1862  kozi723
#1864
sírva kérdem: esésben miért longoltok - v akartok longolni?
short v. készpénz. 6 éve esik ez a x@r, lett volna idő bőven a rövid oldalon pénzt keresni. előtte meg évekig emelkedett, akkor lehetett venni.
több ezer rv-t lehet adni venni csak usa piacon, miért ezt a perpill döglődő vackot akarjátok megvenni? ja, mert pompi ezt mantrázta vagy egy évig:) ha minden alkalommal shortot nyitottatok volna, mikor vételre biztatott, már kereshettetek volna egy (v.2) halom pénzt:)
további kellemes aljvadászatot:)
pomperj
pomperj 2016. 01. 19. 17:38
Előzmény: #1862  kozi723
#1863
2002 oszen volt 2.68 is az ara, annal lejjebbi arat nem talaltam.
Most mar azt gondolom, hogy azt megteszteli. ilyenkor mar olyan szelsosegben van, hogy mar ez se kizart.
kozi723
kozi723 2016. 01. 19. 17:12
Előzmény: #1861  eurocent
#1862
Mire fel volt ez a -6% ma? Olaj mersekelt helyben topogas, erosodo real. Venezuela cirkusza okozza ezt?
En is vettem egy adagot 3,07en, lassan foreszvenyes leszek, ugyhogy meglehetne mar az alja. Meddig eshet maximum technikailag? (Tudom, fundasan barmeddig).

Kosz, udv
eurocent 2016. 01. 19. 16:07
Előzmény: #1860  pomperj
#1861
Mi a véleményed PBR-ről. Érdemes lehet 3.0x szinten venni pár darabot?
Nálam átmenetileg elérte a támasz szintet, a közeljövőben felpattanásra tippelek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók