Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2016. 10. 29. 12:52
Előzmény: #4198  Cipolla22
#4200
A hozammal kapcsolatos várakozásokat megelőzi nálam, hogy a befektetési tevékenységet, amit végzek, igazán hozzám valónak érezzem. Jól aludjak, szívesen foglalkozzak vele, a tőkém viszonylagos biztonságban érezzem a választott eszközökben, és biztosítsa számomra az anyagi függetlenséget. Hobbinak fogom fel, és ez így is marad.

Ezen előnyök fényében megelégszem a piaci átlag (részvényindex) alatti hozammal is, ugyanakkor azt tapasztalom, hogy az elért hozam a piaci átlagot meghaladja. Ezt is csak onnan tudom, hogy negyedévente csinálok egy mérleget és eredménykimutatást a pénzügyeimről.

Sajnos pár évig még tőkét kell gyűjtenem az általam vágyott (egyébként nem fényűző) életszínvonalhoz, de azt elérve már másodlagosan sem fog érdekelni a hozam.
pomperj
pomperj 2016. 10. 29. 12:51
Előzmény: #4198  Cipolla22
#4199
Regen csinalom, tobb mint 30 eve. A hosszutavu atlag 14-15%kozott van.
De nagyon hullamzott, pl. ebben volt -40%-os ev is. Viszont az utolso 10 evben stabilizalodni tudtam az atlag korul, es 2008ban is egesz jol, -24%-al megusztam. A legjobb trade-em az utolso 10 evben +560% volt. Iden PBR-en kerestem legjobban. Az utolso 10 ev legrosszabb tradeje az volt, amikor becsodolt hirtelen, es az egesz poziciot elbuktam.

Kell gyomor hozza, nem angolkisasszonyoknak valo hosszu tavon se.
Cipolla22 2016. 10. 29. 11:58
Előzmény: #4144  Tibi0002
#4198
Sza Tibi! Bocsánat a kései válaszért. Igazad van, sokat esnének, de 30-40 dollár között vásároltam be belőlük, szóval már szépen hoztak. Az igazat megvallva idén számomra az olaj volt a sláger. Az év elején még homogén portfólióm volt, de a nem olajos részvényeket, etf-eket 5-30%-os profittal realizáltam, a pénz pedig vagy cashben maradt, vagy olajcégeket vettem rajta, amiken szummában jelenleg 50-60% a profit. A célom, hogy 60 dolláros olajnál kiszállok (persze megtartok egy kis pbr-t) és ismét (a lítiumtól eltekintve, mert az stratégiai jelentőségű) homogenizálom a portfólióm a value irány felé elmozdulva. Akkor lenne nagy szerencsém, hogy a NAGY korrekció amire váruk pont akkor jönne el, amikor eladtam az olajcégeket és ~80% cashben vagyok :)

Az érdekelne, hogy Ti hosszú távon átlagban milyen éves hozammal kalkuláltok a a teljes tőkétekre vonatkozóan?
kurkuma 2016. 10. 29. 11:52
Előzmény: #4196  bluefrog
#4197
Valami ilyesmi :D, de ez a muki már megszállott, alias lulo. :D
bluefrog
bluefrog 2016. 10. 29. 11:37
#4196
nekem egy régi vicc jut eszembe a topicba vissza-visszatérő lényről (szándékosan nem használom rá az ember és állat szavakat, mert ez mindkét csoportra nézve sértő lenne):

főszereplőnk felhajt az autópályára, majd néhány száz méter megtétele után, mikor már a 30. autó jön vele szembe, a kormányt idegesen markolászva felkiált:
- Hát itt mindenki megőrült, csak én vagyok normális?
Placa
Placa 2016. 10. 29. 10:07
Előzmény: #4192  Tibi0002
#4195
jó diagnózis, de vedd észre, hogy itt mindenki téved! :)

emberünk folyamatosan azt mantrázza, hogy azért hagyták el ezt a topicat valakik, mert Pomperj meg Vuk ír ide és semmiképpen nem azért amit ő művel
nem érdekli senki véleménye, de mindenkire reagál, ott ül a gép előtt és alig várja, hogy írjon valaki

szarvasvadasz, már sok-sok hónappal ezelőtt kérte, hogy ne csinálj ezt, de hiába, senkire sem hallgat

beteg, ennyi
Placa
Placa 2016. 10. 29. 10:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#4194
kemény ez a meló mi, már szombaton reggel is szolgálatban kell lenni! :)

"Maslow-piramis" esetleg valami önálló gondolat? tudod, amit annyira számonkérsz mindenkitől ;)

néhány reflexió a tökömtuggya már melyik nickeddel írtakra (idézőjelesek tőled)

"nem én vagyok a szalonképtelen"
na nézzük Lindácska, mit fostál ki a szádból a szalonban! persze szigorúan csak "szofisztikáltan","intellektuálisan" és "kultúráltabban": "na te alja,sunyi seggnyaló, ostoba, niemand, bohóc, beteg, világszégyene, primitív, szellemi toprongy, őstulok, überokos, hitvány alak, képmutató,s...nyaló f....k, hitvány féreg, aberrált isten átka, irritáló primtív, pszihpoata tahó, agyatlan barmok, agyhalott"

"hogy is mínősített tazsomaru"
mármint téged? hát így: "lulo, ezen csodálkozol? az utóbbi időben csak személyeskedsz mindenkivel, vukival, és pomperjjel meg aki velük szóba áll. minden topikot rombolsz ahol felbukkannak"

"hülyék mindig voltak és lesznek is"
nincs vitánk ez ügyben, bár bevallom őszintén, hogy a mértékével még engem is megleptél :)

"Ép eszű ember ilyet nem csinál, hanem csendben teszi a dolgát"
:)))

"Inkább értesd meg a foltjaiddal, hogy van élet a fóromun kívűl is !" vs. "minden egyes tetted 3 új nicket generál !"
:D

"Új nicket? Ugyan minek csitrimuzsa? ... Dehogy csinálok..."
lulo, Linda, fonixmadar, tahomoderatorok, lenin, atkozottmoderatorok, szalacsi_balkanrol, ulol, lulo1-2-3-X, ezek_megorultek1-2, Pompom1971, stb-stb-stb és ami majd még jön :)

ha van még kérdésed írj bátran, nem ígérem, hogy azonnal válaszolok, mert ellentétben veled az én életem nem egy viruális világban zajlik
igaz, ez így picit macerásabb: ki kell mozdulni otthonról; vállalni kell, ha az ember hibázik; kicsit oda kell figyelni az indulatkezelésre; face to face kell elviselni a kritikákat és előfordul, hogy elnézést kell kérni; nehezebb alpári stílusban érvényesülni; nem lehet a századik álnéven bemutatkozni és egy monitor mögött lapítva osztani az észt stb-stb.
jut eszembe! levegőn voltál már? nem ma, idén!

szóval csak ügyesen, a pirulákat meg bevenni és a kezelésekre eljárni!

pöfff :P
Törölt felhasználó 2016. 10. 29. 09:48
Törölt hozzászólás
#4193
Tibi0002 2016. 10. 29. 09:34
Előzmény: #4190  kozi723
#4192
A folyamat úgy néz ki, hogy neki figyelemre van szüksége, és ez az egyetlen módja, hogy megkapja. Sérteget titeket, és biztos, hogy valamelyikőtök reagálni fog rá, és ezzel megkapja a figyelem adagját. Teljesen mindegy, hogy mit írsz neki. Hasztalan. Akit 20-szor töröltek, és 21-edszer is visszatér ezt csinálni, az beteg. Valószínűleg tudja magáról, de mivel ez neki élvezetet okoz, nem fog másképp cselekedni. Kényszeresen csinálja.
tberki 2016. 10. 29. 09:20
Előzmény: #4190  kozi723
#4191
Ne etesd...
kozi723
kozi723 2016. 10. 29. 08:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#4190
Ide nem gyógyszer kell, hanem egy jó alapos verés. Elmebeteg vagy haver.

Lásd már be végre, hogy nem a Te küldetésed itt megvédeni minket bárkitől is. Egy mondatban fogalmazd meg miért zavar, hogy én vagy más elhiszi amit Pomperj/Kisvuk/Eurocent ír. Mégis mi a szarért nem bírod ezt elengedni? Ha zavar, irritál és nem értesz egyet az itt elhangzottakkal, valamint ennyire nem tudsz semmivel egyetérteni, sőt még csak normálisan kommunikálni sem, akkor légy szíves ne b@szd már szét ezt a topikot. Miért kell folyton kulázni? Legyél már egy kicsit felnőtt és NE SZEMÉLYESKEDJ állandóan. Ne érts egyet a bármelyikük által vizionált iránnyal, de nagyon szépen megkérlek legalább ezt a spam-elést hagyd abba. Köszi.
Törölt felhasználó 2016. 10. 29. 07:22
Törölt hozzászólás
#4189
Törölt felhasználó 2016. 10. 28. 21:41
Törölt hozzászólás
#4188
apocca
apocca 2016. 10. 28. 21:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#4187
huhh ember neked aztán van problémád:(
Törölt felhasználó 2016. 10. 28. 20:11
Törölt hozzászólás
#4186
pomperj
pomperj 2016. 10. 28. 20:00
Előzmény: #4166  pomperj
#4185
A Bloombergen megjelent az elso bond-zuhanas-panikos cikk;

Bond World Bloodied by Biggest Losses Since 2013 in Global Rout

Yields reach multi-month highs in Germany, U.K., U.S.

After all central bankers have done since the financial crisis to prop up bond prices, it didn’t take much for them to send the global debt market reeling.

Bonds worldwide have lost 2.9 percent in October, according to the Bloomberg Barclays Global Aggregate Index, which tracks everything from sovereign obligations to mortgage-backed debt to corporate borrowings. The last time the bond world was dealt such a blow was May 2013, when then-Federal Reserve Chairman Ben S. Bernanke signaled the central bank might slow its unprecedented bond buying.
Törölt felhasználó 2016. 10. 28. 19:50
Törölt hozzászólás
#4184
Törölt felhasználó 2016. 10. 28. 19:50
Törölt hozzászólás
#4183
Törölt felhasználó 2016. 10. 28. 19:45
Törölt hozzászólás
#4182
eurocent 2016. 10. 28. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#4181
-1
...
"mondd, te a laptopoddal alszol, vagyis fekszel/kellsz és mocskolódásról álmodsz?
hidd el, van élet ezeken túl is, sőt az élet leginkább nem erről szól, ha nem mozdulsz el soha abból az 1m2-es életteredből, nem csoda, hogy egyre nagyobb marhaságokat írsz és ez csak rosszabb lesz, ha nem változtatsz"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek