Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 16:50
Törölt hozzászólás
#4000
MetalHeart
MetalHeart 2016. 10. 16. 16:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#3999
"Mielőtt rohannál felnyomni, inkább szólok, hogy ezzel csak tökön szúrod magad, mert minden egyes tetted 3 új nicket generál !"
Minek generálsz "3 új nicket", ha csak "webbetegek" írogatnak ide ? Orvos mikor látott utoljára ???
:D:D:D
apocca
apocca 2016. 10. 16. 15:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#3998
Tadzs nevét látva a listán néztem be ebbe a topikba, de egyből egy gyöngyszemre leltem:
"Persze szombat reggelre helyreállt a rend és már hajnalra sikerült 4 topicot is teleszemetelned, pontosan úgy, ahogy ezt hosszú évek óta teszed minden áldott nap ! Neked semmi se szent, se hétvége, se karácsony, se újév, se húsvét, se pünkösd, még terrortámadás közepette, életveszélyben is ezt nyomod. Nyomorék, antiszociális beteg állatok vagytok, akik képtelenek egy percet is fórumozás nélkűl, kikapcsolódással, pihenéssel, a számítógépeteket be se kapcsolva, emberek között eltőlteni !!!"

Emberke, neked gyakorlatilag a topikok nagy részét kell bújnod már évek óta, hogy a fenti "bölcs" megállapításokat meg tudd tenni. Viszont, akkor mi a helyzet a bölcseleted második részével rád vonatkozólag?
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 10. 16. 15:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#3997
Most jót nevettem. :D
Elsőre azt gondoltam vuki szüleménye ez az írás, de te sokkal bunkóbb módon oktatod ki a fórumozókat. vuki csak tanulhatna tőled. :)

még egy apró észrevétel:
nem "anélkűl", hanem anélkül
nem "szük", hanem szűk
nem "eröltetni", hanem erőltetni
nem "együgyüségedre", hanem együgyűségedre
nem "előszőr", hanem először
nem "valószínüsíthető" hanem valószínűsíthető

ezeken az ékezet tévesztéseken kis gyakorlással javíthatsz.
link
;)
kozi723
kozi723 2016. 10. 16. 15:14
Előzmény: #3995  Cipolla22
#3996
+1
Hasonlo eredmenyt koszonhetek az itt elhangzottaknak es en sem erzem kartekonynak.
Cipolla22 2016. 10. 16. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#3995
Szerintem meg egyedül ezért a 4-5 emberért érdemes olvasni a fórumot. Ha ők nem lennének a semmiről menne minden nap az értekezés, nézd meg a többi topicot, amikbe nem nagyon írnak. Igenis miattuk járok ide, és csak hogy tudd idén több mint +30%-ban vagyok (a teljes tőkére nézve!) nagyrészt az ötleteik alapján, szóval nem gondolom, hogy annyira rosszak lennének. A Te ötleteidről mindezt nem tudom elmondani. Ha nem tetszik a topic, nyiss sajátot, meglátjuk mennyien írnak majd bele. Itt viszont nem kell rontani a levegőt.
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 14:13
Törölt hozzászólás
#3994
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 12:17
Törölt hozzászólás
#3993
kozi723
kozi723 2016. 10. 16. 11:18
Előzmény: #3985  eurocent
#3992
En a heten zartam a pozikat, es korrekciot varok. Egyre erosebb a papir, 10 felett pedig megjottek a vevok. Az indexek eseset varom es ezaltal bovespa is korrekciora szorul szerintem. A dollar meg csak most kezd erosodni igazan, szoval az usdbrl kurzus is ujra felfele veheti az iranyt. Az altalad irt 8-9 nagyon jo uj beszallo lenne. Egyelore en kivarok es likvid maradok, ketsegtelen orulnek egy 8as beleponek :)
gykiss99 2016. 10. 16. 10:39
Előzmény: #3989  Törölt felhasználó
#3991
Ha nem érdekelné a hozzászólásunk, akkor nem is olvasná, tehát hozzá se szólna-mint ahogy nem is szólt eddig semmihez, nem is olvastam tőle semmit. Ha olvas minket, akkor érdekli, csak most előadja hogy ez milyen hülyeség. Ha nem lenne benne igazság, amiket az itteni fórumozók írnak, akkkor biztos nem zavarná.
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#3990
Neharagudj de Teged sem ertelek. Ez egy forum. Mi a kerdes?
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#3989
Neharagudj de Teged sem ertelek. Ez egy forum. Mi a kerdes?
eurocent 2016. 10. 16. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#3988
-1
Törölt felhasználó 2016. 10. 16. 07:46
Törölt hozzászólás
#3987
pomperj
pomperj 2016. 10. 16. 06:29
Előzmény: #3982  pomperj
#3986
Elegge hasonlo a NASDAQ rovid tavon, az oras charton nezve ilyen:

link

A Dow Is leszakadt. Tovabbi korrekcio le a valoszinu.
link

Ahhoz, hogy aranyosab szep legyen a felmenet es a le-korrekcio, legalabb 2-3 het eses kellene.

2)A bond piacrol jo ideje ugyanazt az abrat latom jellemzonek. Eddig bejott, de uncsi ? Most mar majdnem kesz az elso impulzus; johet a fordulat.

link

Meg 1-3 nap eses varhato, most 163 szinten van, a piros trendvonalat kellene erintse, aztan indulhat a fel-korrekcio. Ott van 170 kornyeken a korrekcios target is.

A fontos azonban az, hogy mikor is szoktak a bond piacra menni az investorok, hogy emelkedjen? Amikor beijednek. Amikor kimenekulnek az SPY-bol. Szoval, a bond piac varhato emelkedo korrekcioja arra utal, hogy kozben az SPY esni fog.
Megjegyzem,a GLD piac ugyanezt uzeni.

3)A GLD charton egy X hullamnak nez ki, ami ( majdnem? ) kesz.

link

Ha valoban (X) van kesz, akkor innen GLD felfele kellene induljon. Es az jol egybevagna egy SPY ijedtseggel jovo hettol.

4)Most jon a legerosebb erv: a Junk-bond piac. Aii szokasosan nagyjabol ugy megy, mint SPY.
Nos, orrverzes-nagy divergencia, mar 2 honapos divergencia (!) van benne. Nagyon-nagyon toppy.
link

Es mintha leszakadnia akarna: ez eros negativ signal SPY-nek. Ez a 3. fo erv, hogy SPY-ban hamarosan zuhanas lehet.

A jovo het fontos lesz. A piacnak tobb helyen is meg kell mutatnia az igazi szineit.
eurocent 2016. 10. 15. 23:00
Előzmény: #3570  eurocent
#3985
PBR 1W: link
PBR elérte a várt célzónát. A chart kicsit túlfeszült 9-8 zónába egy visszaszúrás nem lenne meglepő, de nem kötelező.
PBR nagyon erősnek tűnik. Most el tudom képzelni, hogy tovább fog menetelni fel akár 19-20-ig, különösen ha kitör az eső csatornából.
A szintjelző most azt jelzi, hogy az árfolyam előbb-utóbb felmegy legalább 35-ig. Február környékén negatív fordulat várható. Ha valóban 2,71-el megvolt PBR ATL, akkor a hosszabb távú bull szcenárió a következő lehet:
1. fel 20-ig,
2. le 10-ig, eső csatorna tető visszateszt
3. fel 28-ig
4. oldalazás
5. fel 35-ig
bgyu 2016. 10. 15. 17:16
Előzmény: #3982  pomperj
#3984
János, másik topicban UsdJpy-re kb 112-t írtál, mint elérhető érték. Ha most SPY-t több százalékkal lejebb várod, akkor nem elképesztő hogy inkább esik 100 irányába? Erősen korrelál vele szerintem, annak ellenére, hogy Usd erősödhet. Jpy általában még jobban szokott ilyenkor erősödni. Ez most akkor nem egyértelmű?
Törölt felhasználó 2016. 10. 15. 17:07
Törölt hozzászólás
#3983
pomperj
pomperj 2016. 10. 15. 14:37
Előzmény: #3981  pomperj
#3982
1)Az SPY/Nasdaq lefele mutato, korrekcios idoszakban van, mar az Aug. kozepi csucs ota.
Egyelore a lemenetbol a-b hullam van keszen. Es a multheten indult le (c) hullam. Itt vannak a varhato target savok.
link

Rovid tavon meg par nap korrekcio fel folytatodhat, es (ii of c) lehet. Aztan gyorsulo indulast varok le, legalabb a target1 savig. Megjegyzem, target2 es target3 savot tartom valoszinubbnek.

Ciklikusan is illik ide, a kovetkezo 1-3 hetre a korrekcio.
A jellemzo SPY ciklusok 4, 35, 46 es 15 hetesek; lasd Fourier transform.
Az utolso biztos melypont, amikor tobb ciklus melypontja esett egybe, az febr.11 volt.
Azota eppenseggel pont 35 het telt el. Ez a ciklus tehat elesen lefelet mutat. Az utolso rovidtavu melypont meg jun.24, azota meg eppen 15-16 het telt el. Szoval most, a 42. heten, 2 ciklus is, a 15 es a 35 getes is, most megy az aljara, es egymast erositik.

2)A bond piac is megerositi ezt a varakozast.
Miert?

folyt kov.
pomperj
pomperj 2016. 10. 13. 07:09
Előzmény: #3979  Tibi0002
#3981
Ez nekem korrekcio. Szerintem ez meeg nem a bear piac kezdete. Lesz meg egy magasabb csucs, talan 2250-2350 savban par honap mulva. Talan ketto is egy even belul.

#3967-ben van a 2 valoszinu ALT. forma. A nyil vege kornyekerol indulhat az ujabb fel.
Egyelore hedgeltem a poziciokat, szoval igyekszem nullaval kijonni az esesbol.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek