Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2016. 09. 22. 14:59
Előzmény: #3799  pomperj
#3800
Koszi! 10,2-10,5ig en is tartok. Ott meglatom.
pomperj
pomperj 2016. 09. 22. 13:22
Előzmény: #3796  kozi723
#3799
Tartom a Brazil poziciokat. Es tovabbra is PBR a kedvenc, 17-30 savban lesz 2 ev alatt.
Most EWZ-ben egy ujabb +20% rallyra TA alapon: minden esely megvan.

Egyebkent nagyon egyetertek kisvuk idejaval, a kis ezustbanyaszok mint CDE, EXK GORO HL gyonyoruek TA alapon, mindegyik kitoresben. Eppen mostanaban javasoltam oket megnezni.

Törölt felhasználó 2016. 09. 22. 13:15
#3798
egyelore ugy nezz ki az USD gyengul szinte mindennel szemben...
ez alol csak a YEN es a NZD a kivetel
(mar azok kozul a dolgok kozul amiket en figyelek)
Kivancsi leszek meddig fog ez tartani 1-2 napig esetleg 1-2 hetig...
decemberbe ha csak valami egetrengeto dolog nem tortenik emelni fognak es az emelest jo parszor meg fogjak emliteni a nyilatkozataikban, szoval nehany heten belul, jonnek majd a hawkish nyilatkozatok ha 1-2 jobb adat elo kerul...
addig akar szep emelkedes ele nezhetnek a nemesfemek banyaszok es mas nyersanyagok is...(persze csak hangosan gondolkodtam es lehet, hogy mar ma valtozik a helyzet)...

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2016. 09. 22. 12:57
Előzmény: #3795  pomperj
#3797
Szerintem a GDXJ egyelore jobb vetel mint a GDX, mert meg a ciklus elejen vagyunk es a jumior-ok kozul jo nehany felvasarlas celpontja lehet a kovetkezo 1-2 evben...
Ha nagyobb arany ill. ezust banyaszokba fektetsz szerintem most szelektalni kell...
csak a legnagyobb, legerosebbeket kell venni es ott sem art a regiora figyelni...
AEM,HL,NGD,MUX,
GG, GOLD es NEM is erdekes lehet de azokkal jobban kell vigyazni...(jo cegek,de mindegyiknel van valami aprocska dolog ami a jovobeni emelkedesnel hatranyt jelent).

Ezust banyaszoknal: PAAS, CDE, ( AG fele vagy harmad akkora pozival)...
SLW pedig egyelore az ezust arara reagal jobban de a kovetkezo 3-5 evben az arany erdekeltseguk is novekedni fog, raadasul eleg diverzifikalt portfolioval rendelkeznek es a koltseguk nem fog tulsagosan valtozni, nem ugy mint a tobbi banyaszcege...
(szerintem SLW is jobb vetel mint GDX); tevedes jogat fenn tartom....

A kamatemelessel kapcsolatban, a tobbseg ugy volt vele hogy ugyse fognak emelni valasztasok elott...
En is csak azert adtam 30-50%-os eselyt neki mert, a FED nem azert akar emelni mert annyira jo helyzetben van az usa gazdasaga, hanem mert el akarnak tavolodni a nulla kozeli kamat kornyezettol, ha bekovetkezne 1 komolyabb valsag akkor legyen honnan vagni...
A tavaly decemberi "sunyi emeles" amikor is a piacon nincs likviditas mert mar mindenki az unnepekkel van elfoglalva, konnyu a PPT-nek megtamogatni a piacokat ha elkezdodne az ontes...

B.G.-nak igaza van nem csak a nyugdijalapokat, de a biztosito tarsasagokat is lehetetlen helyzetbe hozza ez az alacsony kamat kornyezet, most azokrol ne is beszeljunk akik eletuk folyaman folyamatosan megtakaritottak, hogy nyugdijas eveiket elvezhessek...ezzel szemben ra vannak kenyszerulve hogy extra kockazatot vallaljanak az rv vagy ingatlanpiacon...vagy reszmunkaidobe visszamenjenek dolgozni ezzel elveve a fiatalabb munkaerotol a lehetoseget...
Jelenleg a harmincas eveik elejen jaro amerikaiak kozel fele a szuleivel kenytelen elni, mert nem kepes olyan jovedelemhez jutni amivel kepes lenne sajat lakast berelni vagy vasarolni...
(nem tartom egeszseges dolognak ezt).

Egyebkent egyre tobb adat jon a feldolgozo iparbol es a beszerzesi indexek is eleg csunya kepet festenek....
lassan 1-2 ceg elkezdi vagni az osztalekokat, mert azt se lehet orokke csinalni, hogy a cegek kolcsonbol finanszirozzak az osztalekokat (ez sem normalis dolog)...

Olajat figyelem,de csak RSX es USO opciokkal vagyok benne 2 szamlan, a koltseget mar megkerestem es meglatjuk, hogy oktober kozepe ill. februar kozepe kozott kepes lesz-e emelkedni...
(egyelore nem latom hogy tudna 56-60$ fole emelkedni)....
ill. a rubelbe van par pozim, szoval az is erosodhet ha az olaj ar emelkedik....

RIG-em nincs mert technikailag nem jol fest,de azert figyelo listamon van es ha meglatom benne a momentumot akkor vasarlok belole...
raerek nem kell kapkodni, velemenyem szerint a kovetkezo 1-2 evben az uranium jobb lehet mint az olaj es nehany uranium banyaszceg komoly emelkedes ele nez...
raadasul az uraniummal kapcsolatos szerzodesek nem 1-2 negyedevrol szolnak hanem 3-5 eves szerzodesek...
(szoval en azt jelenleg erdekesebbnek talalom)....

Ha pedig jonnek a kamatemelesek akkor a nyersanyagok szarnyalni fognak....
kave, buza innen meg nagyot tud menni...
(1-2 ev alatt azokban is nagyon asszimetrikus a lehetoseg)...
cukorba szeretnek visszaszallni mert a kovetkezo 12-14 honapban hiany lesz,de valahogy nincs benne 1 rendesebb korrekcio...
kozi723
kozi723 2016. 09. 22. 11:38
Előzmény: #3795  pomperj
#3796
Del-Amerika / Brazilia elkepzelesed rovidtavon milyen iranyba mutat jelenleg? Pbr-t ujra megvettem 9.0-an. Korabbi csucs 10,2-10,5 sav realis par heten belul? Olaj, sp, usdbrl, bovespa, a fed dontesevel minden jo iranyba mutathat. Ugyanakkor kicsit eroltetett a menet pbrben, mintha egy eseste varna meg. Ezert kerdezem, hogy szigoruan rovid tavon mit gondolsz.

Koszi!
pomperj
pomperj 2016. 09. 22. 11:16
Előzmény: #3793  Törölt felhasználó
#3795
Nem nagyon tudom hova tenni a FED dontest. Itt irtam tegnap, hogy a bond piac alapjan azt vartam, hogy a kamat marad, es hogy a FED dontes most irrelevans. Szoval, eddig bejott. De.

De Bill Grossnak is igaza van: tonkre teszi a FED az osszes amerikai bond invesztort, foleg a nyugdij alapokat, es vele ujabb pofonokat oszt ki a riziko-ovatos nepeknek. Ennek veget kell vetni, kulonben jonnek brahis Trumpok mindenhol a vilagban: a populista, riziko-imadat atmegy a napi politikaba. Latni eleg nyomat.

1)Tulajdonkeppen az SPY-ban a tegnapi zarasig tarto, 2 oras rally belefer az SPY hullam szerkezetbe. Ez akkor egy korrekcios idoszak kozepen egy (b) hullam, ahogy irtam is tegnap. Meg az oras charton beszamoztam.

link
Ez verzio a naposon es az oras charton is jol nez ki, abszolut OK.

Ha igy van, akkor most egyhet szep (b) hullam rally van. En tegnap longra alltam zaraskor, es megyek vele amig tart.
De tovabbra se tetszik: ebbol rohadt kellemetlen 2017-18 ev is lehet.

2)Az arany viszont meg elfogadhatonak latszik rallyhoz: ket eselyesebb.
link

GDX-ben lehet ez egy korrekcio kozepi, tehat (b) hullamos rally. De, lehet ebbol sokkal nagyobb, akar 100 pontos is (piros), mert van 1434-en es 1480 Gold Spot szinten is target sav.

3)Olajban is vannak szep eselyek. APA es BP egesz kedvezo momentum rallynak latszik.
Tibi0002 2016. 09. 22. 10:40
Előzmény: #3791  pomperj
#3794
mi a véleményetek a tegnapi kamatdöntésről?
Törölt felhasználó 2016. 09. 22. 10:24
Előzmény: #3791  pomperj
#3793
Szia,

Te is tudod ki az aki minuszol...
Ugyanaz a szemely aki idejebol arra szan hogy ujabb es ujabb emaileket gyartson es napi 1-2 emailel zaklasson ahol hol teged hol engem becsmerel bennuk...
Az helyet hogy idejebol arra forditana, hogy informaciot osszon meg masokkal amibol esetleg masok is profitalhatnak....

A nemesfemek ill. az arany szepen epitgeti a savot, 1300-1320-as szint sokkal erosebbnek bizonyult mint gondoltam.
Januar-marcius koze egyre nagyobb valoszinuseggel kepes lesz az arfolyam 1420-1450 koze elmenni...
bgyu 2016. 09. 22. 10:09
Előzmény: #3791  pomperj
#3792
János, hogy látod innen az UsdJpy-t. Felfelé vártad 102-nél.
pomperj
pomperj 2016. 09. 22. 09:26
Előzmény: #3786  pomperj
#3791
Vicces.
Ha valaki veletlen belevett a tegnap az itt feltett listamba, mondjuk az elso 4 cegbe, mara +10%-ban van.
Es meg alighanem kaszal ujabb 20%-ot.

Erre 12 minuszolo akad. Nos, lehet itt is ennyi h#lye ?

Törölt felhasználó 2016. 09. 21. 23:26
Előzmény: #3789  bgyu
#3790
En nem shortolom a YEN-t...
(irtam korabban hogy nalam ez alap szabaly, lassan mar 6 eve)....

USD/RUB-elt shortolom mar nehany pozicioval
(eleg jo benne a kamatkulonbozet)...

a trade masik oldalan pedig USD/JPY-et longolom (abban is pozitiv a kamat kulonbozet)....

RUB/JPY-ben nagy lehetosedek vannak nehany eves idotavban:
link

siman visszanezhet az arfolyam 3-4 koze...
es kozben gyonyoru carry trade...

az igazat megvalva engem nem erdekel ebben a kereskedesben hogy az USD erosodik vagy gyengul....
Hosszutavon a BOJ elobb-utobb be fog avatkozni ha a Yen tulsagosan erosodik, az erosodo Yen gyengiti a japan cegek versenykepesseget...ami Yen gyengulest hozhat (mikor? nem tudom.)
Kozben folyamatosan megy a QE japanban, az igaz hogy a nagy resze JGB es ETF-ekbe es nehany rv-be megy...,de nem marad ez orokke igy....
Japan koltsegvetes nagy resze meg ilyen extrem kamat kornyezetben is adossag finnanszirozasara megy el, kozben a nepesseg folyamatosan csokken.
Az oroszoknal igaz hogy az alacsony olaj es gazar egyelore koltsegvetesi hianyt okoz, de naluk rendkivul alacsony mind az allami mind a cegek es maganszfera eladosodottsaga...
Az oroszok nem csak olajjal, gazzal, platinaval,de uraniummal, buzaval es meg sorolhatnam mennyi kulonbozo nyersanyaggal rendelkeznek, raadasul komoly kapcsolatot epitettek ki Kinaval...

Elofordulht hogy a Yen erosodik meg 5,10 esetleg tobb %-ot hat persze,de akkor az USD gyengulni fog es valoszinuleg nem csak a Yennel szemben...

Yen elobb-utobb el fog menni 150-200 koze, persze ezt most sokan elkepzelhetetlennek tartjak,de csak ido kerdese velemenyem szerint...rubel pedig alul ertekelt az USD-hoz kepest.

Mint te is latod ez nem perces, vagy oras grafikonon van kereskedve...es az idotav tobb evre van tervezve....
Velemenyem szerint ez 1 nagyon asszimetrikus kereskedes, egyyetlen 1 dologgal kell vigyazni, hogy nem szabad tul nagy tokeattetelt hasznalni benne, mert 10-20%-ot siman mehet a pozicio ellen...
bgyu 2016. 09. 21. 21:44
Előzmény: #3788  Törölt felhasználó
#3789
UsdJpy-t 100 körül inkább felfelé várod, mintsem 98?
Törölt felhasználó 2016. 09. 21. 21:26
Előzmény: #3786  pomperj
#3788
CDE-bol van es HL-bol is....
bar en AEM ill. PAAS-bol tobbet tartok mint az elozo 2-bol, mert a management-et jobbnak tartom....
a platina szepen fordult vettem belole meg 19.-en es ha nem is csiptem el az aljat, de 1032.6-on sikerult vasarolni....
Velemenyem szerint a kave es a buza is emelkedes elott all...
(ugy mint korabban a cukor)
Kave napkozben szep erot mutatott,de egyelore nehany nyersanyag kereskedo beleadott az uj csucsba....
a trend viszont nem vitas januar kozepe-marcius utani melypontokrol szepen elindult es azota folyamatosan csinalja a magasabb melypontokat es az ujabbnal ujabb csucsokat...

Varom hogy a Yen tesztelje ujra a 100-as szintet mert boviteni akarom a RUB/YEN-es long poziciom USD/JPY reszet...
Törölt felhasználó 2016. 09. 21. 20:22
Törölt hozzászólás
#3787
pomperj
pomperj 2016. 09. 21. 20:00
Előzmény: #3780  Törölt felhasználó
#3786
Oriasit fordult a ValueLine,
eheti listajan ezek a kedvenc szektorai es cegei.

link

Kepzeld, ha 6 honapja lett volna ugyanez;-)
Törölt felhasználó 2016. 09. 20. 22:09
Előzmény: #3784  Törölt felhasználó
#3785
Nincs igazan jelentosege, hogy 16 vagy 16,5 esetleg 17-en vetted...
regi nagy spekulativ papir es ha lenne a kovetkezo 3-5 evben az uranium araban emelkedes akkor nagyot mehet...
(10-20 szorozas is konnyen bene lehet, persze vannak akik 50-100-szoros emelkedest is elkepzelhetonek tartanak benne), majd meglatjuk mit hoz a jovo...

ASX-en volt 1 kis problema a het elejen, le is allitottak a kereskedest mert az ASX 2.-ik felenek rv-vel nem lehetett kereskedni csak az elso felevel (abc sorrend szerint), eloszor szoftwer hibara most valamilyen hardver hibarol beszelnek...

Nezz ra majd ma vagy holnap es fog menni a real time...
;)

Sok sikert hozza es legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2016. 09. 20. 20:51
Előzmény: #3781  Törölt felhasználó
#3784
PDN.AX nekem is van, 16-on csiptem meg. Sajna szingapuri brokeremnel valami miatt nincs ASX real time ar... Minden mas exch. megy pedig.
kozi723
kozi723 2016. 09. 20. 19:02
Előzmény: #3778  pomperj
#3783
Mi a szarert nyomjak vissza masodik napja vaskos pluszbol sp-t?? Ennyire be van szarva mindenki? A csapbol is az folyik hogy nem lesz itt semmifele kamatemeles holnap, es megis 2.napja fordul vissza minden. Legalabb dontene mar el az iranyt.
bgyu 2016. 09. 20. 12:58
Előzmény: #3778  pomperj
#3782
Úgy látom, ha nem lenne BOJ ülés, az USDJPY áttört volna felfelé. De most szinte mindenki lefelé várja-1-2 kivétellel.
Törölt felhasználó 2016. 09. 20. 12:09
Előzmény: #3769  goapsy1
#3781
Szia,

Tudod irtam korabban hogy az ASX 2 nagyobb szektor adja az index nagy reszet Bankok es a nyersanyag kitermelessel foglalkozo cegek...
Raadasul itt negyedeves jelentesek helyett feleves jelentesek mennek...ill. az uzleti evnek jun.30-an van vege szoval jul-szeptember kozott rengeteg ceg teszi koze az uzleti jelenteseit....
A nyersanyag arak ingadozasa az egyik oka a volatilitasnak, a masik ok az AUD ingadozasa...kozben uj kormany van minimalis tobbseggel, es egyre tobb problemara derult feny...
Kozben a nyugdij rendszer reformja is valtozasokon megy keresztul...
Olyan pletyka is van, hogy ujjabb mining tax-ot vezetnek be....
a vaserc gyarto cegek az eddigi 0,25centes/tonna termeles utan 5$/tonna adot kell majd fizetniuk (ez majdnem 20pszoros emeles)...
szoval rengeteg dolog egytutes hatasa okozza a volatilitast...
Nehany uranium ceg ( ERA, PDN)-en kivul nincsennek ASX-ben erdekeltsegeim, mert novemberig ill. az usa valasztasokog nagyobb volatilitasra szamitok....

Legyen szep heted!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek