Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2009. 11. 01. 19:31
Előzmény: #2879  Törölt felhasználó
#2880
bazz pénznyelő.....:-)
inkább nem is írok semmit,akik végigolvassák,úgyis tudják mire gondolok....:-)
Na mindentől függetlenül a véleményem ugyanaz.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:23
Előzmény: #2878  martin36
#2879
Megint az a fránya általánosítás...
martin36
martin36 2009. 11. 01. 19:21
Előzmény: #2877  Törölt felhasználó
#2878
Az van,hogy tudtommal Magyarországon élek,tudtommal magyarul beszélek,tudtommal én fizetem az ők kocsmázását,nyerőgépezéseiket,aranyláncát,és börtönlátogatásait.Ha neked ebből nem következik egyenesen,hogy igenis felháborítónak tartom,hogy még van pofájuk engem kitiltani az országból,ahol élek,hát csak egyet mondhatok:legyenek a szomszédaid,kommunikálj velük ezekről nap mint nap.
Engem igenis hogy felháborít,gyalázatosnak ,és vérlázítónak tartom!
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:18
Előzmény: #2875  martin36
#2877
Van valóban általános probléma cigányügyben (ahogy párszor már volt kísérlet itt normálisan is beszélni ezzel kapcsolatban). De te nem ezt írtad.

Az meg egyébként elég groteszk, hogy leírod felháborodottan, hogy romák magyaroztak éppen egy olyan topicba, ahol pont utánad meg cigózik valaki. Na most akkor mi van?
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:14
Előzmény: #2873  Törölt felhasználó
#2876
Általános érvénnyel igaz: a többség szükségszerűen mindig megszavazná, hogy a kisebbségnek legyen kevesebb. Gondold végig.

Egyébként feltettem egy normális kérdést, erre szerintem nem a ködösítés, meg a szavazósdi a válasz, kíváncsi vagyok a véleményedre: miért lenne szerinted több jogod, mint egy "cigónak"? Részletezhetjük is: miben kéne, hogy több jogod legyen szerinted? Miben, hogyan nyilvánulna ez meg, stb.?
martin36
martin36 2009. 11. 01. 19:12
Előzmény: #2872  Törölt felhasználó
#2875
Valamit nagyon rosszul látsz,vagy értelmezel.Ennek éppen az lett volna a mondanivalója,hogy nem egyes esetről volt szó,hanem egy teljesen általános probléma térnyeréséről.Megszemélyesítve éppen azért lett,hogy még csak véletlenül se mondhassa rá bárki is,hogy ez egy olyan történet,hogy hallottam,hogy mondta a szomszéd nagynénjének a zöldségesének az anyósának a kisöccse.
Nem kitalált,hanem konkrét,és a konkrét eseten keresztül már teljesen általános,egyúttal elrémisztő,és igencsak gondolkodóba ejtő.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:11
Előzmény: #2872  Törölt felhasználó
#2874
Ugy látom, itt se látod a fától az erdőt...
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:10
Előzmény: #2871  Törölt felhasználó
#2873
Jólvan pénznyelő, ilyen a demokrácia Te is elmondhatod, amit akarsz.
Neked is jogod van hozzá...

Nekem meg ahhoz van jogom, hogy inkább ebbe ne menjek bele, mert sztem valamennyivel többen állnának az én pártomra a jogokat illetően, mint a Tiedre.

De legyen, ne is én válaszoljak!
Mondjuk, aki egyetért azzal amit írtam, nyomjon egy pluszt aki nem az minuszt.
Ezekből azért sok minden kiderül. Vagy nem.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:08
Előzmény: #2869  martin36
#2872
Te martin, én ugyan nem vagyok cigányvédő, így nem nekem szólt a kérésed, de szerintem teljesen felesleges mindenegyes beszólt 3 roma jellegű személyes történetet egy gazdasági fórumon kommentálni.

Kb. olyan, mintha a globál gazdaság és részvénypiacok elemzésekor arra kéne egyesével válaszolgatni, hogy tessék, most is beadott 10e db-ot valaki az OTP könyvbe... Persze, látom én, hogy sajnos a tőzsdével kapcsolatban is 90%-ban ez megy ezekben a topicokban. Meg kéne tanulni megkülönböztetni az egyedi esetet, a mikro szintet, a makro szintet és a globál folyamatot. Mint a tőzsdén a valaki megint adott a könyvnek pár daradot, néhány napos mozgás, közép távú trend, hosszú távú trend.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 19:03
Előzmény: #2870  Törölt felhasználó
#2871

"Mondom neki, h amíg a cigónak is ugyanannyi joga van, ameddig nekem, addig nincs sok értelme."

Hát ehhez a hozzáálláshoz csak gratulálni tudok. Egészen elképesztő. Ráadásul rögtön két durva eleme is van:
1. Nem élsz a jogoddal, oké. (bár szerintem a választás kicsit állampolgári kötelezettség is, de mondjuk a távolmaradás is egyfajta választás). De akkor milyen alapon is háborogsz, ha egyszer távolmaradtál a döntéstől?
2. Milyen alapon lenne neked több jogod, mint egy "cigónak"?
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 18:53
Előzmény: #2869  martin36
#2870
Erről beszéltem, nyuszómuszó....

A feleségem minden választási évben nekem esik, h miért nem szavazok. Mondom neki, h amíg a cigónak is ugyanannyi joga van, ameddig nekem, addig nincs sok értelme.

Pedig sztem én - meg itt még egy páran - kicsivel több adót fizetek/fizetünk, miértis ne lehetne valamivel több jogom/jogunk, hmm?

Tudom, demokrácia. Ja! Akkor oké.
martin36
martin36 2009. 11. 01. 18:20
Előzmény: #2868  Törölt felhasználó
#2869
Kisfiam a mai nap folyamán biciglizett a belvárosban...cigányok jöttek vele szemben,pillanatnyi gondolkodás nélkül beszóltak neki:büdös magyar,húzzál innen.
2009,nov 01,fényes nappal megyei jogú nagyváros központja.
Cigányvédők,lehet kommentelni.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 15:28
Előzmény: #2866  mondoka
#2868
"Az ilyen falvakban a katonaság (legyenek! ithon is) vagy kommandósok rendszeresen minden egyébb ok nélkül is jelenjenek meg egy kis dzsemborira."

Mit értesz dzsembori alatt? Mit tegyenek?
Phylaxa 2009. 11. 01. 14:54
Előzmény: #2866  mondoka
#2867
Valószínűleg a katonaság lesz a megoldás. Ez már régóta nem rendőrségi hatáskör. De a jövőbeni megoldás bizony a törvények megváltoztatása. Vagy mondhatnám úgy is, hogy valódi törvényhozás. Nem kis feladat hárul majd a következő kormányra az biztos. De ez lesz az egyik legfontosabb feladatuk.
mondoka 2009. 11. 01. 14:22
Előzmény: #2865  Törölt felhasználó
#2866
Egy valamit tanulhatnánk a tótoktól. Azt hogy az ilyen helyzeteket ők hogyan kezelik.
Vagy vegyenek példát a MagyarGárda régi "bejárásairól".
Az ilyen falvakban a katonaság (legyenek! ithon is) vagy kommandósok rendszeresen minden egyébb ok nélkül is jelenjenek meg egy kis dzsemborira.
Törölt felhasználó 2009. 11. 01. 13:33
#2865
A héten a családommal zalában voltunk a héten őszi szünetelni.

1. Kiderült h az egyik gyermekfelügyelő a hotel játszóházában, tanítói végzettséggel és 22 éves tanítói múlttal otthagyta a pályát, mert az utóbbi időben több komoly fenyegetést kapott mind ő mind a családja olyanok miatt, mert bele merte írni a gyerek ellenőrzőjébe, h „szíveskedjenek gondosabban odafigyelni a gyermek tisztálkodására” vagy meg mert említeni ezt-azt a neveléssel. kapcsolatban. Elmondta h régen is ennyi volt a cigó, de nem volt ennyire kinyílva a csipájuk. Érdekes módon csak akkor analfabéták ha dolgozni kell, az ÖSSZES jogukkal tisztában vannak. Kioktatták őket azokra jogszabályokra, ami alapján élősködhetnek. A Zalakaros melletti falvakból a magyarok behordják a gyerekeket, mert elviselhetetlenek a körülmények a helyi iskolában. És nem az iskola miatt.
2. A lelkünkre kötötte, hogy zalakomárban/csapiban pl. eszünkbe ne jusson megállni, még akkor se, ha játszásiből pl. beb@sszák a purdék egy kővel az ablakot, mert a cigók így állítják meg az autókat, és fosztják ki őket. Vagy csak szórakoznak. Hazafelé menet minden zalakomárban – a faluban, nem a végén - minden 3. házra ki volt írva h eladó. Vajon miért.
3. Olyanokat csak far mentén említett, h az uniós pénzből épített házakból fél év után még a cserepet és az ablakot is kilopták.

Röviden ennyi, ezeket nem én találtam ki . Nekem sajnosss nem ilyen élénk a fantáziám. :(
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 11:20
Előzmény: #2862  pampa
#2864
Pampa, te se arra reagáltál, amit írtam. Ugyanis te is az elhíresült olaszliszkai esettel foglalkozol, én viszont nem erről írtam.
Törölt felhasználó 2009. 10. 30. 11:18
Előzmény: #2861  matgab
#2863
Matgab, hosszas fejtegetésed teljesen felesleges, ugyanis nem olvastad el figyelmesen amit írtam, ahogy annak előzményét sem. NEM a hirhedt olaszliszkai esetet hasonlítottam a te általad írt esethez. Mert NYILVÁNVALÓAN BAROMI NAGY KÜLÖNBSÉG VAN A KETTŐ KÖZÖTT, AMI MÉG CSAK VÉLETLENÜL SEM VITATTAM SOSE.

Pampa beírt egy korábbi szintén olaszliszkán történt esetet, az ehhez és a te általad írt esethez való hozzáállást hasonlítottam össze.

Olvass figyelmesebben.
pampa 2009. 10. 30. 10:58
Előzmény: #2860  Törölt felhasználó
#2862
Csa a tények kedvéért.A mostani tárgyaláson kiderült,hogy az autó el sem sodorta a kislányt.
És romáknál azóta is volt önbíráskodás elég sok alkalommal. Reagált is egy roma vezető erre,hogy náluk ez része a kultúrájuknak.
matgab 2009. 10. 30. 10:37
Előzmény: #2860  Törölt felhasználó
#2861
Sikerült megint nagyon nagyon objektívnak maradnod pénznyelő.
Egyetlen egy pici apró tényt nem veszel csak figyelembe a 2 eset kapcsán, ami szerintem mindenkinek nyilvánvaló a 2 eset megítélésének kapcsán (bár a sok előzményt most nem olvastam el, csak a te hozzászólásodat- azt sem azért mert a tied, hanem azért mert hivatkoztál a nevemre):
1) olaszliszka esetében a tanár elvárt módon közlekedett, nem gyorsan, és nála a felügyelet nélkül hagyott gyerek ugrott az autó elé. Másodlagosan ezek után a gyerek meg sem sérült, harmadlagosan pedig ezek után a tanárt valóban ott helyben egy tömeg halálra lincselte.

2) A másik esetben a terepjárós szándékosan veszélyeztette a normálisan közlekedő másik autóst és a végén meghalt a vétlen autós gyermeke. Harmadrészt a nagypapa, bár nagyon felindult, de mégsem ölte (még) meg a vétkes terepjáróst, és harmadrészt, ha azt megteszi, akkor is maga teszi vállalva arcát, nem tömegben egymásra hárítva a felelősséget.

Összességében megint nem hiszem el, hogy objektivitásod és naivitásod valódi lenne, igazi csúsztatós, álnaív megjegyzésed felháborít szeritnem minden tisztességes embert és kikérem magamnak mindkét áldozat nevében!

A bűnösöket meg kell büntetni az ártatlanokat meg kell védeni és nem kell ebből faji diszkriminációt csinálni.
Akkor is minden bűnöst meg kell büntetni, ha éppen az elkövetők éppenséggel valamelyik kisebbséghez tartozik...

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek