Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 11:54
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#240
Lenne egy javaslatom:

Magyarországon aki 200.000 Ft -nál többet keres az a maradék részre fizessen 98% adót.

Szerintem ez zseniális ötlet, így rengeteg pénz folyna be az állam kasszába - megmenekül az adósságtól stb...

No EZ tetszene?
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 11:51
Előzmény: #235  watson
#239
Nos ez amit nem vesztek figyelembe. A katonákra és rendőrökre többek közt más jogszabályok vonatkoznak. Így nem olyan egyszerű, hogy tanuljon mást, meg képezze magát stb.

Akkor ha jól értelek watson, a 40 éves rendőr szereljen le és menjen ahová akar?
plumoza 2011. 05. 18. 11:49
Előzmény: #234  commander8
#238
Nem tudom hogy milyen a szerkezeti felépítése.

De azt tudom hogy 45-évesen nem kell épp egészséges embereket nyugalomba helyezni ,erről nem is tud senki meggyőzni.

"Abban pedig tévedsz, hogy erre nincs pénz. Ha a rendvédelemre nincs pénz, akkor az államra sincs, és akkor már tényleg nagy a baj."

Jól látod az államnak nincs pénze. Amit elakar venni az állam az nem a rendvédelem része , az a nyugállományba lévő egészséges emberek juttatása.

Szerinted mi volna a helyes lépés további hitelek felvétele ,eladósodni addig még azt nem mondják hogy nincs több hitel. És akkor mi lenne szerinted ??? Mert szerintem 400-450 -es euró ellehetetlenülő háztartások és akkor egy rosszabb szituációba még ennél is fájdalmasabb lépésekre lenne szükség.
bassplayer 2011. 05. 18. 11:35
Előzmény: #232  plumoza
#237
Köszönöm. Ha neked a munka kikapcsolódás, akkor nagyon szerencsés vagy. Persze, mint mondják, jó kapusnak van szerencséje.

Azért annyiban remélem maradhatunk, amit watson is írt, hogy a "szerkezeti átalakításokat" nem máról tegnapra, nem is máról holnapra, hanem kis időt hagyva a felkészülésre kellene meghozni.

Mentem tanulni, mert nem fórumozásból fogok vizsgázni. Minden jót Nektek!
plumoza 2011. 05. 18. 11:34
Előzmény: #233  watson
#236
Azért nem futtatok nőket:)))

Van egy mezőgazdasági termelő vállalkozásom.Nagyságát tekintve Magyarországi viszonylatba közepesnek tekinthető. Beszállító vagyok a Magyarországi Metró Holdinghoz salátát termellek,mellette még termellek paprikát melyet a Német piacon értékesítünk. Plusz néha befektetésekbe is belebonyolódok erdő, ingatlan, apartman...
watson
watson 2011. 05. 18. 11:32
Előzmény: #230  bassplayer
#235
"Szerkezeti átalakítás az, hogy elvesszük a korkedvezményes nyugdíjakat? Visszamenőleg is"

Szerintem is szerkezeti, és nem visszamenőleges az átalakítás.

Ez a 40 év feletti rendőr futkorászik meg hülyeség... Nem kell futkorászó rendőr legyen valaki élete végéig, mehet biztonsági őrnek is ahogy mondjátok.
Még mindig él az a tévhit, hogy egész életében ugyanazt kéne csinálnia valakinek.

Rendőröknek sem tilos tanulni, esetleg jogot ami kapcsolódik a munkájukhoz, esetleg szociális területekre képeznie magát hamár az embereket szolgálja, esetleg pszichológiát hamár emberekkel foglalkozik, nem kötelező 'bunkónak' lennie élete végéig.
commander8 2011. 05. 18. 11:32
Előzmény: #228  plumoza
#234
Hááát látható a hozzászólásodból, hogy nálad tökéletesen elérte a célját a fidesz kommunikációja.
Szeretném kérdezni tőled, hogy tudod e, hogy milyen a tűzoltóság, rendőrség, szervezeti felépítése, munkaszervezése, és ott milyen feladatok képződnek? Már csak azért is, hogy ilyen jól meg tudod ítélni kívülről, hogy mit is kell csinálni egy fiatalabbnak meg az idősebbeknek.
Abban pedig tévedsz, hogy erre nincs pénz. Ha a rendvédelemre nincs pénz, akkor az államra sincs, és akkor már tényleg nagy a baj.
watson
watson 2011. 05. 18. 11:24
Előzmény: #232  plumoza
#233
plumoza áruld már el mit csinálsz? nőket futtatsz? ;)))
plumoza 2011. 05. 18. 11:20
Előzmény: #230  bassplayer
#232
Tudod te egy jó vita partner vagy ,mert intelligens vagy.

"Szerkezeti átalakítás az, hogy elvesszük a korkedvezményes nyugdíjakat? Visszamenőleg is? Ugyan már"

Ez azért szerkezeti átalakítás .Ha most nem tesszük meg később még nagyobb fájdalommal járnak az ilyen lépések."Mindíg kellemetlen egy ház átalakítása ha közbe benne is lakunk."

"Tudod, kicsit nehezen nyeli le az ember, hogy nincs pénz többé az ő nyugdíjára (egyáltalán nincs, huss, -100%), amikor előtte látta kiszállni Lézerdzsekket a 30 milliós kocsijából, és hallotta tőle, hogy akinek nincs pénze, az annyit is ér. Akkor ő ezek után nem ér semmit? Ehhez sem kell diploma, csak alapvető önbecsülés. "

Ebbe teljes mértékbe igazad van ,remélem ezekbe is lesz változás.

"Ha drágák voltak az mnyp-k szabályozni kellett volna őket, és nem megszüntetni. A rájuk 4-5 év múlva leselkedő veszélyekkel meg majd 4-5 év múlva foglalkozunk (hacsak most nem írod le konkrétan, mik azok)."

Ne haragudj de hosszú volna most kifejteni milyen veszélyek leselkednek a mag.nyug. vagyonokra .Ugy tűnik hogy az elértéktelenedésük elkerűlhetetlen igy bölcs dolog már most felkészülni rá.

"Amit írtál, azok alapján vállalkozó vagy, vagy fiatalon nyertél a lottón (a vállalkozói meló nem meló?). Nincs meg mindenkiben a tehetség, hogy sikeres vállalkozást vezessen. Ők, főleg akik a közszférában dolgoznak, jobban ki vannak téve a kormány intézkedéseinek hatásának. Épp ezért elvárható, hogy az tartsa be az alapvető játékszabályokat, hogy ők tudják az életüket tervezni."

Nem nyertem,vállalkozó és most már inkább befektető ( nem tözsdei,jó tanács ,ha sikeres akarsz lenni a tőzsdét felejtsd el.)vagyok. Persze nekem is kell dolgoznom ,de ez a munka számomra kikapcsolódás én nem munkának élem meg .
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 11:16
Előzmény: #228  plumoza
#231
Látom értesz hozzá, áruld el TE hol lehet a tűzoltóságon belül ennyi idős tűzoltót alkalmazni?

A második részel egyet értek. Sajnos az elmúlt 5-10 évben nem rendőri munka a lényeg, hanem az, hogy mennyi pénzt termelünk az állam bácsinak a bírságokból.

Nem tudok olyan országot, ahol a költségvetésben szerepelne, hogy mennyi bírságnak KELL/!/ az adott évben befolynia. Ez nem a kisrendőr hibája hidd el.

És igen, ha ezt a megvonást úgy tették volna, hogy a fizetést felemeli, akkor hidd el nem lenne ekkora felháborodás. Biztosan van annak módja, hogy értelmes beosztást találjanak az öreg rendőrnek is. Nem azért mennek nyugdíjba mert lógatni akarják a lábukat /hiszen a többség valóban elmegy biztonsági őrködni!/, hanem mert több a nugdíjuk mint a fizetésük,DE::

Az utcai rendőr 25 év szolgálati viszonnyal 64% nyugdíjra jogosult, ha orvosilag /FÜV/ leszázalékolják bizonyos mértékig akkor jár neki a 100%-os nyugdíj ami kb. 120-130 ezer forint!

DE a vezetői beosztásban lévőket elég ha felállítják a székéből és már jogosult egyből a 100%-os nyugdíjra, ami 200-250 ezer forint.
bassplayer 2011. 05. 18. 11:01
Előzmény: #225  plumoza
#230
Szerkezeti átalakítás az, hogy elvesszük a korkedvezményes nyugdíjakat? Visszamenőleg is? Ugyan már. Ha megoldható lenne, hogy a 40 alattiak futnak a bűnözők után, míg az idősebbek végzik az adminisztratív munkát (tudom, hogy erősen leegyszerűsítettem a dolgot) az már valami olyasmi lenne. Ha leépítenénk az országgyűlés létszámát a felére, az méginkább. Csak egy példát mondtam.

Tudod, kicsit nehezen nyeli le az ember, hogy nincs pénz többé az ő nyugdíjára (egyáltalán nincs, huss, -100%), amikor előtte látta kiszállni Lézerdzsekket a 30 milliós kocsijából, és hallotta tőle, hogy akinek nincs pénze, az annyit is ér. Akkor ő ezek után nem ér semmit? Ehhez sem kell diploma, csak alapvető önbecsülés.

Ha drágák voltak az mnyp-k szabályozni kellett volna őket, és nem megszüntetni. A rájuk 4-5 év múlva leselkedő veszélyekkel meg majd 4-5 év múlva foglalkozunk (hacsak most nem írod le konkrétan, mik azok).

Amit írtál, azok alapján vállalkozó vagy, vagy fiatalon nyertél a lottón (a vállalkozói meló nem meló?). Nincs meg mindenkiben a tehetség, hogy sikeres vállalkozást vezessen. Ők, főleg akik a közszférában dolgoznak, jobban ki vannak téve a kormány intézkedéseinek hatásának. Épp ezért elvárható, hogy az tartsa be az alapvető játékszabályokat, hogy ők tudják az életüket tervezni.
watson
watson 2011. 05. 18. 10:59
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#229
morzsi, legyen tisztességes bérük, és abból vegyék meg azt a szolgáltatást (állami nyugdíj, utazás, ruha, kaja ...) amit akarnak, de nehogy már a társadalmi együttélés szabályaiba kódoljuk bele hogy valakik egyenlőbbek mert valamit így akarunk kompenzálni. Ez a mostani viszont egy hazug módja a dolgok elkendőzésének. Ha azért tüntetnének hogy magasabb legyen a bérük azok, de álljon már meg a menet hogy azért tüntetnek, hogy a többi nyugdíjas elől ellophassák 40 évesen a járulékokat saját nyugdíjazásra! ez már pofátlanság.

Mindenki a járulékaival arányos nyugdíjat kapjon!!!
Korhatár alatt mindenki dolgozzon a lehetőségei szeriont, sőt utána is ha teheti! Ezt pedig az előbbi önmagában megoldaná még akkor is ha lehetőség lenne bármikor elmenni nyugdíjba. A szolidaritás meg annyit még megenged hogy korhatár felett a nyugdíjminimumra ha kell akkor kiegészítsen az állam.
plumoza 2011. 05. 18. 10:53
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#228
Ugy látom te is csak szűk látótérbe vagy képes létezni.

"Remélem a Te házadat egy 60 éves tűzoltó brigád oltja majd el. "

A 60 éves tűzoltónak nem az élvonalba van a helye azt végezzék el a fiatalabb dolgozók . De ebből nem az jön ki egyenesen arányosan hogy el kell őket küldeni 45 évesen nyugdíjba.Van a korukhoz megfelelő munka is a tűzoltóságnál.

"Másnap az utcán szétüti a fejedet egy 4 fős brigád, 3 58 éves rendőr mellett, akik futva sietnek a segítségedre, de hát csak ennyi telik tőlük"

Az a gond hogy ma 3 28 éves rendőr mellet is ez megtörténik ha ugy hozza a sors mert a mai rendőröket nem a hivatásuk motiválják hanem azok a kedvezmények melyeket most készülnek elvenni tőlük. Gyorshajtásért meg a 60 éves rendőr is le tud fényképezni ,őbenne talán lesz annyi tisztelet hogy nem teszi ki az ablakon a lábát mikor ilyen hazafias munkát végez.
watson
watson 2011. 05. 18. 10:49
Előzmény: #222  bassplayer
#227
"érdemi program azóta sem született, csak tüneti kezelések folynak, a szavazatmaximálást végig szem előtt tartva."
bsplayer jól látod a dolgokat és nagyjából egyetértek veled.
Azt próbálják mondani amit az emberek hallani akarnak, és amit csinálnak azt elvtelenül, felelőtlenül, adhoc, kontár módon teszik.

"aki részvénypiaci összeomlást vizionált volna, bármikor áttehette volna állampapírokba a zsetont."
ebben pedig tévedsz, mert pl az Allianz nekem csak negyedévente hagyta volna amikor meg már tök hiába való lett volna.
A manyup lopás szerintem is tisztességtelen zsarolás és Alkotmányellenes lépés volt, de a manyupok megruházása amit részben meg is tettek (4-5% helyett 0,9% díj) az szükségszerű lett volt. A felhasználás részét persze ugyanúgy homályban hagyták.

A nyugdíjelvonást pedig mint mondtam lehetne emberségesen is végezni mint ahogy minden mást is (pl. adóváltoztatásokat is), lehetne rá megfelelő felkészülési időt hagyni, nem adhoc tegnapra bejelenteni mint a médiatörvényt. Médiatörvényt ha jól emléxem meghozták dec 30-án NyálPál (vagy hogy hííják a parasztot) aláírta szilveszterkor, és már január 1-én alkalmazni is kellett... tiszta gáz az ilyen.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 10:46
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#226
Persze semmi gond, az ő kiNEM fizetett nyugdíjuk majd megoldja az ország gondjait.

Hiszen :
- 4 éve be van fagyasztva a bérük
- elvették az utazási kedvezményüket
- a 13 havi bér is a multé

De sebaj mert már ma bejelentették, hogy 2015-ig nem lesz béremelés.

Mi jár mi nem jár?
Kezdő rendőr: 80.000 nettó az jár.

Nos maradt utolsó "kedvezménynek" / ahol a világon mindenhol!/ a kedvezményes nyugdíj.

Persze, ha majd eltörlik és leszerelnek a rendőrök - tűzoltók - fegyőrök, akkor majd lehet nyafogni, hogy hát mi van az utcákon!
plumoza 2011. 05. 18. 10:44
Előzmény: #222  bassplayer
#225
"Erről tudod mi a véleményem? Az, hogy miután "8 éve készenálltak a kormányzásra", meg "volt kormányprogram csak nem mondjuk meg nehogy az mszp lenyúlja", kormányra kerülvén kiadtak valami semmitmondó csomagocskát, amiben a pálinkafőzés engedélyezése is szerepelt. Nekem akkor esett le, hogy ezek átvertek durván.

Nos, érdemi program azóta sem született, csak tüneti kezelések folynak, a szavazatmaximálást végig szem előtt tartva. Mnyp hopp, média kuss, Elvis tér az kell, meg persze új alkotmány is. "

Részbe igazad van a fent írtakba ,részbe nem . Ezen lépések már nem csak tüneti kezelések,ezek már szerkezeti átalakítások. Sajnos a probléma olyan hogy ezeket meg kell lépni ha nem akarunk esetleg Görögország...stb. sorsára jutni, ha nem akarunk 400Ft os Eurót....stb,mert akkor még drasztikusabb lépéseket kell tenni.

"Az mnyp-ről az a véleményem, hogy ami magán, az hatékony, mert piaci verseny van, az állam meg egy feneketlen kút. Mindenki dönthetett, milyen portfólióba teszi a pénzét, aki részvénypiaci összeomlást vizionált volna, bármikor áttehette volna állampapírokba a zsetont. "

Sajnos az eredményeik a hozamok nem ezt bizonyították ,nagy műkösdési költséggel működtek ,mert meg tehették . Sok helyen valóba igaz hogy a magánszektor hatékonyabb mint az állami de itt nem volt igaz és abba a formájába soha nem lett volna igaz. De a mag.nyug. pénztárak vagyonaira még a nagy veszély 4-5 év múlva fog lecsapni az egész világba és nem tudnak majd előle menekülni,el fognak értéktelenedni.

"
Amúgy meg egy leépítés alatt álló honvédségből még jó, hogy elmentek az emberek nyugdíjba, amint tudtak. Racionális döntés volt. Ha tudták volna, hogy a nyugdíjukat aztán el akarják venni, nyilván maradtak volna."

Ha tudom hogy elesek persze hogy leűlök. De ilyen a világ el kell tudni fogadni a változásokat nem lehet ellenük mit tenni ,főleg siránkozással.

"
Nem tudom, mennyi idős vagy. Kívánom, hogy ha állás nélkül maradsz 50 felett, uganolyan lendülettel és könnyedséggel "találj vissza a munka világába", ahogy most írod."

39 vagyok . Hála az istennek mára fel építettem magam odáig hogy nem kell aggódnom a jövőm felől. Egészen biztos hogy állás nélkül soha nem maradok ,hisz még soha nem is volt állásom ,nem valószínű hogy lesz még a hátralévő 46 évembe.

Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 10:39
Előzmény: #220  plumoza
#224
Remélem a Te házadat egy 60 éves tűzoltó brigád oltja majd el.
Másnap az utcán szétüti a fejedet egy 4 fős brigád, 3 58 éves rendőr mellett, akik futva sietnek a segítségedre, de hát csak ennyi telik tőlük.
Végül elfogják azokat, akik összevertek és felgyújtották a házad, a bíróság még el is ítéli őket, de sajna az 54 éves fegyőrt leteperik a börtönben és meglépnek.

bassplayer 2011. 05. 18. 10:26
Előzmény: #221  plumoza
#223
Ezt még évekkel ezelőtt kellett volna látnia az éppen aktuális kormánynak, hogy ez lesz.

Még jó, hogy tüntetnek. Nyilván nem nyelik le szó nélkül, hogy a jogos jussukat elveszik.
bassplayer 2011. 05. 18. 10:23
Előzmény: #220  plumoza
#222
"A kormány jelenleg pont a probléma megoldásán fáradozik"

Erről tudod mi a véleményem? Az, hogy miután "8 éve készenálltak a kormányzásra", meg "volt kormányprogram csak nem mondjuk meg nehogy az mszp lenyúlja", kormányra kerülvén kiadtak valami semmitmondó csomagocskát, amiben a pálinkafőzés engedélyezése is szerepelt. Nekem akkor esett le, hogy ezek átvertek durván.

Nos, érdemi program azóta sem született, csak tüneti kezelések folynak, a szavazatmaximálást végig szem előtt tartva. Mnyp hopp, média kuss, Elvis tér az kell, meg persze új alkotmány is.

Az mnyp-ről az a véleményem, hogy ami magán, az hatékony, mert piaci verseny van, az állam meg egy feneketlen kút. Mindenki dönthetett, milyen portfólióba teszi a pénzét, aki részvénypiaci összeomlást vizionált volna, bármikor áttehette volna állampapírokba a zsetont.

Amúgy meg egy leépítés alatt álló honvédségből még jó, hogy elmentek az emberek nyugdíjba, amint tudtak. Racionális döntés volt. Ha tudták volna, hogy a nyugdíjukat aztán el akarják venni, nyilván maradtak volna.

Nem tudom, mennyi idős vagy. Kívánom, hogy ha állás nélkül maradsz 50 felett, uganolyan lendülettel és könnyedséggel "találj vissza a munka világába", ahogy most írod.
plumoza 2011. 05. 18. 10:08
Előzmény: #220  plumoza
#221
Érdekes ezek a rendvételmisek még szolgálatba voltak mind milyen büszkén hangoztatta hogy ő rendőr sőt diplomás rendőr. Most meg mikor tüntetni mennek a diplomás eszükkel képtelenek átlátni hogy ha nincs valamire fedezet akkor NINCS.

Ha nekem nincs pénzem 1 kg. kenyérre hiába panaszkodok ,a probléma csak ugy oldódik meg ha a következő hónapba szigorúbban gazdálkodok a kiadásaimmal. Ezt meg lehet érteni !!! Ehhez nem kell diploma!!!!
plumoza 2011. 05. 18. 10:02
Előzmény: #219  bassplayer
#220
"A mindenkori kormány dolga, hogy oldja meg a problémákat, a megoldást is rajtuk kell számonkérni"

A kormány jelenleg pont a probléma megoldásán fáradozik de ti mindjárt el kezdtek hőzöngeni,mert a jogaitok ,meg mi lesz veletek ...stb.Helyette inkább belátnátok hogy ez a rendszer nem fenartható, igen is azt a nyugállományost aki ép egészséges az vissza kell vezetni a munka világába ha ő saját maga nem talál vissza.A melyiknek meg baja van az a bajának megfelelő szintű közmunkára kell fogni ,(ha nem vállalja akkor az ő juttatását is elvenni)

A nyugdíjjakkal kapcsolatba mért gondolod hogy a magánnyugdíjpénztárnál jobb helyen lett volna a pénzed. Ebbe most nem szeretnék bele menni de majd 4-5 év múlva meg fogod látni hogy válnak a világba azok a pénzek semmivé amit a mag.nyug.-ba tartonak.

"Pufff, elvonjuk az egészet, aztán több éves inaktivitás után húzzon vissza dolgozni, ahova tud! 5x évesen max recepciósnak, harmad pénzért."

Nem volt kötelező a jó állását ott hagyni egyiknek sem,ha akart volna maradhatott volna mind. De NEM ők az ingyen élést választották . Akkor most ne panaszkodjanak ha az általad felsorolt munka marad nekik.
bassplayer 2011. 05. 18. 09:40
Előzmény: #211  szivacs
#219
"Ebből melyik nincs így szerinted?
1. Eddig itt kaptál, hasznot viszont máshol hajtasz."

Majd lesz olyan is, aki máshol kapott, de hasznot viszont it hajt.

" 2. Te nem fogsz itt nyugdíjjárulékot fizetni. Apád nyugdíját mások befizetéseiből fogják kiutalni."

Saját befizetéséből is utalhatták volna már egy részét, csak azt hirtelen lenyúlták. Nem tudod, ki tette? Amúgy meg előző pont.

3. Nem kérheted számon senkin, ha úgy tesz, ahogy te és elmegy innen. Ha pedig nem lesz járulékfizető, akkor Apád nem fogja megkapni a jogosnak vélt nyugdíját, mert nem lesz miből! Akkor mit fogsz mondani az "államra" - vagyis a többi járulékfizetőre, aki csak ugyanúgy tett mint te?! Számon fogod kérni rajtuk, hogy miért nem itt fizetnek? És magadon?

A problémákat nem oldja meg, ha elmész előlük. Attól még itt maradnak és még súlyosabbak lesznek."

A mindenkori kormány dolga, hogy oldja meg a problémákat, a megoldást is rajtuk kell számonkérni. Adott körülmények között a képzett munkaerő esetlege elvándorlása egy tényező a sok közül, amit figyelembe kell vennie.

Nem fogom lenézni a "lúzer" ittmaradtakat, örülni fogok, ha azt látom, hogy valaki itthon is boldogul. Nem voltam katona, ahhoz túl fiatal vagyok.

Amúgy érdekelne, hogy mit gondolsz azokról az orvosokról, akik ügyvédi letétbe akarják tenni vagy már le is tették, nem tudom, a felmondásukat?

Elmondom, mi a bajom, amikor azt mondom, jogbiztonság. Ha valaki nekem azt mondja egy éve, hogy el fogják venni az mnyp befizetéseket, akkor azt mondom rá, hogy "Nooooooooormáális? Az MAGÁN, benne van a nevében, azt nem vehetik el, utoljára a komcsik államosítottak 1947-ben vagy mikor!" Ha valaki azt mondja, hogy elvehetik apám nyugdíját, azt mondtam volna: "Noooormális? A nyugdíjat az emberek életük végéig kapják!"
Szerinted mi lesz a következő tabu amit ledöntenek? Szükségállapot és rekvirálják a tőzsdeszámlám? Meg nem várom.

Amúgy meg nem azt mondják, hogy sok a katonák, rendőrök nyugdíára elfolyó pénz, ezért csökkentjük mondjuk 20%-kal, így még talán nem halnak éhen. Nem. Pufff, elvonjuk az egészet, aztán több éves inaktivitás után húzzon vissza dolgozni, ahova tud! 5x évesen max recepciósnak, harmad pénzért.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 09:11
Előzmény: #213  watson
#218
Az nem az én hibám, hogy néhányan nem tudnak kultúremberként viselkedni egy gazdasági fórumon, képtelenek az értelmes vitára és csak kötekedni, személyeskedni, meg uszítani járnak ide. Egyébként meg szoktam írni, ha jelzek a moderátornak, mert ebben sincs semmi titkolnivalóm.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 09:05
Előzmény: #214  parkinson
#217
Parkinson, ne nevettesd ki magad, sok ilyet írtál te, meg még páran itt (pl. drop is rendszeresen), mégse lettetek kitiltva. Nyilván valami durva személyeskedésért vagy zsidózásért/cigányozásért lettél kitiltva, nem emiatt. De engem nem is érdekel. Higgyj, amit akarsz, csak magadat nevetteted ki.
exley 2011. 05. 18. 08:39
Előzmény: #210  szivacs
#216
Sztem, ezt a magyarok már soha nem fizetik vissza, adjuk fel...országot egy nyugdíjért, vigyenek mindent, van 220000 nyomorgó ez kiegészül 3 millióval, teljesen feleslges erőlködni be kell jelenteni a fizetés képtelenséget. Már senki nem fogja befizetni a 89040 milliót..a minimálbérre bejelentettt milliomos vállalkozoink egy nagy sz@rt fognak befizetni, az alkalmazottakat szél kálmának eresztik... nagy a fityma kaka...ez van.
watson
watson 2011. 05. 18. 08:36
Előzmény: #211  szivacs
#215
szivacs, nem kell valakit elítélni azért mert boldogulni akar. Szerintem az hogy külföldre akar menni boldogulni az a Suttyó kormányunk vagy mondhatom úgy hogy kormányaink szégyene.

Nem tud mit tenni az ellen a szocializáció ellen ami itt van nálunk és valójában őbenne is, míg ha megtapasztalja a világot akkor kinyílik a szeme és talán a tapasztalataiból tud valamit itthon is hasznosítani.

Én úgy láttam, hogy először az édesapja iránti jóérzésből vitatta a nyugdíjmegvonásának tervét, de látja ő is, hogy nem korrekt az a különbség ami a nyugdíjazás terén folyik.

Viszont mit tud tenni, szavaz, elmondja a véleményét, esetleg elmegy tüntetni.
De mit tud tenni amikor azt látja hogy a sok bunkó rendőr tüntet és nem a nép akitől lopja a rendőr a nyugdíját???
mit tud tenni amikor Viktor felemeli még 0,5%-al a járulékot hogy egy tucat nyugdíjas nőt elküldjön 40 év munka után nyugdíjba?
mit tud tenni amikor a manyuptagok 24%-os befizetései után elvonják a jogosultságát???

Hány egyet erre a tetű Orbánra és elhúz egy kicsit fellélegezni a világ bármely tájára. Egyszerűen boldogulni akarnak az emberek és nem Orbán király füttyére ugrálni.
parkinson 2011. 05. 18. 08:33
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#214
"Nem értem, hogy aki ezen a fórumon olvasgat, még mindig nem tudja, hogy kicsoda "pénznyelő".
Ha most ismét leírnám, azonnal törölnének örökre a fórumból és jelentkezhetnék ismét egy újabb névvel.
Remélem érthető voltam."

Látod, "ellenvélemény" én szóltam időben! Most tiszta piros lettél.

Egyébként íme itt a történet tavaly februárból, ezért ki is tiltottak:

"penznyelo egy fizetett kollaboráns provokátor a levitézlett oldalról, nem érdemes válaszolni neki, előbb utóbb magától rászakad a plafon, nem szükséges ehhez neked is kontrázni.
Mellesleg a pf. beépített téglája is, mindjárt ki is tiltanak minket a fórumról..."
watson
watson 2011. 05. 18. 08:25
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#213
hehe... pénznyelő újabb skalpot szedett :)
jancsika 2011. 05. 18. 07:26
Előzmény: #211  szivacs
#212
Teljesen egyetértek szivaccsal.

A "luxus" nyugdíjasokkal kapcsolatban, pedig a kormánynak másként kellene gondolkodnia. Nem az a baj, hogy 35 évesen elmennek nyugdíjba, hanem az, hogy nekik másként számolódik a nyugdíj. Lehet, hogy nem lenne népszerű a korai nyugdíjazás, ha nekik is pontosan ugyanúgy számítodna, mint a mezei állampolgároknak, és akkor nem 180eft lenne az átlag, hanem 60eft.

Így nem sérülne a joguk a korai nyugdíjjal kapcsolatban,és végre győzne az igazság. Megjegyzem van az alkotmánybíróság előtt ilyen tartalmú kérdés kb 15 éve, mégsem történt döntés az AB részéről...

Ezt nem bírtam magamban tartani, és már megyek is termelni.

üdv mindenkinek
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 23:45
Előzmény: #190  bassplayer
#211
Ezt írtam neked:

"veszem a kalapom és megyek nyugatra, ahol a magasabb életszínvonal mellett még van jogbiztonság is."
Ez ám a hozzáállás! Amíg kapni kell addig itt vagy, ahogy vissza kéne adni valamit, már mész is!
Apád nyugdíjának forrását meg teremtsék elő és fizessék be a nyugdíjat nem kapó 65 éves biztonsági őrök ugyanannyiból, mint amennyit ő is kap a nyugdíja mellett, ugye?!
És ha minden adót fizető dolgozó követve a példádat beint és kimegy melléd nyugatra, akkor kitől fogod követelni apád nyugdíját?

Ebből melyik nincs így szerinted?
1. Eddig itt kaptál, hasznot viszont máshol hajtasz.
2. Te nem fogsz itt nyugdíjjárulékot fizetni. Apád nyugdíját mások befizetéseiből fogják kiutalni.
3. Nem kérheted számon senkin, ha úgy tesz, ahogy te és elmegy innen. Ha pedig nem lesz járulékfizető, akkor Apád nem fogja megkapni a jogosnak vélt nyugdíját, mert nem lesz miből! Akkor mit fogsz mondani az "államra" - vagyis a többi járulékfizetőre, aki csak ugyanúgy tett mint te?! Számon fogod kérni rajtuk, hogy miért nem itt fizetnek? És magadon?

A problémákat nem oldja meg, ha elmész előlük. Attól még itt maradnak és még súlyosabbak lesznek.
Oldja meg más és majd visszajössz, ha sikerült, ha meg nem akkor kint maradsz és lenézed a lúzer ittmaradtakat? Hmm.

Voltál katona? Ugye nem?
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 23:18
Előzmény: #179  commander8
#210
"Az adatok szerint - ismertette a szóvivő a BM tájékoztatása alapján - több mint 28 ezer 57 év alatti nyugdíjas rendvédelmi dolgozó van, az ő átlagos nyugdíjuk körülbelül 180 ezer forint. 57 és 62 év között több mint 14 ezer rendvédelmi dolgozó van nyugdíjban, az ő átlagos nyugdíjuk körülbelül 170 ezer forint."
Az annyi mint 89.040 millió évente.
Csak az a kérdés, hogy ezt ki fizesse be?
Jelentkező?
Nincs?
Hát akkor nincs mit tenni, mivel a nyugdíjkassza már így is erősen deficites, még újabb hitelt veszünk fel rá minden évben úgy évi 6% kamatra.
Az jövőre 183.422 millió, 2 év múlva 283.468 millió,....10 év múlva 1.173.618 millió,...és 19 évnél átlépjük a 3000 milliárdot!
bassplayer 2011. 05. 17. 23:04
Előzmény: #207  plumoza
#209
"itthon is vannak lehetőségek az embernek csak neki kell állni és csinálni"

Ezzel egyetértek. Jómagam a saját lehetőségemet abban látom, amit eddig írtam. És tudom, hogy kint is kell majd dolgozni, a versenyszféra ott is versenyszféra, sőt.
plumoza 2011. 05. 17. 22:57
Előzmény: #206  bassplayer
#208
""de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit"

Ezt általánosságba fogalmaztam ,nem rád értettem.
plumoza 2011. 05. 17. 22:55
Előzmény: #205  bassplayer
#207
Én nem mondom hogy nem lehet szerencséd ,és sikeres életed lesz kint ha ott kezdesz neki az életnek. De amiket írtam az nagy általánosságba igaz. Én ugy gondolom hogy itthon is vannak lehetőségek az embernek csak neki kell állni és csinálni. Idéznék egy sort ,bár nem tudom kitől utoljára Fábry Sándor mondta nekem.De ő is idézte.

"Tedd a dolgod ahogy tudod,de ahogy tudod tedd."
Nagy igazság.
bassplayer 2011. 05. 17. 22:53
Előzmény: #204  plumoza
#206
"de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit"

ebből rám ismertél? Akkor vagy valamit nagyon rosszul írtam le, vagy nagyon félreértettél.
bassplayer 2011. 05. 17. 22:48
Előzmény: #202  plumoza
#205
Nem várok csodát. Nem hiszek semmit úgy általában. Hetedik kinti hónapomat töltöm, ez alatt tapasztaltam amit tapasztaltam, és ebből nekem az jött le, hogy nem lenne rossz ötlet külföldön nekiállni az életnek.
plumoza 2011. 05. 17. 22:47
Előzmény: #201  bassplayer
#204
Tudod Magyarország az elégedetlen emberek országa. Ha az elégedetlenkedők többsége megpróbálna tenni valamit azért hogy jobb legyen a sorsa akkor sikerülne is nekik,de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit addig nem is lesz az elégedetlenkedőkből semmi.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#203
Te egyre lejjebb csúszol, pedig jó alacsony volt az is, ahonnan indultál. Ma már buziztál, cigányoztál itt. Meddig égeted magad még?
plumoza 2011. 05. 17. 22:43
Előzmény: #200  bassplayer
#202
Ha jól értelmezem, te vagy az aki a külföldre való menetelbe látja a csodát és azt hiszi ott kolbászból van a kerítés.??
bassplayer 2011. 05. 17. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#201
Veszem észre... Jóéjt.
bassplayer 2011. 05. 17. 22:41
Előzmény: #197  plumoza
#200
Elmondod mivel vertem ki nálad a biztosítékot? Lelki szegénységről beszélsz?
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:40
Törölt hozzászólás
#199
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#198
Látom, magadra ismertél az előző szövegemben a hangos, de belül 0 típusú ember tekintetében. Te biztos jól tudod magadról, ha ide tartozol, én csak - kivételesen - egyetérteni tudok veled ebben.
plumoza 2011. 05. 17. 22:36
Előzmény: #190  bassplayer
#197
Én a helyedbe lennék már holnap mennék az első géppel ebből az országból.

Semmi szükség itt a hozzád hasonlókra .Egyet azért ne felejts el aki itthon szegény az mehet a világon bárhová máshol is szegény lesz ,aki itthon gazdag az a világon bárhol gazdaggá válik. Ez személyiség kérdése és nem ország kérdése.
De ha te ugy látod hogy máshol találod meg a szerencsédet menjél minél előbb ilyen elégtelen emberből van itt elég,de egyet ne felejts el mindenhol kell dolgozni .
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:31
Törölt hozzászólás
#196
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:30
Törölt hozzászólás
#195
bassplayer 2011. 05. 17. 22:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#194
Sajnálom, ha ennyire szélsőségesen negatívnak jött le, amit írtam. Nem trágyázásnak szántam, de tényleg lehetne egy jobb kormányunk. És pozitívabb mentalitásunk is, de csak akinek inge, az vegye magára.

"Pedig nem kell. Annyit kell mondani, hogy megyek (pénzért) világot látni."

Köszönöm, megszívlelendő tanácsnak tartom.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:12
Előzmény: #190  bassplayer
#193
"el tudod képzelni, hogy egy Angliában munkát vállaló franciát honfitársai egy menekülés közben hátbalövendő dezertőrhöz hasonlítsanak?"

Én el, mindenhol vannak szélsőséges idióták. Csak nálunk most nagyon hangosak lettek. De a hangerő és az IQ, ill. a mondandó igazságtartalma nem egyenesen arányos egymással, sőt általában fordított a viszony: minél több az egyik, annál kevesebb a másik...
commander8 2011. 05. 17. 22:10
Előzmény: #189  bassplayer
#192
Itt vagyok!
Szóval én nem ítéllek el, mert próbálsz boldogulni, hanem az a baj, hogy erre kényszerülsz, hogy ne itthon tedd ezt. Ez már nem a te hibád.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:08
Törölt hozzászólás
#191
bassplayer 2011. 05. 17. 22:04
Előzmény: #189  bassplayer
#190
Még annyit az országimázsról, hogy beszéltem diákokkal, akik Magyarországon töltöttek kis időt. Azt mondták, hogy nagyon zárkózottak voltunk, és kb leszartuk őket. Meg azt is mondták, hogy negatív hozzáállásúak vagyunk.

Szivacs,

el tudod képzelni, hogy egy Angliában munkát vállaló franciát honfitársai egy menekülés közben hátbalövendő dezertőrhöz hasonlítsanak?
bassplayer 2011. 05. 17. 21:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#189
Köszönöm! Bár téged nem kell félteni, ahogy kivettem az írásaidból.

Még annyit, hogy lehet hogy kicsit túloztam az autós példával. Én azért arra biztatnék mindenkit, akinek lehetősége van rá, hogy győződjön meg róla a saját szemével.

Másrészről, a tévedés jogát fenntartom. Lehet hülyeség kimenni. De nem lesz késő hazajönni. Fordított esetben szerintem jóval nehezebb lenne utólag lelépni, "öltönyös" állást keresve.

Egyébként, úgy gondolom, kevesen vagyunk kint. Egyszerűen az ország nincs benne a külföldiek tudatában. Ha azt mondom a franciáknak, hogy Magyarországról jöttem, azt hiszik, angol vagyok (Hongrie - anglais). Vagy mondok mást. Ha kinn valaki bemutatkozik, és azt mondja, brazil, szinte látni az emberek szemében megjelenő pálmafákat, homokos tengerpartot, koktélokat. Ha mondom, magyar vagyok, visszakérdeznek: Bratislava? Ezen is jó lenne változtatni, mind gazdasági, mint "büszkeségi" szempontok miatt.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 21:07
Törölt hozzászólás
#188
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 20:56
Törölt hozzászólás
#187
bassplayer 2011. 05. 17. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#186
Jogbiztonság és a több pénz egyaránt motiválnak arra, hogy lelépjek. Ha hazajövök, akkor az azért lesz, mert az előbbit kompenzálja az, hogy már eleget gyűjtöttem. Meg esetleg a honvágy.

Egyébként szeretnék bízni benne, hogy 10 év múlva már kevésbé fognak ezek az érvek (több pénz, jogbiztonság) relevánsak lenni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 20:43
Törölt hozzászólás
#185
bassplayer 2011. 05. 17. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#184
Család, az biztos más. De egyedül, szűkre szabott igényekkel azért lehet gyűjteni rendesen. Aztán hazajönni egy jó adag kezdőtőkével.
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 20:29
Törölt hozzászólás
#183
watson
watson 2011. 05. 17. 20:22
Előzmény: #174  bassplayer
#182
Ehhez a történethez passzol még egy Házon kívül műsor témája. Azt elemezgették a vagyonosodási vizsgálatok kapcsán hogy milyen gáz amikor becsülgetik utólag a vagyonod alapján hogy adóztál vagy sem...

Volt egy faszi aki lányokat futtatott Olaszországban és megszedte magát, és itthon vett házat autót, és élt. Fizetett egy halom illetéket, áfát, regadót és egyebet a hazahozott pénzéből.
Rácuppant az APEH, hogy majd jól megfingatja, mire benyilatkozta, hogy ok eladta a házat és a kocsit, húz kifele a pénzével.
(Voltak még többgyerekes autó,lakáshitel mellett élő gyerekes családok akiknek többre becsülték a kiadását mint a jövedelmük és feltételezték a fekete lóvét de ezt most hagyjuk.)

Szóval a történet igen összetett, de ugyanez a visszahúznánk az üstbe módszer (ha el nem szökik), csakhogy államilag mutatott példaként :)
commander8 2011. 05. 17. 20:22
Előzmény: #179  commander8
#181
Most mennem, kell,kaját kell venni. Ha végeztem, akkor majd jövök.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek