Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kata311
kata311 2016. 12. 26. 21:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#620
öröm és bódottság....sok-sok mindenjót
ittál máma eleget?
pusza
Törölt felhasználó 2016. 12. 24. 11:59
Törölt hozzászólás
#619
exmnbs1 2016. 12. 23. 19:36
Előzmény: #613  Dodo34
#618
+6)))
-6 oda?)))
sanka 2016. 12. 23. 18:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#617
Jelentgetsz mi!
Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 18:20
Törölt hozzászólás
#616
Dodo34
Dodo34 2016. 12. 23. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#615
írjál még 12 ! jelet....ez a birkasereg szellemi színvonala....békAmenet mikor lesz? fogjátok a nyelvcsettintgető, skizofrén tolvaj more nevét skandálni?
iguazu 2016. 12. 23. 16:44
Törölt hozzászólás
#614
Dodo34
Dodo34 2016. 12. 23. 16:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#613
A fityeSS seggnyalók minden szava hazugság! És igen: orgován vektor megdögölhetne már...inkább ma, mint holnap
-bubu-
-bubu- 2016. 12. 23. 16:23
Előzmény: #611  -bubu-
#612
-bubu-
-bubu- 2016. 12. 23. 16:13
Előzmény: #610  Törölt felhasználó
#611
sikeres-e vagyok? :o) igen azt gondolom sikeres vagyok

link

megküzdünk mwegharcolunk minden egyes munkáért
Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 16:10
Előzmény: #609  -bubu-
#610
tudta?
minden magyarok magyarja
szent lőrinc

-bubu-
-bubu- 2016. 12. 23. 16:05
Előzmény: #608  Törölt felhasználó
#609
Most egy 2,5 milliárdos megbízást kapott Mészáros Lőrinc cége

Herczeg Márk KARÁCSONY ma 15:53 18 4
A hihetetlenül jól jövedelmező évet Mészáros Lőrinc méltóképpen zárja. A kormány pár napja még adott 1-1 milliárd forintot a felcsúti polgármesterhez köthető eszéki és csíkszeredai utánpótlásközpontnak.

Illusztrációnk a magyar oligarcha adventi naptárához készült
Ma pedig friss EU-s közbeszerzési értesítőből derült ki, hogy a MÁV megbízta a Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő R-Kord Kft.-t, hogy nettó 2,5 milliárd forintért építse ki a Prolan Zrt.-vel közösen a Pécs-Dombóvár szakaszon forgalomirányító KÖFI-berendezést.
A MÁV nyáron írta ki a felhívással induló tárgyalásos tendert. 10 jelentkezőt vártak, de csak ez az egy ajánlat érkezett. A Zengő 2016 Konzorciumba összeállt két cégnek 16 hónapja van a 14 állomást és megállóhelyet érintő munka elvégzésére – írta meg az Átlátszó.

Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 15:46
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#608
Mocskos kampány, öngyilkosság, kiszolgáltatottság – Igaz történet a NER világából
Majdnem bedöntötte települését anyagilag, mégis újraválasztották december 18-án a fideszes polgármestert.

estületi felhatalmazás nélkül hozott súlyos, pénzügyi kötelezettséggel járó döntéseket, ismeretlen magánszemélytől akart 25 milliós kölcsönt felvenni a településnek, s ezzel veszélybe sodorta a szegény és nehéz helyzetben lévő Sarkadkeresztúr működőképességét Bakucz Péter (Fidesz-KDNP) polgármester. Ezért ősszel kihátrált mögüle a testület, feloszlatta magát. Új választást írtak ki, amelynek a kampányát öngyilkosság és az abszurditásig fokozott gyűlölködés kísérte. A közmunkások segítségével aztán újra polgármester lett az, aki bizonyította: nem tartja be a jogszabályokat és az együttműködésre alkalmatlan.

link
ts3 2016. 12. 23. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#607
Volt már olyan Orbán kritika ami nem mondasz hazugságnak?
Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#606
avagy orbán kisztitkár elvársat ő nevelte ))))))))))))))

tudta?)
a komcsis fideszesek teli vörösérdem kitüntetésekkel anno
a munkásőr cöffös meg volt
stb
stb
iguazu 2016. 12. 23. 15:39
Törölt hozzászólás
#605
Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 15:06
Előzmény: #603  -bubu-
#604
Válasz Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke levelére

Magyarország nyugdíjasa
Tisztelt Miniszterelnök Honfitársam!

Az elmúlt években Ön, a magyarok Vezére bebizonyította, hogy nagy dolgokra képes. A gazdaság romokban hever, többen élnek a szegénységi küszöb alatt és a fizetések is egyre kevesebbet érnek. Magyarország a tönk szélén áll.

Ez az eredmény az Ön sikere.

A mögöttünk hagyott évszázad embert próbáló időszak volt. Emberöltőnként újra kellett kezdeni a semmiből - írja. Az ország – az Ön munkájának köszönhetően – újra és újra a csőd szélére került. A ma kudarcaiban az Ön előtt járó nemzedék munkája van a legkevésbé benne. Ezt meg én írom. És maga ezt soha ne feledje el!

Ön azt írja a kiemelkedő összegű, nekünk "ajándékozott" Erzsébet utalvány mellé, hogy a kormány és személy szerint Ön mindent megtesz azért, hogy érdemi támogatást nyújtson az idősebb nemzedéknek. Igaza is van, ma már tízezer forint a legtöbb nyugdíjasnak valóban érdemi támogatás. Mert ebben a hónapban – persze ha az illető nem túl igényes – akár egy pár cipőt is vehet magának.

Ezt a támogatást én személy szerint is érzékelem, bár nem nagyon értem. Hiszen az idősebb nemzedék az előző átkos rendszerben élt és dolgozott. Öntől eddig úgy tudtuk, hogy annak a nemzedéknek minden tagja szemét kommunista, de legalábbis kollaboráns, vagy hazaáruló. Talán éppen ezért tette Ön számunkra lehetővé, sőt kötelezővé a nyugdíjba menetelt. Azoknak is, akiknek ez eszük ágában sem volt. Az Ön szíves közreműködése nélkül én például még ma is, sőt még néhány rövid esztendeig görnyedezhetnék egy bírói talár súlya alatt. Igazán szép volt Öntől, hogy megszabadított ettől a tehertől, és immáron hosszú évek óta boldog nyugdíjasként élhetek. Ráadásul én - más nyugdíjasokhoz képest – még egy szót sem szólhatok, hiszen eddig még a rezsicsökkentést is ki tudtam gazdálkodni minden hónapban a nyugdíjamból.

Nagy örömömre szolgál, hogy Ön szerint a magyar gazdaság idén a vártnál is jobban teljesített. Csak halkan kérdezem, Ön még ennél is rosszabbat várt?

Az meg külön öröm számomra, hogy személy szerint Ön hozott döntéseket a mi pénzünkről. Tudom, hogy jobb kezekre nem is bízhattuk volna. Nem ám csupán a fantasztikus összegű Erzsébet utalvány nyűgözött le! Ennél talán még inkább az, hogy a tervezett 0,9 százalék helyett volt kedves úgy dönteni, hogy kerek 1,6 százalékkal növeli a nyugdíjunkat. Őszintén mondom, ilyen nagylelkűségre nem is számítottam!

Ön azzal fejezi be az öreg szívekhez szóló sorait, hogy a magyar nyugdíjasok továbbra is számíthatnak a kormányra. Mi ketten, Ön meg én, megint egyet gondolunk. Mert én is ettől tartok.

Végezetül, kellő tisztelettel, kettőnk közös példaképe, egyúttal az Ön jobbkeze, a zseniálisan unortodox Matolcsy György szavait idézem:

Áldott békés adventet és Karácsonyt kívánok Önnek!

Sándor Zsuzsa
Magyarország nyugdíjasa
link
-bubu-
-bubu- 2016. 12. 23. 10:00
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
minden napra jut tolvajlás a fene a belüket
Törölt felhasználó 2016. 12. 23. 09:49
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Magyar Nemzet: Ötszörös pénzt fizetett az állam egy rejtélyes, luxemburgi hátterű cégnek a Nemzeti Múzeum mögött mélygarázsért

A Magyar Nemzet értesülései szerint a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. körülbelül ötször annyiért vette meg a Pollack Mihály téri mélygarázst egy titokzatos luxemburgi hátterű cégtől, mint amennyiért az a cég megvette az ingatlant a korábbi tulajdonostól. A lap szerint a Tállya Hotel Invest nevű cég (ennek a többségi tulajdonosa egy luxemburgi társaság) idén februárban vette meg az előző tulajdonostól a Nemzeti Múzeum mögött mélygarázst 700 millió forintért, az MNV-nek viszont most 3,65 milliárdért adták tovább.
Eszerint kevesebb mint egy év alatt majdnem 3 milliárd forintot keresett a cég.
Igaz, közben a meg is nőtt valamelyest a mélygarázs értéke, hiszen a Nemzeti Múzeum főigazgatója július 1-tól kitiltotta a múzeumkertből az ott parkoló autókat, ez pedig értelemszerűen növelte a mélygarázs forgalmát is. (Magyar Nemzet)

az offshore qurmány szórja a közpénzt offshore (fityesz) cégeknek
persze előtte rendelettel felveri az árát
mocskok
Törölt felhasználó 2016. 12. 21. 18:54
Előzmény: #600  bigyula
#601
kádár népe vagyunk a fidesz és orbán pedig a kádári örökség méltó továbbvivője
ez kell ennek a népnek

egyébként van ebben logika

- a vas és acél országa
- a sportolók országa

vissza a gyökerekhez

szomorú, hogy még mindig itt tartunk

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek