Topiknyitó: sanka 2019. 11. 05. 12:07

A fidesz elcseszte az országot.  

Legyen már ez is!:))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 14:24
Előzmény: #4417  Törölt felhasználó
#4420
Oké, fogadok a keresztény istenre. És mi van ha Mohamednek van igaza, mert akkor mint hitetlenre a Gyehenna vár rám (vagy mi van az iszlámban). És ha Síva az igazi, akkor meg nagyon rábaszok. Stb. stb.
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 14:22
Előzmény: #4413  Törölt felhasználó
#4419
Oké, de melyik istenben a több ezer közül? Esetleg nem fejlődött már annyit a tudomány Pascal kora óta, hogy már lehet dönteni? Stb.
badsector1
badsector1 2019. 12. 26. 14:20
Előzmény: #4413  Törölt felhasználó
#4418
"Ha létezik a végtelen jóság Istene, és ő jogosan formál igényt a hűségemre és hitemre, akkor azzal, hogy nem ismerem őt el, a legnagyobb igazságtalanság elkövetését kockáztatom."
  
Elég gyenge logika, azt feltételezni, hogy az ateista akkor is tagadni fogja isten létét, ha már bebizonyosodik annak léte.
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 14:16
Előzmény: #4416  signal2
#4417
Nem próbál meggyőzni semmiről, csupán az értelmedre appellál... persze ha már az sincs, akkor valóban nem sok egyebet tehet.
 
:)
signal2
signal2 2019. 12. 26. 14:10
Előzmény: #4413  Törölt felhasználó
#4416
Tehát egy kitalált fenyegetéssel próbál meggyőzni. Kb. ezt gondolom a kereszténység alapjának. Na meg ez pitcairn kedvenc érvelésének, a szalmabábnak is az alapja. 
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 14:08
Előzmény: #4413  Törölt felhasználó
#4415
Az Evangéliumokból természetesen tudjuk, hogy a pascal-i értelemben vett "jó oldalra" fogadás még édeskevés az üdvösséghez, de kiindulópontnak már megteszi.
 
;)
badsector1
badsector1 2019. 12. 26. 14:03
#4414
"Rendkívül gyanúsnak találja Elina Valijeva budapesti halálának körülményeit a zongoraművész tanára, Jurij Bogdanov. Mint azt megírtuk, december 22-én egy újlípótvárosi hostelben holtan találták a fiatal, tehetséges zenészt.A Ria Novosztyi a Ren TV-re hivatkozva azt írja, hogy a zeneakadémia professzora szerint az ügyben nagyon sok a kérdőjel.
Engem hívogatnak magyarországi tévések, hogy mondjam el, mi történt Elinával. Azt válaszoltam nekik, hogy ezt én szeretném önöktől megtudni, önök vannak Budapesten!– mondta a professzor. 
A „magyar tévések” elmondták, hogy egy orosz fiatalember kómában fekszik a kórházban, de Bogdanov felvilágosította őket, hogy az a fiatalember már rég Moszkvában van, él, egészséges.Hogyhogy elengedték? 
Hogy lehet, hogy valaki, aki egy meghalt lánnyal egy helyen tartózkodott, már Moszkvában lehet? 
Hogyhogy senki sem tartóztatta fel? Senki sem faggatta ki?– tette fel a kérdéseket a professzor a vele készített interjúban.A zeneakadémia professzora a Ria Novosztyinak elmondta: tanítványa komoly karrier előtt állt, az utóbbi három évben három nemzetközi díjat nyert el. Valijeva 2020 márciusában japán turnéra indult volna."
  
Reméljük az orosz kémbanknak nincs köze a halálesethez.
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 14:03
#4413
Mivel ez egy tőzsdei fórum, ahol a résztvevők többsége számára a valószínűségek kalkulálása szinte mindennapos tevékenység, ezért az istenhit és az ateizmus vonatkozásában Blaise Pascal elhíresült "fogadás"-át ajánlom a leginkább kecsegtető (azaz optimális) megoldásnak:  
 
https://bit.ly/2tQs9SJ
 
Egyébként Pascal-nak köszönhetjük ezt az örökbecsű kiszólást is ugyanezen téma kapcsán:
 
"Éppen elég fény van ahhoz, hogy lásson az, aki látni akar, és éppen elég homály ahhoz, hogy ne lásson az, aki nem akar "
signal2
signal2 2019. 12. 26. 13:53
Előzmény: #4393  pitcairn2
#4412
Teáskanna...
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 13:52
Előzmény: #4407  pitcairn2
#4411
Nem akarlak megsérteni, de elég gyenge és csapongó az érvelésed, inkább te tűnsz szalmabábnak.
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 13:51
Előzmény: #4405  pitcairn2
#4410
Mondom én, hogy katolikus vagy.:) Az inkvizíciót egyébként nem én hoztam szóba és emlékeim szerint nem is nagyon szóltam hozzá a témához, mindössze a lutheránusokat elégetni rendelő magyar törvényre emlékeztettelek (egyébként a fő oka annak is inkább az volt, hogy Mária királynő környezetében voltak ilyenek, tehát inkább a királyi hatalom ellen irányult).
Már megint az ateista marxisták és a sok millió áldozat amivel szemben csak pár ezer eretnek van. (Ismételten ne mosd össze a marxistákat az ateistákkal, mert ilyen alapon a nácikat kereszténynek is lehet nevezni, meg ugye ott van Dzsugasvili papnövendék is.) Hát ugye kisebb számú népességben kevesebbet is lehet gyilkolni, meg ugye ne felejtsük el a kezdeteket sem, a katharoknál sikerült egész városokat kiirtani, ugye ha akkor is már milliós nagyvárosok lettek volna, akkor ott is beszélhetnénk milliókról. Röviden és velősen, az elmúlt évezredben a hatalom általában kiirtotta azokat, akiknél feltételezte, hogy megkérdőjelezik a hatalmát, hogy ezt éppen milyen ideológia mentén művelte, az a kortól függ. Az áldozatok száma meg a megkérdőjelezőkétől, akiknek a potenciális számát a középkor drasztikus kivégzési módszerei azért jelentősen csökkentették. A lényeg mindegyiknél az volt, hogy ha te nem azt hiszed, amit mi, akkor te ellenség vagy.
signal2
signal2 2019. 12. 26. 13:45
Előzmény: #4398  pitcairn2
#4409
Amely logikai út konkrétan az volt, hogy aminek az okát nem tudja, az csak isten lehet. Tehát az ő értelmezésében isten az, amit nem tudunk megmagyarázni. Azaz ismeretlen = isten, azaz = hit.
pitcairn2 2019. 12. 26. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#4408
már az első érvet is totálisan félreértetted, mivel ha van kiváltó oka, akkor a kauzalitás része
ergo
nem lehet Isten...
diszlexiás vagy vagy pedig "agendád"van?
(költői kérdés volt...)
pitcairn2 2019. 12. 26. 13:40
Előzmény: #4404  Törölt felhasználó
#4407
megint jót szalmabáboztok pny kollégával:)
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 13:38
#4406
Egyébként most eltekintve attól a kérdéstől, hogy van-e isten, a modern katolikus egyházzal nekem nincs bajom és remélem hogy a pápa névválasztása tényleg programot jelent és visszafordulnak az eredeti útra (kvázi ahogy Szent Ferenc próbálta annak idején) és megbocsátóbbak lesznek a szerintük tévelygőkkel, mert akkor még igazi sikertörténet is lehet újra. Az egyházra jelenleg (és még sokáig) szükség van, mert vigaszt nyújt (én pl. már most tisztában vagyok vele, hogy nagyon meg fogom szopni a haldoklást, míg egy hívő embernek sokkal könnyebb az elmúlás). Az az út viszont nem jó, amin a magyar történelmi egyházak járnak.
pitcairn2 2019. 12. 26. 13:36
Előzmény: #4403  Törölt felhasználó
#4405
ha olyan nagy ismeretanyaggal rendelkezel, akkor miért sugallsz vmi "inkvizíciós genocídiumot" a kommentjeiddel?
a Római Inkvizíciónak (ez működött a pápa fősége alatt...) 1250 áldozata volt több száz év alatt
https://en.wikipedia.org/wiki/Roman_Inquisition#Others
a "legvérmesebb" inkvizíciónak - a spanyol inkvizíciónak - ami állami biznisz volt és a pápa tiltakozása ellenére hozták létre meg 3-5 ezer halálos áldozata volt több száz év alatt...
https://en.wikipedia.org/wiki/Spanish_Inquisition
ezzel tessék szembeállítani az ateista marxisták sok millió áldozatát... 
amit néhány évtized alatt hoztak össze...
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 13:31
Előzmény: #4401  badsector1
#4404
Amikor arról példálózott, hogy a keresztény embereknek vannak elveik, az ateistáknak meg nincs, már akkor gyanús lett, mivel ez jellemzően keresztény duma.
Törölt felhasználó 2019. 12. 26. 13:30
Előzmény: #4400  pitcairn2
#4403
Már rég. Hidd el, rajtad kívül még sok olyan ember van, aki érdeklődik a világ dolgai iránt és rendelkezik legalább akkora ismeretanyaggal mint te.
FutyImre 2019. 12. 26. 13:28
Törölt hozzászólás
#4402
badsector1
badsector1 2019. 12. 26. 13:25
Előzmény: #4398  pitcairn2
#4401
Tehát Russell érvelésében hibát nem találtál, csak nem volt úriember azzal az Istennel amiről te sem mered kijelenteni, hogy létezik. :))
Te aki agnosztikusnak tartod magad úgy viselkedsz mint egy vallásos ember, de ehhez hasonló ellentmondást már megtapasztaltuk a fideszvédésedben is.

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek