Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:17
Előzmény: #1118  Törölt felhasználó
#1120
Hello,
Nem tudtalak követni. 11 órától majd frászt kapok ...
Este majd előfordulok.

A világmegváltásból én is részt kérek!
:)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:15
Előzmény: #1115  Törölt felhasználó
#1119
Erre már reagáltam.

Nincs új észrevételed, gondolatod?

Más megközelítlésből:

1.
Igen, 2002-ben a háziorvosi praxisok díjrendezése után több volt a kártyapénz (praxis-bevétel), mint ma, illetve azóta csökkent a juttatás.
Ha egyetértesz ezzel, az csak jó! Végre egyetértünk valamiben, nincs kifogásod, ellenérved...

2.
Örülök neki, hogy nem hiszed el az MSZP-SZDSZ hazugságát arról, hogy a vizidíj érdemben csökkentette a hálapénzt (különösen, mint jelneséget). Még egy pont, ahol egyetértesz gondolatmenetemmel, illetve a Fidesz "felmérésével"!!!
A baj az csak az, hogy a vizitdíj mellett a kormány szerint pont ez az érv van feltüntetve az első helyek egyikén, nevezetesen, hogy megszünteti a hálapénzt, ami még szerinted sem igaz...
(De azért ne feledjük, itt már a Fidesz - MSZP-SZDSZ álláspontot hasonlítgatjuk, az én álláspontom másról szólt, de ha így jutunk konszenzusra, ám legyen...)

3.
Nem az ATV műsorára vagyok kíváncsi, csak arra a legalább két kórházra, melyet állításod szerint "Fideszes cégek" vettek meg!
Ha megírod, elég emlékeid alapján, segítek majd keresni... Remélem nem az derül majd ki, hogy csúszattál...

---

Lehet, hogy a Fidesz álláspontja egybeesik az enyémmel, de véletlenül sem arról van szó, hogy én azonosulok a Fidesz álláspontjával.
S ez óriási különbség!
Szemben veled, aki kifejezetten az MSZP álláspontjával akar azonosulni, bizonyos kérdésekben (egyet sem mondasz, ugye...)!

(Egyébként életemben egyszer, 2006-ban szavaztam a Fideszre, az MSZP-SZDSZ országrombolásának megállítása érdekében... S most is azért szavazok IG3N-nel, mert 2008-ban ez az egyetlen demokratikus módja az MSZP-SZDSZ országrombolásának megállítására, lassítására...)

Az eltérő álláspont belefér, de az, hogy hazugságokra épüljön egy álláspont az nem fér bele...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:59
Előzmény: #1116  Törölt felhasználó
#1118
Szia GaborGabor!

Éppen megváltani készülünk a világot....
Csak a világ ezt nem tudja (de nem is érdekli!)! :-)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:58
Előzmény: #1114  Törölt felhasználó
#1117
Fidel!

Aki veszi a fáradtságot és keres, az talál:
link

Jó szórakozást!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:52
Előzmény: #1115  Törölt felhasználó
#1116
Eddig nagyon szép a mai termés ...
No, nem a tőzsdén, hanem e topikban.
:)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:50
Előzmény: #1113  Törölt felhasználó
#1115
Fidel!
Nem kell menekülnöm!
1 Te azt állítod, kogy 2008-ban egy háziorvos havi bevétele kevesebb volt mint 2002-ben?
2, a FIDESZ állítja, hogy a vizitdíj bevezetése óta mit sem változott a hálapénz!
3, megkerestem az ATV műsorarchívumát, de még nincs fenn az anyag (de ez nem jelenti azt, hogy ami ott elhangzott az nem történt meg!)

Lehet, hogy Neked nincsenek saját gondolataid?
Vagy lehet, hogy Teneked is az a véleményed, ami a Fidesz álláspontja?
Nekem, pedig a kormányéval azonos -bizonyos dolgokban- a véleményem!
Demokráciába belefér ugye az eltérő álláspont?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:44
Előzmény: #1112  Törölt felhasználó
#1114
Fidel!
" új beutalási rendszerhez :
2007. március 9. 12:34" :-)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:39
Előzmény: #1107  Törölt felhasználó
#1113
Nem tapasztaltam még ilyet!!!

S inkább válaszolj, mint a jogos kritka elől menekülj!
Mert ugye még vannak állításaid, amiket nem bizonyítottál, holott az csak kormányzati "kommunikáció" gondolkodás nélküli ismételgetése volt!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:37
Előzmény: #1110  Törölt felhasználó
#1112
Kisokos az új beutalási rendszerhez

link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:57
Előzmény: #1109  pampa
#1111
Pampa!
Mind a két pártnak megvannak az érdekeltségi körei. Csak az egyik nem hangoztatja hogy ő szűz! (Mikola is bevehetne egy pár szem Cavintont!)
Lesznek kórháhak, amiket nem fognak fejleszteni és ezért szép lassan leépülnek.
A biztosítónak csak ellátás kötelezettsége van. Ha a tevékenységét átszervezi, akkor megoldódott a dolog.

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:53
Előzmény: #1105  Törölt felhasználó
#1110
Fidel!
"Ha sok elfekvő beteg nem intenzív osztályon lenne tartva ..-."
Én emlékszem arra, amikor az elfekvőket megszűntették.
Azóta aktív -bár nem intenzív- ágyakon fekszenek soka, nem kevés pénzért (zsebbe!). És hidd el, vigyáznak is rájuk nagyon! :-)
pampa 2008. 03. 06. 14:52
Előzmény: #1108  Törölt felhasználó
#1109
Igen.Erre találták ki a többpénztáras modellt.
Majd az bezáratja azon kórházakat amiket nem ők privatizáltak le.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:48
Előzmény: #1104  pampa
#1108
Pampa!
Ez amolyan strucc politikai!
Attól, hogy nem mondjuk ki még így van.
Azon az alapon, hogy kihasználtságuk nem ér el egy bizonyos szintet, vagy az érvényes előírásoknak nem felelnek meg! (pl.!)
De szerintem nem én és Te fogjuk ezt a vitát eldönteni. Az élet ezt vita nélkül megoldja.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:43
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1107
Hallottál már arról, hogy a számlán feltüntetik a borravalót?

"(hallok ilyet kormányzati hazsugsággyárasoktól és velülk szimpatizálóktól egyaránt...),"

amíg én nem minősítelek, Te se tedd!
Még arra gondolhatnék, érvek helyett teszed!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:40
Előzmény: #1104  pampa
#1106
Ehelyett a gyurcsány kormány a meglévő onkormányzatiság felé még létrehozott egy RET-et is, ami újabb költség...

Ezt a többletkiadást eredményezi a gyurcsányi közigazgatási reform!!!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:38
Előzmény: #1102  Törölt felhasználó
#1105
Ha sok elfekvő beteg nem intenzív osztályon lenne tartva valóban kevesebb ágy kellene.
De erről legkevésbé a Fidesz 4 éve tehet!!! Sőt, őt tettek ez ellen a legtöbbet...
Változtatni ezen, végső megoldást találni erre meg csak konszenzussal lehet, legalábbis demokráciákban...! diktatúrában dikátumokkal is.

pampa 2008. 03. 06. 14:36
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1104
csendes

Ezeket nagyon könnyű leírni.Bokros is bátran mondta,hogy kb 2700 önkormányzatot kellene megszüntetni.
De ki meri meghozni a döntést?
Mi alapján?
Ha leírod írd mellé.hogy mi alapján kellene bezárni a kórházakat.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:32
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1103
Szemléletes példa...

S ha ezen gondolatmenettel élünk és arra szorítkozunk, hogy ez a díj arról szól, hogy megszüntesse a hálapénzt (hallok ilyet kormányzati hazsugsággyárasoktól és velülk szimpatizálóktól egyaránt...), akkor lenni kellene kötelező pincérdíjnak is!!!

Vagy miért nem?

---

Ami még a hazugságyárból ömlik most, hogy a színházjegyért is fizetni kell...
Az is felháborító lenne, ha az állam 100%-ban köteles lenne a kultúrális kiadásokat téríteni...

De mint tudjuk az állam egyre kevesebbet ad a kultúrára, azaz ebből az állam kivonulóban van, mert gondolják, talán ez is megél majd közösségi támogatás nélkül, mint a mozi...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:31
Előzmény: #1099  pampa
#1102
Pampa!
Te felismered a záptojást?
És tudsz tojást tojni? :-)
Jó Neked!
Nem mondtam, hogy melyiket kell bezárni, csak azt hogy a fele is elég lesz a végén..
Ezért kár haragudni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:26
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1101
"Akkor mit kéne tenni?"

A népszavazás eredményével összhangban, a 2009-es költségvetést a kórházi mapidíj, vizitdíj és tandíj nélkül a parlament elé terjeszteni...

A több lehet kevesebb...

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek