Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:59
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
És azon elgondolkoztál már hogy ezzel a 14 szerződéssel mennyit kerestél TE és mennyit a 6 os 7 es vezetőd?Gondolom ők nem szakadtak bele a munkába:)
Ha egyáltalán ismernek téged név szerint:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:58
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
"Rövid távon lehet, de nincsenek és nem is lesznek álmatlan éjszakáim.
Annak ellenére, h pl. van akinél mínuszt csináltam egy év alatt. (Hülye BNP Paribas, hülye garantált szarja!)
Egyenlőre 14ügyfelem van..."

14 egyenlő ügyfél? :)
amit mondani akartál azt úgy írják: egyelőre

Pontosan mekkora tapasztalattal kezeled Te 14 vadidegen pénzét? Pakolgatod egyik alapból a másikba? Tudod, mi az a bikapiac?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:57
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Zuzzo! most kaptál pár választ BnetPecstől!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:49
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
Senki! Van egy csomó képzés plusz alternatív információforrások. A többi a lehetőségek kihasználásán és a korrektségen múlik. Aszittem ez egyértelmű.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:46
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#156
Rövid távon lehet, de nincsenek és nem is lesznek álmatlan éjszakáim.
Annak ellenére, h pl. van akinél mínuszt csináltam egy év alatt. (Hülye BNP Paribas, hülye garantált szarja!)
Egyenlőre 14ügyfelem van, de van közte 2cég is. Csoport az érdekes kérdés. Vannak dolgozó és kevésbé aktív emberkék. Ez nagyrészt tőlem is függ, de fejlődök. Egyébként sose akarok 30-40-nél több ügyfelet, viszont azokat MINDEN pénzügyi szempontból el tudjuk látni. Ugy én a befektetési, megtakarítási részét csinálom, míg a Bankbroker a finanszírozási, a Palladium pedig a biztosítási tanácsadást és menedzselést.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:42
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
persze hogy jobb a UL.mint a banki bef alap--főleg neked mert ha egy embert beküldenél a bankba azért neked senki se fizetne:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:40
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
És ki utasít téged rá hogy az ügyfeleid pénzét váltogasd az alapok között , mert nekem is van szerődésem és engem még soha senki nemhívott hogy most kell váltani!!Gondolom nem a Kútvölgyi vagy a Kósa se nem is Kostevc!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:39
Előzmény: #146  Knight Tyris
#153
Nem teszek pénzt USA-ba és EU-ba. Minek? Gyorsan fejlődő szektorokba és országokba érdemes. Rövid távon kockázatos, de ez diverzifikálással, stratégiával és odafigyeléssel működik.
Hosszan tudnék írni arról, miért jobb jó UL-be tenni, mint direkt, bankon keresztül alapkezelőhöz. Bankba kinek a tanácsára, mikor és milyen költséggekkel variálsz az alapok között? Tőkegarantált? Az megint kinek jó? Szeirnted garantálnának x-et, ha nem tudnának min. 2-3x-et csinálni belőle maguknak?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:37
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
jaj és hagy kérdezzem már meg mekkora csoportod van és hány saját ügyfeled?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:35
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Na de azért abban egyet értünk ,hogy eleve hátrányban vagy a hazudozó kollégáddial szemben?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:30
#150
- capaeledel: mióta vannak orvosok Mo.-n és mióta pü. tanácsadók? Szerintem többek közt ezért sem áll az összehasonlító kérdésed.
- zuzzo: az akadémiára az a Bnet-es mehet, aki jelentkezik és fizet. 1éves. Itt a link: link Utána meg jöhet a CFP, amire meg itt egy link: link , ha érdekel. Az anyag nagyrészt, nyilván PSZÁF előírás, de mi belső tankönyvrendszer alapján tanulunk és minél több gyakorlatban is használható dolgot visznek bele. Miért lenne ügyfélszámhoz kötve?
- UtAri: a marketingtől baromi messze van. Nagyrészt rohadt száraz és tele van elmélettel, törvényi hátterekkel, joggal, stb. A matek meg még csak most jön. Viszont eléggé képbe helyez sok területen.
- zuzzo: Mo.-n egyenlőre ezt kapod!!! A BNet sem csinál csodát. Van egy csomó olyan ember, aki alkalmatlan, vagy alkalmas, de gerintelen. Ezeket nem lehet egyik napról a másikra kiszűrni. Viszont nagyon sokan bízzák olyan embemberekre a pénzüket, akikre ránézésre sem szabadna. Azonban nem véletlen, h a sztornóarányunk harmada a piaci átlagnak. Sokan csak a ’tanácsadó’ nélkül maradt ügyfeleket kezelik és ezért kapnak fejpénzt. Sőt ez a ’gárda’ az új rendszerüknek köszönhetően júliustól még hatásosabb lesz.
- UtAri: garantált alapokat nem szeretem. Nagyrészt tiszta részvénylapokat használok és ha gáz van, megy át pénzpiaciba, aztán később vissza. Minden attól függ, h mit beszélsz meg az ügyféllel és ő mennyire érti a kockázatok fajtáit. Itt buknak el a dolgok. Egy csomóan hülyeségeket ígérgetnek.
- winner: milyen munkaerőpiac? Aki csinálja a BNetet, alkalmas rá és tisztességesen dolgozik, az nagy ívben szarik a munkaerőpiacra.
- UtAri: attól, h egyre többen csinálják, több kókler is van, viszont egyre több igazi szakember is. Szerintem az állítás így korrekt.
- zuzzo: 1.igen 2.nagyon is 3.igen 4.húú, sokmindenben 5.ki az, aki megadja az ügyfelek számára, amit kérünk 6.erre nem tudok röviden válaszolni 7.tudást, ill. a legtöbbünknek kötelező, mert elveszik a PSZÁF reg-et
- UtAri: kb. 30000-en voltak már bázison, ebből 2500-3000 ember dolgozik és ennek kb. a fele, aki rendszeresen és hozzáértően
- laurion: ennyi butaságot egy hsz.-ban. Miről beszélsz?
- UTE: ne is, és másnak sem ajánlom!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:19
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
Zuzzo!
"Érzek annyi kis felelősséget magamban, hogy aki nekem fontos azoknak segítek befektetésekben is. Ez igaz ara is, hogy ha valami rosszat léptek segítek kimászni onnan. Hogy most a bnet hogy jön a képbe.... ??? "
És ők is akarják , hogy segíts nekik?-tulajdonképpen akkor te is tanácsadó akarsz lenni? Megkért rá vmelyik ismerősöd, hogy segíts neki kimászni mert vmi hülyeséget csinált?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:04
Előzmény: #146  Knight Tyris
#148
Bocsánat, ha félreérthető volt, nem tudom, hogy a bnet miért és mivel bíztatnak, de hasonszőrű társaságtól keresett meg valaki, és ő erre hivatkozott. Gondolom a bnet-nél is valami hasonló okosságon alapszik.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:04
#147
DE nem ügynöknek, hanem szeretnék korrekt és tényszerű lenni ezesetben is.
Sok rosszat és kevés jót hallottam már, tehát szeretnék eljutni oda, hogy van egy megalapozott véleményem róluk és nem 2X 1 óra alapján.
Szívás szagot érzek eddig. Az emberek tudatlansága és mohósága határtalan így könnyű behálózni őket.
Ha valami jó az jó, ha meg nem akkor nem.
Érzek annyi kis felelősséget magamban, hogy aki nekem fontos azoknak segítek befektetésekben is. Ez igaz ara is, hogy ha valami rosszat léptek segítek kimászni onnan. Hogy most a bnet hogy jön a képbe.... ???
Hát ott van.
Az elmondottak alapján közel sincs szó személyes pénzügyi tanácsadásról, így ez simán súrolja az átverés kategóriáját, csak a módszerek valóban kifinomultak lehetnek.
Ennyi utánajárást nekem megér.
Viszont a kérdésekre még mindig várom a választ.
- nem véletlenül kezdtem az alapoknál, de ha nem megy simán beszivatom valamelyik nagyokost, Nagyonkezdő ! nincs valami haragosod akit be akarsz csavarni?
.....:-)))))))))
Knight Tyris 2007. 05. 25. 14:02
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
És akkor azt még nem is vettük figyelembe, hogyan változott az index összetétele a hosszú évek során. Mert, hogy kapunk egy szép átlagot pl s&p500-ra az addig oké, de azért abban valószínűleg cserélődtek rendesen a részvények. Tönkrementek, kikerültek stb.

Tehát ha mélyebben is belenyúlnak akkor már messze nem jó az átlagot nézni, mert csúnyán melléfoghatnak, ha rosszul válogatnak.

Ha, meg nem, és csak index-követő alapot ajánlanak/adnak el, akkor ahhoz meg nem kell ekkora költség/felhajtás, mert azt bárki tök simán, relatíve olcsón beszerezheti és még a pénzéhez is hozzáfér rugalmasan.

Szóval mi indikolja itt a többletköltséget/rugalmatlanságot. Márképp fogalmazva mért érné meg kifizetni az óriási jutalékokat barkinek is?

Ilyen szinten ajánlani, bármelyik bankban ajánlanak nekem épp divatos alapokat...

.

Ha már ilyen befektetésen gondolkodik valaki, akkor százszor inkább valamilyen tőkegarantált alapot válasszon, jóval nagyobb esélye van, hogy nyerjen, de legalább minimum a pénze megmarad a végén.
Azokban is van minden "extrával/különlegességgel felszrelt" éppen divatos "cucc".
ingcapa 2007. 05. 25. 13:44
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
HVG legfrissebb számát ajánlom a figyelmetekbe!
Bnet, OVB, és a többiek.
Tanulságos a cikk, többek között a "függetlenség"-ről!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:21
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Én nem biznám a pénzemet házaló ügynökökre.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:13
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#143
zuzzo, már írtam lejjebb, hogy hogy jön ki az évi 14% hozam...
ránéztek az amerkai indexre 100 éves távon elosztották az elejének és a végének a különbségét 100-zal...
ez kristálytisztán bizonyítja, hogy minimum 15 éves időtávon ennyit lehet keresni.

Ja és egymást követő 15 évben ha valaki az első évben vett, a 15-ikben sosem állt bukóra...

Hát innen a nagy magabiztosság...
Az átlagember meg beveszi.

A megtakarítást támogatom, de nem vagyok benne biztos, hogy akár a betett tőkéjét is viszontlátja a végén, aki belevágott.... Nemhogy hozamot.

Már valahol a topik elején feltettem a kérdést, jelent az valamit, hogy mi volt a múltban. Pl a következő 40 évet lehet az alapján prognosztizálni?
Vagy 1000-ről 25000-re a bux ugyanakkora valószíbnűséggel megy fel 15 év alatt, mint 25.000-ről 450.000-re?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:11
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Azon nem csodálkozok hogy több ismerősöd tallkozott már a cégell ugyanis kb 20 ezren már voltak tanácsadói a cégnek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:07
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Zuzzo ha ennyi minden érdkel lehet jelentkezni kéne nagyonkezdo csapatába!
:)

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek