Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 23. 21:41
#363
2010 lehet a Brokernet eddigi legjobb éve, tervezett külföldi terjeszkedése miatt viszi tőzsdére a társaságot Kostevc Péter, egyelőre bizonytalan menetrenddel. A cég alapító tulajdonosa a Figyelőnek adott interjújában elárulta: a CIG Pannóniának 2010-ben eddig 40%-os a részesedése a Brokernet biztosítási forgalmából, de nem részesítik előnyben a társaság termékeit.

link
BudFox
BudFox 2008. 07. 06. 19:01
Előzmény: #361  prfecó
#362
Aham...
szóval valaki azért az esésben is keresett.. shortoltak a teljes tőkéjével ? Ha vannak ott valóban olyan profik akik időben kapcsolnak, akkor jó lehet.

De olyat is olvasok akik veszítettek volna.....

szóval én maradok saját magam brókere....veszíteni is tudok, de nyerni is...és én irányítok.

persze akinek nincs ideje tőzsde előtt ülni, meg sokat dolgozik. annak még megéri..
prfecó 2008. 07. 06. 10:17
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Szóval megkeresett a bnet engem is , ajánlatuk alapján készített portfolióm 35 %os veszteségbe lenne - 2007. május 15 - 2008. junius 01 )

Nem rossz ennyit én is tudok saját fejjel veszteni. Ha ez a branch lines akkor én mágus vagyok , mert kb 30 % nyereségem meg volt ez idő alatt.
Most én adok nekik ajánlatot , hátha én jövőre is jobban teljesítek.

Egyébként is annyi "szakképzett befektető " van , de miért az én pénzemet akarják , miért nem a saját pénzükkel szórakoznak.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:56
#360
Még annyi, hogy a BNetes "befektetési" konstrukciók szerintem azért értelmetlenek, mert a pénzügyileg totál mûveletlen réteg nem tud évi 1mFt -t megtakarítani.
Aki viszont megtakarít ennyit, annak már érdemes lenne némileg képzenie magát, hogy bõven rugalmasabb és magasabb hozamú helyeken tarthassa a pénzét.

Ebbõl a nézõpontból tehát a BNet a kissé módosabb, de lusta rétegre épít. Nekem ez nem szimpatikus.
Inkább segíteni kellene ezt a réteget a pénzügyi képzésben. Persze ez nem érdekük.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:35
#359
Jó lenne tudni, milyen pénzügyi guruk is állnak azon tanácsok mögött, akik javasolják a "jó kapcsolattartóknak", hogy mikor melyik alapba érdemes váltani. És azt honnan tudjam, hogy az én kapcsolattartóm jó-e? Csak akkor, ha már lebuktam a portfolióm harmadát, és még mindig nem szólt senki...?

"Valószínű az értelmes, és magát képezni hajlandó része már rég fix fizetésért privátbanki tanácsadóként dolgozik valamelyik bankban."
Méginkább a saját portfolióját kezeli, netán épp befektetési alapot alakít.

Persze, tudom, a BrokerNet nem az aktív befektetőkkel akar versenyezni. Habár volt olyan "tanácsadójuk" akik meggyőzően állította, hogy én mint aktív befektető biztosan alulmaradok hosszabb távon a "profi" befektetési alapokkal szemben... Kár hogy nem fogadtunk :-D

Aki van annyir aképben, hogy el tudja dönteni, mely befeketési alap lesz a nyerő a következő időszakban, az miért költséges, lassú, korlátozott alapokba pakolgatja ide-oda a pénzét?

Tisztelettel,
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:14
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
"Ez milyen arányban képviselteti magát a pénzügyi tanácsadók közt? :( "

Valószínű az értelmes, és magát képezni hajlandó része már rég fix fizetésért privátbanki tanácsadóként dolgozik valamelyik bankban.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:12
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
"És egyáltalán nem a trendeket lovagoljuk, hanem pont, h azokat csináljuk."

:)))))

Na én meg elindulok a smatch-ba felhajtani a rízs meg a kenyér árát. Aki jót akar, előzzön meg, mert végetek lesz :)))
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 08:07
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#356
"akinek jó a kapcsolat tartója,régen ott van....... "

Ez milyen arányban képviselteti magát a pénzügyi tanácsadók közt? :(

Tapasztalat:: aviva, SE a legtöbb benne, 6 eset, kollégáimnál, egy pénzügyi tanácsadó SEM jelzett, hogy ideje lenne egy plusznullás alapba átmenni mert ez baromian esik. Ha az év elején nem váltok brokert akkor még mindig azon gondolkodnék, hogy húdenagyon esik, most azon, hogy de jó lenne, ha jobban esne még, mert eddig is többet csináltunk az eséssel, ment amit vártam...
Törölt felhasználó 2008. 07. 05. 23:35
#355
A Prospero Név alatt futó alap összetétele:
-KBC Acess India
-Hsbc Indian equity
-Alliance Bernstein India
ezek közül az első kettő megvásárolható minden komolyabb brókercégnél pl:concorde,Spb

Maharadzsa:
.Abn Amro china equity fund
ez szintén megvásárolható minimális költséggel.
Törölt felhasználó 2008. 07. 05. 20:34
Előzmény: #352  BudFox
#354
átpakolhatók biztonságos,kisebb hozamú alapokba.
akinek jó a kapcsolat tartója,régen ott van.......
BudFox
BudFox 2008. 07. 05. 18:53
Előzmény: #352  BudFox
#353
heeeeee ?

"És egyáltalán nem a trendeket lovagoljuk, hanem pont, h azokat csináljuk.
BNetPecs "

csináljatok mán' egy kis visszakorrigációt wazze. :D
BudFox
BudFox 2008. 07. 05. 18:47
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Azért megnéznék most egypár tavaly kötött bróknetes üzletet, arra lennék kíváncsi hogyan sikerül azokat az égbe mutató hozamokat tartani jelenleg, ebben a nagy világpiaci válságban..

Valakinek van valami tapasztalata ?

Mert nálam tavaly nyáron voltak kint brókernetes üzletkötők, és ajánlottak mindenféle alapokat, kínai, japán, meg mindenféle szektorból ilyen-olyan alapokat...
20-30 % hozam / év.... :-))))
tuti garantált hozam..stb...ezekkel etettek ..vagy sikerül nekik most is tartani ?

kíváncsi vagyok hogyan állnak a befektetések.
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 09:47
#351
Jelen ismereteim szerint éves szinten 200.000 Ft a minimum díj.

Abban igazat adok a bnetes filozófiának, hogy hosszútávú megtakarításra kell ösztönözni az embereket. DE a bnet nem karitatív szervezet ha jól tudom, inkább profitorientált- viszont jó a duma.
Az emberek jó része szeret a mának élni, szereti élvezni azt amit megkeresett, ha vesz egy plazmát és jól érzi magát, hát tegye. Ha ettől boldog miért ne?
Nem kell negatív hangulatot kelteni, az állam nem fog nyugdíjat fizetni, ... ne legyünk már depisebbek mint most. Az igazság viszont valahol a kettő között van. Nem árt felhívni az embeek figyelmét valós folyamatokra, de zet ne úgy, hogy "itt a világvége ha ma nem köt hosszútávú megtakarítást".
Egyébiránt ez egy globál folyamat, lakossági eladósodottság terén még messze vagyunk a hőn áhított nyugattól, másrészt sok embernek van még saját lakása, ezt szépen el kell(ene) venni- ez csakis magán szvsz.
Erre nagyon jó a mostani folyamat - én így látom.
THE END by me

Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 09:36
#350
Végig olvasva a hozzászólásokat, volt egy fontos mondat is:
" van olyan kollégám aki 1mrd-ot kezel"
Biztos szépen és jól él, DE ( a nagy de)
milyen törvény, jog,szabály védi meg ezen emberek pénzét?
MOst szépen működik , jól forgatja, azt hiszi, hogy ért is hozzá ( lehet így is van) , de itt emberek sorsok, helyzetek vannak.
Egy kicsit szerencsejátékos fílingem van. Fontos a bizalom is, de ezzel már sok mindenki égett meg.
Továbbra is a lagsántítósabb pont az, hogy személyes pénzügyi tanácsadást ígér, de csak UL ( azon belül is 7 ha jól számoltam) terméket forgalmaz.
Az allianz megjelenése sem véletlen, hiszen ( van allianz-os cimbim is) az allianz mindig gyenge volt É terén, amiben a bnet csapata tudna neki segíteni . A gond az, hogy a gyengeség a termékekben is jelen volt.
ennyi kitérő után.... vissza a tanácsadáshoz.
Egy komoly pénzügyi tanácsadó ennél az ügynök kategóriánál sokkal többet tud, ráadásul érdekelt az ügyfél minél nagyobb anyagi haszon/előny szerzésében, ez a bnetnél nincs így, tehát ebben a változatban nagy az esélye annak, hogy sok a "gyenge láncszem" a hálózatban. Ezek a gyenge láncszemek nem biztos, hogy jól menedzselik a behálózott ügyfelek pénzét , és a továbbiakban kevés az esély a látványos javulásra. Mindig az új üzlet hozza a nagy zsét.
Én magam részéről nem kívánok többet foglalkozni ezzel a céggel ennyi nekem elég volt. Magamban van egy inkább negatív véleményem a cégről , aminek a legfőbb oka a szakmaiság hiánya, és a mézes-mázas szerződéskötési technika kialakítása.
Személyes ajánlásom: hosszú távra lehet ilyen szerződést kötni, de aki ilyet tesz az a minimális éves fix díjat kösse és az eseti számlára pakoljon többet. Ennek a megoldásnak az ügynök nem fog örülni, de így jelentősen csökkenthetők a díjak. Minden előnyt élvez amit a szerződés ad, az eseti számla valóban rugalmas megoldás, ha meg azt a kis fíx díjat nem tudná használni, akkor (miután az esetin is van pénze) az eseti számláról átfinanszírozhatja a fix számlára a befizetéseket, így nem kell díjmentesítenie sem.
Részemről ez lenne a korrekt ajánlás.
Ez az ügyfélnek jobb, de az ügynöknek kevésbé jó

Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:37
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#349
A drága Tibuszerné " Magad úram" alapja volt ennyire super... :-))
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:26
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
Ők keresik fel azokat az ügyfeleket, akik nem fizették be a díjat 90nap után sem és beszélnek velük, h mi a gáz ill. a kiugrott tanácsadók ügyfeleit is ők veszik át, ha a szakmai vezető nem intézi rendesen.
Ők nem építenek csapatot. A megmentett ügyfelekért kapnak fejpénzt ill. nyilván szerezhetnek új ügyfeleket is. Bár elsőre fura, de sokszor a megmentett ügyfél tovább ajánla őket és sokat kötnek is.
A jó sztornó-arány fenntartása érdekében júliustól átalakul a rendszerük, de annyira még nem látom át. A lényeg, h a gárda nagyon fontos szerepet tölt be.
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:09
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Más ! mesélj légyszi nekem a GÁRDÁról! őket nem ismerem, illetve anno akkor alakultak mikor én léptem !
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:06
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#346
mért néznélek hülyének? csak a saját tapasztalataimat írom!
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:03
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#345
Kaposvári divízióba vagyok (László tesók a 7/2-esek.)
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:02
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#344
OK. Te teljesen és totálisan HÜLYÉNEK nézel minket.
Asszem ez most már tény.
Most komolyan. Ilyen hülyeségre mit reagáljak?
Annyira szar, h képtelen vagy GONDOLKODNI. Szerinted azt mondom az ügyfelemnek, h ha van plusz pénze akkor nehogy betegye, mert kevés jutalékot kapok rá???
Áááááááááááááááááááááááá
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:58
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Pécsi diviziónak ki a vezetője!?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:55
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Mert szinte 0 juti van rá!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:53
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#341
Van olyan, közeli kollegám, aki az ügyfeleinek több, mint 1milliárdot kezel esetin. Tavaly 60% felett csinált, mert sokat váltogatott. (Módosította is az Aviva 24íről 48órára a váltási időt, mivel ki lehetett haszálni, h a volatil ázsiai tőzsdékre késéssel reagálnak az alapok.) Én nem ezt szeretném csinálni, de van aki igen.
Miért lenne ritka a nagy összegű eseti? Nem értem.
ingcapa 2007. 05. 29. 23:11
Előzmény: #339  ingcapa
#340
komolyabb=full részvény portfolio
ingcapa 2007. 05. 29. 23:09
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339
Amit én szoktam javasolni.
Kb félévente célszerű átnézni az alapok teljesítményét. Ha kell változtass, de ha nem muszáj, akkor ne.
Februárban csak a komolyabb embereknek váltottam, bejött... szerencsére!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:07
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Tedd szóvá!
Kérj más kapcsolat tartót,ha nem vagy elégedett!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:06
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Érdekes ez.) csak engem nem hív senki, mikor kell váltogatni?
ingcapa 2007. 05. 29. 23:05
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#336
Jó, de nekem túl kockázatos, mindig a feltörekvők szívnak a legtöbbet, pl: tavaly május.
Kockázatvállalási hajlandóság kérdése az egész.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:04
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#335
Én hiszek neked! de azt is tudom, hogy felsővezetői szinten nem TÉMA az alapok közötti váltogatás!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:03
Előzmény: #332  ingcapa
#334
Indiai?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:02
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#333
Értik a dolgukat,hidd el!
Jobban mint te,vagy én.
Az autódat ha szervízbe viszed,megnézed,hogy milyen óradíjjal dolgoznak.
Aztán próbálsz választani egy ránézésre is ügyes szerelőt,és rábízod az autód.
Ha nincs jó szerelő,mész tovább,mert szervíz van sok!

ingcapa 2007. 05. 29. 23:01
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#332
Az ingatlan alapok mostanság tényleg nagyon jók. Csakúgy mint az orosz alap meg a brazil meg a kínai alap. Aki benne van az jól járt eddig...
Teljesen mindegy melyik cégnél...
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:57
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#331
Józsi

szerintem Te is megtudnád hozni a döntéseket: Hidd el ő sem tudja jobban,csak nem fél dönteni-egyébként a UL ba lévő pénzem nagy része most nekem (is) pénzpiaciba van!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:54
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#330
Ott várjuk a szakadást.
Idáig nem szerény haszonnal.

Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:53
Előzmény: #327  ingcapa
#329
Én meg csak magamnak ígérgetek:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:53
Előzmény: #327  ingcapa
#328
Az én papírjaim át lettek csoportosítva ingatlan alapba,ezt nem én találtam ki,a bnetes tanácsadóm javasolta,Tehát nem vételre ösztönzött,hanem realizálásra.
ingcapa 2007. 05. 29. 22:49
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#327
Én most azt mondom h realizáljunk. Sokan meg azt mondják h a részvények tovább szárnyalnak, főleg kína. Az összes komoly cég a korrekciót várja, de ezt nem mondhatja az ügyfeleknek, részvényeseknek. Ha cumi van akkor meg azt mondják h a részvény hosszútávra van kitalálva.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:45
Előzmény: #325  ingcapa
#326
Ti mennyit igértek?
ingcapa 2007. 05. 29. 22:44
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#325
Jól látod utari.
Az a baj a szakmában h most is 30-40% hozamot igérgetnek egyes cégek. Mi van ha nem jön be??? Semmi. Majd várnak az ügyfelek a csodára.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:36
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
Mármint 15-20 %okat igérve:)
ingcapa 2007. 05. 29. 22:36
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
Mivel az esetire alig van jutalék, az ügynökök presztizsből csinálják az ügyfeleknek, ebből jönnek a legjobb ajánlások! Az eseti a legtutibb mosoda, azt mondják a nagyok! Veszélyes...
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:20
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#322
Csak hasonlatnak írtam, én biztos nem merném felvállalni hogy kezeljem mások 10 millióit!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:15
Előzmény: #319  ingcapa
#321
Ez sen igaz,7-8 mill-ről volt szó,ha jól emlékszem.
Ha nem,elnézést!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:14
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#320
Hát így keletkeznek a rémhirek,a bnetről?
A mary -s topik nem arról szólt,hogy mint bnetes herdálta el az ügyfelei pénzét!
Olvasd át figyelmesebbena merys topicot.
ingcapa 2007. 05. 29. 22:14
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#319
Én még emlékszem arra a bizonyos topikra! Csúcs eseti egyébként 100e euro! Nem a bnetnél! Nem kamuzok, láttam!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 22:08
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#318
NEM SZEMÉLYESKEDÉSNEK SZÁNTAM!

Csak úgy gondolom merészség ugrálni az alapok között !Pláne 15 milliókkal! De Te is tudod ez ritka dolog aki ennyit esetire berak !

Volt még itt ezen a forumon egy topic ha jol emléxem egy bizonyos mary-m ről szolt, aki szinten Bnetes( volt) .Na Ő is úgy képzelte mint Te nagyjábból! majd Ő megforgatja az ügyfelei pénzét! Tudod mi lett belőle? Ha megtalálom igérem belinkelem!
Rajtam kívül emlékszik valaki?
ingcapa 2007. 05. 29. 21:51
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#317
Most értem haza! Sok a mellébeszélés kedves barátaim! Akinek van diplomája, annak nem kell okj-ra menni! Ha idős vagy szintén nem kell az okj! Ha csak érettségig van akkor kell az okj! Nekem van pszáf nyilvántartási számom, higgyetek nekem!
ingcapa 2007. 05. 29. 21:51
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
Most értem haza! Sok a mellébeszélés kedves barátaim! Akinek van diplomája, annak nem kell okj-ra menni! Ha idős vagy szintén nem kell az okj! Ha csak érettségig van akkor kell az okj! Nekem van pszáf nyilvántartási számom, higgyetek nekem!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 21:18
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
Sziasztok

Erdeklodve olvasom a topikot.
Erdekes velemenyeket hallottam de igazabol par dolog nem kerult emlitesre.

Tulajdonkeppen ez egy szakma melyett mar nyugateuropaban regota magas szinten muvelnek es nem ritka hogy a prakszis mint az ugyvedeknel aparol fiura szal megorokli az ugyfeleit.\\Sajnos Magyaro. meg tul kell lenni egy tisztulasi folyamatnak hogz kihuljon a fergese es csak az igazan tiszteseges es elhivatott emberek maradjanak.

A brokernet nehany ugynoke tisztelet a kivetelnek almokat arul jo penzert az ugyfeleknek illetve az uj kolegaknak ez van.

Maga pedig az hogy MLM redszerben megy a dolog szvsz eleg nagy kiszuras hiszen a piramis also fokain egy szerzodeser az ugynokok csak a toredeket kapjak meg a jutaleknak ahoz kepest amit ugyan azert a szerzodesert egy normal biztositonal kaptak volna.

Angol bilentyuzetem van
Mindenkitol elnezet
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:48
#314
Például tavaly májusban, amikor a FED kamatemelése után várható volt tőkekivonás, akkor végig kellett volna nézzük, h az ügyfelek esetije 20%-ot zuhan???
Vagy például, amikor az UNIQA Raiffeisen-es Kelet-Európai alapja indulás után egy év alatt (asszem) 73%-ot hozott, akkor nem volt okos 40-50-60%-nál átváltani, megeleégedni annyival, aztán várni a korrekciót???
Tudom, CA effektus. De a kettő nem zárja ki egymást.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:39
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#313
Mit ígérgettem és mikor és hol és miről beszélsz és miért beszélsz így és egyáltalán: mi van???
Az OKJ-s papír az szerezheti meg, aki levizsgázik a PSZÁF előtt, de ezt Te is tudod. Most mit csináljak, ha Neked ez vicc. Ez a törvény. Sajnálom.
Nem írtam, h ugrálni kell, de olyan az egész, mintha nem is figyelnél csak piszkálni akarsz MINDEN ÁRON. Hogyne tudnám mi a CA effektus, de ha berakok az ügyfelemnek mondjuk 15milliót esetire, akkor most pénzpiaciba teszem és várok egy korrekcióra, vagy nagyobb zuhanásra és (stratégiától függően) egy részét tolom át részvényalapokba. Vagy ha hozott 20-30%-ot, akkor átteszem pénzpiaciba és szintén várok. Az éves díjak esetében fontosabb a CA effektus, de nem biztos, h az ügyfél pont akkor tud befizetni, amikor alacsony az árfolyam. Érted? És évente 1-2, vagy max 3-4 váltásról beszélek.
Miért nem próbálsz meg ember módjára beszélni velem?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:23
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#312
BnetPecs !!

Pontosan az olyanok rontják a Bnet hírét amilyen Te vagy!
Többek között az ilyen igérgető emberek miatt nem dolgozok már a cégnél én se!
OKJ papírral mit szabályoznak? a jövőben ki szerezheti meg ezt az OKJ -s képesítést?Bárki--ez a vicc
Mégegyszer kérdezem ki tanítja neked a Bnet nél hogy ugrálni kell az alapok között amikor, az egész részvénybef. politika arra épül, hogy HOSSZÚTÁVON , FOLYAMATOSAN kell venni a bef. jegyeket! Esés idején is! Cost average effektus!Hallottál már ilyenről?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:14
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#311
Mi a piacon az ügynökök rohamát az ui " előmínősítő csomag" bevezetésével hárítottuk el annak idején, 85 ezer + áfa a csomag ára, A pénz beérkezése után kaphattak időpontot kizárólag...
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:10
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Jól látod, mivel az akadámia a felsúfokú OKJ-s papír megszerzéséről és minél több eméleti- és háttér tudás elsajátítíásáról szól.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 20:03
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#309
Másik apróság
Egyik állítás:
"az akadémián nulla eladástechnika"
23 perccel korábban:
"A BNet elsősorban az eladástechnikáról szól."

(tudom, tudom: BNet nem egyenlő a BNet akadémiával és ezzel matematikailag nem cáfolja az egyik a másikat:))
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 19:59
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#308
Visszajutottunk máris az elejére:
"Csak szerintem mi olyat árulunk, ami 10-15év távlatában elronthatatlan"
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 19:47
#307
Sokmindent írtál és nincs türelmem most mindenre válaszolni amire szeretnék de pár gyors megjegyzés: a viszavásárlási táblázat az első két évre vonatkozik, tehát arra 'undorító' (ezt nem írtad), a NYESZ még kevésbé rugalmas, hiszen a nyugdíj előtt nem lehet hozzáférni, az akadémián nulla eladástechnika, marketing és bla-bla van, színtiszta és száraz elmélet, BIT, PTK, jog, stb. , a hozamtáblázaton van a adókedvezményes ill. anélküli eredmény is, nézd meg jobban. Ettől függetlenül sokan nem korrektek, de ettől még mi nem fogjuk feladni. Én figyelem az ügyfeleim pénzét és szeretném hosszú évek alatt kialakítani a saját jóhíremet. Jelenleg erre a BNet, MPK, UFS stb. cégek több teret engednek, mint a biztosítók vagy bankok. Egyébként valószínűleg június végétől új partnerrel és termékkel bővül a palettánk. Konkrétan a legnagyobb biztosítóra gondolok. Kíváncsian várom, mi újat tudnak mutatni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 19:26
Előzmény: #303  Knight Tyris
#306
Tyris, ez korrekt és aranyos egyben: "nem védhető a Bnet-es ígérethalmaz, a kifogásolható módszereik, érveik amiket alkalmaznak, a "furfangosan" felépített gondolatmenetük."
Magyarul kussoljon mindenki, aki mást mond, mint Te! :-) Mi az, h nem védhető? Mindegy...
Zuzzo, nagy részével egyetértek annak, amit írtál. A BNet elsősorban az eladástechnikáról szól. Pont mint MINDEN más pénzügyi konstrukció Mo.-n. Csak szerintem mi olyat árulunk, ami 10-15év távlatában elronthatatlan, feltéve ha akkor is lesz BNet és 2-3év múlva kialakul az a SZAKMAILAG is profi tanácsadó réteg, aki ezeket a megszerzett ügyfeleket jól és teljeskörűen fogja kezelni. Ez egy nagy HA, de kérlek ne játszátok meg, h rózsaszín világban éltek és arra aki ügyesen ad el, azt mondjátok, h pfújj nem bontja ki teljesen az igazságot. Ugyanezt csinálják a bankok is - ami NEM mentesít - de mi legalább nem túlzott fogyasztásra késztetjük őket, hanem MEGTAKARÍTÁSRA. Pont az az egyik legnagyobb baj ezzel az országgal, h nagyon-nagyon fogyasztó társadalom vagyunk. Nem?
Azt gondoljátok, h szembe lehet szállni ezzel a sok átbaszós, MOST AZONNAL fogyasztásra és kölcsönre bíztató trenddel, úgy hogy nem az eladástechnikán van a hangsúly???
És egyáltalán nem a BNet-et akarom ezzel dícsérni, csak védeni szeretném. És sok értelemben tényleg meglovagolja a trendeket. :-)
watson
watson 2007. 05. 29. 17:05
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Annál rosszabb, lehet hogy a BNet mégtöbb embert húz csőbe, úgy hogy még nem is biztos hogy ülniük kell mint a többinek...

20 évre elkúrja emberek cash-flowját úgy hogy azoknak fogalmuk sincs róla hogy mit vállaltak.

Nem véletlen hogy pl óvodásoknak sem szabad reklámozni... :-)))

Az alkuszokkal nincs semmi bajom, és akirával is egyetértek...

....de nagyon rühellem az összes ügynököt.
Hogy szakadna meg mindegyik egytől-egyig!!! :-)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 16:30
Előzmény: #303  Knight Tyris
#304
il ferro hány embert húzott csőbe?, Baumag?

Na azért szerintem a Bnet nem az a kategória!
Knight Tyris 2007. 05. 29. 16:07
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Egy hazugsággal nem legalizálhatsz egy másikat…
A hazugság, az hazugság marad –mindkettő-…

.
--------------------

Zuzzo írásaiban szépen össze van foglalva a lényeg, kár lenne ha eltűnne, ha már ennyit dolgozott vele

„A hétvégén rázizzentem a témára egy kicsit.
Sikerült felhajtani egy - gyenge láncszemet- a rokonságban egy fiatal kislányt behálóztak. Munkanélküli volt, elcsábították a nagy pénzzel.
Beszélgettünk, elmondta mit tanult. Elkértem a jegyzeteit amit az állítólagos nagy szakmai előadásokon írt.
Azt hittem kifekszem. Tiszta PR, eladástechnika, mézes - mázas előretanulandó mondatok, csupa olyan, hogy " folyamatosan a vágy és a félelem érzetet kell változtatni az ügyfélnél a tárgyalás során", " gondolt már a gyerekei jövőjre? , minden ember a gyerekeiben véli látni a személyes életének továbbélését, így van ezzel ön is?"
A szakmáról csak annyit, hogy nincs a jegyzeteiben semmi ami a bef alapok elemzéséről szólna. SEMMI.
Megtanítottak neki egy az egy terméket és adjad el, majd ha sokat eladtál megtanítunk mást.is. ( ez a kvantum vip honlapon megnézhető)
Olyan szöveggel reklámozzák, hogy csupa fantasztikus felfutás előtt álló befektetési lehetőség. Ezek az alapok ( alternatív energia; dél- kelet eu+ kazah, orosz, törrök,;luxus alap - nemrég, kb 2 hónapja indultak) akkor mi a fantasztikus ezekben? - erről nem tud semmit, azt sem ki az alapkezelő, milyen besorolása van semmit csak a szép szöveg.
Költségek:
az első két évben befizetett összeget hívják "kezdeti" egységgyűjtőnek.
Azaz, ha valaki évente betol 500.000 HUF-ot, akkor az első két éven összesen 1.000.000HUF-ot. Amit ebből vásárolnak az a kezdeti egységnek lesz betudható a továbbiakban.
apaszkodás: a kezdeti egységek 7,95%-át vonják le minden évben 15 évig.
Nem, azaz tehát nem forintot , hanem egységet, tehát az elvonás mértéke nem igazán csökken. Plusz van 5% vételi/eladási árrés. Ez valóban kiküszöbölhető, ha valaki évi 1MHUF-ot vállal ( a határok 4K- 2%, 6K 3%, 8K 4% 1M 5% befizetéskor automatikusan jóváíródó bónusz- tehát 1M forintos ügyfél a preferált ügyfél.
KÖSZ.
Van még alapkezelői díj teljes tőkére vetített: 1,75% ill. az új alapoknál már csak 1%.
Javítsatok, ha rosszak az infóim.
Ez nekem eléggé riasztóan magas. Miért kell ekkora elvonás?
A kislány jegyzetében található leírás egyéb juttatásról is: aranykitűző, arany toll, arany óra, tetszőleges értékben választott autó ( ez valami 6-os szintnél már jár), A csúcsosak 7/3, 7/4-esek erre nem tudtam rájönni mit jelent.
Elsétáltam a benczúr utcán a bnet főhadiszállása előtt , tanulságos.
További nyalánkságok: a magasabb (6) vezetők továbbképzése Kenyában volt ( szó szerint)
A jól teljesítők valami 50e ft-ért elmehettek "sejszel" szigeti hajós full extrás kiruccanásra és ez többször ismétlődik egy évben, a következő célpont ausztrália az ősszel.
Vannak "bigday"-ek , ahol ( ha valaki az előző időszakban egy terméket sokszor eladott kapott sorsjegyet) sorsjegeyket sorsolnak autókért. Le volt írva, hogy 1:120 eséllyel.
Nem rossz egy közvetítőtől.
Ezt mind csak a tények miatt írtam, illetve azért, hogy ilyen rózsaszín álmokkal igyekeznek elkápráztatni az ügynököket. A gond csak az, hogy nem találtam értelmes befektetési szakmára utaló leíratot a kislány jegyzetében. ( lehet, nem figyelt jól az órákon, de ezek ismétlődnek folyamatosan).
Hát nem tudom, érdekes.
Egy kicsit hasonlít ahhoz, hogy fektesd be józsi a pénzt rajtunk keresztül, adókedvezmény, kamatadó mi fene hatásos dumával, én úgysem értek hozzá ( tiszt kiv.)
megkapom a jutit és rendben. Garancia a tőkevédelemre és a hozamra semmi, nem érdekelt az ügynök a minél magasabb hozam elérésében, csak a minél magasabb befizetés elérésében. Ez azért nagy különbség.
A bef alapok azért működnek jól. Az ügynöknek van ideje megtanulni a szakmát az ügyfél pénzén....
Egy kicsit döbbenten állok ezen infók birtokában. és az emberek kajálják.
Kérem a tisztelt bnetes olvasóközönséget, tárgyilagosságot tekintve az általam írt adatokat tényeket javítsák ki ha azok tévesek! , de erősítsék meg, ha azok valósak.
Az emberek csakis korrekt adatokat lássanak.
Zuzzo”

„Valóban az 500eft jól hangzik, csak kell egy alacsonyabb jövedelmű a családban, viszont az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ebben a konstrukcióban a pénzhez az fér hozzá akit megnevezenek, és ez a mai világban jó is kell is, csakhogy , kiben bízol meg előre 20 évig ? ez már nem az a holtomiglan holtodgilan világ.... Azaz akkor tuti ha papa mama köt egyet egyet ugyanolyan összeggel így ha valaki lelép akkor a másiknak is marad annyia, dehát az k... va sok lenne már akkor ( persze értem én, hogy a bnt nem a kispénzű emberekre hajt) , de akkor hol van a személyes pénzügyi tanácsadás, amivel etetik az embereket- hát az sehol. Megtanítják hogyan kell rávenni az ügyfelelt hogy írja alá a szerződést, és ha szerencséje van olyan ügynököt fogott ki aki néh aránéz a befektetésekre.
Láttam én eredmény táblázatot is amit a bnet adott ki az elmúlt évről , hát ha nem lenne shanghai meg európa ingatlan az avivától elég rosszul festene ilyen bullish időszakban.
Ez a legfőbb bajom. 10-12% os alapokból viszont sok van........
Ráadásul most fellapoztam a jegyzet másolatát - az van benne leírva, hogy az évi félmillió 20 évre évi 14% -os hozam esetén a 20 év múlva 39,4Mft-os álomösszeg elszámolásába belekalkulálták az adókedvezményt is. Azért ez így nem teljesen tisztességes. Az "a4"-esw lapként emlegetett rajzos akármicsodán bal oldalt ott van egy kis oszlop rajta az 500eft és forrásbővítésként megjelölve a 100e ft adókedvezmény.
Az emberek egyébként szerintem tudnak róla, hogy ilyen van, mert ezt más biztosítási ügynökök is szeretik hangoztatni....
Viszont csak ezért senki se kössön ilyet!
Az pedig szerintem tisztességtelen , hogy az adóvisszatérítést lenyúlja a bnet költségként ( az azért fedezi a költségeket)
Alapkezelői díj máshol is van de átváltási jutalék kevés helyen. Ráadásul hiába gyűjtöd ott a pénzt, ha hirtelen kellene nem férsz hozzá, 20 évig akármi is történhet- ( lásd én is törtem a kocsikat egy időben , olyan széria volt) - ekkor vegyen fel az ember hitelt? holott van spórolt pénze???? egy kicsit morbid..
A visszavásárlási táblázat pedig egyszerűen undorítóan alacsony %-kat tartalmaz.
AZ egésszel csak az a bajom, hogy nem pénzügyi tanácsadóként viselkedtek, hiszem arra ösztökélitek az embert, hogy minden megtakarítását ide tegye be, itt is élnie kellene a portfólió terítésnek, ami hosszútávú azt teheti ide, de vannak rövid és középtávú célok, szükségletek is, arra sima bef alapos történet kellene - alacsony költség, jó hozam, full rugalmas- de ilyenről a bnet nem is hallott gondolom, mert onnan az alacosny költség miatt nem kapna csak minimális jutalékot. Nem véletlen, hogy a UL-re kattant rá.
A nyugdíjmegtakarításra - amit külön hangoztatnak- ott a nyesz , pont ugyanazt tudja, nincs kamatadó, de van állami kiegészítés, alacsony költségek, csak ide már szakértelmet is kellene tenni, amit eddig én nem láttam az előadás anyagokban- ilyen az akadémia is????-
Viszont az már csak úgy működne, hogy az ügyfél fizet a tanácsokért, csakhogy rossz tanács esetén az ügyfél kirúghatná a tanácsadót egy idő után, így meg nem, ez nagy különbség .
Lenyúljuk az ügyfél pénzét anélkül , hogy tudná mennyit veszünk el tőle, csak az érem egyik oldalát mutatjuk meg neki ( ez azért tüske, mert hülyének nézitek az ügyfelet, majd én döntök helyette, ide a pénzt)
A megbízottt a józsi bácsi a hozam 2% -át kapom évente, ha infláció + 5%-ot hozok ki a befektetéséből című verziót egyik ilyen sityi sutyi cég sem merné bevállani, ez lenne az igazi pénzügyi tanácsadás. Ehhez még tanulni kell de sokat!
UI: ismételten kérek minden bnetes fórum olvasót, ha fals információt vél felfedezni soraimban kérem javítsa ki.
Zuzzo”

Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 15:57
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Mert ugye Gyurcsány apánk is őszintén kampányolt egy éve? vajon Ő csőbe húzott e valakit?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 15:53
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
Ha még nem tudnád az egész világ erről szól!

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek