Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 23. 21:41
#363
2010 lehet a Brokernet eddigi legjobb éve, tervezett külföldi terjeszkedése miatt viszi tőzsdére a társaságot Kostevc Péter, egyelőre bizonytalan menetrenddel. A cég alapító tulajdonosa a Figyelőnek adott interjújában elárulta: a CIG Pannóniának 2010-ben eddig 40%-os a részesedése a Brokernet biztosítási forgalmából, de nem részesítik előnyben a társaság termékeit.

link
BudFox
BudFox 2008. 07. 06. 19:01
Előzmény: #361  prfecó
#362
Aham...
szóval valaki azért az esésben is keresett.. shortoltak a teljes tőkéjével ? Ha vannak ott valóban olyan profik akik időben kapcsolnak, akkor jó lehet.

De olyat is olvasok akik veszítettek volna.....

szóval én maradok saját magam brókere....veszíteni is tudok, de nyerni is...és én irányítok.

persze akinek nincs ideje tőzsde előtt ülni, meg sokat dolgozik. annak még megéri..
prfecó 2008. 07. 06. 10:17
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Szóval megkeresett a bnet engem is , ajánlatuk alapján készített portfolióm 35 %os veszteségbe lenne - 2007. május 15 - 2008. junius 01 )

Nem rossz ennyit én is tudok saját fejjel veszteni. Ha ez a branch lines akkor én mágus vagyok , mert kb 30 % nyereségem meg volt ez idő alatt.
Most én adok nekik ajánlatot , hátha én jövőre is jobban teljesítek.

Egyébként is annyi "szakképzett befektető " van , de miért az én pénzemet akarják , miért nem a saját pénzükkel szórakoznak.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:56
#360
Még annyi, hogy a BNetes "befektetési" konstrukciók szerintem azért értelmetlenek, mert a pénzügyileg totál mûveletlen réteg nem tud évi 1mFt -t megtakarítani.
Aki viszont megtakarít ennyit, annak már érdemes lenne némileg képzenie magát, hogy bõven rugalmasabb és magasabb hozamú helyeken tarthassa a pénzét.

Ebbõl a nézõpontból tehát a BNet a kissé módosabb, de lusta rétegre épít. Nekem ez nem szimpatikus.
Inkább segíteni kellene ezt a réteget a pénzügyi képzésben. Persze ez nem érdekük.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:35
#359
Jó lenne tudni, milyen pénzügyi guruk is állnak azon tanácsok mögött, akik javasolják a "jó kapcsolattartóknak", hogy mikor melyik alapba érdemes váltani. És azt honnan tudjam, hogy az én kapcsolattartóm jó-e? Csak akkor, ha már lebuktam a portfolióm harmadát, és még mindig nem szólt senki...?

"Valószínű az értelmes, és magát képezni hajlandó része már rég fix fizetésért privátbanki tanácsadóként dolgozik valamelyik bankban."
Méginkább a saját portfolióját kezeli, netán épp befektetési alapot alakít.

Persze, tudom, a BrokerNet nem az aktív befektetőkkel akar versenyezni. Habár volt olyan "tanácsadójuk" akik meggyőzően állította, hogy én mint aktív befektető biztosan alulmaradok hosszabb távon a "profi" befektetési alapokkal szemben... Kár hogy nem fogadtunk :-D

Aki van annyir aképben, hogy el tudja dönteni, mely befeketési alap lesz a nyerő a következő időszakban, az miért költséges, lassú, korlátozott alapokba pakolgatja ide-oda a pénzét?

Tisztelettel,
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:14
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#358
"Ez milyen arányban képviselteti magát a pénzügyi tanácsadók közt? :( "

Valószínű az értelmes, és magát képezni hajlandó része már rég fix fizetésért privátbanki tanácsadóként dolgozik valamelyik bankban.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 09:12
Előzmény: #356  Törölt felhasználó
#357
"És egyáltalán nem a trendeket lovagoljuk, hanem pont, h azokat csináljuk."

:)))))

Na én meg elindulok a smatch-ba felhajtani a rízs meg a kenyér árát. Aki jót akar, előzzön meg, mert végetek lesz :)))
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 08:07
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#356
"akinek jó a kapcsolat tartója,régen ott van....... "

Ez milyen arányban képviselteti magát a pénzügyi tanácsadók közt? :(

Tapasztalat:: aviva, SE a legtöbb benne, 6 eset, kollégáimnál, egy pénzügyi tanácsadó SEM jelzett, hogy ideje lenne egy plusznullás alapba átmenni mert ez baromian esik. Ha az év elején nem váltok brokert akkor még mindig azon gondolkodnék, hogy húdenagyon esik, most azon, hogy de jó lenne, ha jobban esne még, mert eddig is többet csináltunk az eséssel, ment amit vártam...
Törölt felhasználó 2008. 07. 05. 23:35
#355
A Prospero Név alatt futó alap összetétele:
-KBC Acess India
-Hsbc Indian equity
-Alliance Bernstein India
ezek közül az első kettő megvásárolható minden komolyabb brókercégnél pl:concorde,Spb

Maharadzsa:
.Abn Amro china equity fund
ez szintén megvásárolható minimális költséggel.
Törölt felhasználó 2008. 07. 05. 20:34
Előzmény: #352  BudFox
#354
átpakolhatók biztonságos,kisebb hozamú alapokba.
akinek jó a kapcsolat tartója,régen ott van.......
BudFox
BudFox 2008. 07. 05. 18:53
Előzmény: #352  BudFox
#353
heeeeee ?

"És egyáltalán nem a trendeket lovagoljuk, hanem pont, h azokat csináljuk.
BNetPecs "

csináljatok mán' egy kis visszakorrigációt wazze. :D
BudFox
BudFox 2008. 07. 05. 18:47
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
Azért megnéznék most egypár tavaly kötött bróknetes üzletet, arra lennék kíváncsi hogyan sikerül azokat az égbe mutató hozamokat tartani jelenleg, ebben a nagy világpiaci válságban..

Valakinek van valami tapasztalata ?

Mert nálam tavaly nyáron voltak kint brókernetes üzletkötők, és ajánlottak mindenféle alapokat, kínai, japán, meg mindenféle szektorból ilyen-olyan alapokat...
20-30 % hozam / év.... :-))))
tuti garantált hozam..stb...ezekkel etettek ..vagy sikerül nekik most is tartani ?

kíváncsi vagyok hogyan állnak a befektetések.
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 09:47
#351
Jelen ismereteim szerint éves szinten 200.000 Ft a minimum díj.

Abban igazat adok a bnetes filozófiának, hogy hosszútávú megtakarításra kell ösztönözni az embereket. DE a bnet nem karitatív szervezet ha jól tudom, inkább profitorientált- viszont jó a duma.
Az emberek jó része szeret a mának élni, szereti élvezni azt amit megkeresett, ha vesz egy plazmát és jól érzi magát, hát tegye. Ha ettől boldog miért ne?
Nem kell negatív hangulatot kelteni, az állam nem fog nyugdíjat fizetni, ... ne legyünk már depisebbek mint most. Az igazság viszont valahol a kettő között van. Nem árt felhívni az embeek figyelmét valós folyamatokra, de zet ne úgy, hogy "itt a világvége ha ma nem köt hosszútávú megtakarítást".
Egyébiránt ez egy globál folyamat, lakossági eladósodottság terén még messze vagyunk a hőn áhított nyugattól, másrészt sok embernek van még saját lakása, ezt szépen el kell(ene) venni- ez csakis magán szvsz.
Erre nagyon jó a mostani folyamat - én így látom.
THE END by me

Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 09:36
#350
Végig olvasva a hozzászólásokat, volt egy fontos mondat is:
" van olyan kollégám aki 1mrd-ot kezel"
Biztos szépen és jól él, DE ( a nagy de)
milyen törvény, jog,szabály védi meg ezen emberek pénzét?
MOst szépen működik , jól forgatja, azt hiszi, hogy ért is hozzá ( lehet így is van) , de itt emberek sorsok, helyzetek vannak.
Egy kicsit szerencsejátékos fílingem van. Fontos a bizalom is, de ezzel már sok mindenki égett meg.
Továbbra is a lagsántítósabb pont az, hogy személyes pénzügyi tanácsadást ígér, de csak UL ( azon belül is 7 ha jól számoltam) terméket forgalmaz.
Az allianz megjelenése sem véletlen, hiszen ( van allianz-os cimbim is) az allianz mindig gyenge volt É terén, amiben a bnet csapata tudna neki segíteni . A gond az, hogy a gyengeség a termékekben is jelen volt.
ennyi kitérő után.... vissza a tanácsadáshoz.
Egy komoly pénzügyi tanácsadó ennél az ügynök kategóriánál sokkal többet tud, ráadásul érdekelt az ügyfél minél nagyobb anyagi haszon/előny szerzésében, ez a bnetnél nincs így, tehát ebben a változatban nagy az esélye annak, hogy sok a "gyenge láncszem" a hálózatban. Ezek a gyenge láncszemek nem biztos, hogy jól menedzselik a behálózott ügyfelek pénzét , és a továbbiakban kevés az esély a látványos javulásra. Mindig az új üzlet hozza a nagy zsét.
Én magam részéről nem kívánok többet foglalkozni ezzel a céggel ennyi nekem elég volt. Magamban van egy inkább negatív véleményem a cégről , aminek a legfőbb oka a szakmaiság hiánya, és a mézes-mázas szerződéskötési technika kialakítása.
Személyes ajánlásom: hosszú távra lehet ilyen szerződést kötni, de aki ilyet tesz az a minimális éves fix díjat kösse és az eseti számlára pakoljon többet. Ennek a megoldásnak az ügynök nem fog örülni, de így jelentősen csökkenthetők a díjak. Minden előnyt élvez amit a szerződés ad, az eseti számla valóban rugalmas megoldás, ha meg azt a kis fíx díjat nem tudná használni, akkor (miután az esetin is van pénze) az eseti számláról átfinanszírozhatja a fix számlára a befizetéseket, így nem kell díjmentesítenie sem.
Részemről ez lenne a korrekt ajánlás.
Ez az ügyfélnek jobb, de az ügynöknek kevésbé jó

Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:37
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#349
A drága Tibuszerné " Magad úram" alapja volt ennyire super... :-))
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:26
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
Ők keresik fel azokat az ügyfeleket, akik nem fizették be a díjat 90nap után sem és beszélnek velük, h mi a gáz ill. a kiugrott tanácsadók ügyfeleit is ők veszik át, ha a szakmai vezető nem intézi rendesen.
Ők nem építenek csapatot. A megmentett ügyfelekért kapnak fejpénzt ill. nyilván szerezhetnek új ügyfeleket is. Bár elsőre fura, de sokszor a megmentett ügyfél tovább ajánla őket és sokat kötnek is.
A jó sztornó-arány fenntartása érdekében júliustól átalakul a rendszerük, de annyira még nem látom át. A lényeg, h a gárda nagyon fontos szerepet tölt be.
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:09
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Más ! mesélj légyszi nekem a GÁRDÁról! őket nem ismerem, illetve anno akkor alakultak mikor én léptem !
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:06
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#346
mért néznélek hülyének? csak a saját tapasztalataimat írom!
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:03
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#345
Kaposvári divízióba vagyok (László tesók a 7/2-esek.)
Törölt felhasználó 2007. 05. 30. 00:02
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#344
OK. Te teljesen és totálisan HÜLYÉNEK nézel minket.
Asszem ez most már tény.
Most komolyan. Ilyen hülyeségre mit reagáljak?
Annyira szar, h képtelen vagy GONDOLKODNI. Szerinted azt mondom az ügyfelemnek, h ha van plusz pénze akkor nehogy betegye, mert kevés jutalékot kapok rá???
Áááááááááááááááááááááááá
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:58
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#343
Pécsi diviziónak ki a vezetője!?
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:55
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#342
Mert szinte 0 juti van rá!
Törölt felhasználó 2007. 05. 29. 23:53
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#341
Van olyan, közeli kollegám, aki az ügyfeleinek több, mint 1milliárdot kezel esetin. Tavaly 60% felett csinált, mert sokat váltogatott. (Módosította is az Aviva 24íről 48órára a váltási időt, mivel ki lehetett haszálni, h a volatil ázsiai tőzsdékre késéssel reagálnak az alapok.) Én nem ezt szeretném csinálni, de van aki igen.
Miért lenne ritka a nagy összegű eseti? Nem értem.

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek