Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2011. 06. 20. 08:52
Előzmény: #1018  Knight Tyris
#1020
Szia!
Mindig a nyereség/veszteség létrejöttének napján kell az adóalapot forintosítani.
link
kislajos 2011. 06. 20. 08:24
Előzmény: #1017  copa
#1019
Ez a számlapáros az Ersténél van?
Mert ha igen, akkor ott akkor kellett csak a normál számlára számlavezetési díjat fizetni, ha volt rajta bárminemű egyenleg.
Knight Tyris 2011. 06. 19. 21:39
Előzmény: #989  wyl
#1018
Szia Wyl,

A forintosított adóalappal kapcsolatban 1 kérdésem lenne, mert idéntől engem is érinteni fog.

A hivatalos MNB HUF középárfolyam esetében, mindig az adott napi ZÁRÓ HUF árfolyamot társítod ahhoz az ügylethez amit adott nap lezártál és nyesreséged vagy veszteséged keletkezett rajt?

Azért is kérdem, mert felmerült bennem, hogy esetleg a december 31.-ei záró HUF árfolyamot igényelné az APECH mint váltási árfolyamot.

Azt még tedd meg lszíves, hogy belinkeled, ahonnét a HUF adatokat szoktad leszedni

Köszi!

copa 2011. 06. 19. 20:45
Előzmény: #1011  ttis
#1017
A NYESZ-ről még az jutott eszembe, hogy amikor nyitottam NYESZ számlát, kötelező volt nyitni mellé egy normál számlát is. Hiába mondtam, hogy nem kell, nem volt nekem abba belepofázási lehetőségem. A normál számlán soha nem volt semmi forgalom, és nem is lesz, de most még arra is fizessek havi számlavezetési díjat, miközben a NYESZ számlának is van külön számlavezetési díja.
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:48
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1016
még egy dolog nem tetszik kbc-ben, de ahogy néztem a random progit ott sincs normális grafikon rajzoló... otp ebben jobb.
üdv.,
Törölt felhasználó 2011. 06. 19. 19:46
Előzmény: #1014  CMOTDilbert
#1015
sziasztok!
a korábbi hozzászólóhoz hasonlóan én is készítettem pár hete egy piackutatást, mert nem voltam elégedett az otp brokival. a kbc mellett döntöttem, annak ellenére, hogy a random árai valamivel kedvezőbbek voltak (fő a biztos háttér jeligével). megnéztem az online felületeket, elérhetőségeket, stb. az equitas számlámat múlt kedden megnyitottam, otp-ből egyenlőre nem tettem át a részvényeimet.
a változások bizonyára sok mindenkit érzékenyen érintenek (500ft havidíj, +50ft kötésdíj, stb.), de ha valaki nem tízezresével vásárol, akkor ez nem jelenthet nagy problémát.
két unszimpatikus dolga van az equitasnak:
1) digipass (állandóan vinnem kell, mintha inzulin lenne...)
2) nincs normális mobilbróker megoldásuk, igaz, hogy a webes felületre be tudok lépni mobilon keresztül is

kérjek írjátok majd a tapasztalataitokat az átlépésekről, maradásokról, stb., egyenlőre nem viszem át pár hétig a pénzemet equitashoz.

köszönöm,
üdv.,
CMOTDilbert 2011. 06. 19. 19:37
#1014
Mottó: kétfajta emberrel nem szeretek tárgyalni. A hülyével... és aki engem néz annak.

Árakat emelni lehet, persze, nem haragszom érte. (Hacsak nem kartellszerűen történik, mint pár éve a hati esetében.) Csak nem szertem, ha megmagyarázzák, hogy mi ez az én érdekem, és az én véleményemet nem veszik figyelembe. Jogom van távozni, tervben is volt részlegesen, csak időm nem volt még rá. Mint említették páran, NYESZ, TBSZ miatt ez nem egyszerű. A transzferdíjak emelése miatt megpróbálom viszonylag gyorsan átgondolni a lehetőségeim.

NYESZ-díjak emelésétől a készletértékelésig sok problémát felvetettetek. Utóbbiban az az érdekes, hogy az év elején kiállított igazolás nem tartalmazza ezt az adatot, enélkül meg nem tudom felhasználni az adóbevalláshoz szükséges nyilvántartásomban.

Ami engem eddig a legjobban zavart, az a biztonság. Pár év alatt többször kértem, hogy lehessen a Webbrókerben jelszót változtatni. Nem lehetett. Aztán jött a kötelező digipass. Több családtag, több digpass. Ez van. Nagyon büszkék rá. Nem kellene. Írtam nekik: ám legyen digipass, DE... tegyék csak szépen vissza a https oldalra a belépés lehetőségét a Webbrókerbe (link Nyilván ezt nem érti egy ügyfélszolgálatos, ezért kértem, hogy továbbítsa a biztonságért felelős szakember(ek)nek. Hónapok óta nem javították ki ezt a hibát, így a jelenlegi belépés digipass-szal sokkal kevésbé biztonságos, sokkal inkább támadható (MITM), mint a jelszavas volt.

Amikor szerződtem, az Equitasnak volt egy családias hangulatú fóruma. Ilyen régóta nincs. Van helyette olyan nagyvállalati arrogencia, amivel nem tudok megbékülni. Hagytam már ott olyan pénzintézetet, akik szinte minden hibajelentésre "technikai okok"-ra hivatkoztak, hibajavítás, fejlesztés helyett. Ennek ellénre kívánok nekik sok sikert. Nemcsak üzletit, de elégedett ügyfeleket.

Végül szeretném megemlíteni, hogy néhány kellemetlen élmény (pl. zrt-s részvények elhajtása) ellenére volt olyan lépésük, ami összhangban állt a kérésemmel: nem kell a TBSZ miatt évente bemenni, el lehet intézni postai úton. Bár az államkincstár is lehetővé tenné. :)

Remélem, a "gazdaságos" versenytárssal minden rendben van, és nem történt jogtalan adatkezelés a Figyelő-akcióban.
pioca
pioca 2011. 06. 19. 18:40
Előzmény: #1012  copa
#1013
Ma délelőtt megkötöttem a Randommal a szerződést!!!
És láss csodát, hiába, hogy hétvége van, aktiválták a felhasználói fiókomat.
copa 2011. 06. 19. 17:54
Előzmény: #1011  ttis
#1012
Köszi. Azzal őrjítenek meg, hogy NYESZ-R-ből csak egy lehet. De hogy mikor éppen melyik a NYESZ-R, azt nem bírták sehol értelmesen leírni a törvény kitalálói. Nem szeretném elk.rni.
ttis 2011. 06. 19. 12:18
Előzmény: #1010  copa
#1011
Bementem a UNICREDIT-be és mondtam, hogy átakarom vinni a NYESZ-t máshova. Mondták, semmi gond, nyissak máshol NYESZ számlát és áttranszferálnak mindent.
KBC - számlanyitás és 5000 Ft minimum befizetés, vissza UNICREDIT - megadtam az új KBC számlaszámot, pár papírt aláírattak. Egy héten belül minden az új számlámon volt (részvény + kp) és megszűnt az UNICREDIT NYESZ számla is.
A korábbi adóvisszatérítések nem szűntek meg, de a számlavezetési díj mindkét szolgáltatónál levonásra került.
Ha valami kell még, akkor szólj.
copa 2011. 06. 18. 22:28
Előzmény: #1009  Sony123
#1010
Azt meg tudod mondani, hogy kell átvinni úgy, hogy ne vesszenek el az adókedvezmények?
A naptári évre vonatkozó 2000Ft számlavezetési díjat, mind a két szolgáltató leveszi az átvitel évében?
Sony123 2011. 06. 18. 22:02
Előzmény: #1008  csirkecomb
#1009
Szia korábban azt csináltam, hogy megnéztem legalább 10-15 brokit és összehasonlítottam őket...és végül ezért döntöttem a kbc mellet!:-))

De most, hogy ennyit változtattak minden tekintetben megint készítek valami táblicskut magamnak én megnézem a díjszabásokat és szolgáltatásokat! Ha elkészültem vele majd szólok és leírom...és mindenki úgy dönt, ahogy neki jól esik!:-))

Egyébként meg szép estét mindenkinek!:-))
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 21:28
Előzmény: #1006  ttis
#1008
ttis
Majd írd meg hová vitted, mert engem is érdekel!
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 21:15
Előzmény: #1001  stock33
#1007
Stock: te is olvass figyelmesebben:) Pont ezt írom az eleje óta, hogy adóhatása van a dolognak. Itt egyesek azt vitatták, hogy ezen túl se mindegy, hogy mit adsz el. Az adóhatás olyan speki esetében, aki inkább hosszútávra játszik és lépcsős pozícióépítéssel száll be ill. ki, ott eséllyel van évforduló 2 kiszálló között, neki lehet ez szempont. Egy rövid-/középtávra játszó speki, vagy egy kisebb tőkéjű speki számára (aki egyszerre, vagy 2-3 lépésben rövidebb idő alatt lép ki/be poziba) annak mindegy. Én ezt mondom.
ttis 2011. 06. 18. 20:58
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1006
Igen átvihető. Én 2009 végén vittem át az UNICREDIT-től a KBC-hez a kedvező(bb) feltételek miatt
Most keresek másikat, és majd átvisezem oda.
Johnny178 2011. 06. 18. 20:45
Előzmény: #1004  Johnny178
#1005
Ja meg is van: a számlavezetési díj sokkal alacsonyabb a startban, de mocskok :)
Johnny178 2011. 06. 18. 20:39
Előzmény: #1003  csirkecomb
#1004
Helló, megmondaná valaki hogy a start és a profi csomag között mi a különbség.
Mármint egyértelmű hogy a profi a kedvezőbb így mindenki azt fogja választani?
csirkecomb
csirkecomb 2011. 06. 18. 18:51
Előzmény: #1002  copa
#1003
"Abban az esetben, ha az előtakarékoskodó több nyugdíj-előtakarékossági számla esetében tett "NYESZ-R" jelölést, akkor az időben elsőként tett nyilatkozathoz kapcsolódó számla minősül az előtakarékoskodó nyugdíj-előtakarékossági számlájának, és a nyugdíj-előtakarékossági számlához kapcsolódó kedvezményeket csak ehhez a számlához veheti igénybe."
Ezek után nem tudom, hogy átvihető-e?
copa 2011. 06. 18. 17:20
Előzmény: #982  Törölt felhasználó
#1002
Ferenc86

A NYESZ számla más befektetési szolgáltatóhoz átvihető. De a feltételeit nem tudom.
stock33
stock33 2011. 06. 18. 14:43
Előzmény: #961  Törölt felhasználó
#1001
készletértékelés: én is vezetem a táblázatot, már csak ellenőrzés végett is

nade: év elején az előző évi tőzsdei mutatványomról kapok egy összegzőt a brókercégtől. ahogy más brókercégeknél is, a kbc-nél az igazolás feketén fehéren tartalmazza a nyereséget/veszteséget. még egyszer: igazolásról van szó.

nekem is volt már szja ellenőrzésem, mivel véletlenül kimaradt egy tízezres nagyságrendű tétel. a beadás után észre is vettem, de ugyebár május 20 előtt nem lehet önellenőrizni, így nem tudtam javítani. fura, de 4-5 nappal a leadás után már ott figyelt a postaládában az apeh idézés. bizony, egyből kiszúrták a 10 milliós nagyságrendű bevallásban, hogy hibádzik a 10e-es tétel. az apeh mindenről tud, minden le van jelentve... ahogy valszeg a brókercégek is megküldik azt az igazolást, amit én megkaptam, benne a kimutatott nyereséggel / veszteséggel.

kérdés: ha nem az igazolásokban lévő adatokat vallom be, hanem a saját excel táblámban vezetett valamit (ami mondjuk a saját készletértékelés miatt eltér 3-4 millióval az apehhoz leadottól), akkor hány nap alatt rángatnak be az apeh-hoz?

hát ezért figyelek én oda a készletértékelésre, és inkább szívom a fogam, ha rosszat adtam el, de nem piszkálom, és írom át sajátra.

Te lehet, hogy úgy kereskedsz, hogy egyszerre eladsz mindent, de ezzel nem mindenki van így. Nekem pl. év végén több tízmilliónyi részvényem volt, miközben az év közbeni kereskedésemkor össze-vissza (lifo, fifo) adtam el őket. pl. még most is van 2009-es otp-, miközben idén volt már egy rakás 2011-es vételem, eladásom, pár százalékos nagyságrendű nyereséggel, veszteséggel.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek