Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 08:32

KBC Equitas  

A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:38
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#960
Természetesen a számok fiktívek
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:37
Előzmény: #956  Törölt felhasználó
#959
osztom véleményed
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:34
Előzmény: #957  wyl
#958
sziasztok én így szoktam: link
wyl 2011. 06. 18. 08:28
Előzmény: #956  Törölt felhasználó
#957
Egy példa sok közül, hogy nagyon nem mindegy, legalábbis nekem biztos nem, hogy van-e készletértékesítési redszer, vagy nincs..….
Év közben realizálok X nyerőt és év végén a lebegő pakkommal szeretném az adómat minimalizálni. Mivel trendkereskedő vagyok, ezért egy pozíció építésnél tételezzük fel, h az első rész pluszos, a második fele pedig mínuszos is lehet év végén….
Mivel nem szeretnék fölöslegesen adózgatni ezért azt a lehetőséget választom, hogy lezárom, (vs átkötöm) a HIFO készletértékesítéssel a mínuszban lévő pakkomat. Ezáltal nem az apehnak fizetem be a korábban elért nyereség után az adót, hanem minimalizálom a lebegő pakkom minuszos részével a korábban elért nyereségeimet. Ezt az adórészt használom a következő évben is, azaz forgathatom….Természetesen majd egyszer azt is leadózom, de ha forgathatom, akkor miért is kéne a közösbe tennem :-)
Én mind a 4 készletértékesítési formát használom, sőőőőőt, ha rajtam múlna bevezetnék egy 5.-et is, mely átlagáron értékesít.:)
Persze lehet azzal is indokolni, hogy ez az egész készletértékesítés tök fölösleges, s mindezt meg lehet csinálni a saját szájíz szerint egy excelben, vagy akár egy söralátéten is éveken keresztül is………… Deeee mi a jó fészkes fenéért kell visszafejlőni és több manuál munkát végezni, amikor a rendszer adott, alkalomadtán csak ki kell másolni/nyomtatni és nem kell az apehnak magyarázkodni alkalmasint………
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 08:19
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#956
Xoll3r:

"Amúgy egy tök egyszerű példa:
2 db részvényed van, egyik 200-on vetted, másikat 400-on. 300-on áll most az árfolyam. Melyiket adod el? ha nem év végén vagyunk v ilyesmi, akkor teljesen mind1. Bármelyiket adod el, marad 1 db részvényed és 300 forintod."

Akkor miben is vitatod, amit én írtam? Én ugyanezt mondtam itt, hogy az adóhatáson kívül tök mindegy, melyijet adod el (adóhatása is csak akkor van a dolognak, ha egy csomag több részletben eladása között év váltás van).
Sony123 2011. 06. 18. 06:59
Előzmény: #953  bronz
#955
Szia..és jó reggelt!:-))

Látom szinte egyszerre írtunk, de így is jó, mivel remélem már mások is érték a gondot!:-))
Sony123 2011. 06. 18. 06:57
Előzmény: #949  Törölt felhasználó
#954
Az a baj, hogy lényeget nem érted Amsterdam példájában!:-))

Abban igazad van, hogy ha ezt e kereskedést, amit írt, hogy van két ricsi 40k-ról illetve 35k-ról....stb, hogy az a legvégén ugyanannyi lesz, TEHÁT IGAZ, TEHÁT IGAZAD VAN, .....azonban, amit ne látsz és ha most sem, akkor tényleg csak sajnálni tudlak, mivel a hülyeséget már a végtelenségig fokoztad!

A két eladás között nyolc hónap telik el, és az IDŐ NEM MINDEGY, HOGY EZALATT AZ IDŐ ALATT + 300eFt-vel tudsz garázdálkodni, vagy -200eFt-vel! Akár hogy nézem a kettő között 500eFt a különbség, de csak ebben a nyolc hónapban!

Most akkor te válaszolj! Neked tök mindegy, hogy a számládon + 300eFt, vagy -200eFt csücsül???????

Erre keresd választ és ha tudod, akkor jelezz!
bronz 2011. 06. 18. 06:52
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#953
Így van, de ezt a részt valamiért nehéz felfognia egyeseknek.

100 db 40000-ért
100 db 35000-ért.

38000 Ft-nál eladnál 100 db-ot, akkor az első, 40000-es pakkot dobja majd ki 200 ezres REALIZÁLT mínuszban. Míg készletértékelésel ez lehetne 300 ezer plusz is (a 40000-es csomagot meg majd akkor kivágod, ha eléri mondjuk a 40k-t).
Ezt a 300 ezret pedig addig meg bírod forgatni más papírban akár, míg a -200 ezer realizált bukót elég nehéz...

Igen, a nem realizált bukó is bukó, csak nagyon nem mindegy, hogy mikor realizálod azt az adó miatt.
szigma 2011. 06. 18. 01:27
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#952
Látom elég nagy vita alakult ki itt a készletértékeléssel kapcsolatban.
Megpróbálom leírni, hogy mi lehet ennek az értelme. Előrebocsátom, hogy mindezt annak tudatában, hogy egyenlőre nem hiszem, hogy az APEH saját "papírfüzet" elszámolás alapján elfogadja, hogy mennyi az eladott részvény bekerára. De ha valaki belinkeli hol van ez leírva elfogadom ezt is. (A zavart szerintem az okozza ebben, hogy abban az esetben nem kell elfogadni az eladott részvény brókercég nyilvántartása szerinti bekeárrát ha annak beszerzése a forrásadó 0%-ot meghaladó bevezetése előtt történt, mert itt választhatok, hogy a vételi áram az vagy az akkori záróár az, nyilván a magasabbat választom.
Akkor a példa ami egy kicsit szélsőséges lesz, de így tudom megmutatni, hogy van értelme a készletértékelésnek:
Jelenleg a adóbevallásban veszteséget és nyereséget 3 évig állíthatsz szembe egymással.
Tételezzük fel hogy első évben elérsz 1 millió nyereséget, második éveben 100 ezer nyereséget, harmadik évben 100 ezer nyereséget. A negyedik évben két részletben vásároltál részvényt ez első vételeden van 1,2 millió veszteség a másodikon van 1,2 millió nyereség. A készletértékelés lehetőségével a negyedik év végén eladod (akár napon belül) az első pakkod és mivel így a 4 évben együttesen 0 eredményt érsz elv visszaigényled az 1,2 millió után befizetett adót. Készletértékelés nélkül ezt már nem fogod tudni megtenni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 01:09
Előzmény: #911  Törölt felhasználó
#951
A pszaf ismeri az idevonatkozó törvényt. (abban pedig 15 nap van előírva, 1996. évi CXII tv 210§, 11.bek szerint)
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 00:55
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#950
"tranzakció eredménye képezi az adó alapját" (csak ennyi persze)

Amúgy egy tök egyszerű példa:
2 db részvényed van, egyik 200-on vetted, másikat 400-on. 300-on áll most az árfolyam. Melyiket adod el? ha nem év végén vagyunk v ilyesmi, akkor teljesen mind1. Bármelyiket adod el, marad 1 db részvényed és 300 forintod.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 00:06
Előzmény: #948  Törölt felhasználó
#949
Hagyjuk a másik a minősítését. A példáddal kapcsolatban várnám a viszontválaszt, ami megint lemaradt.
Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 00:02
Előzmény: #947  Törölt felhasználó
#948
Árad a soraidból a cinizmus és a rosszallás.
Nem Te írtad, én írtam.
Csak megérzés.
Most biztos válaszolsz, hogy téves megérzés ! :-)

Nem baj, legyen igazad.
Késő van már, nincs kedvem vitázni.

Törölt felhasználó 2011. 06. 18. 00:00
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#947
Hol láttad leírva, hogy bosszant?

A példáddal kapcsolatban viszont nem reagáltál...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 23:46
Előzmény: #945  Törölt felhasználó
#946
Ha ennyire bosszant, akkor minek magyarázol ? :-)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 23:42
Előzmény: #942  Törölt felhasználó
#945
"természetesen, a félreértések elkerülése végett, nagyon nem mind1 melyik pakkot adod el."

Mindegy melyiket adod el, ott a lenti példám. Te mivel tudod igazolni a fenti kijelentésedet?

Több mint vicces, hogy egy tőzsdei fórumon nemhogy magyarázni kell ezt, hanem még azt sem értik...

(persze, vesznek / tartanak sokan Nutexet, KEG-et, Phylt, stb. - így ez is érthető, bajban is lennénk nélkülük a tőzsdén)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 23:38
Előzmény: #943  Törölt felhasználó
#944
A példa hibás. Ha eladsz 100-at 38k-n, akkor ugyanúgy 3.800.000 lesz a szabad pénzed, ha 40-en vetted, ha 35-ön... Tehát mindkét esetben ugyanannyival kereskedhetsz tovább. Ahogy az egyenleged is mibden pillanatban ugyanaz, akármelyik pakkodat adod el.

Ez segít talán annak az önbecsapásnak a leküzdésében is, hogy a nem realizált bukó, az nem is bukő. Pedig az.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 23:12
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#943
Többen és többször elmagyarázták nap közben, hogy tul.képpen mindegy, mikor melyik pakkot adom el, a vége ugyanaz lesz.

Azonban mégis van itt egy kis bibi, egy egyszerű példával megvilágítanám: :-)
Veszek 100 db ricsit 40K-ért.
Két hét múlva ismét veszek 100 db ricsit 35K-ért.
Pár nap múlva visszamászik az árfolyam 38K-ra, tehát a később vásárolt nyerő pakkomat szeretném eladni. Ez 100x3K-t jelentene.
Ezt viszont az új szabályok szerint nem lehet, helyette eladják az 1. pakkomat, mely azon nyomban termel nekem 100x2K-t MÍNUSZBAN.
Ez azonban nem virtuális mínusz, nagyon is érzem a számlámon. Magyarul: 200.000,-Ft-tal kevesebbel tudok kereskedni egészen addig, amíg a másik pakkomat el nem adom !!!
Mi van akkor, ha a két pakk eladása között eltelik 8 hónap ? Mi van akkor, ha a veszteségeset realizálom februárban, a nyereségeset pedig novemberben ? Akkor az van, hogy nem 300K-val gyarapszik a tőkém, amit újra befektethetnék, hanem majd egész évben 200K-val kevesebbel tudok kereskedni.

Na ez a nagyon nem mindegy.
(A nagyságrendeknek most nincs jelentősége, csak egy szemléltető példa volt.)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 23:08
#942
link
egy kis segítség, annak, akinek zavaros a dolog.

természetesen, a félreértések elkerülése végett, nagyon nem mind1 melyik pakkot adod el.
bronz 2011. 06. 17. 22:56
Előzmény: #936  Törölt felhasználó
#941
Örülj a változásnak, rengeteg pozitív visszacsatolást kaptak. Sokkal több volt a pozitív, írták ezt reggel...

Mi mást is írhattak volna?
Talán azt, hogy igen, látjuk a rengeteg telefonos, e-mailen történő megkeresésből és a Facebook/Portfolio/Stocklandyard oldalakon való többségi negatív véleményekből, hogy ezt elcsesztük. Levonjuk a következtetéseket és napokon belül korrigáljuk a hibát.
Ilyet egy multi nem ír le, mert a multi tévedhetetlen.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek