Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:23
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#520
Foldhozradagt.A Kossuth teret a meghivott vendégek biztonsága érdekében kellett kiüriteni!
A vendégek békésen,jöttek el megemlékezni 56-ról,az ö biztonságukért az ország felel!
Semmi más nem hiányzott volna már,csak az,hogy a meghivott vendégeket esetleg veszélybe sodorják a tüntetők!
Na akkor lettün volna hetekig a CNN főoldalán!Érted az összefüggést?
BuySell 2006. 10. 24. 21:23
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#519
foldhozragadt : aki a parancsot kiadta megnézhetted volna most az ATV-n, és választ kaptál volna kérdéseidre
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:21
Előzmény: #513  Törölt felhasználó
#518
jgy: Én megértem a rendőrök lelkiállapotát. Be vannak szarva, másrészt végre kiélhetik magukat. Ott lóg a fegyver az oldalukon (sokaknál az a hímvessző meghosszabbítása), de nem használhatják csak a lőtéren. Hát ezért mentek rendőrnek?

Reggel hallgattam a hírtv-n egy fickót (szakértő, XX éves tapasztalattal), és teljesen másként vélekedett, mint amik történtek.

Egyébként nem a rendőr a hibás, mert csak parancsot teljesít, hanem aki a parancsot kiadta.
BuySell 2006. 10. 24. 21:20
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
amennyiben a környéken laksz nem szóltam
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:19
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#516
globus lőttél valaha? nem olyan könnyű néha még egy álló célpontot sem eltalálni.

a rendőr aki bemutatta a puskát azt mondta célzott lövésről nem lehet beszéln ia gumilövedék esetében, másrészről a tüntető mit csinál, rohangál, lehajol követ vesz fel, barikád mögé bújik, fedezékbe húzódik, majd felugrik és dobál, hol a fejmagasság?

BuySell 2006. 10. 24. 21:19
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#515
globus csodálom a bátorságodat és vakmerőségedet hogy a kisgyerekedet bevitted a közepébe... én a margitszigetre szerettem volna kimenni (Budáról) de inkább nem indultam el mert nem akartam semmibe belekeveredni, vagy hogy a kiszámíthatatlanul mozgó tömeg elkapjon.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:17
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#514
Némely videó szerint fejmagasságban és célzottan.
Mármint a gumis lövöldözés.
Ja és majd elfelejtettem: Símaszkban. Ahogy nyugatabbra szokás a terrorelhárító osztagoknál.
Mert valljuk be kemény helyzet volt. Sok tízezer terrorista gyanús ember.
Itt bármi lehetett volna.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:15
Előzmény: #510  tgytoki
#513
tgytoki ez baromi jó meglátás.

mindennek van határa, kérdéses mondjuk ohgy hol és ki szabja meg őket.

földhözragadt, fegyverek előkerülhetnek nagyon gyorsan sajnos, egy rohamrendőrnek nincs ideje, és kimodnhatjuk azt hiszem hogy lelkiállapota sdme mérlegelni, ha nem engedelmeskedi ka felszólításnak akkor rendbontó.

a rendőrök állnak, parancsot teljesítenek, megdobják kővel a helyén marad mert ez a parancs, megdobják megint, egy kollégáját leszúrják, egy máűsiakt mellőle visznek el a mentők, mert fejbevágták egy macskakővel, sajnos egyenes következménye, hogy mikor elengedik őket, elkapják az első útba esőt és törlseztenek, ugyanezet teszi ka tüntetők is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:13
Előzmény: #510  tgytoki
#512
tgyoki: Ezzel esetleg szembesítenéd a parlamenti képviselőinket is, mikor visszaélnek a mentelmi joggal? Vagy a tankönyvkiadó ügy...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:13
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#511
Jonasjozsef

Könnygáz, vizágyu, gumibot: OK. hát legyen.
DE GUMILÖVEDÉK FEJMAGASSÁGBAN????

Hulye az és alkalmatlan az a rendőr aki vágtában lövöldöz, senki és semmi nem indokolta hogy lövöldözzenek.
Én a másfél éves gyerekemmel sétáltam a bajcsin, gondolhatod hogy nem tuntetni mentem. Ultunk egy kávézóban nem messze a nyugatitól, kb 1500-2000 ember vonult el mellettunk, zászlót lengetve, trombitálva,
Nagyon kevesen voltak, mögöttuk már rendesen jottek az autok, maga a normális forgalom, nyoma se volt feszult hangulatnak.

Én csak azért nem mentem el, mert nem tudtam kiállni a kocsival, egyik pillanatről a másikra ( kb 10-15) perc bukknat fel tömeg és jutott el a nyugatiig.
TÖBBSÉGE AZ UTACAI FORGALOMNAK CSAK NÁZELŐDŐ VOLT, MINT PL. ÉN, AKART A FENE TUNTETNI!!!!!!

Erre a rendőrök, ahelyett hogy elengedték volna felvonulást a nyugatin keresztul,( ismétlem: teljesen nyugodtan haladtak, mindenféle korosztály) teljesen érthetetlen módon kordont álltak, és két perc mulva össze-vissza elkezdtek lövöldözni gumilövedéket és könygázgránátokat, mindenkire.

Nagyon buta döntés volt, aki ezt a parancsot kiadta az alkalmatlan a posztjára. DE MIT IS VÁRUNK MERT UGYE KÉT FÉLE EMBER VAN:

A RENDŐR ÉS AZ AKI TOVÁBBTANUL A 8 ÁLTALÁNOS UTÁN!!!!
tgytoki 2006. 10. 24. 21:10
Előzmény: #487  Törölt felhasználó
#510
nehogymár az legyen a demokrácia hogy mindenki azt csinál amit akar.szerintem az inkább anarchia
BuySell 2006. 10. 24. 21:10
Előzmény: #507  Törölt felhasználó
#509
tényleg ahelyett hogy összetnnék a két kis kezüket hogy hál' istennek nem kell egy idegen ország megszálló hadserege ellen harcolni, nem ők nem nekik lázadás és forradalom kell még akkoris ha semmi célja nincs.

ilyen az emberi természet, ha nincs háború majd csinálunk magunknak...barmok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:08
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#508
"a rendőrök szemszögéből pedig háttal állt, és lehetett volna nála egy pisztoly, vagy egy gránát is."

Olyan sok gránátot és pisztolyt foglaltak le aznap, hogy bennem is az vetődött fel elsőként, mér nem rúgja már le valaki, mielőtt megfordul és legolyószórózza rendünk felszentelt őreit...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#507
Ja, és természetesen a mesterlövészeké:-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #504  Törölt felhasználó
#506
ami itt történt
szégyellem magam
ami itt történt
Közép-Európa másik arca, a groteszk
ez a megemlékezés emlékezetes marad, micsoda élő utcai performansz, na ezt csinálják utánunk a nagy kulturnemzetek, tank és barikád, tömeg és lövések, ’56 LIVE
ami itt történt
perverz Kelet-Európa
56! bolsevikok a hatalomban, hazudnak nappal, hazudnak éjjel, az országgyűlési választásokat elcsalják, az ország válságban, erkölcsileg (fúj, le merem írni), szellemileg, sőt, Böszme letérdepel, hatalom a dolgozó népé, ja, a nyaka közé,
ami itt történt
itt arcátlanság, elvetemültség, vihogás,
ott kiábrándultság, igénytelenség, közöny,
egyesülnek a NIHILben
ez történik itt
jön! jön! jön! hamarosan a FOLYTATÁS
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:05
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#505
Jónásjózsi,

A kossuth téren sem volt senki, mert ez a megemlékezés csak a kormány és a meghívott vezetők joga azon a helyen. Remélem érted az összefüggést...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:02
Előzmény: #500  Törölt felhasználó
#504
globus

20:30 környékén láttma ezt a jelenetet , már akkor biztos volt ,hogy ez mint a tank, egy ikon lesz:

"sokan fognak biztosan példálózni a fekete pólós láthatóan nem skinhead, és nem vandál sráccal ,aki hátulról kapott fejrugás után a földön is kapott még.

Nos intézkedő rendőröknek hátat fordítva álldogált egy oiylan helyen, ahol felszólítás után normális ember nem tartózkodhatott volna, hanem fejvesztve menekül, a srác valószínű túlságosan jogállami volt és ott állok ahol akarok, jogom van hozzá felkiáltátssal ottmaradt.

a rendőrök szemszögéből pedig háttal állt, és lehetett volna nála egy pisztoly, vagy egy gránát is.
"
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 21:01
Előzmény: #496  Törölt felhasználó
#503
Ott nem fiatal,nem idős volt,hanem tüntetők voltak,akik jogellenes dolgot müveltek,amit a rendőrségnek meg kellett akadályozni!
Még egy gondolat.
Az ellenzék(fidesz)az MTV székház megtámadásakor elmarasztalta a rendőrséget,hogy nem volt elég hatékony a fellépésük.
Most,hogy hatékonyan,és határozottan lépett fel a rendőrség,most túlkapásról beszélnek!
Kiváncsi vagyok,a "királyi rendőrség",hogy oldotta volna meg ezt a feledatot?
BuySell 2006. 10. 24. 21:00
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#502
okés !
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 20:59
Előzmény: #478  BuySell
#501
BuySell: no probl, és így már érthetőbb. Számomra az első tulzott általánosításnak tűnt, amit sajnos a rendőrök is elkövettek. Ezért lovagoltam a témán. Részemről a dolog lezárva.

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek