Topiknyitó: Knight Tyris 2006. 09. 21. 03:37

Rendőri túlkapások  

link



Most fejeződött be a közvetítés az eseményekről a Hír tv-n.



Legelőször is mielőtt megkapnám, hogy a randalírozókat védem, leírom, hogy tisztában vagyok vele, hogy nagyon súlyos és teljesen felesleges támadások érték a rendőröket és ebből kifolyólag sok rendőr súlyos sérülést szenvedett (ami szintén elítélendő) és erért rettentő dühösek.



De azért talán mégsem indokolható ezzel, amit ma túlerőben műveltek.

A legfontosabb leírni talán az alaphangulatot. Gyakorlatolag ma nem volt semmi olyan esemény amiket sajos az elmúlt napokban láthattunk pl. összehangolt támadás a rendőrök ellen, rendőrdobálás stb. Pár ténylegesen letartóztatni való személy maradt, őket elfogták, ez rendben is van.



Viszont mért kellett ma embermagasságban kilődözni könnykázgránátokat, amikkel 2 személynek súlyos érülést okoztak. Az egyiket fejbe, fültövön, a másikat gyomron találták. Persze neki sem kellett volna ott lenni, de akkor is. 2 felesleges sérült, ugyanis nem volt a képek tanulsága szerint vészhelyzet vagy a rendőrök elleni támadás.



A fejbe talált sráchoz odamentek 2-en segíteni, a rendőrök rájuk rohantak, leteperték, majd elvitték őket. A srác meg ottmaradt fekve.



Ma egy csomó nézelődő is volt, mert olyan helyekre is terelték az emberek laza csoportját, ahol folyt a közlekedés. Rendőrök középen rohangásztak először jobbra majd balra, nem tudni hová mert a közelükben nem volt éppen senki, eközben kétoldalt meg nézelődők.

Következő híradásban meg közik, hogy egy párból a srácot letartóztatták, a csaj meg ott sír az egyik padon. Valószínűleg mentek -volna- valahová mint járókelők.



Majd újra könnygázpatrontűz a semmibe, mert ember nem volt előttük csak a rengeteg riporter tudósító. Mintha gyakorlatoznának az volt az ember érzése.



Meg olyan volt, mintha ki lett volna adva, hogy ennyi és ennyi embert be kell gyűjteni és mivel nem volt elég rájuk támadó személy ezért találomra kaptak el mebereket a nézelődőkből is.



Idézetek:

" Gyereket vittek el a rendőrök



Tudósítónk a Nagykörút és a Wesselényi utca sarkánál azt látta, hogy a rohamrendőrök egy alig tizennégy éves fiút visznek hátrakötött kézzel, a fejét lenyomva. Két harminckörüli terhes nő ment utánuk sírva és azt kiabálták, hogy ő még csak gyerek és a házban lakik. A fiút egy rabszállító autóba tuszkolták.



09.21. 02:46 A Blahánál vannak a rendőrök

A rohamrendőrök eljutottak a Blaha Lujza térre, több embert letereltek az aluljáróba. A téren sok járókelő van, és az autók a Rákóczi úton már közlekedhetnek. Tiltakozónak, rendbontónak látszó figurákat alig látni.

09.21. 02:41 Fiatalokat agyaltak meg az Akácfa utcában

Alaposan megvertek hat-nyolc első látásra nem randalírozónak kinéző fiatalt a rendőrök az Akácfa utcában a Wesselény és a Dob utca között. Az egyiknek kiverték három fogát, többen még mindig a földön fekszenek, tudósítónk hívta ki hozzájuk a mentőt. Azt állítják, nem tudtak mit csinálni, mert két oldalról szorították be őket. "



Új típusú könnygázgránát



Helyszínen tartózkodó riporterünk megnézett közelebbről egy a rendőrök által kilőtt könnygázgránátot: egy arasznyi hosszú (15-20 cm hosszú) fémcsőről van szó, amelynek lyukacsos vége felől jön ki a gáz. Ha valakit ezzel eltalálnak, nagyon komoly sérülést szenvedhet, mondta. A mentők most is a helyszínen látnak el egy sérültet, akit a fülénél talált el egy gránát és komoly sérülést szenvedett. "



Szóval ezkre meg most a rendőrök részéről nem volt semmi szükség.

Márcsak azért sem, mert a rendeteg brutalitás mellett, amit el kellett szenvedniük a hőzöngőktől, azért még emlékszem arra, hogy pl. a vízágyúnál is kimentették a rendőrt és épségben odakírérték a parancsnokához a mérséket tüntetők és több hasonló eset előfordult.

Szóval aki látszólag nem szolgált rá, azok mért kaptak ilyen bánásmódot, nem teljesen értem, de a kint lévő riporterek is teljesen értetlenül álltalk sokszor a történések előtt.

Elég fura volt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2006. 09. 22. 16:04
Törölt hozzászólás
#49
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:51
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Minden FTC szurkolót óva intek a nyiregyházi kirándulástól! A másodosztályú rangadó előtt a feldűhödőtt munkás fiatalok nagyon elfognak verni titeket. Több ezren várnak rátok.
Törölt felhasználó 2006. 09. 22. 09:40
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#47
baker!

Ugyanaz az a csoport birtokolja az előjogokat, mint az átkosban, csak akkor elég volt ehhez a politikai hatalom birtoklása, most meg már gazdasági hatalom is kell hozzá, amit így vagy úgy átmentettek maguknak.
(lásd a gyurcsányi privatizációt, is...)
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 22:23
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Ja az öreggeneráció nem ért a technikához.
Bezzeg a fiatalok csak azt gyűjtik ki írt nekik alá, ki nem, csinálnak belőle szép kis excel táblákat, hackerkednek mikor infóra van szükségük. Na szóval Ők egész mások, hányingert tőlük nem lehet kapni (legfeljebb fosol egy kicsit, de arra ott a szén)
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 22:18
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#45
vidéki tüntetéseken bokrok alá bújva jegyzetelték a tüntetésen résztvevők neveit az elvtársak, Juhász Feriék parancsára

tipikus bolsevista modszerek,undorito ,hányadék banda
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 22:18
Előzmény: #39  pancserlama.
#44
lama!
:o)először szavazzuk meg, hogy akarunk-e szavazni!
kissherceg 2006. 09. 21. 22:09
Törölt hozzászólás
#43
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 21:30
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
2 NAP kellett mire rendezték a soraikat, vicc és káosz az egész rendőrség. Huszonéves csajokat kuldtek, kuldenek folyamatosan pajzzsal a tuntetők közé.
Szánalmasak, de erről nem a közrendőrök tehetnek, hanem a malacfejü parancsnokok és orszégos vezetők.
VICC!!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 17:37
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
EZ jó:):)

link

Rendőrtiszt is rohamozta a televízió székházát
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 13:56
Előzmény: #39  pancserlama.
#40
Rengeteg bejelentés érkezik a rendorségi felhívásra. 56 ban is pillanatok alatt feldobták egymást.
pancserlama.
pancserlama. 2006. 09. 21. 13:11
Előzmény: #38  pancserlama.
#39
JA és még valami!
Követeljük a hetenkénti köztársasági, parlamenti, önkormányzati, feleség és hitves, szerető és barát haragos és nacionalista nem utolsó sorban szentek és egyebek népszavazását elvégre a demokrácia az demokrácia.!!!!!!

De javaslom hogy szavazzunk a demokráciáról is természetesen demokratikus keretek közt!!
pancserlama.
pancserlama. 2006. 09. 21. 13:05
Előzmény: #37  pancserlama.
#38
Ui.:
A fenébe is de mérges vagyok.
Mert azért nem semmi ám ami, meg azért ezt nem is lehet!!!

pancserlama.
pancserlama. 2006. 09. 21. 13:03
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Börtönbe a 150 megsebesült rendőrrel.
Nem akarom szítani a tüzet.
De kérem igen is tessék megbüntetni a leéget autók tulajdonosait.

Mondjuk, legyen a vád tiltott helyen parkolás.
A buszon dohányzó és részegen randalírozó fiatalokat pedig avassuk boldoggá avagy mártírrá.
Amúgy az ítélkező bírák korruptak és koncepciósak, a fenébe is!!!

Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 12:45
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Petike!
Sajnos nem élünk jogállamban, ezt csak mondják. Joga csak annak van, akinek sok pénze van. (az "átkos" sokkal inkább jogállam volt)
kissherceg 2006. 09. 21. 12:44
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 12:20
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#34
Nos, ez a baj! Az, hogy "jogállamban" élünk!

Ezalatt azt értem, hogy mindent a joggal akarunk tisztázni. Ez egy bizonyos szintig jó is. De vannak dolgok, amiket egyszerűen, józan "paraszti ésszel", vagy egyszerű erkölcsi alapon el lehetne intézni.

Tudom, most mit fogtok erre írni, de lehet, hogy én még utópiában élek, de én nem akarok olyan világban élni, vagy országban, ahol csak azért nem finghatok, mert feljelentenek. Azért nem fongok a tömegben, mert az csúnya dolog! Én ilyen egyszerűnek fogom fel a világot, és így élem meg az életem. Nem bonyolítom.

Az, hogy korábban GY.F. hogyan szerzett meg bizonyos vagyontárgyakat részletkérdés. Fontos dolog, de részlet. Ha olyan béna lenne, csak elszórta, elherdálta volna azokat. De a vagyoni helyzete nem ezt mutatja.

Várom, hogy most mibe lehet belekötni!
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 12:03
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Buxer!

Mesélj már nekem arról, hogy milyen a ti demokráciátok? Elhúrcoljátok otthonából a feketelistátokon lévő embert, jogtalanul nem engedtek hozzá ügyvédet?

Ez nagyon gáz

Mer még a jenki filmekben is azt látjuk:
" Önnek joga van hallgatni, joga van ügyvédet fogadni, stb... "
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:53
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Már a nyolcvanas évek elején pénzt szerzett?
Akkor valóban nem volt egyszerű és nem is sikerült minden "tehetséges" embernek...
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:51
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
Nem tudom, hogy miért gondolom azt, hogy védelmébe vette a hazugf embereket, akiket lebuktatnak!

Egyébként az én szememben is nőtt Horn!
Hiszen egy hellyel előrébb került, lett egy újabb gyengébb teljesítményt nyújtó miniszterelnöke az országnak gyurcsány Furkó személyében!
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:49
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
"Azonban miniszterelnökünk pénzt és tapasztalatot szerzett a magánszférában, és csak ez után lett politikus."

No ezt a mondatodat lehetne elemezni, sok szempontból szét lehetne cincálni. De ez hosszabb kifejtést érdemelne.....
jancsika 2006. 09. 21. 11:49
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Sváby Andrást azonnal le kell tartóztatni. Én láttam, hogy ott volt a TV-nél.

De még írok neveket.

Juhász Ferenccel is tömlöcbe.
Navrasicsot pedig a vérpadra.
Baló -a legszebb gaz - karóba húzni

Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:42
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Igaza van a Hornak, tegnap nagyott not a szememben a vén pufajkás! Keresétek meg a nap tv-s beszédét.
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:35
#27
Lehet, hogy néhány liberális felfogású, közép-, vagy jobboldali érzelmű nem fog velem egyetérteni, de inkább vállalom a vitát, mint, hogy sok bizonytalant kifordítsanak magából.

Akit nem érdekel, ne is olvassa tovább!

Előszóként kívánom leszögezni, hogy nem tartom magam sem bal-, sem jobboldali érzelműnek. A saját boldugulásomat az én érdekeimnek megfelelően kívánom elérni. Olyan politikai erő még jelent meg Magyarországon, ami legalább 80%-ban kielégéteni ebbéli vágyamat. Így próbálom "kivülről" szemlélni az eseményeket.

Tehát, az, hogy demonstráció, tüntetés volt, van, és valószínű, hogy lesz is, ez tény. Ennek nem vagyok ellenére, sőt, ha nekem is bajom lenne, tuti én is kiállnék, lehordanék mindent, és mindenkit annak, aminek nem szégyelném. Azonban a probléma ott kezdődik, amikor az eltűrt erőszak is megjelenik.

A lenyég a mondanivalómban itt kezdődik. Amikor még iskolába jártam, és utánna még pár évig, dolgoztam személy- és vagyonőrként, így voltam rendezvénybiztosítóként is. Így tudom milyen a tüntetés a kordonon belül is. Szerveztem többezres rendezvényt is, ahol a kordonon kívül csápoltam.

Amikor valaki veszi a fáradtságot, és elmegy a demonstrációra, akkor legyen azzal tisztában, hogy mire vetemedik. Ugyanis nem mindegy, hogy egy pláza felépítése ellen emeli fel a hangját, vagy szélsőjobbosok vezetésével, káoszt próbálnak kelteni bizonyos emberek, akik eddig a határban sem voltak. És most, csak saját, önös érdekeiktől vezérelve próbálnak tőkét kovácsolni a történtekből.

Szóval, amikor demonstráció van, nagyban függ a környezettől. Ami a Kossuth-téren van, az szvsz nem demonstráció már-, hanem tüntetés. Amíg az emberek spontán gyülekeznek, és békésen, kultúráltan fejtik ki a véleményüket, az OK. Azonban ami ott történik, se nem spontán, se nem kultúrált, és egy idő után nem is békés. Az okés, hogy pár százan csinálják a balhét. Azonban minden magyar állampolgár kötelessége a törvény betartása, valamint, ha bűncselekményt tapasztal elkövetni más részéről, akkor köteles értesíteni a hatóságokat, illetve az elkövetőt visszatartani, amíg a hatóság oda nem ér. Persze ez alól van kivétel: pl: öregnéni vs. huligán. Továbbfűzve a gondolatot. Amikor valaki odamegy a tüntetők köze, és tétlenül nézi az eseményeket, effektíve bűnözővé válik. Ez elég szélsőséges felfogás, de tényszerű megállapítás. A rendőrt azért nem hibáztathatom, mert neki ilyen körülmények között nincs lehetősége, hogy különbséget tegyen ember és ember között. Amikor hozzávágnak többkilós követek, tízkilós betondarabokat, táblákat, én igenis megértem, hogy lezúzza a tüntetőket. Sőt, én még keményebben aláznám a népet. Aki ott van, az részese a történteknek. Engem nem vertek meg sosem rendfenntartók, mert nem vettem részt félreérthető helyzetekben. A sok buta ember, meg vállalja a felelőséget a tettéért. Én elismerem a rendőrők munkáját. Tudom milyen, amikor tízszeres túlérővel szemben kell helytállni. Eléggé szentimántálisnak érzem magam ebben a témában, de azért, mert voltam a kordon mindét oldalán.

Ami a legjobban fáj, az a képmutatás a teljes politikai palettán. Nincs kivétel. Hangsúlyozom, nincs. Aki józanul gondolkodik, az már rég tisztában azzal, hogy mi folyik már rég óta a hazai politikában. Mindenki tudta már rég, hogy a politikusok nem mondanak igazat. Nem feltétlenül hazudnak, de nem az igazat mondják. Nem értem, hogy ez miért ilyen nagy hír! Tudjuk, hogy egyik orvos sem kap és fogad el hálapénzt, mégis mindegyiknek adunk. Ez a dolgok rendes menete. A másik állságos dolog, hogy a jobboldal már másik elvesztett választása után, még mindig kiskapuk útján vissza akar térni a hatalomba.

Itt nekem úgy tűnik, hogy van egy gazdag miniszterelnök, akinek alamizsna a miniszteri fizetése, fel sem veszi azt. (Ilyet már csinált egyszer valami idióta a történelem folyamán, valami Széchenyi nevű ürge - ha tévedek bocsi.) Így az elnök független, függetlenebb, mint az összes eddigi vezető volt. Nekem úgy tűnik, hogy a többi vezető "megélhetési politikus" volt. Amíg nem volt politikus, nem volt vagyona. Az idő alatt szerezte meg. Na, tudom, persze, most sincs vagyona. Egy watrburgja van, meg 20m2-es panellakás, felének a fele. Azonban miniszterelnökünk pénzt és tapasztalatot szerzett a magánszférában, és csak ez után lett politikus. Nekem itt gyanús valami.

Nem folytatot, mert már így is k***a sokat írtam, és elvesztettem a fonalat. Bocsi, ha megbántottam valakit, de kívülállónak érezvén magamat vettemedtem erre az írásra!

Puszi Mindenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:34
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#26
collateral damage - modják az amik a civileket (is) érő bombázások után
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:30
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
Buxi, ez a maszekos, kis Kft. - s szöveg nagyon sztereotíp, mintha az ATV -n egy betelefonáló idősebb nénikétől hallanám...
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:29
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Keserves az erőlködésed baxi!
Ez nem baj, csak talán nem portfoliolvasó az a kör, aki ezt az indulatkeltést megeszi.
Hazudd azt, hogy a költségvetési hiány 2000 milliárd Ft lesz 2006-ban, ha a Fidesz nyer...
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 11:24
Előzmény: #22  jancsika
#23
Ébreszt! A plázák parkolóiban teszik le a bmwjüket a jobboldali hulligánok a gyülekez elött. Behajtók, maszekok, uzsorások, kis kft-sek. Ébreszt!
jancsika 2006. 09. 21. 11:02
Előzmény: #21  jancsika
#22
De továbbmegyek.

A másik ilyen érdekes téma a környezetvédelem.

Az ellen miért nem lázad senki, hogy jelenleg 100Mrd Ft-opkat dobnak ki az ablakon olyan bűnszervezeteknek "újrahasznosítás" címán akik nem csinálnak semmit. Még szerencse, hogy az Eu ezért jön ide............

Na ezek azok a dolgok, amit egy számodra elítélendő "hulligán" nem tud megcsinálni, mert ha megcsinálná, akkor egy öltönyös gentleman lenne......
jancsika 2006. 09. 21. 10:59
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Az a baj, hogy az ilyen szava, hogy "elmondták" értelmezhetetlen.

Igen mindannyian állatok vagyunk, csak vannak köztünk olyanok akinek qrva jó a marketinge.

Most már a Viszkis kontra Kulcsár eset kezd eszembe jutni.

Azokat elítéled, a nélkül, hogy igazából tudnád milyen háttér van mögöttük. Akik mondták még biztosan nem voltak olyan helyeztben , mint a "vandálok". De nézzük olyan esetet amikoről nem szerettnek az "okosok" beszélni.

Mikor voltál utoljára erdőben kirándulni? Érdemes elmenni és akkor megtapasztalhatod, hogy ahol régen kellmes volt a séta, most hernyóval és mindenféle féreggel szennyezett az erdő. A felelős KOlber úr aki eddig kb 10.000.000 milliárd forintot költött "tanulmányokra", azonban ki tudja miért a férgek nem tünnek el ezektől a tanulmányoktól. Ez tényleg sokkal kisebb kár.

Topik gazda

Knight Tyris
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek