https://www.tradingview.com/x/HtjvaZSf A tegnapi chartot kiegeszitettem . Ha isten is ugy akarja emelkedo savba leptunk. Az junius vegeig 44k (plusz oszti az 45 ez a varakozasom)
Nálam vegyes a kép. A választások miatt felfele kiléptünk a
trendcsatornából. Ez jogosan visszakorrigált. Utána jött egy szelvényvágás.
Ezután USA korrekció jött, aminek bőven lehet itt is hatása (SandP szintén
kilépett a csatiból, ez korrigál vissza teljesen jogosan. Még bőven van tér
nekik lefele, az sem tragédia.) Az, hogy ebből összejött 5.000 pontos esés
(osztalékot belekalkulálva 4.000), eddig ez teljesen rendben van. A
vagyonvisszaszerzés miatt szerintem kár aggódni, minden forintnak nyoma van, én
nem piszkálnám az érintettek helyében. Pozitívum még az analógia a WIG-gel. A
lengyelek is produkáltak a 2023-as választás környékén egy 30 százalékos fel,
aztán egy 10 százalékos lefele kört. Ezután mentek fel tovább. Mi is nagyjából
ezt csináljuk eddig. A másik tényező nálam, hogy tavaly áprilisban Trump
kirázott a pozimból, úgyhogy most tartom a longot. (Ekkor egyébként az OTI 27K-ról
19K alá esett.) Amit nem tudok (nem értek), hogy mikor árazza be tényleg a piac
a Hormuzi lezárás elhúzódását? A TACO-t várja még mindenki, vagy már – esetleg –
valamilyen százalékban be van árazva? Mert azt épeszű ember el nem hiszi, hogy
nem lesz hatása a világgazdaságra. Ez a nagy kérdés szvsz. De ha onnan jön egy
jó hír, akkor rakéta. Én erre tettem fel a tétjeimet.
OTP részvényesek ide!