Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2017. 04. 02. 13:02
Előzmény: #1026615  macibear
#1026620
Mindig Q(y) vs. Q(y-1) (legjobb, ha TTM, magyarul 4 negyedéves gördülő minden negyedévre kiszámolva). Praktikusan ugyanaz, mintha FY(n) vs. FY(n-1) vizsgálnál, csak megnégyszerezed az adatpontok számát. ez mégiscsak egy értelmezhetőbb sokaság. Ezen kívül az árfolyam (ennek következtében az értékeltség) is nagyot tud változni negyedév alatt.
________
________ 2017. 04. 02. 12:54
Előzmény: #1026617  macibear
#1026619
Jòl látod a helyzetet szerintem. Itt a speka forgatókönyv lesz a befutó. 1. Csånyi & Orbán féle körök próbálják feltornászni még a magyar piacot. 2. Soros féle csoportok kezdenek el realizálni, önteni. 1,5 éve még 5800 voltunk sokáig, ott tankolhattak eleget. Ha arra játszanak, hogy rossz hangulatot generáljanak, és még profit is termelődjön akkor 1 év múlva akár 6000 alatt is lehet a papír. Ha a profit állapot nem minden nap izgatja őket, akkor jóval az 5800 alá is benézhetünk... Nekem a heti mozgás egyelőre negyedéves akció volt, 1 hónap múlva már tisztább lesz minden. Csányi egyelőre tartja...
macibear
macibear 2017. 04. 02. 12:25
Előzmény: #1026616  Törölt felhasználó
#1026618
Igen, látszik is a chartban. Rendszerint a Q1 a legkisebb éven belül. Ha nincs gebasz ...
macibear
macibear 2017. 04. 02. 12:20
Előzmény: #1026614  olika1978
#1026617
Lehetni lehet, belefér. Azért nem fogadnék rá. Várom én oda, de csak ha megcsinálta az "év végi" csúcsot. 2018 után, 2019-2020 környékén. Akár még lejjebb is. De hol van az még! Teoretikus egyelőre az a szint. Megosztom Veled így négyszemközt a dilemmámat. 1, Hivatalosan 2015 januárjától kellene indítani egy számozást az OTP-ben 3390-ről. Aszerint valószínűnek látszik, hogy egy harmadik csúcsát csináltuk meg 9400-on. Alapból FIBO 61-38%-os szintig várjuk a korrekciót (elv!). Durván 6800-7800. Már szélsőséges eset lenne a 6150. Ez lenne a negyedik hullám. Innen mennénk fel új csúcsra az ötödikkel. Csakhogy! 2, Unortodox ugyan, de az az emelkedés szerintem indulhatott még a 2014 márciusi 3500-ról is. A 15-ös alj csak túlspirázott alj volt. Ugyanúgy mint a 9400-es csúcs. Se itt, se ott nem kellett volna lenni tisztességes esetben. Valakik simán beültették-kirázták a piac szereplőit. Baromi tudatosan. No szóval ha 3500-ről nézem meg az emelkedést akkor bizony itt egy nagy emelkedés ért véget 9400-on. Akkor az idén nincs új csúcs. Az esés vége pedig 5800 is lehet év végére jövő év elejére. Ez utóbbi verzió mellett szól a teljes időtartamra log charton behúzható legyezővonalak. Előbb-utóbb rá kell mennünk az alacsonyabban lévőre. Nagyon érik. A fundás várakozások viszont az első verziót támogatják. Az pedig erős. Futtatom egyelőre mindkét verziót, de ez alapján nem lehet kereskedni, pozíciót felvenni. Ez olyan elméleti agyalgás. Van még egy speka gondolat. Tegyük fel, hogy bizonyos körök virtuálisan már halálra keresték magukat 2015 eleje óta. Most pedig valósággá változtatják az eddig csak papíron meglévő nyereségüket. Meddig hozhatja ez le az árfolyamot? Hol érheti meg nekik újból venni? Végeztem én erre vonatkozóan valamiféle számítást, de egyértelmű eredményt nem kaptam. Minden befektetőnek más és más szint jön ki. Mikor kezdett el gyűjtögetni? Milyen átlagára lehet? Hol vásárolt utoljára. Stb ... Speka alapon (árfolyam nyereségre játszva) azért valami olyasmi kijött, hogy kőkeményen levihetik az árfolyamot 7000 alá. Ez meg azért lényeges, mert el kellene már dönteni mi is mozgatja valójában az árfolyamot? A spekulatív, árfolyam-nyereségre játszó tőke, vagy a konzervatív felfogású, funda alapon vásárló, hosszútávon, tulajdonosi szemlélettel bíró befektető? Kik vannak többen? Kinek van több pénze? Egyelőre úgy néz ki a spekák. De möglássuk ...
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 12:10
Előzmény: #1026615  macibear
#1026616
Ne felejtsd el, hogy az utóbbi években az első negyedévre szokták elszámolni a teljes éves bankadót.
macibear
macibear 2017. 04. 02. 11:38
Előzmény: #1026613  McDee
#1026615
Ilyenem még nincs. Megvizslatom. Végigmazsoláztam 1991-től a jelentéseket. Két adatot szedtem csak ki. Adózás utáni nyereség illetve saját tőke. Nincsenek korrigálva. Tudom, hogy kellene, de csak van valamiféle 0,5-nél nagyobb korreláció ezen nyers és a korrigált adatok között. No meg persze vannak az aktuális zárók a kötéslistából. A Q/Q alatt pld 2016 Q1 vs 2017 Q1 értendő vagy 2016 Q1 vs 2016 Q2? Ez utóbbi esetében nagyon meg kell gondolni mit is várunk. Az egyértelműen látszik, hogy a management szívesen szórakozik vele. Q1-ben jelent egy éves átlagos várakozásnak megfelelő adatot. Q2-Q4 a leírások időszaka, ha van ilyen. A 'Mikor?' rendszeresen változott az elmúlt három évben. Ha nincs leírás akkor Q2-Q3-ban belehúznak eredményt tekintve, majd Q4-ben beállítanak egy általuk ideálisnak vélt szintet. Hosszú évek óta ezt csinálják. Ezért is lettem kicsit szkeptikus a jelentések tartalmával szemben. Tényleg szórakoznak vele. Legdurvább példája amikor 1,709 md-ot jelentetek nyereségként 2008 Q4-re az éves jelentésben, majd ezt 2009 Q1-ben kemény mínuszra változtatták. Mennyi idő is telik el az éves jelentés valamint a Q1 nyilvánosságra hozatala között? Másfél hónap? Ez idő alatt derült ki hogy "Hoppá! Veszteségesek voltunk!" Én meg behúzom az áramszedőmet ... Arról meg ugye nem is kell beszélni milyen kozmetikázásokra derült fény a világ más táján a jelentésekben. Mi a garancia, hogy az OTP-nél nincs ilyen? A Deloitte mint könyvvizsgáló? No!
olika1978
olika1978 2017. 04. 02. 11:04
Előzmény: #1026611  macibear
#1026614
Maci elliott szerint a korrekció vége lehet 6200 is?
McDee 2017. 04. 02. 10:47
Előzmény: #1026611  macibear
#1026613
Neked nyilván megvannak a negyedéves adatok és talán a következő X-Y diagram is. Függőleges tengelyen P/E, vízszintes tengelyen ernings growth Q/Q. Az egészre egyfajta trendvonal ráillesztése után az éppen aktuális pont elhelyezkedése indikáció a pillanatnyi értékeltséget illetően.
macibear
macibear 2017. 04. 02. 10:22
Előzmény: #1026595  Kontraindikator
#1026612
Vond vissza a vételi megbízásaidat! És örülj, hogy 12 forint híján nem teljesült a Pakk2. Ez még csak ugri-bugri long tréd, még ha felfele is fog menni a következő hetekben.
macibear
macibear 2017. 04. 02. 10:20
Előzmény: #1026609  Törölt felhasználó
#1026611
Köszönöm! :) Valóban volt vele munka. "Mondjuk én inkább azt mondanám, hogy az adott negyedéves eredményhez tartozó árfolyamok inkább már a következő negyedévi várakozásokra épülnek." Ezt másképp gondoljuk. Én úgy állok hozzá, hogy a negyedéves tényleges záró az akkorra várt célt teljesíti, vagy annak közelében van. Innen indul a várakozás a következőre időszakra. Ha azt följebb várja a piac, akkor veszi, ha lejjebb, netán ugyan oda, akkor pedig elad, jobb esetben tart. A várható bevételt, nyereséget szépen összeszedted. Ilyet én soha ki nem fogok olvasni a jelentésekből. Megelégszem a tényadatokkal és elfogadom az ezzel alaposabban foglalkozók várakozásait. Azokat meg igyekszem felrakni a ténychartokra. Illik oda, kilóg? Lehet, nem lehet? Van még hasonló ábrám rengeteg. BV alakulása, annak kihatása az árfolyamra ... ROE-P/BV mindenféle bontásban ... Nem rakom fel mindet mert nehezen olvasható, meg fölösleges is lenne. Bár némelyik nagyos beszédes. Ugyan így nem tettem fel az éves, negyedéves, hónapos TA chartokat. Egyik sem a longot erősíti. Azt azért meg kell jegyezni, hogy ezeken a tf-eken 1000 forintnál nagyobbak a gyertyák. Aljuk tetejük még csak-csak megjósolható, de a köztük lévő mozgás nem. Pld a következő negyedévre csúcsnak 8600-8900 környéke, aljnak 7500-7800 várható. Már ezek maguk óriási különbségek. Nem beszélve arról, hogy mikor csinálja meg azokat? Pld időszak elején, vagy végén az aljat? Annyira azért ismerem a TA-t és a gyertyamintákat (főleg napos alapján), hogy a várható napi csúcs, alj belövése még el is megy, de a konkrét mozgást napon (gyertyán) belül jó ha 60%-ban sikerül eltalálnom.
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 09:04
Előzmény: #1026609  Törölt felhasználó
#1026610
Az überpesszimista verzió pedig az, hogy az értékelés visszamegy a sokáig müködő 10-es p/e-re és bejön a 190 milliárdos pesszimista várakozás, mert akkor bizony 6800-6900 az alja nyáron. De szerintem ez nem nagyon lesz, feltéve, hogy tényleg 3-4 %-os gdp növekedés lesz és az EKB is önti még a pénzt a piacra. Ami nagyon nem tetszik viszont az a bux, ha ez tényleg fej-váll, akkor elvileg mehetünk még lefelé, de szerintem az otp-nél és a molnál is támasz a groupama-cez ár. Nagyon bízom benne, hogy most már elindul az elliottos B hullámotok, örülnék egy 8700-8300-8900 mozgásnak. Elvileg az április jó szokott lenni.
Törölt felhasználó 2017. 04. 02. 08:30
Előzmény: #1026604  macibear
#1026609
Jó sokat melózhattál vele, szép munka. Mondjuk én inkább azt mondanám, hogy az adott negyedéves eredményhez tartozó árfolyamok inkább már a következő negyedévi várakozásokra épülnek. Az első negyedév tavaly bruttó 50 milliárd körül volt, viszont ebből még lejött a bankadó, így nettóban 34 körül volt. A második negyedéves 70 milliárdból pedig 15 milliárd a visa volt, tehát ott is kb. 54 milliárd a tényleges. A harmadik 70 milliárdjáról pedig utólag kiderült, hogy céltartalék trükközés volt (ezért lett a negyedik kisebb), a kettő együtt kb. 100 milliárd, tehát ha egyenletesen osztjuk, akkor 50-50 milliárd. Tehát ha a tavalyit ismétli a visa nélkül, akkor idén kb. úgy néz ki, hogy negyedévente átlag 50 a nyereség, amiből az elsőben elvisz kb. 10-et a bankadó, tehát éves szinten 190 milliárd. Egy részvényre tehát kb. 690 körüli eredmény jut, ami a 12-es bux p/e-vel 8280-as ár. Ez a konzervatív becslés, nincs benne a horvát bank, aminek tavaly 4 miliárd körüli eredménye volt és a montenegrói sem, amiről egyelőre semmi biztosat nem lehet tudni. Ha hozza a 210 milliárd körülit (ilyen várakozás is van) akkor 10-11-12 p/e-vel 7500,8250 illetve 9000 forint. Szerintem jó eséllyel hozni fogja (elvileg minden piaca növekedésben van), ami inkább a fő kérdés, hogy a p/e hogy változik. Mindig írom, hogy az akvizíciók átírhatnak mindent. Tegyük fel, hogy az említett 1 milliárd euróból tényleg vásárol, ha 10-es p/e áron vesz, akkor az 30 milliárddal növeli kb. 1-1,5 éves időtávon az eredményt, az pedig az árfolyamban p/e alapon 1000-1200 forintot jelent. (Persze p/bv értékeléssel jóval kevesebbet.) Tehát simán benne van, hogy a nyárra várt nagy c hullámod jócskán leviszi, de szerintem 7500 körül lesz az alja (persze, ha tényleg hoz az első negyedévben legalább bruttó 50 milliárdot, ha nem, akkor lehet lejjebb is.)
macibear
macibear 2017. 04. 02. 08:23
Előzmény: #1026605  macibear
#1026608
Március hetedikén viszont készítettem egy újabb "villásreggelit". Receptje publikálva. link Ez most valahogy így néz ki. Nyilak az illesztési pontok. link Nem merem leírni mi kellene történjen a következő két hétben villa alapján ... Nem az amit eddig vártam.... A napos RSI és Stochastik nem igazán támogatja ugyan az esést, de belefér. Ugyanez a helyzet a hetes tf-en is. Szeretne már fordulni, de még mehet lejjebb. Izgi, nagyon izgi. Ha tényleg kiállt az eladónk péntekkel, akkor a lendület miatt megyünk még hétfőn egy kicsit lejjebb (certi persze ippeg kuka) és megfordulunk, ha viszont itt marad két héten belül nem hogy 8600 hanem épp ellenkezőleg 7600 lesz az árfolyam.
pomperj
pomperj 2017. 04. 02. 08:14
Előzmény: #1026604  macibear
#1026607
Maci, ezek tovabbra is kivalo projekciok. Egyet is ertek veluk, ha ALT2 van, vagyis klasszikus flat korrekcios mozgas. Ha meg kialakul egy szep 5 hullamos eses a kovetkezo 1-2 hetben, akkor megse 3 hullamos, es kis meretu a-b-c van. Hanem minimum egy sok honapos, zigzag korrekcio, ami joval melyebbre megy; ami nalam ALT1. De meg nem tudjuk. hogy melyik? Viszont ha lemegy 1-2 heten belul 7500 kornyekere , 5 hullamosnak morfolodik, akkor mar sejtheto lesz 2)Viszont az "ilyen ábrázolást nem nagyon használnak a fundás elemzők." nos, felesleges szerenykedes. Ez csak az "il primitivo", meg az "almodozo szoveggyarto " fundasoknak szokatlan. Ez verbeli, elso osztalyu statisztikai elemzes, es rengeteg munka van benne...sokkal tobbet er mint a szokasos : -lesz 3% GDP novekves, tehat emelkedunk -lesz akvizicio, tehat emelkedunk -PE=12, tehat emelkedunk -osztalek fizetes jon, tehat emelkedunk -a kamat 100 eve a legalacsonyabb es emelkedni fog, tehat emelkedunk (?!) es hasonlok.
macibear
macibear 2017. 04. 02. 07:48
Előzmény: #1026603  pomperj
#1026606
Illő tisztelettel megjegyzem, hogy a 10 550-es célárat még mindig tartom. Év vége, jövő év eleje. Azt elismerem, hogy ennek a magas célárnak az elérését elképzelhetőnek tartottam akár még most, az első félévben is. Azt tudom csak, hogy meg kell csinálni. Az időpontjával viszont tényleg bajban voltam. Ez év tavasza, illetve az év vége adódott lehetőségnek. Eldőlt ... Előző bejegyzésemben feltett Villás chartjaim tartalmazzák az általam várt fordulós szinteket. Felül is, alul is. Elég rég készültek. A nyárig tartó medve trendet pedig már elég régóta emlegetem. Nem szorul ugyan védelmemre, de Kontrával együtt dolgozunk és nem nagyon szoktuk másképp látni a chartokat. Néha azért van vitánk, gyakrabban meg fejből kinézés ... :)
macibear
macibear 2017. 04. 02. 07:29
Előzmény: #1026597  Törölt felhasználó
#1026605
Ijjjjj ... De hajaz a villámra. :) link Valamikor január 27-én publikáltam. Ezt pedig március elsején link Az utolsó villás pubom pedig március 20-án készült link
macibear
macibear 2017. 04. 02. 07:15
Előzmény: #1026589  pomperj
#1026604
Én meg finomítottam a TA-sított funda chartajimon. Gtg Tesónak és Berlininek is ajánlom figyelmébe. Ez itt az éves eredmények alapján készült. link Piros pötty egy feltételezett éves 230 md Ft adózás utáni nyereség mellett a mostani negyedéves záró árral. Mit ne mondjak? Ha ezen a szinten zárnánk év végén se lenne túl nagy probléma. Lazán belefér. Azt azért érzi mindenki, hogy annak a piros pöttynek év végére kicsit feljebb van a helye. Ha nem is sokkal. Szétszedtem negyedéves bontásra az eredményeket. Így azért már más a leányzó fekvése a múltkor feltetthez képest. Van itt valamiféle korreláció az eredmény és az ár között. link Q1 piros pötty szintén a mostani záró alapján van feltéve. Jobbra balra mozoghat, attól függően milyen adózás utáni eredményt fognak jelenteni az első negyedévre. Hasra ütve 50 md szerint ábrázoltam, de kisebbre számítok. A lényeg viszont, hogy nem nagyon lóg ki a sorból. Ott van az a helyén. A nagyobbik gond a Q2. Eddig még sosem voltunk 7000 fölött Q2 végén. Pedig jelentett már erre az időszakra 70 md-ot is a management. Egyszer persze mindent el kell kezdeni. :) Q3 már biztatóbb. 50 md fölötti eredmény jelentése esetén akkor már illene 8k fölött zárni szeptember 30-án. És jön a Q4. Abból is az jön ki, hogy valahol 8500-9000 közötti záró minimum elvárható. Azt azért tisztázni kell, ilyen ábrázolást nem nagyon használnak a fundás elemzők. Ez egy szokatlan nézőpont. Időnként viszont nem árt megvizslatni a megszokottól eltérően a dolgokat. Ezen chartok alapján az árfolyam mozgását egyáltalán nem lehet megmondani. Erre a funda sosem lesz képes. Az csak annyit tud mondani, hogy a mostani árszinthez képest nagyobb időtávon fel vagy le várható. De sosem tudja megmondani (mint ahogy a TA is vakaródzik rajta) milyen lesz az árfolyam tényleges rajzolata mire elér addig a várt célárig. Nálam okosabb matekosok, tapasztaltabbak - gondolok itt Gyuri Papára, Matsmathra, Pomper Janira - ebből azért valamit ki tudnának hozni mikor mennyit is ér reálisan az OTP a nyereség függvényében.
pomperj
pomperj 2017. 04. 02. 06:48
Előzmény: #1026590  Kontraindikator
#1026603
1)Hat persze hogy ti mondtatok. Sot, par napja magam provokaltam ki 4 becsult arat, a versenyszellemu forum-tarsak segitettek is benne. Majd evvegen megnezzuk, hogy kinek hany hibapontja volt. A mondanivalo lenyeg az, hogy hirtelen elmultak a 11-13.000 Ft OTP varakozasok. 2)Cserebe hadd tegyek ide egy chartot. Es ala teszem az OTP chartjat. Igen erdekes, szerinted is nagyon hasonlitanak? link Ugye? Nade, ravaszkodtam am ! 3)Hogyan? Nos, a felso chartrol nem mondtam semmit. Most potlom. Eloszor: a felso chart Mexico tozsdei indexe, MXF, havi chart. Masodszor: kitoroltem belole a 2013 Apr. utani tortenest. Szoval, eppen 4 ev hianyzik belole. Megforditva: ami utana tortent, az persze megvan; az MXF chartrol lehet latni, hogy vegzodott a hasonlosag, met MXF az OTP elott futott 4 evvel. Es belole nemi kovetkeztetes adodik, hogy milyen lehet majd a kovetkezo 4 evben az OTP chartja? Nos, itt van, a piros kockaban: link Ha eddig hasonlitott, akkor nemi gyanu megiscsak tamadhat: hogy vajon tart-e a hasonlosag ha 15 evig tartott? Es akkor hogyan folytatodik OTP chart ?
bekalencse 2017. 04. 02. 00:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#1026602
oké, de nekem mínuszos a szemem! :)
pantya70 2017. 04. 02. 00:03
Törölt hozzászólás
#1026601

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek