Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:43
Előzmény: #32198  Törölt felhasználó
#32200
Te tudod!
Én tartom a véleményem. P/E-től függetlenül.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:39
Előzmény: #32194  Törölt felhasználó
#32199
biztos tudod, hogy az "amateur" szó eredeti jelentése "szerető"

azért egy "komoly" hibát akkor is elkövetett a cégvezető.
hová mennek a bírósági, rendőrségi idézések? mindig először a bejelentett lakcímre.

tehát a cégvezető a bejelentett állandó tartózkodási lakcímét elfelejtette módosítan. (ez "hivatalosan" szabálysértés)

kedves wicca !

hát nem a cégvezető modja már egy jó ideje, hogy ócsók nem kerültek(nek) piacra!!!!!!!
vagy talán mégis?????

tehát Te azt várod el tőlünk kisbefektetőktől, hogy csak úgy a cégvezető szavára elhiggyük, hogy nem adnak el.
önkorlátozás - igen!
ha ez a cselekvési szabadságuk korlátozását jelenti, akkor igen, mert ezen papírok piacra dobása TISZTESSÉGTELEN!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:36
Előzmény: #32196  Törölt felhasználó
#32198
Gusztav!

Az a baj, hogy a Humet legrosszabb esetben is ér 50Ft-ot ma. (60 millás rvdarabszám, 300 millás stagnáló nyereség, 10-es P/E -> 300/60*10=50)
Tehát akárki veszi, ezért veszi. Ha lejjebb megy az árfolyam, venné más is. Minél lejjebb megyünk, annál több vevőbe botlunk. (Ez nem általános igazság, ez csak akkor igaz, ha egy rv árfolyama alá megy a fair értéknek.)
Úgyhogy nagyon nem engedhetik lefelé.
Felfelé sem mehet, amíg van eladó tétel.
Úgyhogy beszűkülünk.
A nagy vevő és nagy eladó beállít egy egyensúlyi állapotot, amit piaci árnak hívnak. Utána abba az irányba megyünk majd el, aki előbb adja fel. Ha elfogy az eladó, felfelé, ha elfogy a vevő, lefelé.
A kispekik meg egy kis zajt visznek ebbe.
kissherceg 2008. 08. 18. 14:28
Törölt hozzászólás
#32197
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:27
Előzmény: #32192  Törölt felhasználó
#32196
puritan, ilyet nyilatkozatot nem fognak tenni, vagy ha igen akkor sem most kellene, hanem egy lokális mélypont és egy azt követő hatalmas emelkedés után.
Akkor lenne értelme, most nem.
Most inkább vigyázni kellen arra, hogy a Kezek be ne ragadjanak itt még véletlenül se, soha nem lehet tudni, hogy meddig lesz ez a hurrá-optimizmus a tőzsdéken. Szóval tartalékolniuk kellene némi pénz arra az esetre, ha még lefelé vennénk az irányt.
A MS-el meg még jobb vigyázni.
Én itt lefelé engedném a részvényt, az biztos, vagy legalábbis még nem kezdeném felfelé ráncigálni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:25
Előzmény: #32192  Törölt felhasználó
#32195
ennél kevesebb is elég lenne
pld. lehetne ilyen papírokkal a cégvezetőket, alkalmazottakat honorálni
- talán kevesen tudják de ugyanígy gyártotta a részvényeket a graphisoft is erre a célra, ezért a részvényszám ott is évről évre nőtt-
de csak egy előre deklarált mennyiségig az adózott eredmény függvényében.
Mindenki sejti, hogy ilyesmiről van szó - vagy más is kap?- ezt nyugodtan be lehet jelenti előre.
most nem lehet tudni, hogy mennyiért fog akvirálni és mennyi marad meg egyebekre

Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:20
Előzmény: #32192  Törölt felhasználó
#32194
Tehát drága jó Puritan barátom, ha jól értem, arra ösztönzöd a cégvezetőket, hogy korlátozzák saját cselekvési szabadságukat annak érdekében, hogy bizonyítsák ártatlanságukat, ellenkező esetben bűnösöknek nyílvánítjuk őket?

Ez már kicsit gáz szerintem...
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2008. 08. 18. 14:19
#32193
Köszi Wicca!
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:16
Előzmény: #32184  Törölt felhasználó
#32192
az "ócsó" papírok piacra öntéséről.

amióta olvasom a topicot a cégvezető és beépített emberei folyamatosan tagadják ennek "piaci" tényét.

Javaslat:
(persze tudom ennek elfogadása jelentős önkorlátozást jelentene a cégvezető részéről, hiszen hogy is derülhet ki, ha magasabb árfolyamon el -el nyomnak pár millió ócsót apródonként )

tehát:
a cég vezetése hoz egy olyan határozatot, nyilatkozatot kifelé, melyben deklarálják, hogy az ócsó papírok tulajdonosai a jövőben a tőzsdén kesztül nem értékesítik papírjaikat.
(mivel ez jogszabályba nem ütközik, így csak akarta kérdése)

amennyiben ezt nem teszik meg, úgy joggal feltételezeheti minden humet jelenlegi és jövőbeni tulajdonos, hogy bármelyik pillanatban kaphat egy adagot az ócsókból.

a fórumon e tárgyban elhangzott cégvezetői kiejelentés nem ér semmit, ugyanis bármikor ismételten tévedhet és mi meg megint kapunk egy adagot az ócsókból.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:15
Előzmény: #32189  kurazsi-mama
#32191
A karikatúra itt van:
www.kepfeltoltes.hu/080816/humi8_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Nagyon jó.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:10
Előzmény: #32187  treff
#32190
Ha kitartanak 50-54 közötti sávban amíg megszabadul attól a kb. 900000 db-tól, szép folytatás is jöhet.
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2008. 08. 18. 14:10
#32189
Mackó!
Hol találom az említett karikatúrát?
köszi!
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:10
Előzmény: #32186  Törölt felhasználó
#32188
Igen, csa-csi a tények most is ragyogóan beszélnek. Én hallom is. De a tömeg sajnos süket.
Meg vak is. Elvakította az előítélet, a csalódottság és a düh. Hagyjunk időt a tényeknek.
Ha elül a zaj, jobban lehet majd hallani...
Ez itt igen kemény türelemjáték.
Ezúton kívánok C. úrnak és minden Humetesnek sok-sok türelmet!
treff
treff 2008. 08. 18. 14:09
Előzmény: #32186  Törölt felhasználó
#32187
Nem nyugszanak, minden áron minél hamarabb szabadulni akarnak a pakkjuktól!
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:02
Előzmény: #32183  Törölt felhasználó
#32186
...és ha már itt tartunk:
A cég saját honlapján van két közlemény. Az egyikben értesíti a vezetőség "akit illet" hogy C. úr ellen rendőrségi eljárás folyik.
Aztán meg egy másik, amiben közlik, hogy ja nem is, bocsika, csak tanúnak idézték be és nem tudott róla, ezért jöttek ki a rendőtök a szomszédba... (Kicsit zavaros, túl van magyarázva. Kinek mi köze hozzá, hogy mi történt? Magánügy. Én csak annyit tettem volna közzé, hogy tévedés történt, az előző közlemény hibás, C úr ellen nem folyik semmiféle eljárás. A titkolózás mindíg hitelesebb, mint a magyarázkodás.)

Ki is nem érzi a szavai súlyát?
Miért kellett egyáltalán a cégvezetésnek rögtön kiadnia egy közleményt? Mert nyilvánvaló, hogy nem tisztázták a dolgot az érintettekkel, mielőtt kiadták.

Na ez sem tett jót sztem a cég imidzsének. Egy kicsit olyam amateur dolog. A profik vártak volna a közlemény kiadásával. Ad abszurdum megpróbálták volna eltussolni az egészet. Mint a politikusok.

Na persze én készséggel elhiszem, hogy C. úr becsületes ember. Miért ne tenném, hisz nem ismerem. De sajnos a legtöbb ember nem így gondolkodik. :) Kicsit soknak tűnik a kabátlopások száma... Gyanús.

Pedig nyilván csak arról van szó, hogy nem kellő körültekintéssel vigyázzák a cég imidzsét. ami pedig drága kincs. Mint az árfolyamon is látszik, ugye.

"Nem elég becsületesnek lenni, annak is kell látszani!"

Ezt valami politikus mondta, de mégis nagyon igaz. ;)
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 14:01
Előzmény: #32183  Törölt felhasználó
#32185
A Teca meg a Csereklei vitatkozik...

Ez vicces, nagyon vicces:)))
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 13:53
Előzmény: #32183  Törölt felhasználó
#32184
a TÉNYEK azok most is beszélnek..............
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 13:37
Előzmény: #32181  csa-csi
#32183
Kedves csa-csi!

Ha adott egy cég, amit vezet egy ember és az adott cég csődközelbe kerül, akkor azt a céget a vezető ember vitte csődközelbe.
Az okokat ne firtassuk, mert NEM érdekesek. A legtöbb ember a világon nem tudja, hogy a Humetet az Apeh kergette a csőd szélére. Ha valaki kabátlopási ügybe keveredett, hát bizony így járt. Nem volt szerencséje. Ez van.
Ettől még ő VEZETTE a céget, amikor az csődközelbe került, tehát a publikum számára ő VITTE csődközelbe a céget. Igazságtalan? Igen.
De ez a tényen nem változtat. A piacot meg nem érdeklik a magyarázatok, csak a tények.
Ezért mondtam, hogy sok meló lesz míg helyreáll a bizalom C. úr és a Humet iránt. FÜGGETLENÜL attól, ki miatt veszett el. Sokat kell dolgoznia de a TÉNYEK majd beszélnek helyette.
Nem kell magyarázkodni. Nem áll jól. De szerintem ezt ő is tudja.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 13:37
Előzmény: #32181  csa-csi
#32182
nem rossz ez a műbalhé!
csak ügyesen...
csa-csi
csa-csi 2008. 08. 18. 13:24
Előzmény: #32176  Törölt felhasználó
#32181
A céget nem Civin vitte csődközelbe, kedves vicca, hanem az APEH, aki nyilvánosan rossz hírét költötte a cégnek. Tévedésükért utóbb írásban elnézést is kértek.
Ez volt a közvetlen ok, amiért a HUMET csődközeli állapotba került.
Jó lenne, ha nem esnél ugyanabba a hibába mint itt néhány úriember, akik enyhén szólva nem érzik szavaik súlyát.
Az tény, hogy Civinnek volt egy kabátügye... de ugye nem mindegy, hogy osztogatnak vagy fosztogatnak...

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek