Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:44
#32160
meg ez a "sikeres hetet mindenkinek".nekem ez is pozitív.volt pár hete egy megérzésem,aug végén emelkedés.
én ezért is tartom.
csak ne legyen negatív szentiment,mert a tőzsde ,az emberi félelmek és mohóság miatt rosszul árazza be a részvényeket.
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:44
Előzmény: #32152  Törölt felhasználó
#32159
Feri

A dupla alj bebiztosítva - C.Úr itt járt, az rá a biztosíték.
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:43
Előzmény: #32157  Törölt felhasználó
#32158
Papesz

Kösz a választ megnézem a könyvben.
Azt hiszem az MS nem adja közvetlenül.
"ilyen rv.ár mellett,drága lenne új céget"
na igen csak magasabb rv. áron éri meg
ez pozitív
Civin úr többször előfordult már itt. Évekre visszamenőleg ez a szokása.
Ezt néha pozitív, néha negatív esemény követte a részvényárat tekintve.

Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:33
#32157
Malév!!
42.oldalon.
de már a 35.oldaltól érdemes olvasni.
pl:cégtől folymatos kommenteket kell hallani.
én személy szerint örülök is,hogy hallottuk élőben Civin úrat megszólalni.
ami nekem lejött ebből az online beszélgetésből:-lehet nem véletlen,hogy a MS adja a rv.-eket,mert amint hallottuk,ahhoz ,hogy rv.-t tudjanak kibocsátani,forgalmat kell generálni.
ami megfogott,Civin Úrnak az a kijelentése,hogy ilyen rv.ár mellett,drága lenne új céget vásárolni.
ez számomra pozitív!!
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:23
Előzmény: #32151  Törölt felhasználó
#32156
Jó Civin,

Már tájékozódtam több helyen is, legyen nyugodt éppen ezért érdeklődtem végül Önnél is. Még a termékeket is teszteltem.
Utánuk érdeklődtem. Ahogy azt W.B. is ajánlotta.
Egyébként amint számomra kiderült, jeles embereknek is vannak az enyémhez hasonló aggodalmai.

De vitatkozni - az Ön szellemi képességeiről- dehogy fogok vannak fontosabb dolgaim is.

Természetesen észrevételeimet továbbra is megteszem, ha jónak látom ahogy nyilván Ön is.

Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:21
#32155
Értem.Megtisztelt válaszával.Még több sikert a munkájához.üdv Papesz
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:18
Előzmény: #32153  Törölt felhasználó
#32154
Jó éjszakát!
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:18
#32153
Jó Mindenki,

köszönöm a kérdéseket, a válaszokat és az észrevételeket. Sikeres hetet mindenkinek. A jövő vasárnapi viszontlátásig, maradok

őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:16
Előzmény: #32151  Törölt felhasználó
#32152
Jó kereskedést a hétre, kíváncsi leszek, minden estere egy dupla alj nem lenne rossz.
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:11
#32151
Jó Malév,

remélem megérti, hogy a szellemi képességeimről nem nyitok Önnel vitát. Megtenné azt a szívességet, hogy tájékozódik a HUMET ügyeiben (www.humet.hu és ez a Fórum igen kiváló és bő tárházat adja mindannak, amit én csináltam és csinálok), aztán pár hét múlva visszatér ide?
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:11
Előzmény: #32142  Törölt felhasználó
#32150
OFF
a könyv elvei alapján
olvastam, több elv is van benne
szerintem
a magyar piacról a fotex a rába és az otp jöhet szóba
ON
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:09
Előzmény: #32144  Törölt felhasználó
#32149
Tisztelt Civin úr,

azt hiszem sokan vagyunk, akik várják hogy elfogyjon az alapnak a Humet-részvénye.

Sokan várjuk az augusztus végi jelentést, öszintén remélem hogy pozitív lesz a tervekhez képest (és addigra talán az öntögetőnek is elfogy az öntögetnivalója) és akkor talán visszatérünk a "nem extrém" árfolyamsávba.

Köszönöm válaszát!
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:09
#32148
Jó Papesz,

Önnek is és természetesen WB-nek tökéletesen igaza van. A HUMET éves eredménye egyelőre kb.: 300 millió forint, = 1,2 millió USD.
A legfontosabb most az, hogy a vállalatok közötti kapcsolatokból kizárjuk a kettősségeket (költségek csökkentése) és a nyereségességet (beruházásokkal) növeljük. Van még egy akvizíciós forduló, amit remélem, hogy el tudunk HUMET részvényekkel rendezni. Ennek az ideje még (több okból) nincs itt, de tudnia kell, hogy a jelenlegi árbevételünk nagy része a Reanal tevékenységéből adódik azaz a csoport bevétele 1/3 CAD vagy USD és 2/3 HUF. A fordított arány jobb lenne, ez az akvizíciós cél. 20-25 millió USD körül a vállalatcsoportnak a saját fejlődését tudnia kell finanszíroznia, addig több vasat kell tartanunk a tűzben.
Hitelből vásárolni nagyon veszélyes lenne, mert az felzabálná a fejlesztési forrásokat.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:07
Előzmény: #32142  Törölt felhasználó
#32147
gratulálok Papesz

jó a hozzászólás
és a könyv is jó
ezt hanyadik oldalon is olvastad?
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:03
Előzmény: #32140  Törölt felhasználó
#32146
Jó Civin,

a személyeskedés gyenge értelmi képességekre utal
egyszerűen elfogy az illető
így én soha nem írtam önről pedig nem értek egyet sok dologban
csak tényeket kérdeztem
- a 6 forintos öntésről
- amit írtam (arról, hogy egy valaki is vehette ) logikus volt de lényegtelen

"Mit akar még?"
tudni, hogy mi lesz most a 6 forintosok sorsa
azoknak amelyek majd megmaradnak
a befektetéshez azt is látni és számolni kell, hogy mi lesz 1 részvény várható értéke
most ,1 év múlva, 2 év múlva,....
az ön számításai itt nem stimmelnek
remélem ez a fórumból vagy akár a portfolios cikkből kiderül
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:01
#32145
Jó Helka,

nem tudom. Én valóban nagyon sajnálom, hogy a MSCo elad naponta 200.000 darabot és ezzel ilyen lent fogja a piacot (miért nem engedték 80 körülire és ott adtak el a Reanal, vagy az A kategória után, nem értem!?), de remélem, hogy pár nap múlva ennek vége. Az biztos jót fog tenni az árfolyamnak. Nem mentegetőzőm, de zt hiszem én mindent megtettem azért, hogy a Portfólió olvasói tájékozódjanak a reálisnak tekinthető árfolyamokról.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:01
#32144
Jó Helka,

nem tudom. Én valóban nagyon sajnálom, hogy a MSCo elad naponta 200.000 darabot és ezzel ilyen lent fogja a piacot (miért nem engedték 80 körülire és ott adtak el a Reanal, vagy az A kategória után, nem értem!?), de remélem, hogy pár nap múlva ennek vége. Az biztos jót fog tenni az árfolyamnak. Nem mentegetőzőm, de zt hiszem én mindent megtettem azért, hogy a Portfólió olvasói tájékozódjanak a reálisnak tekinthető árfolyamokról.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:00
Előzmény: #32141  Törölt felhasználó
#32143
jo tovább nem lovagolok a témán mindenki ugy tözsdézik ahogy akar...
Amugy se köt semmi se ehez a papirhoz...
Azért sok sikert és szerencsét és sok pénzt!
Ha a fönöknek akkor a fönöknek ! :-))
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 23:00
#32142
először is ,szeretnék gratulálni Civin úrnak,a gyors fejlődéshez.2-3 évvel ezelőtt ft-os papírnak hívták a Humet rv-t.most a gyors fejlődés miatt,ez a jelenlegi szint alulértékelt.
ez számomra szembetünő.
olvasok egy könyvet: a Warren Buffet módszer,ebben volt egy rész,amiről a Humet jutott az eszembe.ez viszont számomra negatív gondolatokat ébresztett.

Philip Fisher, Buffett mentorától:
"egy vállalat jövedelmezőségével kapcsolatos érzékenysége egy másik kérdést is fölvet:milyen a vállalat jövőbeli növekedési képessége rv.finanszírozás nélkül.Ha egy vállalat csak rv.eladás útján képes növekedni,akkor a piacon lévő egyre nagyobb számú rv.minden hasznot megsemmisít,amit a rv.tulajdonosok a cég növekedéséből realizálhatnának.Egy magas nyereséghányaddal rendelkező vállalat,hatékonyabban tudja a saját forrásait igénybe venni,és így fenntartani a növekedést anélkül,hogy felhígítaná a meglévő részvényesek tulajdonát."
most ezzel a tudattal,hogy legyünk okosak?
rv.finanszírozás nélkül nem lehetne megoldani az új cégek megvásárlását?
Tisztelettel Papesz
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:57
Előzmény: #32136  Törölt felhasználó
#32141
Tisztelt Civin úr!

Lehet hogy túl tömören teszem fel (a szerintem mindannyiunk számára legfontosabb kérdést):

Mikor fog ez a sok, Ön által említett pozitív változás és eredmény megmutatkozni a Humet részvény árfolyamában?

Jó hallani a sok pozitívumot, de a legtöbben keserűen nézik a Humet portfóliójukat ... Nem hiszem hogy sok Humet részvényes lenne, aki 50-60 Ft közötti árfolyamnál is nyerességes.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek