Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:56
#32140
Jó Malév,

az ostobasága valóban nem ismer határokat. Olvassa már el végre, amit ma (is) írtam, kérem.

"Vastagon" - miről beszél? A nem extrém árfolyam 73 és 146 között volt, én 159-ért adtam el egy HUMETet, közel 2,8 milliárd értékben. Ez egyrészt horribilis mennyiség, másrészt a maximumhoz képest is kb.: 10%-os felár. Mit akar még?
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:53
Törölt hozzászólás
#32139
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:53
#32138
Jó Zsihaha,

a további akvizíciós tárgyalásokat én húzom (senkinek ne szóljon erről, de így van), mert ezzel az árfolyammal nagyon drága lenne minden. Összerendezzük a jelenlegi dolgainkat, aztán majd meglátjuk.

Jó Valaki,

elfelejtettem a nevét, bocsánat.

Amikor először írogattam ide, akkor láttam, hogy nem igazán követhető, hogy ki mire reagál, vagy csak úgy egy észrevételt tesz, szóval amint az illik megszólítottam azt, akinek írtam. A nicknevek elé hiányzott valami... "Tisztelt", "kedves", vagy valami. Ezért aztán a "Jó" szó ott van minden válaszom előtt. Az "őszinte híve" aláírás annak idején született meg a magyar levelezésemben, amikor még mindenkinek "elvtársi üdvözlettel" kellet zárnia a leveleit. Valahogy ez az elköszönés mintegy márkavédjegy - a nyolcvanas évek elejétől máig rajtam ragadt.

Így aztán ide is passzol:

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:50
Előzmény: #32134  Törölt felhasználó
#32137
Civin úr
ezt ön írta
"vastagon kompenzálnia kell
a kibocsátási ár túl magas
a kibocsátási ár túl alacsony
"
most írjam én is hogy mit jelent az, hogy vastagon....
személyeskedő válaszából arra következtetek, hogy nincs érve
sajnos
"Ön annyira ostoba és tájékozatlan, hogy egészen egyszerűen nincs mit írnom. Olvastassa el valakivel, amit írtam és beszéljék meg"
tanácsot én is adhatok:
gondolkodni gondolkodni gondolkodni

ez van többet vártam
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:47
#32136
Jó Zsihaha,

a napi teendőink számosak. Most nem sorolom fel, hogy mit csinálunk, de pl.: a kínai piaci jelenlét kapcsán a kontrollon és a kínai barátaink követésén kívül egyelőre nincs teendőnk. Egyrészt azért, mert néha érthetelenül hosszú ideig nem történik semmi, másrészt igen bizató előzetes piacfelmérésüket követően már csomagolják az első párezer dobozos szállítmányt. A regisztrációról egyelőre nincs hírem.
De, azért sincs igazán most ennek prioritása, mert mint a honlapunkon is látja a HUMETnek HongKongban van képviselete és ott már árulják az Enerex termékeit, többek között a HUMIFULVATE kapszulákat is.

A vállalatcsoport üzlketpolitikáját megtalálja a honlapunkon, a közgyűlésre kiadott anyagaink között. Ez nem változott.

Őszinte híve
harlem
harlem 2008. 08. 17. 22:42
Előzmény: #32128  Törölt felhasználó
#32135
Civin úr!

Nem túl régóta olvasok bele ebbe a topicba és már lehet volt szó róla korábban, de azért megkérdezem, hogy miért szólít mindenkit JÓnak vagy pláne miért őszinte híve?
Honnan ered, hogyan alakult ki ez a gesztus Önben?
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:41
#32134
Jó Malév,

Ön annyira ostoba és tájékozatlan, hogy egészen egyszerűen nincs mit írnom. Olvastassa el valakivel, amit írtam és beszéljék meg, hogy milyen hihetelen előnyt jelentett ez a kibocsátás valamennyi HUMET befektetőnek. Jól értse: befektetőt írtam és nem olvasni és számolni nem tudót!

Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:39
Előzmény: #32127  Törölt felhasználó
#32133
"a másik az ostobaság"
na igen az a múltkori bétes előzetes
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:38
Törölt hozzászólás
#32132
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:37
Előzmény: #32127  Törölt felhasználó
#32131
ha nem értette a példámat ami ugyanúgy végletes volt - ezt odaírtam- mint az öné nem tudok segíteni
(csak annyit volt aki többször is adott és vett)
számtan az kevés logika is kell ide
hogy ki milyen matematikából azt most hagyjuk

A "tömérdek" felsorolásából kimaradt az, amit jó csucska adott el a tőzsdén
persze odaírta, hogy csak 2008 áprilisáig vizsgálja a kérdést
mert jó csucska utána lendült be
ravasz ravasz nehogy megfogják a kijelentésén-))))
én számolok és gondolkodom is

Ha többet ér mint 50 forint akkor Ön és barátai miért 6 forintért szerzik be ?
csak azt a részt amit pld. jó csucska utána eladott a tőzsdén?
nem azt amiből akviráltak.
exmnbs1 2008. 08. 17. 22:37
Előzmény: #32129  Törölt felhasználó
#32130
Civin Úr, a gyj-ben kitér majd a cégei konszolidációs munkálatai állására?
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:32
Előzmény: #32128  Törölt felhasználó
#32129
Köszönöm válaszát Civin úr !
Jó munkát !
Üdv !
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:28
#32128
Jó Tróger,

hát... attól félek abból a könyvből egyelőre nem lesz semmi. Manapság igyekszem a rengeteg fától az erdőt látni... Higgye el baromi munka ez.
Remélem egyszer nyugdíjba mehetek, de pl.: holnap reggel 10-kor is fontos kávézásom van Jó Gubikával... Ez (is) fontosabb most a könyvnél.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:24
#32127
Jó Malév,

attól tartok, hogy két dolgot összekever. Az egyik a józan ész, amely mozgatja a befektetőt és a másik az ostobaság, ami az Ön beírásából sugárzik.

Amit a részvények adásvételéről ír, az elképesztő. Nyilvánvaló, hogy az egymilliárd négyszázmillió forintnyi adásvétel nem egy cash and carry ügylet, de ki az aki lecsorgásban magának ad és vesz?

A másik felvetése a „tömérdek”. Igen sokszor hallom, hogy ez, vagy az igen sokba kerül, nem érdemes megvenni, beruházni stb. Mi az a sok? Mi az, hogy tömérdek? Ezt a kifejezést tőzsdei befektető nem használhatja. Az Ön által írott „tömérdek” az 46 millió darab HUMET részvény, ennyit bocsátottunk ki 6 és 29 forintért. Ebből 28 millió darab a helyén van, senki nem adta el, tarja. A fennmaradó 18 millió darabot 2,8 milliárd forint értékű működő vagyonra konvertáltam, ez 155 forint körüli ár. Ezt tettem 2007 márciusa és 2008 áprilisa között. Mutasson nekem még egy embert, aki ebben az időszakban 159 forintért adott el egy darab HUMETet is, kérem szépen. Na már most: ezt nem magamnak adtam el, hanem a HUMET valamennyi részvényesének érdekeit és jól megfogalmazott célját szolgálva. Miért nem számol, ahelyett, hogy „tömérdek”-ezne?

Őszinte híve

P.s.: Mackó semmiféle célon nem lőtt túl, egy tehetséges, és ami fontosabb egészséges humorérzékkel megáldott ember, aki kivágta a rezet. A rajz JÓ!
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:23
Előzmény: #32122  Törölt felhasználó
#32126
Civin Úr !
Egy kicsit más jellegű kérdésem lenne !
Ha jól emlékszem, még valamikor ön írta hogy könyvet fog írni az életéről .
Ha még tartja ezt ön, mikorra várható ?
Szerintem népes olvasótábora lenne !
Üdv !
Egy jövőbeli olvasó..:))
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:20
Előzmény: #32124  Törölt felhasználó
#32125
megijedt, mert egy kicsit túllőtt a célon
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:14
Előzmény: #32120  Törölt felhasználó
#32124
Érdekes ...
A NBM Civin úr pártján áll. Számomra megnyugtató ...
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:12
Előzmény: #32120  Törölt felhasználó
#32123
én nem értek egyet Mackóval
szerintem a tömérdek 6 forintos olcsó és új részvény
és ennek a további lehetősége riasztja a befektetőket
a volatilitás már ennek a következménye
Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:11
#32122
Jó Mackó,

régen vártam már arra, hogy valaki egy karikatúrát rajzoljon rólam. Köszönöm, hogy megtette és közzétette. Azt, hogy én hogyan reagálok az engem ért kritikákra, talán e köszönetből is jól megérti, de ha további evidenciákra lenne szüksége, kérem lapozzon vissza aPortfólión, és olvassa el a "Kerge Bika " díj átvételét követő köszönetemet.

Ez egy ilyen szakma, Akinek nincs humorérzéke, az ne vállalkozzon (ahogy itt hozzátenni szokás SZVSZ).

Még egyszer köszönöm.

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2008. 08. 17. 22:05
Előzmény: #32119  Törölt felhasználó
#32121
"egymilliárd-négyszázmillió forintért vettek HUMET részvényt megfontolt emberek"

vagy

egyvalaki több cégen keresztül 1 db részvényt több 10 milliószor adott és vett
és a kettő közt bármi a valószínű

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók