Eszembe jutott egy régi vicc : Móricka és Pistike sétálnak. Meglátnak egy nagy rakás szart. Móricka odamegy és megkóstolja : - Ez szar. Pistike is megkóstolja : - Ez tényleg szar. Még jó, hogy nem léptünk bele.
U.S. Central Command, which oversees U.S. forces in the Middle East, later confirmed the transit by the USS Frank E. Peterson and USS Michael Murphy, saying it was part of a broader mission to make sure the waterway is clear of sea mines laid by Iran’s Islamic Revolutionary Guards Corps.The move came as American and Iranian negotiating teams met in Pakistan to discuss an end to the war. President Trump has insisted that the Strait of Hormuz be opened as part of a cease-fire.
Blabla - Az eddig legyártott kb 1350db F-35-ből 200db selejtes tervezési probléma miatt, 800 van szolgálatban az USA-ban, a többi lényegében a NATO tagokhoz ment exportra, de ha ritkaföldfémet, aluminiumot, acélt vagy uránt nem kap az USA Kínából és az oroszoktól, akkor a nagy "gyártásnak" vége - Anyahajója pont annyi van az USA-nak mint az oroszoknak, mivel a hajó elleni hiperszonikus rakéták ellen nem tudnak védekezni, de ha nagyon össze akarod hasonlítani, akkor a kínaiaknak is van pár, a projecting military power farokméregetésben - Az USA-nak pont akkora légi fölénye van iránban, mint az oroszoknak Ukrajnában, de az oroszok már nem kockáztatnak, az USA gépek még csak most fognak hullani. Egyébként az iráni légvédelem aktív, ezt maga Dan Caine tábornok ismerte el + az iráni gépek is aktívak a légtérben szóval ez sem nyert... . Egy kis okosítás, a légtérellenőrzés fokozatairól: https://en.wikipedia.org/wiki/Air_supremacy#Levels - Ja mellesleg patriot rakétákból már hiány van Ukrajnában, annyit gyártanak belőle amerikában, hogy már koreai rendszereket használnak az öbölben is.... No milk today... https://youtu.be/PFWu4RP85z8 - The Ukrainian armed forces have reported a severe shortage of
US air defense systems, which could jeopardize vital military sites,
according to The Times. The report states that Patriot missile
systems originally designated for Ukraine were redirected to support US
and Israeli actions against Iran.
“We are running out of Patriot missiles,” Ukrainian Air
Force spokesman Yuri Ignat told The Times. “We constantly
ask for more. If we’re left without
these critically needed rockets, we’ll be left without
anything and Russians will destroy our critical infrastructure.”
As proof of his claims, he showed a video on his cell phone of a
Patriot launch pad, where only two missiles remained in the eight tubes. - És látom az amerikai szárazföldi haderől eddig 50.000 embert tudott felsorakoztatni, aminek a fele kisegítő személyzet, sok sikert a D-naphoz.... - A NASAMS rendszer pedig egy ótvar légvédelmi rendszer amibe lényegében AMRAAM levegő-levegő rakétákat használnak egy összebarkácsolt földi indítóegységgel. Hangsebesség alatti cirkálórakétákat és drónokat le lehet vele szedni, de más (ballisztikus)rakéták és gépek esetén a hatásfok jelentősen csökken, ráaádásul a rakéta hozzá sokkal drágább, mint egy cirkálórakéta vagy egy drón...(1db 1.1 millió dollár) - "Soha nem mondtam, hogy nincs korrupcio az USA-ban. Nem tokeletesek" Hazudozz máshol: "Raadasul szerintem gyorsabban tanulnak a sajat hibajukbol, mint a korrupcioval kuzdo ellenfelei." - Részemről a veled való kommunikációnak vége, mert non-stop trollkodsz, bár értem, hogy mi a célod vele, de szerencsére a háborúk menetére nincs hatása a baromkodásodnak.
Az USA 9 nap alatt 9 MQ-9 Reaper drónt vesztíett, eddig összzesen 24-et ami a teljes állomány kb. 7-10%-a: . The United States Department of Defense has lost eight MQ-9
Reaper drones in the Middle East since the start of the month, CBS News
reported on April 9.
The report, which cites two American officials, noted that the latest
losses brought the total number of such drones lost in the Iran war up
to 24.
The drones represent a loss of about $720 million. Depending on the
variant, a single Reaper drone can cost about $30 million or more.
MQ-9 drones are primarily used to collect intelligence, but have the
ability to conduct pinpoint strikes. The advanced drones can operate for
more than 27 hours and reach altitudes of over 25,000 feet.
Over the past nine days, Iranian state media released videos showing
the successful interception of four drones, alleged to be Reaper.
Qaem-118, a jet-powered, tube-launched kinetic interceptor, was
credited with most of these recent kills. The interceptor, equipped with
an imaging thermal seeker, was especially designed to take down drones.
It is reported to have a range of up to 25 kilometers. - Vélhetően elveszítettek egy nagy értékű MQ-4C Triton drónt is: - An MQ-4C Triton drone of the United States Navy declared an
in-flight emergency over the Persian Gulf before rapidly losing altitude
on April 9, according to open-source flight tracking data.
The drone, serial 169804, was tracked on Flightradar24 and other
aviation websites emitting a 7700 squawk, the standard code for a
general emergency.
Tracking data indicates that the drone dropped from around 52,000
feet to roughly 12,750 feet within minutes while operating north of
Bahrain.
The drone was flying a typical high-altitude surveillance mission
over the Strait of Hormuz before the sudden descent on its way back. It
remains unclear whether what was observed reflects a loss of the drone
or simply a loss of tracking data for some technical reason. - Továbbá az USA hadserege nagy nehezen elismerte, hogy egy KC-46-os is megsemmisült egy szaúdi bázisra mért rakétatámadás alkalmával: - A KC-46 Pegasus aircraft of the United States Air Force was
destroyed in the March 27 Iranian attack on Prince Sultan Air Base in
Saudi Arabia, a satellite image shared by aviation journalist Babak Taghvaee on April 8 revealed.
Prince Sultan, located in the heart of the kingdom, has been serving as a major hub for American aerial operations against Iran.
The Pegasus is an aerial refueling and strategic transport aircraft
developed by Boeing from its 767 jet airliner. It entered service first
in 2013. The price of the aircraft is not public, but it is estimated to
be anywhere from over $100 million, to just under $300 million.
The latest satellite image from Prince Sultan revealed that at least
one Pegasus was destroyed there. The aircraft lost its entire nose
section. . The same Iranian missile and drone attack destroyed an U.S. Air Force
E-3G Sentry airborne early warning and control (AEW&C) aircraft and
damaged another. An older KC-135 Stratotanker was also destroyed.
Several other aircraft were damaged, although details remain scarce.
Nem tök mind1. A tárgyaláson nagyon gálánsan felajánlották az irániaknak, hogy visszadják az elkobzott vagyonukat, a békéért cserébe (kártérítés és vámolgatás a szorosban természetesen nincs). Láttuk, hogy ez az oroszoknál is milyen jól működött... . Közben Laci 10cent per hordó jóslata már 2 dollárra nőtt.... . Ja és tegnap Trump megint fenyegetett, idézem: "Az elnök hozzátette, hogy már most is folyamatban van a közel-keleti térségben tartózkodó amerikai hadihajók újrafegyverezése." . Izrael a Libanon elleni támadást felfüggesztését, csak akkor hagyja jóvá, ha a Hezbollah lefegyverzni magát.... - Úgyh ez csak arról szól, hogy újratöltsék a készleteket, a szárazföldi támadást megtervezzék és a légvédelmet felderítsék, mindjárt nyomom is a beírást a veszteségekről...
Raadasul lattam eleget abbol, hogy mit muvel az orosz baratsag egy orszaggal es hogyan nez ki tobb evtizedes fejlodes utan. Koszonom nem kerek belole. Remelem a magyarok tobbsege sem ker belole.
Meg jo hogy vannak az ilyen igazsag bajnokok akik csakis a valosat irjak az oroszokrol. Mert nelkuluk az egesz vilag a rothado nyugati eszmekre lenne kenyszeritve. En nem gondolom, hogy legyozhetetlen lenne az USA, mert bizonyos korulmenyek kozott barmelyik hadsereg legyozheto. Probalok nem USA parti lenni, de a letezo legerosebb hadsereg, el kell ismerni… technikai, penzugyi es technologiai folenyben vannak. Az USA hadseregenek a koltsegvetese nagyobb, mint az utanna kovetkezo 9 orszag osszesen. Ezt hogyan akarod megcafolni. Nem ertem. Probalhatod az orosz erdekeket kepviselni, de ez a valosag. Az egesz onnan kezdodott, hogy az oroszok szerinted kepesek lennenek egy Iran feletti teljes legterzarra. Kozben a sajat legteruket sem tudjak lezarni. Nem ertem, hogy ez miert faj neked ennyire, de megis ugy tunik, hogy az oroszok botranyos ukrajnai haboruja is nagyon erzekenyen erint. Valoszinuleg azert nem gyartanak tobb SU57-t, mert nem akarnak. Ne viccelj mar. Sot azt idezed, hogy az F35 1/4-et akarjak elerni a gyartas meretben. Ha jol emlekszem 1200 korul jar a legyartott F35-k szama, mennyi orosz gepet gyartottak le eddig? 20-30 darabot? Azt hiszem 50-60% korul van az F35 eseteben a keszenleti rata egyebkent, mert nagyon surun es sokat kell szervizelni. Draga. Tokeletes az amerikai hadi technika? Nem! Soha nem lesz. Nem is tisztem vedeni. De ez a meretu felretajekoztatas amit itt olvasok nagyon durva. Akkor meselj legyszives, hogy az oroszok anyahajoja hogyan birja a folyamatos szogalatot. Vagy ott is mas a doktrina? Ha annyira jo az orosz haditechnika, akkor miert nem alakult ki egyertelmu legi foleny az iranhoz kepest fele akkora orszag felett, 4 ev alatt? Ahogyan emlekszem a haboru elejen a hadi segitseg szinte teljesen a regi szovjet technikat jelentette. Persze rengeteg informacios segitseget kaptak. Soha nem mondtam, hogy nincs korrupcio az USA-ban. Nem tokeletesek. Sot eleg sok minden van amivel nem ertek egyet. Nyomod a tipikus putyini propagandat, hogy az Ukranok mennyi modern fegyvert kaptak. Kozben meg a segitseg nagy resze regi leselejtezni szant technika volt. Jelen pillanatban sem a 30-40 eves Abrahms tankok miatt veszitettek el az oroszok. Erdekes, hogy a fejlett orosz hadseregnek is a Starlink-re kellett tamaszkodnia. Es a legtobb emberi veszteseget is az ujran dronok okozzak.
Izrael megint beújított. Az orvosok határok nélkül és az ensz segélyszállítmányok után új célpontot talált magának, aminek páran nem kifejkezetten örülnek... . “Unacceptable Aggressive Behavior”, 70 Nations React To UN Peacekeeper Killings By Israel https://youtu.be/Km0F2rysP7A
USA - Irán háború
Start 2026 január 18 hajnali 3?
https://oroszhirek.hu/cnn-trump-iran-elhagyasara-szolitotta-fel-az-amerikaiakat/