Topiknyitó: Toka 2024. 03. 05. 13:01

Toka Club/Labanc/Laruska/Nacky/Bpali/Oldrider/Josefernando/Mcbull/Kawaszabi  

Üdvözlet a Toka Club-ban.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Toka szombat, 08:46
Előzmény: #26577  Nacky
#26580
Európai Únió szívében?......olyan költői voltál....amúgy Ádám akkor ezek szerint annyira okos.  Igazi uzletember kinézete van....
Toka szombat, 08:44
Előzmény: #26576  Nacky
#26579
Toka szombat, 08:42
#26578
A mai névnap: GedeonJohanna
Nacky szombat, 07:50
Előzmény: #26572  balalajka
#26577
Miért pont Moszkvába? Orbán Viktor harmincöt éve politikus, ebből húsz évig vezetett egy országot az Európai Unió szívében. Egyetlen embere hatszázötvenmilliárdot tudott nyom nélkül ellopni tőletek, számos oligarcha cimborája, kiterjedt nemzetközi kapcsolatai vannak (állítólag). Akkor miért Moszkvába költözne? Miért nem Los Angeles vagy Tel-Aviv? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣”
Nacky szombat, 07:41
Előzmény: #26573  Toka
#26576
A nyilatkozó roma fiatalember nem az, aki pénzt kapott a tiszás rendbontásért, és utána a családjával eltörték a szerencsétlen embernek kezét-lábát, aki elmondta az igazat? Nagyon hihető az egész, szép operatőri munka, csak az a furcsa, hogy mindenki tizenöt nappal a választás előtt világosodik meg. 🤣🤣🤣🤣 Na meg a milliárdok... Már alig várom, hogy MP kiálljon és bemondja: az aranykonvoj valójában a Fidesz fedett akciója, hogy feketepénzből vásároljon szavazatot.😁😁😁😁😁😁
Nacky szombat, 06:36
Előzmény: #26566  harding
#26575
Szépen, pontosan leírtad, mi a probléma. Egy nagyvállalatnál dolgozol, ahol a fejlesztési tenderek elbírálására megbízott személy vagy személyek rossz döntéseket hoznak, amivel (szerinted) megkárosítják a vállalatot, ahol dolgozol, és az államot is. Mivel írod, hogy ez folyamatos, akkor már elég régóta tarthat, így kijelenthető, hogy a nagyvállalat felsővezetői sem végzik jól a munkájukat. Csak azt nem értem, mi köze ennek a kormánypárthoz? Szerinted valójában nem rossz döntéseket hoznak, hanem korrupció áll a háttérben évek óta?
Toka péntek, 21:31
#26574
Megtudhatjuk majd kiket tisztelhetünk az urakban?
https://www.facebook.com/share/v/1FJyMTPQbz/
Toka péntek, 21:03
#26573

A szavazat ára, érdemes megtekinteni.
https://youtu.be/ZCwQR5HRWR8?si=CDKoSv8576gbWA-n
balalajka péntek, 20:36
#26572
A mai nap mzgásai alapján egyértelmü, hogy mit áraz a piac:
O1G hamarosan Moszkvába kóltözik!!!
Toka péntek, 19:59
Előzmény: #26567  Nacky
#26571
Az hogy mire emlékeztet, az egy dolog...mi az igazság az meg egy masik...hol a repulorajt, hol a 100 gyár vagy 300...?..kovethetetlen...haverom aki egy kis hotelt uzemeltet jelenleg a rezsit alig tudja kifizetni...
harding
harding péntek, 19:52
Előzmény: #26567  Nacky
#26570
K...ra nem autógyár és akkumulátor gyár kellene, és nem 50 emberre kellene kidobni tobb 100m Ft-ot. Hanem az alapszolgáltatásokat kellene fejleszteni. Mert egészségesebb és műveltebb emberek ezrei és tízezrei nagy dolgokat tudnának véghez vinni ebben az országban. De ameddig szakmunkásokat képzünk mérnökök helyett és visszafogjuk a felsőoktatást, addig csak kőművesből és autóösszeszerelőből lesz sok, de olyanból, aki innoválni is tudna, meg automatizálni abból már most sincs elég.
Szóval ne légy büszke az autógyárakra,mert szemfényvesztésaz egész... +0%GDP az eredője a sok gyárnak és akku üzemnek... szerinted mennyi az éves növekménye a többi szegmensnek, ha mindösszesen nulla az ország GDP növekedése, és a mészros és tiborcz és NER cégek meg meglehetősen nyereségesek.
Ugye érzed, hogy mi a baj...
treff
treff péntek, 19:44
Előzmény: #26561  Nacky
#26569
Az nem tűnt fel eddig, hogy az általad említett "médiumok"-nak nevezett valamik egy kézben vannak?
Persze, hogy ugyanazt a propagandát fújják, mert az a cél, amit te is elhittél: ez meg az meg amaz meg emez az oldal is azt írja, hát akkor már csak igaz!
harding
harding péntek, 19:43
Előzmény: #26566  harding
#26568
Kontraszelekció zajlik nálunk. De ugyenez megy az oktataásügyben és az egészségügyben és egyéb ágazatokban is. Ezért van erózió mindenhol, kevesebb tanár, kevesebb orvos, alig van gyerek pszichológus, és ezért zárt be majdnem valamelyik pszichiátria most, mert egy idióta hozzá nem értőt tettek meg igazgatónak, akit csak a fél orvosi gárda femondsával való fenyegetéssel lehetett elmozdítani nagy nehezen.
Mindez azért van, mert az állam rátelepszik olyan szektorokra, amiben semmi keresnivalója. Beteszia saját embereit,aki nem szakeberek csak káderek, de nemhogynem hatékonységot hoznak,hanem csak erodálnak és középkori állapotig tudják visszarontani az adott intézményt, minisztériumot, szervezetet.
Nem kell (nemszabad) mindenbe beleszabélyozni és törvényeket hozni,  mert attól nem jobb lesz, hanem összekötözött kézzel és lábbal "versenyezni nem tudó" ágazatok, akik csak kiszenvedni tudnak.
Nacky péntek, 19:36
#26567
Óriási bejelentést tett a BMW-vel kapcsolatban Szijjártó Péter Pénzügyi és logisztikai központot hoz létre a BMW Debrcenben. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter elmondta: a beruházás értéke 1,7 millid forint, amelyhez az állam 425 millió forintos ad hozzá. A beruházás 50 új munkahelyet teremt. Négy év alatt elértük azt, hogy Magyarország egyike lett Európa azon kettő, és a világ azon három országának, ahol mindhárom nagy német prémium autógyártó saját gyárral van jelen Hozzátette, hogy három ilyen ország van a világon: Kína, Németország és Magyarország. A külgazdasági és külügyminiszter emlékeztetett, hogy Magyarországon annyi gyár jött létre, hogy az ország az európai gazdaság egyik termelési központjává vált.                                                                             https://magyarnemzet.hu/gazdasag/2026/03/oriasi-bejelentest-tesz-a-bmw-vel-kapcsolatban-hamarosan-szijjarto-peter?utm_source=metropol.hu&utm_medium=referral&utm_campaign=ott_group_topPV_09 
harding
harding péntek, 19:36
Előzmény: #26564  Nacky
#26566
Szívesen leírok neked egy példát:
Nagyvállalatnál dolgozom, ahol nem a legjobb szállítók nyernek fejlesztési tendereket, hanem állami cégek. Ennek megfelelően nem lesznek jók az alkalmazások, hanem folyamatos bajlódás van velük, ami sem performanciailag sem ergonómiaiag, sem koltségileg nem veszi fel a versenyt a versenytársak rendszerével. Emiatt a vllalat által nyújtott szolgáltatás nem tud olcsó lenni. 
Tehát a te és én pénzemből fizetünk állími NER cégeket, akik versenyhátrányt okoznak, ami összességében hatékonytalanségot szül. Ahelyett, hogy hatékonyabb folyamatokat fejlesztenénk, csak elb@sszuk a köz pénzét, és a versenytársak meg simán leversenyeznek minket félkézzel, fele annyi pénzből, és töredék manuális munkaerővel. A GDP-nk azért ennyi, mert nem hatékonységba fekteti az állam, hanem hatékonytalan állami vállalatoknál köt ki, és ezzel más versenyképes vállalatoktól veszi el a lehetőséget, akik fizetnének is adót, de így nem fognak, sőt vannak akik elbocsátásokra kényszerűlnek. (persze a legjobbak nem)
Nálunk nem tudnak fizetést emelni, ami miatt a jó emberek elmennek máshova, de a hülyék hozzáadott értéke meg alacsonyabb. Szépen lassan elbutul a vállalat, pedig egy rakás közpénz folyik bele.
Paradox a helyzet, mert épp a közpénz és olcsó állami források ölik meg a hatékonységot.
Nacky péntek, 18:39
Előzmény: #26563  Toka
#26565
Akkor te nem hiszed el amit a telex meg a 444 ír  ??? 🤣🤣🤣🤣
Nacky péntek, 18:37
Előzmény: #26562  kugel624
#26564
De miért kell lecserélni , neked vagy a családodnak  mivel lesz jobb , ezt komolyan kérdezem mert nekünk  anyagilag csak pozitív volt az elmúlt időszak  , érdekel hogy másokat mi motivál ?
Toka péntek, 17:48
Előzmény: #26561  Nacky
#26563
Hát Te meg elhiszel mindent....szerinted az M1 is rendben van..
kugel624 péntek, 17:33
Előzmény: #26558  Nacky
#26562
Nem a fát akarjuk kvágni, hanem a kertészt lecserélni.
Nacky péntek, 17:29
Előzmény: #26559  Toka
#26561
Nem én írom le hanem az origo,  a mandiner, a ripost ,a magyarnemzet ,a hirtv , ha csak a jegesmedvék párzási szokásairól írnának azt linkelném be 😁😁😁😁 

Topik gazda

Toka
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek