Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:55
#40960

https://invst.ly/1id574
A fiamnak is regéltem anno nem egyszer, hogy 108 EZER, felette ajándék!
Nem fogadott szót, most ücsörög :))) (még egy darabig biztos)  
Nem nagy összeg , de minden összeg nagy, ha negatívban vagy !!
Tanulni  a magad kárán! :)))))))))))
 
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:46
#40959
Fibonacchi
Fibonacchi ma, 12:06
Előzmény: #40953  Beze
#40958

Köszönöm kérdésed! Jól vagyok, remélem Ti is!
Nandi ma, 10:11
Előzmény: #40949  Bpali2
#40957
Köszönöm elismerő szavaid. Bátorkodom megjegyezni megjelent az aranyon a halálkereszt is.
Van esélye innen nem esik tovább, de a kép még nem tiszta.
Részemről az optimizmus még nem alátámasztható.
Nandi ma, 10:10
Előzmény: #40949  Bpali2
#40956

Beze
Beze ma, 07:31
Előzmény: #40954  Lolmachine
#40955
Én járok, topikgazda úr nem jár! :P
Lolmachine
Lolmachine ma, 00:45
#40954
Hello Skacok! :)
Régen jártatok erre! 😁
Beze
Beze péntek, 22:32
#40953
Bakter fibooooooo!! Hogy vagy tesóó?? :))))
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:25
#40952

https://invst.ly/1icvrw
Ezt mindig figyelni kell!
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:17
Előzmény: #40950  Bpali2
#40951
Nincs mit!
Bpali2 péntek, 21:16
Előzmény: #40947  Fibonacchi
#40950
Kösz Fibo 👍
Bpali2 péntek, 21:15
Előzmény: #40948  Placi82
#40949
Még lehet annyi . Nem mostanra vártuk . Nandi rövid távon összeszedte amit tudott . Szépen megtanulta a leckét . Talán a kockázatvállalási hajlandóságot , a váratlan húzásokat hiányolom tőle .  De mindenképpen el kell ismerni jó munkát végzett rövid távon. Eddig . Inkább arra leszek kíváncsi mikor lesz az a pont ahol bevállalja a bullos scenariot.  ASR-nek pedig minden beírása hasznos 👍 ja amúgy Forma-1-es hasonlatt élve körön vagyunk még..😂. Nekünk nem kell annyi beállítást variálni ..
Placi82 péntek, 21:03
Előzmény: #40943  Bpali2
#40948
Én 6500 nal mondtam volna csak hogy ugye hogy ezt is  megmondtam, de elbasztak nekem. 😀 
Fibonacchi
Fibonacchi péntek, 21:00
#40947
Placi82 péntek, 20:43
Előzmény: #40940  randomly
#40946
Mélyben valami már eltort, de a felszínen még semmi sincs. Mély kuss  van évek óta.  Neverteken a bovlit Ez véleményem. És tudom is hogy mi tört el, de lenyomták. Egyszerűen zseniálisak. Azt hittem ebből a szarból nem másznak ki. 
Ezért fogadtam az aranyra és energiára. Ez van.... Tévedni emberi dolog?!?! 
Placi82 péntek, 20:39
Előzmény: #40941  Nandi
#40945
Ezennel kijelentem, hogy megkövetlek  Nándi! 
Placi82 péntek, 20:38
Előzmény: #40942  ASR
#40944
Fizetek egy belga vagy ír sört is  ha elmondod:, mert én már elvesztettem a fonalat. :) 
Bpali2 péntek, 20:11
#40943
Mikor emelkedés van síri csend van . Semmi célár,—> “ megálló” . Érdekes módon nincs . Pedig a korrekciónak is van korrekciója 😂. De ha mínuszba lenne 10 Dollárral már röpködnének a célárak . ,,.😉 
ASR péntek, 12:47
Előzmény: #40938  Placi82
#40942
Azt gondolom, elég pontosan értem. :) A különböző faktorokat viszonylag egyszerűen össze lehet rakni egy kerek képpé.
Nandi péntek, 06:30
#40941
GLD ETF flow továbbra is negatív.
Mindenféle optimizmus korai.
randomly csütörtök, 21:52
Előzmény: #40938  Placi82
#40940
Én sok mindent nem értek ... pénteken délben még 30+% évesített USA hozamom volt, most ebben a pillanatban 18,9% . Lehet ezt épésszel követni? És most nem BitCoin-ról beszélek ami egy megfoghatalan valami. Ezek USA pénzgyárak, felfoghatatlan mennyiségű nyereséget termelnek negyedévről negyedévre ... HU és EU mi csak álmodunk ilyen összegekről ... és 11% 4-5 munkanap alatt huss. Szerintem az igazgatóság nem ül össze hetente hogy tudja hogyan állnak a dolgok a cégeknél ... de tőzsde tudja hogy ma -11% ne már. OTP-s vezérek öntik a piacra a részvényeiket ... az árfolyam meg száguld ... mit vesz belőle SpaceX-t???? Persze ilyen számok vannak a BUX-ban és arany shortot veszek az eladott OTP-n :-) "Margit normális?" https://ibb.co/XkNzfykg
randomly csütörtök, 21:44
Előzmény: #40937  Bpali2
#40939
OTP-t ma már Én sem mertem adni  ... 44800-nál már kezdtem adogatni ... TL120-at bukóban 5190-en, ma 11157 lenne ... ilyen ez a rock szakma ... de nincs panasz, utána szépen lekereskedtem az szinte minden záróban adtam vagy vettem vissza ... sajnos adót is kell optimalizálni ... Arany ... 4004-n nyitottam shortot, real 4053 ... -10% 2 napra ... de csak nem az alját fogtam meg remek érzékkel, még sose sikerült. :-) -70% ha KO-ig megyünk $4500 
Placi82 csütörtök, 19:13
Előzmény: #40931  ASR
#40938
Shadow banking= osszecsonagolt jelzáloghitelek kategória.*10
De attol függetlenül van rá egy üveg söröm, hogy Te se érted mi a túróert nincs gravitáció már évek óta. 😉 
Bpali2 csütörtök, 18:33
Előzmény: #40925  randomly
#40937
Látod OTP egyszerű logika amiről beszéltünk. 43–>47 lehet most 46 certibe .+3000 nem rossz . Bankok eddig jól mennek maradjon is így . Van Richterem is hosszúra . Nem olyan gyors mint az ezüst de tizedannyira se veszélyes . Idén még felpattintaná magát 14-ig jó is lennék ..
Bpali2 csütörtök, 18:27
#40936
Meg . Remélem a 4880 is meglesz ..😉👍 
balta
balta csütörtök, 16:39
Előzmény: #40934  Bpali2
#40935
Egy nap késéssel meglett a 4020 :)
Bpali2 csütörtök, 15:23
Előzmény: #40933  Bpali2
#40934
Ja meg a xar 4ig opus appeninn de sajnálom😂😂😂😂
Bpali2 csütörtök, 15:22
#40933
Esik erre 3 cserépedény minuszol. 
Bpali2 csütörtök, 13:49
#40932
Épp ezért kell vásárolni az aranyat , mert a dxy előbb utóbb beszakad..
ASR csütörtök, 13:42
Előzmény: #40926  Placi82
#40931
Fájdalmasan és növekvő társadalmi károkkal. Amikor pl. azt mondták, hogy a lejáratig tartott értékpapírok veszteségét nem kell elszámolni, a méterrúd (a 10 éves kötvény) megbicsaklott. A rendszer ettől még megy tovább, csak a korábbi korrelációk sérülnek.
Akkora likvidálási hullám van, hogy azt sem csodálnám, ha a felszín alatt már történt volna valami, ami még nincs a címlapokon. Mindent adnak, hogy dollárhoz jussanak. A Private Credit pl. egy időzített bomba, ami a kockázati profiljában nagyon hasonlít a 2008-as összecsomagolt jelzáloghitelekhez.
Nandi csütörtök, 13:42
Előzmény: #40928  Beze
#40930
Aktuális rajza XAU 3500. XAG nem emlékszem.
Beze
Beze csütörtök, 13:33
Előzmény: #40928  Beze
#40929
bocsi, másik topic
Beze
Beze csütörtök, 13:31
#40928

Jánostól kérdezném, hogy:
https://ibb.co/SZN3FMP
és 
https://ibb.co/8gbFQL6d
arany és ezüst chartok beteljesítették a várt jóslatot
innentől kezdve mi a további terv?
Placi82 csütörtök, 13:28
Előzmény: #40923  keeper
#40927
Felkészülhet. Kína. Így járnak mind  majd. Nyomorult Kína nem állt ki az oroszok mellett. Most majd ő jön. 
A történelem ismétli önmagát. Most kivwreztwzik az Oroszokat, Kína meginkabb kihasználata ezt. Ahelyett hogy szőrös szövetségbe formalodtak volna!!!! 
Arra nem jön rá a barom Xi, hogy ők lesznek következők. És a trigger pontjujat fogjak megutni. Azaz az " egy Kína elvet", és akkor Kína lesz  a mainstream mocskos agresszora. 
Így járnak az árulok. Tessék példát venni a zsidosagrol mert ők  Panamatol kezdve Manhattan ig és Moszkva ig  ezek osszetertanak mint a koszos malacok. Protekcionistak (. Ez egy vidéki mondás, mielőtt valaki feljelentene :))) 
Placi82 csütörtök, 13:22
Előzmény: #40924  ASR
#40926
Biztos hogy törik. Csak hamarabbra gondoltam. Sajnos odébb lesz?!?! 
Olyan vagyok néha mint a nagy dobas cimu film aspergeres Burry je.. Túl előre gondolkodott 2007 ben, és majdnem tönkrement miatta a  Scion Capital alapja, éppen éppen az utolso pillanatban tört el Bear sterns. De hát ugye ki emlékszik ezekre. Az emberek memóriája kb mint az aranyhalé ugyaaazokata dolgokat követik el. Hisz erre épül a TA elemzések is. Ez inkább emberi lélek  pszichológia elemzése a piacon és a tőzsden. mint közgazdaságtan. :)). De már nem ez van.... 
A baj ott van hogy még van erőszakolva. A piac , és hiába nézek a múltba a gaztasagtortenelmi eseményekre a varaszgombombe, már sajnos nem logikazhato a következő lépés mint régen. Megváltoztattak az" Entitasok" a  szabályokat. Kikapcsoktak a gravitációt. Vagy olyan mintha a királynővel huszár lépésben is lehetne ütni. WTF? Ez igy nem korrekt. 
Ezt így akkor hogyan tovább?? Hmm? 
randomly csütörtök, 13:12
#40925
OFF A Richter szakértőket kérdezem ... most így 12.220-nál szívem szerint kiszórnám és vennék helyette ezüstöt. :-) Ez nem szenved annyit mit a Richter. 
ASR csütörtök, 13:04
Előzmény: #40911  Placi82
#40924
Értem. Vannak pontok, amelyek ülnek, mások kissé zavarosabbak, de látom, hogy alapvetően a piactorzításról van szó, ez a fő kritikád. A rendszer valóban menedzselt, magától nem állna meg a lábán. Ami szerintem túl erős, hogy mindenhol tudatos visszaélést feltételezel (igen, van ilyen is), miközben a legtöbb alapvetően kényszerű beavatkozás és a lélegeztetőgép használata elkerülhetetlen. A csődhullámot el kell kerülni.
Az események általában így szoktak kinézni egy masszív energiaár-sokk után:
1. A gazdaság számára ez pontosan úgy viselkedik, mint egy brutális, azonnali fogyasztási adó, ami elkezd beépülni az árakba.
2. A jegybankok pánikolnak, mert az infláció emelkedni kezd, így dilemma elé kerülnek. A rövid kamatok kilőnek felfelé (kb. 3–6 hónappal a hatás után).
3. A kereslet beszűkül, fogyni kezdenek a profitmarzsok, a beruházásokat pedig leállítják (pl. a német hadihajók beszerzésének ügye). Ez általában a 6–12 hónap.
4. A recesszió pedig csak ezután érkezik meg.
Ebből az eseménysorból nagyjából belőhető, hogy hol tartunk most. Az időintervallumoknál persze nagy a szórás. A legrosszabb forgatókönyv, hogy közben eltörik valami, mint 2008-ban...
Nem akarom a szót tovább szaporítani, de olvaslak benneteket!
keeper csütörtök, 11:51
Előzmény: #40911  Placi82
#40923
Scott Bessent, az Egyesült Államok pénzügyminisztere felvetette annak lehetőségét, hogy Oroszország az ukrajnai katonai konfliktus lezárultát követően visszatérjen a dollárban történő elszámoláshoz. A dollár vonzereje „a likviditásnak, a tőkepiacainknak, azok mélységének és szélességének köszönhető – mindenki itt akar lenni” – mondta a miniszter a CNBC-nek adott interjúban, amelyből a Bloomberg idézett. 
Szami csütörtök, 10:58
Előzmény: #40921  Bpali2
#40922
Köszi Bpali2!  Persze hogy tartom, csak a gúny és némi rónia szólt belőlem. 
Holdfényt is tartom, remélve, hogy nem megy le 50 alá. S közben elfelejtem, hogy a hozzám hasonló pancser kisbefektető mindig azt hiszi, hogy ezúttal más lesz, oszt sose lesz más... Ha 2012 ben évekig ment le, most is lemehet. Bár kétségtelen tény, hogy azóta kormányok is veszik, és az ipar is sokkal jobban rá van szorulva. Vannak nagy hírű (vagy hirdedt elemzők, akik a napfényt 2000-re várják, holdfényt 30 alá, de én nem hiszem. Csak ne volna oly nagy a marzs a fizikaiban...Abban nem lehet pórul járni, feltéve, ha az ember még fiatal és türelmes. Én 50 fölött már türelmetlen vagyok. Ebben a korban akinek van esze, már nem spekulál, tartja, menti, amilye van, mert már nem lehet (oly könnyen) újra kezdeni...
Bpali2 csütörtök, 10:45
Előzmény: #40920  Szami
#40921
Szard már le kő mit véleményez . Osztalék lesz . Tartsad a longot..

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek