Szami

Regisztráció: 2026-01-21 08:27:24

Hozzászólások száma: 74

Utolsó hozzászólás: 2026-06-25 10:58


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

Ezüst csütörtök, 10:58
Köszi Bpali2!  Persze hogy tartom, csak a gúny és némi rónia szólt belőlem. 
Holdfényt is tartom, remélve, hogy nem megy le 50 alá. S közben elfelejtem, hogy a hozzám hasonló pancser kisbefektető mindig azt hiszi, hogy ezúttal más lesz, oszt sose lesz más... Ha 2012 ben évekig ment le, most is lemehet. Bár kétségtelen tény, hogy azóta kormányok is veszik, és az ipar is sokkal jobban rá van szorulva. Vannak nagy hírű (vagy hirdedt elemzők, akik a napfényt 2000-re várják, holdfényt 30 alá, de én nem hiszem. Csak ne volna oly nagy a marzs a fizikaiban...Abban nem lehet pórul járni, feltéve, ha az ember még fiatal és türelmes. Én 50 fölött már türelmetlen vagyok. Ebben a korban akinek van esze, már nem spekulál, tartja, menti, amilye van, mert már nem lehet (oly könnyen) újra kezdeni...
MOLly tulajok topikja csütörtök, 10:32
Az előbb négy elmarasztaló véleményt kaptam. Elszomorodtam. Most korrigálok. 
A Mol egy rendes társaság, mindig részletesen tájékoztat mindenről, nem baj, ha a Richterrel ellentétben eddig még nem fizette ki a már megszavazott osztalékot a kisbefektetőknek (Az alapítványok részét nagyon helyesen visszatartva, míg MP és lelkes,  rendes csapata vissza nem veszi), addig hadd kamatozzon a cégnek a pénz, örüljünk annak, hogy a csodás Tiszán evezhetünk a farvizen, szép a táj, és az sem baj, ha csak novemberben fizetik ki az osztit, hisz ráérünk, de ha mégsem fizetnek, annak is meg lesz biztosan az oka, és ezért ne haragudjunk rájuk, mert csak jót akarnak és a mi érdekünket tartják állandóan szem előtt, helyettünk dolgoznak, legyünk hálásak, köszönjük. 
Ezüst csütörtök, 10:31
Az előbb négy elmarasztaló véleményt kaptam. Elszomorodtam. Most korrigálok. 
A Mol egy rendes társaság, mindig részletesen tájékoztat mindenről, nem baj, ha a Richterrel ellentétben eddig még nem fizette ki a már megszavazott osztalékot a kisbefektetőknek (Az alapítványok részét nagyon helyesen visszatartva, míg MP és lelkes,  rendes csapata vissza nem veszi), addig hadd kamatozzon a cégnek a pénz, örüljünk annak, hogy a csodás Tiszán evezhetünk a farvizen, szép a táj, és az sem baj, ha csak novemberben fizetik ki az osztit, hisz ráérünk, de ha mégsem fizetnek, annak is meg lesz biztosan az oka, és ezért ne haragudjunk rájuk, mert csak jót akarnak és a mi érdekünket tartják állandóan szem előtt, helyettünk dolgoznak, legyünk hálásak, köszönjük. 
MOLly tulajok topikja csütörtök, 09:24
A Mol egy gengszter banda, régóta tudjuk, mégis itt vagyunk. A farvizen akarunk haladni, de sokszor pofánkba löttyen az algás bűzös víz. A Richter már rég kifizette az osztit a kisbefektetőknek, az alapítványokét visszatartotta. Így is lehet. Ez ügyfélbarát. De a Mol egy sunyi banda. Ezek után azon sem csodálkoznék, ha novemberre halasztanák az osztit, de még az is lehet, hogy idén nem lesz. Szívás...
Ezüst csütörtök, 09:22
A Mol egy gengszter banda, régóta tudjuk, mégis itt vagyunk. A farvizen akarunk haladni, de sokszor pofánkba löttyen az algás bűzös víz. A Richter már rég kifizette az osztit a kisbefektetőknek, az alapítványokét visszatartotta. Így is lehet. Ez ügyfélbarát. De a Mol egy sunyi banda. Ezek után azon sem csodálkoznék, ha novemberre halasztanák az osztit, de még az is lehet, hogy idén nem lesz. Szívás...
MOLly tulajok topikja szerda, 13:35
Elnézést, félre ment, más topicba szántam.. 
A mol, nos köszöni szépen jól van. Én kevésbé...(: No pain no gain. Jól hangzik, mi? Kár . hogy ordas nagy közhely
Ezüst szerda, 13:33
Csalfa vak remény. Elesett a 60 is. 
2011-ben volt 50 dodo, utána 15 évig kellett várni az új csúcsra. 
Bele sem merek gondolni, de lehet, hogy megint ez lesz. Sok év lejtmenet, utána sok-sok-sok év oldalazás. 55 nél talán beleveszek. És mi van, ha jönne, egy régóta várt korrekció, esés a tözsdéken? Akkor holdfény mélyrepülés 40 alá, aranyhíd 3000 alá. Ami némi reményt ad, hogy kezd a taxisok és fodrászok közt eluralkodni a pánik...
MOLly tulajok topikja szerda, 13:33
Csalfa vak remény. Elesett a 60 is. 
2011-ben volt 50 dodo, utána 15 évig kellett várni az új csúcsra. 
Bele sem merek gondolni, de lehet, hogy megint ez lesz. Sok év lejtmenet, utána sok-sok-sok év oldalazás. 55 nél talán beleveszek. És mi van, ha jönne, egy régóta várt korrekció, esés a tözsdéken? Akkor holdfény mélyrepülés 40 alá, aranyhíd 3000 alá. Ami némi reményt ad, hogy kezd a taxisok és fodrászok közt eluralkodni a pánik...
MOLly tulajok topikja 2026. 06. 16. 10:27
Ez így van. Ha nem foglalkoznának focival és ehhez hasonló kétséges talmi dolgokkal, és inkább pl kúthálózatot bővítenék stb. biztos profit keletkezne. 
Ahogy a Pancsatantra mindiai mesegyűjtemény mondja: "Kevésért nem kockáztat sokat, aki eszes, kicsi legyen a kockázat, a haszon sokszoros"
MOLly tulajok topikja 2026. 06. 15. 12:08
Én sem értek mindig egyet Balinnal, de ez a stílus elfogadhatatlan. Aki más véleménye alapján kereskedik, az magára vessen, és ne szidja az illetőt, ha nem úgy történnek a dolgok, ahogy megálmodta magának. Balinnak joga van azt írnia a Molról, amit akar. Ez egy nyílt fórum. De mást pocskondiázni nem illendő, akkor sem, ha nem egyezik a vélemény.
Ezüst 2026. 05. 14. 21:48

Az ezüst vásárlóereje, avagy mit lehetett ma az ALDIban venni 1 uncia holfényért...
3 liter tej, 5 x 200 gramm vaj, 2x 500 gr joghurt, 4 cserpes gyümölcsjoghurt, 2 kg bio répa, 1 kg burgonya, 5 konzerv ananász, 5 konzerv marhahús konzerv, 1 kicsi humusz, 2 kg kenyér, kevés sajt, kevés felvágott, 2 liter almalé, 2 üveg olibabogyó, 2 liter paradicsomszósz. Szerintem nem rossz. Ne adja Isten, hogy olyan válság legyen, amikor a pénznek nem lesz értéke, de az is biztos (nekem legalábbis), hogy ennyi mindent nem fogunk kapni 1 érméért. 
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 20. 14:44
Rengetek a kérdés, aggodalomra okot adó tényező, ezekhez képest irreálisan magas az árfolyam. És számomra nem kérdés, hogy jövőre max alap oszti lesz, azaz 150 Ft, s ehhez igazodik majd az árfolyam. Kb 3500 Ft. Mitől lenne magasabb?  Ha NIS nem lesz meg, inkább 3000-3200 Ft lesz.  Lehet álmodozni 4500 Ft-os árfolyamról, de mitől lenne a cég értéke 50 %-al magasabb, mint egy éve? 
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 18. 13:47
Nagyon köszönöm a kulturált és segítőkész, válaszaitokat. 
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 18. 11:09
Ezt értem és világos, de ha eddig haveri okokból fizetett jelentős osztit, nem biztos, hogy megteszi ezt a jövőben, ha nem haverok ülnek a kormányban. Mi érdeke lenne ebben? A molnak az a jó, ha  a pénze megmarad, a vezetőség pedig más formában is megkaphatja azt, amire vágyik, pl. külön jutattatás, fizu emelés stb. Én bevallom nem tudom mit tegyek, 10 éves távlatban számoltam magas osztival, de a kedden eladtam az összeset...
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 18. 10:36

Mi a véleményetek, hogyan befolyásolná a mol osztalékát, ha az alapítványok többé nem kapnának apanázst általa? 
Az alapítványok 2020-ban kapták meg a mol részvényeket. Előtte az alábbi osztalékok kerültek kifizetésre? 2016- 70 Ft, 2017- 78 Ft, 2018 - 127 Ft, 2019, 142 Ft, 2020- 0,- Ft, 2021- 95 Ft, 2022- 302 Ft, 2023- 354 Ft, 2024- 249 Ft, 2025- 275 Ft, 2026- 300 Ft ?
A tendencia azt hiszem magáért beszél.
Minek fizessen a mol több osztit, ha korábban sem volt ez gyakorlat. És ha nincs magas oszti, az árfolyam sem lesz magas, mert ki és minek tartson pl 4 %-os éves hozamért molt, amikor van és lehet más, ami többet hoz. Bár igaz, hogy a környező olajcégek is többet fizettek az elmúlt években, ha jól tudom. De ezt nem ellenőriztem. Esetleg ha valakinek van kapacitása, megnézhetné. 
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 12. 18:06
Tisza győzelem esetén holnap 3650 nyitás..        
MOLly tulajok topikja 2026. 04. 12. 18:05

Tisza győzelem után biztos, hogy nem lesz NIS, és az árfolyam 3200 alá fog menni. Ez nem kérdés. És ezt mindenki tudta, eddig is, legfeljebb nem akart szembenézni vele...
Sajátos helyzetben vannak, akik Tiszára szavaznak, mert a győzelemnek örülni fognak (most úgy néz ki), de az árfolyamnak nem...
Ezüst 2026. 03. 26. 11:14
Nem véletlen, hogy most döntött úgy Izrael, hogy végső leszámolásba kezd. Amerikának néhány évtizeden belül kampec, és akkor már nem tudja támogatni a kis mitugrászt. Ezért most kell elérni azt, amit akarnak, nagy Izraelt, mely a Nílustól az Eufráteszig és a Perzsa öbölig terjed. Azaz felszámolják Libanont, Jordániát, Szíriát, megszerzik a Sínait. És ahhoz, hogy meg is tudják tartani, szét kell verni mindent a környéken. Ráadásul mi Európában megkapjuk a menekülteket. Okos terv, mely az 1897-es baseli cionista kongresszuson kezdődött, akkor fogalmazódott meg, hogy vissza kell térni Izraelbe, különben a nyugati emancipáció és modernitás elsodorja a zsidóságot. És lám, lett zsidó reneszánsz és ellenvetést nem tűrő normatíva az Izrael támogatása.
MOLly tulajok topikja 2026. 03. 26. 10:30
Ha jó emlékszem, azóta fizet jó osztit a MOL, amióta egyes alapítványok ebből élnek. Az árfolyam pedig korábban sem volt ott, ahol egyesek szerették volna látni. És  korántsem biztos, hogy kisebb oszti miatt magasabban lesz az árfolyam. Sőt! Akkor ki fogja venni és minek? Pl. 4%-os oszti mellett, amikor az állampapír fix 7%. 
MOLly tulajok topikja 2026. 03. 26. 09:02
A Tiszának megvan az esélye hogy 2/3-al nyerjen, méghozzá úgy, hogy a konzervaív-jobboldali szavazók többségben lesznek. És ezzel a felhatalmazással azt tesznek az országgal amit akarnak. A molt is eladhatják, a repteret, közműveket, mindent. És meg is fogják tenni. Szegény MP.t pedig háttérbe állítják, lemondatják, mint anno a Másik M(edgyesy) P-t. Ezt már pedzegetik néhányan egy ideje a párton belül is...

friss hírek További hírek