Topiknyitó: Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 13:14

Shopper Park Plus  

https://www.portfolio.hu/uzlet/20231121/uj-reszvennyel-indult-el-a-kereskedes-a-magyar-tozsden-652837
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Labanc
Labanc ma, 21:52
Előzmény: #261  MésziStock
#262
Nem akarsz lassan nevet vagy legalább profilképet váltani látva, hogy mostmár más szelek fújnak kishazánkban?
MésziStock
MésziStock ma, 21:45
#261
En tovabbra is tartom, hogy ez egy jo papir es hosszu tavra erdemes tartani... gspark novekedesi potencialjai korlatozottak... (azt is szeretem es van is boven) itt viszont nincs korlat :-) folyamatos bovules, novekedes varhato... nyilvan nem speka papir... de ez igy van jol. Stabil, hosszutavu befektetes... johet meg :-)
vcsmate
vcsmate ma, 19:00
#260
Összefoglaló – 2026 Q1: Rekordnegyedév, egyszeri lengyel átértékelési nyereséggelA vállalat 27,9 millió euró adózott eredményt ért el, ami +166,8% év/év növekedés. Ennek döntő része egyszeri átértékelési nyereség a frissen megvett lengyel portfólión.A dokumentum így fogalmaz:„…a vételár és az aktuális piaci érték különbözete átértékelési különbözetként, mely 22,9 millió eurót tett ki.”A működés alapjai is javultak:
  • Bérleti díj bevétel: +42,9%
  • Bruttó eredmény: +69%
  • Üzemeltetési veszteség aránya: 14,3% → 10,0% (egyszeri hatás nélkül)
A portfólió mérete és értéke jelentősen nőtt, a hitelállomány is megugrott az akvizíciók miatt.📈 Legfontosabb pénzügyi mutatók (csoportszint)
Mutató2026 Q12025 Q1VáltozásForrás
Bérleti díj bevétel10,0 MEUR7,0 MEUR+42,9%
Bruttó eredmény10,2 MEUR6,0 MEUR+69%
Átértékelési nyereség27,3 MEUR10,0 MEUR+173%
Adózott eredmény27,9 MEUR10,5 MEUR+166,8%
EPS1,14 EUR0,46 EUR+147%
Megjegyzés: a profit nagy része nem működési, hanem átértékelési eredmény.🏢 Portfólió és mérleg – nagy ugrás a lengyel akvizíció miatt
Mutató2026.03.312025.12.31Változás
Befektetett ingatlanok értéke648,8 MEUR430,0 MEUR+51%
Hitelállomány356,3 MEUR208,7 MEUR+71%
Tőkeáttétel (LTV)55%49%+6 pp
Piaci kapitalizáció330,4 MEUR284,3 MEUR+16%
A hitelállomány növekedésének oka:„105 millió euró hosszú lejáratú bankhitel és 43 millió euró rövid lejáratú áfa-finanszírozó hitel.”🌍 Működési teljesítmény országonként🇭🇺 Magyarország
  • Bérleti díj bevétel: +12,3%
  • Bruttó eredmény: +16,2%
  • Átértékelési nyereség: 4,8 MEUR (2025 Q1-ben -0,4 MEUR)
  • Kiadottság: 93,6% (stagnál)
  • WAULT: 5,6 év
Fő hajtóerő:„TESCO-tól visszavett területek kiadása… jelentős bevételnövekedést hozott.”🇨🇿 Csehország
  • Bérleti díj bevétel: +3,7%
  • Üzemeltetési veszteség csökkent
  • Átértékelési eredmény: -0,7 MEUR (2025 Q1-ben +0,7 MEUR)
  • Kiadottság: 98%
Piaci megjegyzés: stagnáló bérleti díjak, néhol csökkenés (Ostrava).🇸🇰 Szlovákia
  • Bérleti díj bevétel: +116% (bázisidőszak tört negyedév volt)
  • Átértékelési nyereség: 0,3 MEUR (2025 Q1-ben 9,7 MEUR)
  • Kiadottság: 93,8%
  • WAULT: 6,8 év
Makrokörnyezet romlik:„áfa emelés, tranzakciós adó, kiskereskedelmi forgalom visszaesése.”🇵🇱 Lengyelország – a negyedév sztárja
  • Bérleti díj bevétel: 1,3 MEUR (csak március 5-től)
  • Bruttó eredmény: 2,4 MEUR
  • Átértékelési nyereség: 22,9 MEUR
  • Kiadottság: 96,3%
  • WAULT: 8,9 év
A dokumentum szerint:„A lengyel ingatlanok 2026 első negyedévében 22,9 millió euró átértékelési nyereséget hoztak.”A következő negyedévben a bérleti bevétel +3,2 MEUR növekedése várható időarányosan.📊 Stratégiai irányok1. Akvizíciók folytatása
  • Cél: Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb élelmiszerfókuszú retail park üzemeltetője.
  • Vizsgálják 40–50 MEUR kötvénykibocsátás lehetőségét 2026-ban.
2. Zöld stratégia (ESG)
  • Cél: 30% energiamegtakarítás portfóliószinten.
  • BREEAM minősítés:
    • HU, CZ, SK: 100%
    • PL: 62,5% → gyorsan nő
3. Márkaépítés – Shopland
  • Cél: egységes, felismerhető retail park márka.
  • Már bevezetve: Csehország + 8 magyar lokáció
⚠️ KockázatokA dokumentum kiemeli:
  • makrogazdasági bizonytalanságok
  • hozamkörnyezet változása
  • energiaárak
  • bérlői kereslet
  • országkockázatok (különösen Szlovákia)
💡 Befektetői értelmezés – Mit jelent ez a számok mögött?Pozitívumok
  • Lengyel akvizíció óriási értéknövekedést hozott.
  • Portfólió mérete és diverzifikációja nő.
  • WAULT magas (6,7 év), stabil bevételi bázis.
  • ESG-minősítések erősítik a hosszú távú értéket.
  • Üzemeltetési veszteség aránya javul.
Kockázatok / figyelmeztető jelek
  • A profit többsége egyszeri átértékelés, nem cash-flow.
  • Hitelállomány nagyon megugrott (+71%).
  • Szlovák makrokörnyezet romlik.
  • A lengyel retail park piac erősen versengő (strip mall boom).
ÖsszképA 2026 Q1 eredmény kiváló, de nem fenntartható a jelenlegi formában, mert az átértékelési nyereség egyszeri. A működési trendek viszont pozitívak, és a portfólió minősége javul.Összefoglaló – 2026 Q1: Rekordnegyedév, egyszeri lengyel átértékelési nyereséggelA vállalat 27,9 millió euró adózott eredményt ért el, ami +166,8% év/év növekedés. Ennek döntő része egyszeri átértékelési nyereség a frissen megvett lengyel portfólión.A dokumentum így fogalmaz:„…a vételár és az aktuális piaci érték különbözete átértékelési különbözetként, mely 22,9 millió eurót tett ki.”A működés alapjai is javultak:
  • Bérleti díj bevétel: +42,9%
  • Bruttó eredmény: +69%
  • Üzemeltetési veszteség aránya: 14,3% → 10,0% (egyszeri hatás nélkül)
A portfólió mérete és értéke jelentősen nőtt, a hitelállomány is megugrott az akvizíciók miatt.📈 Legfontosabb pénzügyi mutatók (csoportszint)
Mutató2026 Q12025 Q1VáltozásForrás
Bérleti díj bevétel10,0 MEUR7,0 MEUR+42,9%
Bruttó eredmény10,2 MEUR6,0 MEUR+69%
Átértékelési nyereség27,3 MEUR10,0 MEUR+173%
Adózott eredmény27,9 MEUR10,5 MEUR+166,8%
EPS1,14 EUR0,46 EUR+147%
Megjegyzés: a profit nagy része nem működési, hanem átértékelési eredmény.🏢 Portfólió és mérleg – nagy ugrás a lengyel akvizíció miatt
Mutató2026.03.312025.12.31Változás
Befektetett ingatlanok értéke648,8 MEUR430,0 MEUR+51%
Hitelállomány356,3 MEUR208,7 MEUR+71%
Tőkeáttétel (LTV)55%49%+6 pp
Piaci kapitalizáció330,4 MEUR284,3 MEUR+16%
A hitelállomány növekedésének oka:„105 millió euró hosszú lejáratú bankhitel és 43 millió euró rövid lejáratú áfa-finanszírozó hitel.”🌍 Működési teljesítmény országonként🇭🇺 Magyarország
  • Bérleti díj bevétel: +12,3%
  • Bruttó eredmény: +16,2%
  • Átértékelési nyereség: 4,8 MEUR (2025 Q1-ben -0,4 MEUR)
  • Kiadottság: 93,6% (stagnál)
  • WAULT: 5,6 év
Fő hajtóerő:„TESCO-tól visszavett területek kiadása… jelentős bevételnövekedést hozott.”🇨🇿 Csehország
  • Bérleti díj bevétel: +3,7%
  • Üzemeltetési veszteség csökkent
  • Átértékelési eredmény: -0,7 MEUR (2025 Q1-ben +0,7 MEUR)
  • Kiadottság: 98%
Piaci megjegyzés: stagnáló bérleti díjak, néhol csökkenés (Ostrava).🇸🇰 Szlovákia
  • Bérleti díj bevétel: +116% (bázisidőszak tört negyedév volt)
  • Átértékelési nyereség: 0,3 MEUR (2025 Q1-ben 9,7 MEUR)
  • Kiadottság: 93,8%
  • WAULT: 6,8 év
Makrokörnyezet romlik:„áfa emelés, tranzakciós adó, kiskereskedelmi forgalom visszaesése.”🇵🇱 Lengyelország – a negyedév sztárja
  • Bérleti díj bevétel: 1,3 MEUR (csak március 5-től)
  • Bruttó eredmény: 2,4 MEUR
  • Átértékelési nyereség: 22,9 MEUR
  • Kiadottság: 96,3%
  • WAULT: 8,9 év
A dokumentum szerint:„A lengyel ingatlanok 2026 első negyedévében 22,9 millió euró átértékelési nyereséget hoztak.”A következő negyedévben a bérleti bevétel +3,2 MEUR növekedése várható időarányosan.📊 Stratégiai irányok1. Akvizíciók folytatása
  • Cél: Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb élelmiszerfókuszú retail park üzemeltetője.
  • Vizsgálják 40–50 MEUR kötvénykibocsátás lehetőségét 2026-ban.
2. Zöld stratégia (ESG)
  • Cél: 30% energiamegtakarítás portfóliószinten.
  • BREEAM minősítés:
    • HU, CZ, SK: 100%
    • PL: 62,5% → gyorsan nő
3. Márkaépítés – Shopland
  • Cél: egységes, felismerhető retail park márka.
  • Már bevezetve: Csehország + 8 magyar lokáció
⚠️ KockázatokA dokumentum kiemeli:
  • makrogazdasági bizonytalanságok
  • hozamkörnyezet változása
  • energiaárak
  • bérlői kereslet
  • országkockázatok (különösen Szlovákia)
💡 Befektetői értelmezés – Mit jelent ez a számok mögött?Pozitívumok
  • Lengyel akvizíció óriási értéknövekedést hozott.
  • Portfólió mérete és diverzifikációja nő.
  • WAULT magas (6,7 év), stabil bevételi bázis.
  • ESG-minősítések erősítik a hosszú távú értéket.
  • Üzemeltetési veszteség aránya javul.
Kockázatok / figyelmeztető jelek
  • A profit többsége egyszeri átértékelés, nem cash-flow.
  • Hitelállomány nagyon megugrott (+71%).
  • Szlovák makrokörnyezet romlik.
  • A lengyel retail park piac erősen versengő (strip mall boom).
ÖsszképA 2026 Q1 eredmény kiváló, de nem fenntartható a jelenlegi formában, mert az átértékelési nyereség egyszeri. A működési trendek viszont pozitívak, és a portfólió minősége javul.
Jocek ma, 18:55
Előzmény: #258  Labanc
#259
Az összes ingatlanosé jó egyet kivéve Appeninn megint nem tudott jót
Labanc
Labanc ma, 18:34
Előzmény: #257  vcsmate
#258
Brutál erős, várakozást is felülmúló...
Solar976
Solar976 ma, 17:39
Előzmény: #254  vcsmate
#256
Gspark jelentése is jó lett. Ez is jó lesz.
vcsmate
vcsmate ma, 16:14
#255
15:57:02 13,3 20 300 269 990
Komolyabb mókus beszállt. Jó jel.
Jocek csütörtök, 18:30
Előzmény: #251  vcsmate
#252
vcsmate
vcsmate csütörtök, 13:33
#251
Ath 14 eur.
vcsmate
vcsmate 2026. 05. 04. 07:37
#250
A 2026-os osztalékfizetés főbb adatai:
Osztalék mértéke: Részvényenként 0,92 euró.
Kifizetés várható kezdete: Bár a pontos 2026-os kifizetési naptárat az igazgatóság véglegesíti, a tavalyi rend alapján a kifizetés június 10. körül indulhat el.
Devizanem: Az osztalék kifizetése euróban történik.
vcsmate
vcsmate 2026. 04. 30. 09:34
#248
Pedig Erste követi, azt írta korábban, hogy friss tervek még nincsenek beépítve a modellbe, célárba: 
Az Erste modelljébe még be kell építeni ezeket az új projekteket, amik minden releváns eredménysort felfelé húznak. A mérleg továbbra is stabil maradhat, a hitel arány (loan to value) várhatóan a megcélzott 50–60%-os sávban alakul. Az új akvizíciós és finanszírozási hírek támogathatják az SPP részvényárfolyamát. Az Erste elemzője további felértékelődési potenciált lát a részvényben. A célár 15,3 euró, az ajánlás továbbra is vétel.
Jó lenne ha beépíténé már.
Dr.Emu
Dr.Emu 2026. 04. 30. 09:31
Előzmény: #246  vcsmate
#247

Biztosan még nem érdekük.
Nem baj, osztalékra vettük.
Azt sem fogják megírni, hogy rendre fizeti a 7% EUR osztalékot.
2023 évre 76 cent
2024 évre 84 cent
2025 évre 92 cent
vcsmate
vcsmate 2026. 04. 30. 09:18
#246
Na most már lehozhatnák a közgyűlés által jóváhagyott komoly eurós osztalék hírt.
Timmmy 2026. 04. 29. 19:44
Előzmény: #244  vcsmate
#245
Az korrekt, köszi 
vcsmate
vcsmate 2026. 04. 29. 19:10
#244
Részvényenként 0,92 euró.
Timmmy 2026. 04. 29. 19:04
Előzmény: #242  vcsmate
#243
ez mennyire jön ki részvényenként?
vcsmate
vcsmate 2026. 04. 29. 18:42
#242
Igen.
4./2026.04.29. számú határozat „A Közgyűlés úgy határoz, hogy 22 353 809 EUR osztalék kerüljön kifizetésre 2026-ban a 2025. üzleti évre vonatkozóan. Az osztalékfizetés fordulónapjának meghatározására az Igazgatóság jogosult.” Összes leadott szavazat: 11.515.090 db, Igen: 100,0%, Nem: 0,0%, Tartózkodás: 0,0%
Dr.Emu
Dr.Emu 2026. 04. 29. 17:54
Előzmény: #240  vcsmate
#241

Osztalékfizetés egyhangúlag jóváhagyva.
Már csak Pf. cikk kell, mint a GSPARK-nál.

Topik gazda

NZI
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek