Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shortelek 2026. 06. 09. 15:12
Előzmény: #14935  totoro
#14940
Az a lényeg, hogy semmi se maradjon a muszkának.
Shortelek 2026. 06. 09. 15:10
Előzmény: #14938  pogacsa
#14939
Ha a háborús övezet felé tart azt mindenképpen támadni kell.
pogacsa 2026. 06. 09. 15:00
#14938
Egyébként az oroszok elkezdték civil járművekbe rejtve úgymond "önkéntesekkel" szállítani az üzemanyagot és a muníciót. Pár kanna ugye a csomagtartóba befér, vagy éppenséggel néhány doboznyi lőszer. Aztán persze lehet mutogatni az ukrán félre, ha megtámadnak egy-egy ilyen konvojt. 
pogacsa 2026. 06. 09. 14:00
Előzmény: #14935  totoro
#14937

Majd legfeljebb a hátországban visszatérnek ló vontatta áruszállításra, aztán zenghetik, hogy milyen eco friendly náluk a fuvarozás. ;) Egyébként az elmúlt napokban több mozdonyt is elveszítettek.
A kínaiak jól járhatnak ezzel az egésszel, mert az ottani olcsóbb, bóvli kamionokkal pótolhatják a veszteségeket, plusz esetleg a használt piacról. Az biztos, hogy az ellátási láncolatban most nem prioritás a minőség és az alkatrész ellátottság, mert jó ha néhány utat megélnek a kamionjaik.
totoro
totoro 2026. 06. 09. 13:46
#14936
Lemaradt, de még érzékletesebben:
Januárig átlagosan havonta 1500 járművet vesztettek az oroszok. Ez most pár hónap alatt havi 6000-re növekedett. Ez a növekmény mind az utánpótlásvonalakra mért csapásokból jön. 
totoro
totoro 2026. 06. 09. 13:18
#14935
Szépen mutatja az oroszok problémáját az alábbi levezetés:
Ha megnézzük az ukrán jelentéseket, semmi extra változást nem látni az orosz veszteségekben, kivéve a járműveszteségeket. Februárban még átlagosan napi 100-150 volt, március-áprilisra felment 150-200 közé, aztán májusban robbanás, és napi 300 fölé ment átlagban, de volt 500 feletti orosz járműveszteség is, és ezek mind az utánpótlásvonalakon kilőtt járművek. Szignifikáns emelkedés van, az év elejéhez képes duplázódás, és a trend még mindig napról napra felfelé mutat! Az oroszok vannak támadó pozícióban, ők vannak kitéve jobban az ukrán támadásoknak, és a minőségi és mennyiségi drónfölény is az ukránok oldalán áll. A háború kitörése óta január végéig 47 hónap alatt a teljes orosz járműveszteség 76 000 db volt,  az azóta eltelt 4 hónap alatt ez 28 000 darabbal nőtt. 4 hónap alatt 37%-al nőtt a teljes orosz járműveszteség.
pogacsa 2026. 06. 09. 08:41
#14934
Moszkvában valaki levegőbe repült autóstul. 
pogacsa 2026. 06. 08. 21:12
#14932
Már négy halottja és 18 sérültje van a ma délutáni zaporizzsjai orosz dróncsapásnak. A terrortámadást egy olyan útkereszteződésnél hajtották végre, ahol kisebb termelői piac is üzemelt. 
pogacsa 2026. 06. 08. 18:32
#14931
Tűz van egy szentpétervári hadiipari cégnél. 
pogacsa 2026. 06. 08. 15:53
Előzmény: #14929  pogacsa
#14930
A Z-bloggerek is annyira tisztában vannak a helyzettel, hogy most meg már egy lőszerraktárról írogatnak.
pogacsa 2026. 06. 08. 15:46
Előzmény: #14928  pogacsa
#14929
Ha minden igaz az orosz légierő repített a levegőbe egy falut KAB bombával.
gazmber 2026. 06. 07. 14:43
Előzmény: #14925  pogacsa
#14927
a kivénhedt muszka medvének lassan kihullanak a fogai és kiszakadnak gennyes mancsából a karmai... végvonaglására méltányosságból kaphatna egy 'altatóinjekciót'...☺? szvsz
pogacsa 2026. 06. 06. 17:51
#14926
https://bsky.app/profile/tendar.bsky.social/post/3mnmxq2cgac24
Hirtelen elég látványos lett az ukrán drónfölény. 
pogacsa 2026. 06. 06. 15:36
Előzmény: #14922  pogacsa
#14923
"kis"
Egyébként nagyon szeretnék átterelni az oroszokat az "Aurora" operációs rendszerre + a MAX üzenetküldő alkalmazásra, de egyelőre valahogy nem akaródzik az embereknek összekötniük magukat a "KGB"-vel. :D
pogacsa 2026. 06. 06. 15:33
#14922
Eltávolították az Apple Store-ból az FSZB is kamu üzenetküldő alkalmazását, a MAX-ot.
pogacsa 2026. 06. 06. 14:18
#14921
Papíron evakuálták Bolshaya Izhora lakóit aminek tőszomszédságában természetesen a semmitől kapott lángra pusztán néhány doboznyi lőszer. ;) Remélhetőleg a lehető legtöbb kalibr rakéta odalesz, melynek darabonkénti ára euró milliós költség. Persze tárolnak ott azon kívül mást is, pl. torpedókat, tengeri aknákat. Szóval van minek rotyognia.  

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek